Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Авторsisanka (Нерегистриран)
Публикувано10.02.11 21:21



Здравейте и от мен. От 5г съм с Хашимото след рагдането стана Базед и пиех метизол ,после пропицил ,но направих алергия .В смисъл имах два възела Оперираха ми щитовидната не защото "трябваше" а зщото получих алергия към тиреостатици.Така до тука да кажем , че е трябвало и се доверих на Доц. Тодоров от Александровса болница.Хистологията която я правят на момента не им е показала ракови клетки.НО при следващата , която се прави е положителна .Диагноза :Базедофицирана струма.Намират се два папиларни микрокарцинома под 0.5мм. Направо не можех да повярвам .Доктора каза , че това се случвало много рядко при микро.Последва лечение с радиоактивен йод131 и сцинтоиграфия на щж и цяло тяло.За мое успокоение няма разсейки.
И сега какво .???
Много въпроси ми се въртят в главата за рака , но най ме притеснява дали някога детето ми ще има проблеми от този характер .Някой ако може да ми помогне





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisanka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.02.11 22:42



Сега следва да се следиш на контролни прегледи и да си гледаш детето. А какви проблеми ще има някога детето, не стои на дневен ред. Минимален е процента на хората, които развиват рак генетично. Важни са социалната среда и здравословния живот. Мисли позитивно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisanka]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано13.02.11 00:40



Здравейте!!! Аз се завърнах вкъщи. Вече нямам щитовидна жлеза, но за съжаление ще се наложи още една операция за премахване на разсейките в лимфите. Нямам думи да опиша колко съм доволна от престоя си в Еднодневната хирургия в ИСУЛ. Доц. Пандев е просто прекрасен човек, такава увереност ми вдъхна . Операцията продължи 4 часа и въпреки това на другия ден можех да бягам буквално. Предстои ми излизане на хистологията и май месец нова операция.И мен много ми притеснява това, че най-вероятно Медуларния ми карцином е наследствен. Имам много въпроси по този въпрос, но ще ги задам в четвъртък на контролния преглед - за детето ми, за бъдещите ми деца. В момента се чувствам добре, днес за първи път си видях раната и съм доволна от това което видях само една черта е няма шевове, подутини.

Редактирано от gergana dobreva на 13.02.11 00:42.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.02.11 01:31



Поздравления, миличка, радвам се, че операцията е минала толкова леко!
Всичко ще бъде наред, бъди сигурна.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: *jull**]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано13.02.11 18:32



Поздравления и късмет .Всичко ще се подреди.Сега само трябва да се настрои дозата на елтирокса(елтироксина).



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: nikibg73]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано15.02.11 00:04



Аз за сега пия Л-тироксин 150 мг, но предполагам, че това ще се променя.
Има едно нещо, което ме притеснява от известно време - Ще мога ли да имам деца изобщо? Чува ли ли сте за за слу4еи на жени с рак на щитовидната жлеза и бременност след това?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.11 09:04



Не само сме чували, но си имаме една мама, която роди точно след такава диагноза.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Buba67]  
Авторsisanka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.11 10:14



Blagodarq ti ,no njkoj da znae kak koga ,kude i kakvi izsledvaniq se prawqt ? Predvaritelno blagodarq





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: sisanka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.11 11:22



Моля, да пишеш на кирилица. Ако нямаш инсталирана, използвай функцията КРЕДОР в горния десен ъгъл над прозореца, в който пишеш мнение.

Проследяването става като се регистрираш в окръжния онкологичен диспансер /по местоживеене/. Правят ти досие на базата на епикризи от операции и проведени лечения, онколога казва кога и какви изследвания трябва да правиш.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано15.02.11 21:43



Поне в Бургаския онкодиспансер казват ,че не могат да се занимават с мен(нямали специалисти) и ме пращат при ендокринолог където си плащам чинно по 25 лв на посещение и още поне толкова за кръвни изследвания ТСХ и ФТ4 и пр..Така ,че поне в Бургас никой не те "наблюдава"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.