Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор MamaD (член)
Публикувано28.04.10 22:59



Хей Ники, радвам се че при теб нещата са добре! Стискам палци за добри резултати!



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: MamaD]  
Автор hospitalier (Последния рицар)
Публикувано29.04.10 01:33



Направи рецептата с алое арборесценс мед и вино.



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: hospitalier]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано29.04.10 16:49



Hospitalier щом има намесено и червено вино ще опитам.Това за щитовидната жлеза ли е или за имуностимулатор.Искам да попитам и алое арборесценс от къде може да се вземе\купи?



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор hospitalier (Последния рицар)
Публикувано30.04.10 00:09



За рак е.Най вече на стомаха и околните органи но става и за щитовидната.Алое арборесценс -от цветарски магазин или ботаническа градина.Много е важно да е старо -минимум 5 годишно.Режат се долните листа.Рецептата я има във форума.



Тема Re: ПРЕДИ СЦИНТИГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: hospitalier]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.10 23:24



здравейте дами! Благодарна съм 4е намерих този форум и искренно ви се възхищавам ! Аз съм няколко дни след операцията/ тотална тиреидектомия/,още съм в шок от диагнозата....просто не знам на кой свят съм.Предстои ми радиоактивен йод терапия...Искаше ми се да е по скоро, но ми казаха 4е трябва да е поне 6-9 седмици след самата операция. дано е стане късно до тогава..
Пиша май доста объркано, извинете ме, почти не спирам да плача и съвсем ще полудея от притеснения.
Моля ви ако някои от вас има време да ми пише- до колко е опасно облъчването с йод за цялото тяло- какво ще е усещането след облъчването, дали няма да ми опада косата, дали е опасно за мозъка и каквото се сетите-никуде не можах да намеря такава информация. Колко дена ше съм опасна за семейството ми- дават от 4 до 10 ---доста разли4но.
И друго нещо-къде стояхте/ или по добре ако не сте били вие пациент- докато мине излъчването. С малки деца сме и си мисля дали да не ида на хотел, колкото и скъпо да е ...Къде да ида???? Аз съм последния човек който би застрашил здравето на някои- и не е хич етично да ида и на хотел май.Ще откача от тревоги ? Ако съм на хотел за 3-4 дена и не ползвам хавлии примерно/нося си свои които после отиват на боклука/ и платим стаята за пове4е дни- да има време да се разсее радиацията.как мислите ? Дайте ми идея. Моля не се нахвърляйте да ме съдите, ужасно ми е тежко а трявба да се боря- искам да си отгедам дечицата , да виждам как растат, как завършват училище, да чувам гласовете им , да мога да ги прегърна.толкова се моля да имам още няколко години живот и така ме е страх. И какво да им кажем на децата- сега си мислят 4е вси4ко ми е наред и се радват 4е гласа ми не е променени само ме прегръщат.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: V.]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.05.10 10:12



V, успокой се момиче! Никой няма да те съди. Толкова емоция и ужас си събрала, че не можеш да си събереш мислите.
Всичко ще си дойде на мястото, малко по малко. Дай си малко време.
Никибг, момчето, което имаше тумор в щитовидната жлеза ще се включи и ще сподели каквото те интересува.
Нямаме споделен опит с радиоактивна йодтерапия, ще се радваме да споделяш как се случва всичко.
Изготвиха ли протокол за йода? Къде ще се лекуваш? Питай колко дни не трябва да си с децата? Нямате ли някое село, където да си починеш една седмица примерно. Не е нужно да ходиш на хотел.
Приема на зелева салата и червено вино чисти радиоактивния йод. Сцинтиграфията /изследване/ се прави като се инжектира такъв йод. Препоръките, които ни дават е да стоим повече време навън, да не прегръщаме малки деца. Можеш да стоиш в отделна стая на отворен прозорец и да хапваш зеле и винце.
Успокой и се питай. Затова сме тук, за да си помагаме. На колко години са дечицата ти?



