Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано22.07.12 22:31



Преди дни ми правиха рентгенова снимка поради ужасни болки в здравия крак.Припомням ,че другият е с огромен лимфедем. Резултатите ме ошашавиха-нормална костна структура,гладки линии , ни следа от артроза, а бе всичко на 6! Лекарят дойде да ме поздрави!И болният крак бил чудесен ,що се отнася до костите. Питам, за остеопороза /хистеректомирана съм отдавна / дали трябва да правя специално изследване или рентгена е достатъчен ?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.07.12 08:54



За мен рентгена не е достатъчен. Просто след 6 месеца направи изследване на костната плътност.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Buba67]  
Автор wild_rabbit (непознат )
Публикувано21.08.12 14:36



Здравейте. Нашия случай е - Рак на простатата, с направена операция на тестисите. Още чакам за епикризата. Необходимо ли е да направя от сега записване за сцинтиграфия на костите - става въпрос за Пловдив. И къде?
Баща ми е с доста силни болки в ставите и костите - дори не може да се качва по стълби. Много е отслабнал и отпаднал, а все още няма назначено никакво лечение и аз се чудя от къде да започна - витамини, калций?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: vesela.bg]  
Автор az_alexa_ (непознат )
Публикувано05.02.13 10:00



Здравейте, аз имам карцином на щитовидна жлеза,8мм,предстои ми операция сега на 13.02.2013 в София.Родом съм от Добрич и съм на 34г.Умирам от страх, че може да имам метастази в кости и бял дроб!!Само това мисля по цял ден и ме наболяват ставите.Верно ме хвана някакъв вирус и съм с температура, но в ставите на колената нещо ме човърка и това не ми дава мира:(((Въпросът ми е, може ли при все че ми предстои операция да си направя тази сцинтиграфия или някакво друго изслкедване???Мисля само за това и не знам как ще дочакам операцията, а доколкото чувам дори 6 месеца след нея правят изследване за мета....Моля, някой ако знае нещо по въпроса да каже.И най-вече- кога започват да болят метастазите......ужасно съм уплашена.......



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: wild_rabbit]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано28.09.13 20:12



Ще напиша мнението си тук, защото това е темата за сцинтиграфията плюс още 2 качени в СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ В КЛУБА, на първа страница 7-ми ред.
Нели мила, извини ме, но ще си позволя да поспоря с вас. Аз не съм доволна от Онкологията. Описвам защо: направено изследване 2009 г. Освен метите, които си имам и си ги знам, са описани още - лезии на 3,4 и 5 ребро вляво и 7-мо в дясно. Тогава практиката там беше, с направление, ако искаш снимка плащаш 30 лв. за нея. Поискала съм снимка, тя е с размер А 4 като рентгенова. Там наистина се виждат много ясно черни точки по описаните ребра. Разчитането ми е от Е.Пиперкова, на снимката е името на Цоневска. Не оспорвам заключението на лекарките, така е показал апарата. След този случай съм направила 2 изследвания в болница "Св.Наум" и 2 в Диспансера в Младост. Никъде няма описани лезии в ребрата, а нали се сещате, че едва ли са изчезнали, мети в костите ако изобщо могат да се изчистят, за това са нужни години вливания.
Апаратът в Диспансера е от 2010 г. ако не греша, тогава беше най-новия. Резултатите излизат същия ден, когато са готови резултатите, лекаря - д-р Чиков лично ги връчва на пациента, като ги обсъжда с него. Спомням си преди години, пак в Онкологията, можеше срещу 30 лв. да си направиш консултация с лекаря, който е разчел резултатите, но пациентите не бяха доволни от тези консултации, мисля че тук в клуба също някой беше споделил, ама нямам време да търся.
От един и същи специалист един може да е доволен, друг не, затова и в черен и бял списък - всичко е много относително, дано всеки намери най-добрия за него вариант!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.10.13 21:58



Имах обаждане на зелената линия, споделям, защото точно това ми се случи при последната сцинтиграфия.
Попитаха ме имам ли болки в крака и като чуха отрицателен отговор ми гледаха само тялото.
Същото се е случило с дамата, тя е с РМЖ и въпреки растящия маркер и индикацията, че нещо се развива, са направили сцинтиграфия само на тялото. След месеци убеждаване, че всичко и е наред, метастазата се показала като подутина десетина сантиметра над коляното. Сега лежи у дома и я прехвърлят като топка личния лекар и онкологията.

И макар да твърдят онколозите, че метастазите в костите са в торса /плоските кости/ искайте да гледат цялото тяло.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: nadia_O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано18.10.13 23:48



Наде, страшно много ценя мнението ти и съветите ти. Думите ти ме накараха да се замисля...


Ние сме правили сцинтиграфия досега само в онкологията в дървеница, нямаме база за сравнение с други лекари и болници, но сме доволни. Единствено, което ме притеснява там е фактът, че пациентът трябва преди да му излязат резултатите да реши има ли нужда от консултация с лекаря(30лв)или не. Резултатите ги съобщава някоя сестра. Ак резултатите са добри и е платил за консултация, тя и парите съответно изгарят, защото ти казват че няма нужда от консултация.
Ако резултатите не са добри, но предварително не си платил за консултацията, после лекарите се сърдят, защо не си... Така се заформя една порочна практика!


Искам да попитам на свой ред в диспансера преглеждат ли безплатно с въпросното направление 3а. Благодаря!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: nelly_83]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано20.05.14 11:10



Отделение по нуклеарна медицина Бургас

Сцинтиграфия на кости -

тел. 056/876676
В момента записват за началото на юни





Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: tinker.bell]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано22.05.14 08:12



Ето и координатите за записване на Нуклеарна медицина в Пловдив:
032 602 351
Обикновено първо се взима час и после направление, защото може да се почака повече от месец. Аз миналата година чаках даже 3



Но сега ме записаха за след 2 седмици, така , че на 29-ти май стискайте палци.

\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \"

Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: kras4o_k]  
Автор belvedere1 ()
Публикувано30.05.14 08:42



здравейте,
много време не съм писала в клуба, но редовно следя темите. На майка ми и назначиха да направи сцинтеграфия на кости след проведен курс на химиотерапия, тъй като туморния маркер започна леко да се повишава. Тъй като личният лекар не и дава направление ще плащаме. Исках да я запиша за Александровска, но там записват за след 10 юни, а на нас ни се иска да го направим по-бързо. Свързах се с болница " Иван Рилски" в София и я записах за 13 юни. Обясниха ми, че в момента нямат изотоп. Моля да споделите дали накоя от вас е използвала апарата в Иван Рилски и дали е добър. Благодаря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.