Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Резултатинови [re: Buba67]  
Автор njia (непознат)
Публикувано05.12.08 12:57



Бубе, да те попитам, изследвания за остеопороза къде мога да направя, защото вече почти 7-години съм , в предизвикан климакс? Относно твоите изследвания нищо не мога да кажа не ги разбирам нещата!!!!



Тема Re: Резултатинови [re: Buba67]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.12.08 13:49



Бубе, не мисля, че имаш основание за притеснение. Дребните огнища са нормални изменения в костите от възрастта, имат ги и хората без диагноза като нашата. Не съм експерт, но мнението ми се основава на 6-те сцинтиграфии, които съм направила. Най-важното е, че няма лезии, за което те поздравявам!





Тема Re:нови [re: Buba67]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано05.12.08 13:53



Здравей Бубе, искам да те попитам как точно я направи сцинтиграфията? Имам предвид платено ли ти беше изследването или чрез някакъв вид направление?



Тема Re:сцинтиграфия направлениенови [re: zagrijena]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.12.08 14:14



Благодаря за бързите отговори. Това ми е 2 ра сцинтиграфия, на първата нямах изменения.
За изследването за остеопороза ще питам къде се прави. Свекърва ми си прави на 2 места в града.
А самото изследване сцинтиграфия се прави по препоръка от лекуващия онколог. Реда за направление през касата е: От личния лекар се взима направление за хирург, а от хирурга се взима направление за сцинтиграфията. Може и без направление, последният път струваше около 80 лева. Сега може да има изменение ще питам. Не отговарят на телефона сега.



Тема Re:сцинтиграфия направлениенови [re: Buba67]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано05.12.08 14:27



Благодаря и аз за бързия отговор.
Приятна вечер и весел празник утре на всички!



Тема Re:сцинтиграфия направлениенови [re: zagrijena]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.12.08 15:25



Бубе, зависи доктора, който ти разчита резултатите колко подробно му се пише. Някои се впускат в подробности и пишат за всякакви изменения, които виждат, други пишат само най-важното - т.е няма данни за лезии. Споко!





Тема Re: Резултатинови [re: Buba67]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.12.08 15:57



В следствие на патерици/протеза, имаш промени в поза, динамика на скелет и т.н.
Това води до преустройство на костите. Костите винаги се "пренагласят". Едни костни гредички се разрушават, други се градят. Костите се адаптират на посоката на натиск. Може промените да са в следствие именно на промяната в динамиката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Автор ToxiNiK (сбръчкан дядка)
Публикувано11.12.08 10:58



Миналата седмица бяхме със съпругата ми (оперирана преди 3 години от рак на гърдата) на контролен преглед при доц.Гаврилов. Питах го специално за сцентиграфията на кости дали трябва да правим още. До момента сме правили две и резултатите са добри. Неговите думи бяха "Първите две години след операцията сцентиграфия на костите се прави веднъж годишно и ако всичко е нормално следващите се правят веднъж на година и половина".



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: ToxiNiK]  
Авторzoja (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 15:19



Трябва да направя сцинтиграфия на костите.Казаха ми да си избера онкологията в София или онкодиспансера 27 п-ка.Имате ли наблюдение къде е по добър апарата и има по добър лекар,все пак някой трябва да я разчете тази сцинтиграфия.Не съм влизала във форума досега и ще се радвам,ако някой ми отговори



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ. [re: zoja]  
Автор мимчeтo ()
Публикувано12.12.08 15:23



доколкото знам в онкологията апарата е по-добър.

живота е това което си го направим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.