Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ - 1нови  
Автор galizak (Galia)
Публикувано19.10.06 08:52



Какво може да ми кажете за сцинтиграфията на костите и защо е нужно, след като имам рак на гърдата и вчера ми беше първата химиотeрапия.

Редактирано от *jull** на 17.07.14 12:41.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ. [re: galizak]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.10.06 14:06



И на теб ще повторя същото - Видяла жабата, че подковават коня, та вдигнала крак и тя....
Сцинтиграфия на кости се прави за да се види има ли метастази в костите.
Рака на гърдата понякога дава мета в костите. Но само в краен стадии, не в начален като твоя.....
Сцинтиграфия на кости ще правиш чак след няколко месеца, когато си свършила всички химиотерапии - и преди и след операцията.
Сцинтиграфия се прави 1 път в годината - което би трябвало да ви говори, че метата в костите не се развива толкова бързо, колкото се страхувате всички вие.
Кой ти каза за сцинтиграфия на кости?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
АвторZDR! (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 19:47



ВЕСЕ НЕ съм съгласна с теб щом жената прави химио преди операция значи тумора е голям и от по дъло време прави се сцинтиграфия да изклЮчат мета в костите която може да не боли няма лошо да се провери како и белия дроб и коремни органи извинявам се че пиша без препинателни знаци нещо ми се прецака лаптопа



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: ZDR!]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.10.06 21:51



Здравец, не съм съгласна. Сега правят химиотерапия на абсолютно всички преди операция. Независимо кой стадии са. От 2000 г. мисля че го въведоха този метод. Аз започнах със сцинтиграфиите 1 година след операцията. Даже д-р Гаврилов каза да я правя дори на 1,5 година. Така че не е необходимо Галя да се товари със сцинтиграфия точно сега, когато е на химиотерапия. Знаеш, че сцинтиграфията е свързана с инжектиране на контрастно вещество, което също си оказва влияние. От операцията ще се види какъв е тумора, също така дали се е повлиял от химиотерапията и т.н. Нямам съмнение по въпроса и затова настоявам да не прави сега сцинтиграфия. Ако лекарите преценят, че е необходимо, те ще кажат.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: vesela.bg]  
Авторgalizak (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:10



ЗНАЧИ,ВЕСЕ,Д-Р ГАЛЯ КУРТЕВА КОЯТО Е НА ХИМИОТО В ОНКОЛОГИЯТА В ДЪРВЕНИЦА МИ ИЗИСКВА ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ ПРЕДИ ВТОРАТА ТЕРАПИЯ.ЗАПОЧВАМ НЕЩО ДА СЕ КОЛЕБАЯ ЗА ТАЗИ СЦИНТИГРАФИЯ.ИМАМ ЛИ ПРАВО ДА ОТКАЖА ИЛИ НЕ?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.10.06 22:44



Щом тя ти е казала, ок. Но не на собствена глава. А тя даде ли ти направление за сцинтиграфия? Щото иначе трябва да плащаш.
Докторката да ти го напише в картона. Взимаш си талон №3 от личния лекар по местоживеене. С този талон №3 отиваш в кабинет 22 в Онкологията /на първия етаж под химиотерапията/ и д-р Атанасова въз основа на твоя талон ще ти даде друг, талон №3а. С него отиваш в сцинтиграфията и се записваш. ОК? Но гледай да я направиш между две химии, че все пак е изотоп, това което ти инжектират - да имаш една седмица до другата химия. Този изотоп няма никакви странични ефекти - гадене, болки и др. щуротии - нищо. Но е радиоактивен и е хубаво да се очистиш от него преди химията. Очистването става със салати от прясно зеле, моркови и червено вино. Не се шегувам. Когато давам такива отговори не се майтапя!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: vesela.bg]  
Авторgalizak (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:53



ЗНАЧИ НА 8.11.ШЕ МИ ПРАВЯТ СЦИНТИГРАФИЯТА А НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН -9.11.МИ Е ХИМИОТО.ТАКА МЕ ЗАПИСАХА ДОЛУ ЗА ГРАФИЯТА.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.10.06 23:03



Не знам, можеше да се примолиш за ден по-рано, правят компромиси в сцинтиграфията. Изотопа се изчиства за 24 часа....Но здраве да е, не вярвам да има някакви проблеми...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: vesela.bg]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано20.10.06 15:33



Здравейте и от мен. Тъжно е, но ще се включа в този клуб. На 25/09/2006 ме оперираха от рак на гърдата (частична мастотоктомия). Първа степен, според хистологичното изследване. На 37 год съм с две деца. Както и да е.
На 20-тия ден след операцията правих спинтирографима. С направление от раковата и лекуващия лекар. След курса на лечение пак ще правя. Поне такава е методиката тук.
От края на месеца започвам химиотерапията. Ще бъдат 6-8. После лъчетерапия.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ. [re: galizak]  
Автор tedy_g (променена)
Публикувано20.10.06 17:15



Освен, че гледат дали няма метастази в костите, сцинтиграфията дава информация и какви са пораженията един вид след химиотерапията и лъчетерапията. Майка ми прави такова изследване преди химиотерапията и лъчетерапията и след това също. Една година след операцията и 4-5 месеца след химио и лъчетерапията сцинтиграфията показа, че има напреднала форма на остеопороза при положение, че преди тези терапии нямаше и помен от остеопороза. Не знам дали остеопорзата може да се диагностицира по друг начин, сигурно да, но нейната лекарка я прати на сцинтиграфия. Оказа се, че това с остеопорозата било напълно нормално след като е правена лъчетерапия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.