Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема СЦИНТИГРАФИЯнови [re: firrst]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано12.09.07 10:54



Кажете ми какво всъщност представлява самото изследване "СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИ"? Какъв изотоп ти вкарват? Продължително ли е изследването? За колко време приблизително излизат резултатите?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: llina]  
Автор Buba67 ()
Публикувано12.09.07 15:01



Сцинтиграфията е снимка на скелета на тялото, простичко казано. Бият ти във вената радиоактивен изотоп и чакаш 2 часа да го разнесе кръвта. Чакаш седнала навън, докато четеш или нещо друго. За самото изследване лягаш на легло, а апарата се движи от главата до петите върху теб, без да те докосва или причинява болка, или дори неудобство. При мен беше около 20 - 30 мин. Изотопа не се усеща - не ти се гади или нещо такова. Само не трябва да прегръщаш деца - все пак си радиоактивна и в следващите часове трябва да пиеш много вода, салата от зеле и червено вино. Това последното го знам от Весела. Резултата ми излезе на другия ден.
п.п. Сцинтиграфия правят и на меки тъкани, но изотопа е друг.

Редактирано от Buba67 на 21.09.09 23:43.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано25.09.07 11:53



Освен в онкото в младост къде другаде има сцинтиграф? Имам впредвид по в центъра на града. И каква е цената без направление?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: Buba67]  
АвторMapинa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 16:07



Осемдесет!!! лева в онкодиспансера в Младост!!! Беше тридесет и пет преди две години!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: Mapинa]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано25.09.07 16:36



Здравейте, момичета!
Майка си направи това изследване миналата седмица по следния начин: отидохме при хирург онколог за контролен преглед. Обяснихме му, че е изминала една година от операцията /рак на гърдата/ и че искаме да направим някои изследвания, т.е. само сцинтиграфия на кости и мамография, защото за ехография на черен дроб и рьография на бял дроб, джипито ни даде направление, а туморен маркер и кръвни изследвания си ги платихме. Хирурга се обади в радио изотопната лаборатория, за да провери дали имат изотоп и ни прати в същата лаборатория да си запишем ден и час за изследването. Имаше свободни дни за след една седмица. Записа се майка и така направи след една седмица изследването. Същият този хирург ни написа на един лист в кой кабинет да отидем за мамография и така направихме мамографското изследване. Без много да обясняваме, всичко стана толкова бързо и точно, че честно да ви кажа въобще не го очаквах. Не платихме нито стотинка, а в РИЛ бяха страшно любезни към нас...Резултата от сцинтиграфското изследване не мога в момента да ви го напиша, защото не е пред мен, но нямаше нищо обезспокоително, само видяха някакви стари травми в Л3 и Л4 и попитаха майка да не е била каскадьорка...Толкова много се радвах, но не смеех да го споделям, за да не ме чуе дявола.
И така, още не сме ходили на контролен преглед при хирурга, който е оперирал майка /в София/. Ще му занесем всички изследвания, той само ще ги разчете и ще я прегледа...Това е от мен!
Приятна вечер!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: llina]  
Авторнeвeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 15:24



Здравейте!Ако може и аз да се включа в разговора с един въпрос.След операция от рак на гърдата имам направена хистеректомия.Нямам никакви особени проблеми,само ме болят костите.Предполагам,че е от напълняването.Близо 20 кг.Не съм много сигурна, че искам да ми направят сцинтиграфия,но не зная какви са симптомите при разсейки в костите.Не вярвам,че имам такива,но за всеки случай може би.Успех на всички.





Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: нeвeнa]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано06.04.08 20:20



При моята майка имаше симптоми.Всъщност чак след сцинтиграфията разбрахме каква е била истинската причина за болките ,които от личната ни лекарка бяха лекувани като радикулит ,дископатия и невралгия.На моменти имаше силни болки в кръста или в реброто,пронизващи-чак дъх не можеше да си поеме.След сцинтиграфията се установиха метастази.Но..кости болят от много други неща- а и при вас е логично костната система да е натоварена от килограмите.Но за ваше успокоение поискайте да ви направят изследване.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: нeвeнa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 21:14



Е как да нямате проблеми след като Ви болят костите не мога да разбера! Това си е проблем. Направете си сцинтиграфия. Трябва да сте наясно с две неща: 1. Дали имате костни метастази (стандарт е да си правите костна сцинтиграфия веднъж годишно независимо дали имате оплаквания или не ако сте оперирана в стадий по-напреднал от IIA). 2. Имате ли остеопороза (всички пациентки с радикална хистеректомия са с повишен риск от развитие на ранна остеопороза). Симптомите и при двата проблема са идентични. Направете си изследванията и се лекувайте. Каква полза да си заравяте главата в пясъка?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯнови [re: MD]  
Авторнeвeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 12:28



Благодаря за отзивчивостта.Ще я направя тази сцинтиграфия.Не зная обаче как да сваля килограми.Голяма мъка са.На всички желая усмивки,а и лятото идва





Тема Re: Резултати [re: нeвeнa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.12.08 12:38



Направих сцинтиграфия на 02.12.2008г. в диспансера в Младост. Нещо не беше в ред апарата и не ми дадоха снимка, а само заключение.
Пише: "дребно огнищно повишен минерален метаболизъм най-вероятно от дегенеративен тип в областта на:
прешлените от тораколумбалния сегмент;
двете раменни и тазобедрени стави;
двете сакроилиачни синхондрози /долните полюси/. Липсват данни за лезии в костите. Препоръка - да се повтори изследването след 6 месеца."

Онколожката каза няма страшно. Нещо се обърках, има дребни огнища, обаче не са лезии. Моля за разяснение.
Диагноза ми е - липосарком с преобладаващ миксоиден тип. Придвижам се с протеза и патерици след ампутация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.