Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: tiksina]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано25.01.11 16:36



Много ми хареса поста ти tiksina. Утре ми е прегледа при доцента и ми беше леко притеснено, но ти направо ме накара да се усмихна. Мерси монго.
А да попитам на татко ти йод правили ли са му после?



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.01.11 17:01



Успех, Гери, стискаме ти палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: *jull**]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано25.01.11 19:09



Не са му давали йод. При този вид не трябвало. Той пие само елтироксин или еутирокс. За около два месеца напасваха дозата и вече около 10 месеца и на доктор не е ходил. Но на село и в градината работи и козички има и с яренца се справя.
Късмет утре, и вярвай всичко ще бъде наред. А ние стискаме палци.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: tiksina]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано31.01.11 15:50



Здравейте! Аз вече имам назначена дата за операция - 08.02. Много ми е спокойно още, но на моменти ме обхваща паника. Страх ме е от самата операция. Днес даваха доц. Пандев по БТВ -



хем се успокойх, хем се шашнах, аз нали имам медуларен карцином, като пациента за който говореха и тва с рецидива ме шашна. Но от друга страна каквото ми е писано тва ще е. Никой неможе да ми даде гаранция.

Редактирано от Buba67 на 31.01.11 15:59.



Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.01.11 18:01



Миличка, спокойно, ще бъдеш в ръцете на един превъзходен специалист! Не бързай да мислиш за рецидиви, нека първо мине операцията. После ще се заемеш здраво със себе си, има много начини да държиш имунитета си и съответна рака далеч от себе си.
Ще ти стискаме палци за късмет!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗАнови [re: gergana dobreva]  
Автор tiksina (новак)
Публикувано01.02.11 13:55



Здравей, късмет и успех!. То отстрани е много лесно, но 8.02 е много хубава дата, Христо Стоичков е роден тогава, а той е човек успял, с късмет, победител и ти вземи от него и смело напред!



Тема ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: lnfo]  
Автор Srldia (непознат )
Публикувано03.02.11 17:19



Здравейте!
Бих желала с опита си да помогна на всички, засегнати от болестта рак на щитовидната жлеза.
На 29 години съм и миналата година открих че имам доста голямо топче в областа на гръкляна, уплаших се и се започна ходене по мъките. Реших да отида директно при мой познат - един от добрите хирурзи в Ендокринологията, защото исках да съм наясно какво е това образувание.
След преглед и ехография решението беше, че трябва да се оперирам, а причината - възелът беше около 2 см. Назначиха ми хормонални изследвания - всички хормони бяха във норма. Имаше и втори вариант - можеше да се наблюдава възелът, ако не расте добре, но ако нараства - операция. Как да взема решение, не съм лекар. Обясниха ми, че по-голямата част от възелите са доброкачествени, само 2 % били злокачествени... А как се установява - като се направи операция.
Аз обаче бях много уплашена не успях да се доверя на нито един лекар. Чувствах сякаш лекарите не ги интересува нищо друго освен да вземат пари и да те оперират. Започнах да събирам всякаква информация от където имах възможност. Страхувах се дане би възелът да е злокачествен и ако е какво се прави и как се преодолява рак? Разбрах, че трябвало да се установи дали възелът е студен или топъл - със стинтиграфия. Попитах лекаря - нямало нужда, или доколкото си спомням не се правило вече това изследване. Така или иначе никой не го назначи.
След месец и половина лутане без ясно поставена диагноза тук, заминах в Германия.След първоначалния преглед при ендокринолог се назначиха първоначалните изследвания, включително сцинтиграфия. Е, на нея се видя студения възел и се наложи да се направи биопсия, която установи че имам изменение на клетките. Което означава - карцином.
Лекарите категорично заявиха, че се налага операция. Последваха множество консултации и обяснения за болестта и рисковете, за това как протича операцията. Хирурга ми обясни, че по време на операцията се усатновява вида и се взима решение колко и какво точно да се премахне.
Оперираха ме - диагнозата е фоликулярен карцином. Изрязаха ми цялата щитовидна жлеза и 18 бр. лимфни възли. Нямах разсейки.
След операцията бях консултирана от професор по нуклеарна медицина за последващото лечение. Трябваше задължително да премина радиойодтерапия.
Прибрах се в България, като трябваше да взема решение дали да я проведа тук или в Германия. И с какво се сблъсках тук - само с проблеми. Не искам да се впускам в подробности, но дори не успях да отида с направление в София при ендокринолог на профилактичен преглед след операцията. Отново лутане и никой нищо не ти обяснява - не било моя работа да знам какво означават изследванията ми.
Взех решението да се върна в Германия за радиойод терапията. Лежах в клиниката 3 дни. 6 дни след това ми направиха сонография на шия и сцинтиграфия на цяло тяло.
Сега, два месеца след поставянето на диагнозата е чувствам добре. Благодарна съм на Господ, че имах възможността и волята да замина и да се излекувам.
Бих желала да помогна на всеки, който се сблъсква с този проблем. Поне с опита си. С информацията, която имам. Знам колко е ужасно да не знаеш при кого да отидеш и какво да направиш. Как да вземеш правилното решение, като нямаме добри диагностици? Или не достатъчно.
И искам да кажа на всички - бъдете положителни, трябва да сте силни и всичко ще бъде наред.

