Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: MamaD]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.09 23:02



Ники, голямо Здрасти и от мен!

Точно от твоят рак е опериран преди 10 години(1999)един от Динозаврите на британският рок, голям сладур, неуморен флиртаджия(пак е с нова много по-млада жена)и животар(това е моята думичка за жизнен , енергичен човек дори и на 65 години...)Род Стюард ...даже е и пропял пак след операцията-въпреки , категоричната забрана на лекарите....За това дано си кат него ...Поздравявам те и с една негова и моя любима песен -оригиналната песен е индианска и стара , но изпълнението на Дивият чаровник Род си го бива нали...!?



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: титa]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано21.08.09 07:52



Ники, аз съм оперирана от папиларен карцином на щитовидната жлеза преди 6 години.
Тръгнах на работа на петия ден след операцията и не се спирам.
От кой град си? Кой ще ти прилага йод терапията?
Ако имаш възможност отиди при проф. Хаджиева в Исул. По моя информация, тя е човекът с най-много познания за този вид рак в България.
И както се казва има една добра и една лоша новина - добрата е за теб - вече си здрав, а лошата е за враговете ти - ще живееш.

Редактирано от *jull** на 21.08.09 08:22.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: виkи]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 18:41



Ники, как си?
Съжалявам, че в предишния си пост съм ти писала в мъжки род.След това четох предишните ти постове по-внимателно.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлезанови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано29.08.09 14:38



Здравей Вики.За сега съм добре.Вчера говорих с хирурга ми в София.Излязла ми е епикризата.Потвърден е папиларния карцином.От премахнатите лимфни възли имало метастози само в идин.Това много ме стресира.Дали е напреднал процеса и дали ще може да се овладее!?Опитвам се да си вдъхна кураж.Дано намеря достатъчно сили.Имам насрочена сцинтиграфия за 15.09. после щели да решават дали е нужно йодтерапия.Поздрави



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано01.09.09 12:38



Взех си епикризата вече.Може ли някай да ми я поясни .Моля.
в десния лоб се намери възел - 1х1 см, недобре ограничен, белезникав.Премахнаха се 10 бр. лимфни възли претрахеално и по хода на съдово-нервния сноп в дясно с големина 6-7 мм .Направи се тиреодектомия и екстирпация на лимфните възли. Хистология - Папиларен карцином с начална инвазия в съседния паренхим на щитовидната жлеза /2.Лимфен възел-един брой-метастази от същия карцином./ 3.Лимфни възли- два броя- неспецифичен лимфаденит./ 4.Огнищен лимфоцитарен
тириоидит.
Не мога да разбера добре точка 3 и 4?



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.09.09 13:07



За точки 3 и 4 от епикризата - ето ти точно определение:





За карцинома няма ли друго записано. Нещо от рода Т1Н1М0. Нещата са хванати навреме. Какво лечение предложиха?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано01.09.09 13:28



Здравей Buba67.Няма записано в епикризата "Нещо от рода Т1Н1М0".Страхувам се че нещата се различават от казаното ми след операциията и че за жалост са към по лошо.Предстои ми сцинтиграфия( мисля само на жлезата) и после щели да решат дали е нужно йодтерапия.Хирурга каза да настоявам непременно за такава и то по бързо.Това също ме подтиска защото си мисля да не се е повалила операцията и да се се усложнили нещата.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: nikibg73]  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано03.09.09 10:28



Ники, само без паника.Аз не разбрах кой ти е хирурга.Обезателно след сцинтиграфията си направи консултация при доц.Хаджиева.Справяла се е и с по-напреднали случаи.



Тема Re: Тумор на щитовидна жлеза - Епикризанови [re: виkи]  
Автор nikibg73 (непознат)
Публикувано03.09.09 21:24



Вики много противоречиви мнения чета за Хаджиева.И моя случай напреднал ли се води?Нямаше код и не можах точно да определя кой стадий е и какви са ми прогнозите.
Поздрави.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Авторiche (Нерегистриран)
Публикувано06.09.09 23:50



Аз съм на 31г. и през януари ме оперираха.Оказа се че образуванието на моята жлеза е злокачествено т.е. карцином.Оперира ме доц,Петков в Александровска болница,невероятен човек,Операцията е много лека,много добре се чувствам.В Перник ми казваха да не правя нищо просто да се следя и ако бях чакала сега можеби щеше положението да бъде много лошо.Не се страхувайте да се оперирате само го направете при професионалист.Ако не се оперират тези тумори ще навредият на други органи и ако е злокачествено положението е много сериозно.Една позната се оперира в МВР болница и не беше доволна така че изберете най-доброто.Желая ви здраве и късмет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.