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
АвторV. (Нерегистриран)
Публикувано01.05.10 17:30



Благодаря за отговора и милите думи. В понеделник или вторник ще са готови с документите ми, но се очаква доста висока доза р.йод.Нямаме село, децата са ми около 10 годишни и лекаря каза че е най безопасно на хотел.
Не искаха да отговорят на въпроса защо трябва да се чака 6 до 9 седмици след операцията- така се правело ???. След 2 седмици съм на ултрасаунд и тогава ше имат идеа долу горе какво става. имало е метастази в регионалните лимфни възли, доста са изрязали- но не се и знае какво е останало ?!
И като чета по Инет за средна преживяемост до 10 години в наи добрия случай...Аз и на 10 съм предоволна но дали ще ги имам, дано да е рекъл Господ га ги имам.
Добре 4е намерх форума- на родителите няма да кажем скоро, а дано и никога не разберат. За тях е версията че са ми махнали жлезата заради многото хормони които произвежда и понеже са доста далече от медицината са доволни че съм излекувана... Децата няма да товаря с проблеми и стрес, прекалено много ги обичам.Съпруга ми много ми помага и подкрепя и не му е лесно ,така че гледам да не плача пред него вече. Дано да е добре и да си запази здравия разум след всичко това - има деца да гледа.
И не искам и приятелите да знаят-поне засега. Хората като цяло се плашат от такива диагнози, дори като не са техни и ги хваща параноя. Нямам сили да се занимавам с реакции и съжаления и да ме чакат да мра. Та съм сама със съпруга ми и този форум ми е от жизнено значение. Ще пиша как протича всичко, може пък и да не е толкова страшно и да е полезна на други хора информацията и ако имам късмет може да се чета след 10 години!
Донякъде успокоително е 4е не намерих инфо за разсейки в мозъка. Ако има тръгвали по кости и бели дробове. Ужасява ме мисълта да не съм без ясното съзнание какво става и да ми стане нещо на мозъка. Дори трябва едно завещание на напиша.Така е хората плануват почивки за лятото аз завещания.
МНого благодаря на всеки които има и отдели време да пише и дано ники е добре и също пише как се развиват нещата.
Много късмет и здраве на всички. До скоро.V.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: V.]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано01.05.10 18:10



Мила, много си притеснена, успокой се! Главата ти се е "запалила" и въображението ти работи на пълни обороти. Успокой малко топката!

.
Нормално е да си изплашена и шокирана. Това, че ти забавят лечението с йод най-вероятно е с оглед на това, организма да се възстанови от операцията, така е и при други диагнози. Успокой се и за какви завещания говориш? ИМАШ ДА ОТГЛЕЖДАШ ДЕЦА! Това ако не е достатъчен мотив да се стегнеш?!?
И моите бяха на такава възраст, когато ме диагностицираха. Освен това аз живея в квартал от селски тип - бързо се разчу от какво съм болна. В началотоне смеех да изляза от къщи - после си казах, че да не съм извършила престъпление, никой не е застрахован. Купих си нов тоалет, направих си прическа и излязох с вдигната глава. Най-големия кошмар ми беше някой да не каже на децата ми, че майка им е много болна. Така че ако ти се плаче, затвори се, поплачи си, после се усмихни, прегърни децата и така семейството ти ще бъде по-спокойно. За приятелите - ти си прецени дали и с кого да споделиш, в такъв момент ще разбереш кои са истинските ти приятели. Ако не желаеш да ги посвещаваш в това - тук в клуба винаги можеш да го направиш без притеснения.
За твоята диагноза дано се включи някой по-запознат, а ти не мисли за никакви прогнози, статистики и преживяемост. Сега най-важното е да се съсредоточиш към лечението си и да вярваш, че всичко ще бъде наред!
Човек предполага - господ разполага! Успех ти желая!



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.05.10 18:51



Мила V., слагам ти един линк, който искам да видиш и да потърсиш някой от този център. Помощта е безплатна, хората са прекрасни, ще се почувстваш по-добре. Можете да ходите със съпруга ти заедно. Не писа къде, в кой град ще се лекуваш.




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано01.05.10 19:47



Мила V.,самата аз съм оперирана от папиларен карцином на щитовидната жлеза преди 7 години и се чувствам отлично.
По отношение на преживяемост това е един от "най- благоприятните" тумори. Терапията с радиоактивен йод помага почти на всички пациенти. Не се притеснявай: не боли и не опада косата.
Моят съвет е да се консултираш с проф.Татяна Хаджиева от ИСУЛ.
Това не е често срещано заболяване и специалистите не са много в България.
От друга гледна точка това е един от туморите, при които излекуването е напълно.
Намери си тибетска кефирна гъба и пий кефира в продължение на 1 година. Това беше моето лечение.Наскоро видях да продават такава гъба в билковата аптека на Кирил и Методии.
Е, ако те интересуват други неща ще помогна с каквото мога/ имам и медицинска литература по въпроса/.

П.П. Пиши какъв е тумора и от кой град си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.