Редактирано от Srldia на 03.02.11 17:25.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Srldia]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.02.11 17:32



Справила си се страхотно, можеш да споделиш адреса на клиниката, имената на лекарите както и какво струва лечението. Това е важната информация, която ще е полезна. Отделно съм сигурна, че ще има много въпроси към теб.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАнови [re: Srldia]  
Автор gergana dobreva (непознат )
Публикувано03.02.11 21:32



Да и аз бих искала координати на клиниката и колко излезе лечението като сума? Аз съм пуснала запитване в Майнц, но още не съм получила отговор.



Тема УНИВЕРСИТ. Б-ЦА - ГРАД ЕСЕН, ГАРМАНИЯнови [re: gergana dobreva]  
Автор Srldia (непознат )
Публикувано06.02.11 18:18



Става въпрос за Университетската Болница в гр. Есен.
Ендокринолога е проф. Манн, който след преглед те насочва към необходимите клиники, като те наблядава през цялото време. Мисля, че е председател на европейската асоциация по ендокринология.
В болницата се намира една най-добрите Туморни клиники в Германия с директор проф. Бокиш.
Болницата разполага с всички възможни клиники - Ендокринология, Операционни блокове в две отделни сгради, УНГ, Гинекология, Клиника по трансплантации и т.н.
Колкото до заплащането - аз попаднах там чрез фирма, чиито бизнес е лечението на Руски пациенти на територията на Германия.
Болницата има отдел за чуждестранни платени пациенти. Всяка клиника си има отделно счетоводство и администрация, изпращат се сумите за лечение в отдела, там се сумират и до 4 седмици след изписването са длъжни да ти изпратят сметката. Ако си през германска фирма - то тя си има отношения с болницата, а към теб фирмата поставя условията и естествено й заплащаш доста по-значителна сума. Иначе мога да кажа колко е сметката от болницата за изследванията и операцията.
Ако си отделен частен пациент без да минаваш през фирма, то трябва да за платиш сума, предварително изчислена от болницата в аванс. След това или довнасяш, или те ти връщат пари.
Аз, след като си изпатих от тази компания отидох директно сама за радиоактивния йод. Естествено имах вече контакт с лекарите, поддържах контакт с тях през цялото време одкато бях в България. Дори в момента, ако имам въпроси към тях - те са веднага насреща. Когато излезе сметката ще мога да ви кажа колко струва терапията.
След дълбоко разучаване от моя страна, мога да ви заявя, че като граждани на европейския съюз, всеки от нас има право да получи безплатно лечение в страна от съюза. За целта трябва да се извади европейската здравна карта. Естествено трябва да си здавно осигурен. И трябва да се отиде в спешния център на определената болница.
Ако искате можете да ми пишете на следния майл elitsa_h@mail.bg
Бих могла да помогна и да направя контакт с лекарите за евентуални консултации.

Редактирано от *jull** на 10.02.11 23:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.