Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано22.09.11 11:12



Говорих с един от лекарите и си видях документите от изследванията.
Значи, възела е голям 2х3,5х4 см и е папилар, поне според досегашните изследвания, но не е 100% сигурно. Това ще се установи със сигурност след като бъде изваден и се види. Как ви се струва с тези размери възможно ли е да е папилар или не?
Другото интересно е че въпреки големите си размери никога не съм имал проблем с преглъщане, дишане, задушаване, видимо на врата ми нищо не се вижда и не се напипва. Нямам никакъв типичен симптом за това заболяване, което ми го откриха съвсем случайно влизайки за друго в болницата. Нормално ли е?
Ако не бяха ми го открили колко ли време щеше още да расте, докато се появи симптоматиката на заболяването?
Задавам тези въпроси и ако може някой запознат с тези проблеми или медицинско лице да отговори, защото колко ли други случай има, като мен, хората си живеят необезпокоявани и неподозиращи, че го имат, а като се открие (ако изобщо се открие) може да е съвсем късно...





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.09.11 11:34



Задай с копи и пейст въпроса в темата Въпроси към лекарите.
Сигурна съм че ще ти отговорят, но имаш ли и второ мнение от друг специалист преди операцията?

Ето едно име.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 22.09.11 11:35.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано22.09.11 12:55



Пуснах го в темата за лекарите.


Имам потвърждение на 100% за операция от няколко лекаря. Всички са категорични в това, че хирургическата интервенция е неизбежна и трябва да се направи възможно най-бързо.
След операционното лечение щяло да се проведе с радиоактивен йод, а цял живот ще съм на изкуствени хормони.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано22.09.11 16:10



Здравей:)
Звучиш,меко казано ,обречено


Моментът е наистина труден-очакване,неизвестност и многото въпроси,лутането,несигурността и т.н.
Погледни на операцията като средство за кардинално решение на проблемите,а не като нещо опасно и застрашително.
Хормоните ще ти помагат да държиш положението под контрол,пък и те са най-малкото зло.
Определена дата за операция и хирург,който обяснява-ето ти едно добро начало
Кураж и късмет!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор mimozitta (щастлива)
Публикувано23.09.11 11:02



Да се включа и аз, че отдавна не съм го правила ... :) Алтернатива винаги има за всичко! Само трябва да намериш правилния начин, който да действа. Но в тази мъгла от всевъзможни алтернативни методи е много трудно да откриеш правилния начин, който да отговаря за самия теб. Слава Богу, аз успях да намеря своята алтернатива, за която ще съм благодарна цял живот. Ще обясня само с няколко думи за какво става въпрос; прочистваща организма ИНДИВИДУАЛНА диета, работа с подсъзнанието и желание да го направиш всичко това :) Ако искаш повече информация, мога да ти пиша на лични ако се регистрираш. Успех!





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано28.09.11 11:10



Вчера ми направиха операцията.продължи доста дълго.8.15 ч. Ми сложиха системата с упойката и 13,15 ч. Се събудих.Още съм ошеметен и не знам дето се казва къде се намирам.Махнали са ми щитовидната жлеза,изчистили са ме и всичко е успешно по думите на доктора.Сега предстои изследване за разсейки в лимфните възли и ако има ще се наложи.да се направи курс с радиоактивен йод.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.11 13:10



Сега се възстановявай бързо от операцията. Изчакай хистологията. После ще умуваме.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Ultraschall]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано28.09.11 22:09



Добре дошъл:))
Дълга операция,но вече зад гърба ти.
Пожелавам ти успешно възстановяване(а то няма как да не е),но не бързай.
Дръж ни в течение


Здраве и късмет!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: marata122]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано29.09.11 07:27



Здравей.Операцията след като е минала и лекарите са на мнение, че е успешна най добре е да им повярваш( най малкото за твое успокоение е!).Сега остава да се види хистологията и ангажираност в лимфните възли има ли.Но това не е определящо дали ще има йодтерапия.При остатък от щитовидната жлеза също се прави радиойод.Така че най добре е да се направи .Ако има въпроси питай.Насреща сме.
Поздрави



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано29.09.11 09:28



Добро утро!


Благодаря за посрещането.
Преди малко минаха на визитация. Утре ме изписват, а след около 3 седмици започвам терапията с радио йод. Врата ме боли, като го местя, но най вече, като преглъщам. Болката не е нетърпима, но си е неприятно. Дават ми една камара хапове. Обезболяващите ги отделям и не ги пия (само шшшт да не чуят). Може и без тях. Не боли чак толкова. Интересно ми е кога ще започнат да ми дават хормони и колко време човек може да кара така без щитовидна жлеза и да не му се дават никакви хормони?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.