Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: tedy_g]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.10.06 20:56



Не съм съгласна с теб, че лъчетерапията води до остеопороза, след като е правена на мястото на операцията, тя действа локално и изолира определено място. Това не означава, че е повредила костите, лъчетерапията се прави на меките тъкани около операцията. Мислете логично, хора, не обвинявайте лъчетерапията да всичко


Остеопорозата е вследствие хормоналния баланс в организма....Потърсете инфо в интернет за остеопорозата и ще разберете причините за появата й.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: vesela.bg]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 09:29



Здравейте.
Бихте ли могли да ми кажете дали се прави сцинтиграфия на костите при ниски
показатели-тромбоцити 57,хемоглобин 100,левкоцити 3.5?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Maя]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано17.04.07 12:12



Я ми кажете задължително ли е всяка година да се прави това изследване. Аз си правих преди 9 месеца в София. И сега като ходих в диспансера си в Русе, ми казаха че било вредно, че не е задължително да се прави на 12 мес. а само ако имам някакви притеснения или съмнения. Така че ..... не знам да си правя или не след три месеца. То никой от нас не се е съмнявал че ще му открият тази болест...ама .....



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Nova_S]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.04.07 12:28



Аз си го правя. Юли - не показа нищо, март - следващата година - да.
Така че аз съм твърдо "за". Изотопа се изпикава за 24 часа, изчиства се със салата зеле и моркови и червено вино. Съвсем сериозно - казали са ми го там.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Nova_S]  
Автор tetty71 (непознат )
Публикувано17.04.07 19:15



Здравей, Севи, имам няколко познати с метастази по костите и ми прави впечатление, че само едната си имаше някакви оплаквания - на другите им го откриха съвсем случайно при сцинтеграфия Дори и в момента, както и по време на вливанията с бифосфонатите, те са без болка или каквото и да е оплакване Така че мое мнение е - човек не бива да чака появата на симптоми, които да го принудят да прави сцинтеграфия, а да хваща нещата навреме, за да може да реагира преди процесът да е напреднал Убедена съм, че веднъж годишно сцинтеграфията не е сериозен проблем Поздрави





Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 23:23



Едно от пределекционните места където ракът на гърдата дава разсейки,това са костите.Метод на избор за тяхното доказване е сцинтиграфията.Може и със скенер с контраст или ЯМР.Ако там нямаш нищо,направи си и снимка на белите дробове и си изследвай туморния маркер за дуктален карцином,а той е
Ca15-3,нормата е до 30.

Редактирано от vesela.bg на 26.11.07 21:54.



Тема ДО МИМИ - и всички васнови [re: galizak]  
Автор angelova67 (непознат)
Публикувано21.04.07 21:05



Здравей МИМИ, Здравейте момичета и момчета - ДОКЛАДВАМ!
Днес ми донесоха резултата от сцинтиграфията. Понеже ми е първа помогнете - какво значи "повишен минерален метаболизъм в областта на резекционната линия на левия фемур вследствие на постоперативен репаративен процес. В останалите костни и ставни структури не се наблюдават патологични огнища".
Ако някой знае да пише - не ми звучи лошо, но ще ме закарат до хирурга в края на другата седмица, а дотогава ще се пръсна.
Благодаря предварително!
От мен пролетни целувки!



Тема Re: ДО МИМИ - и всички васнови [re: angelova67]  
Автор tetty71 (непознат )
Публикувано22.04.07 12:24



Успокой душата, не става дума за мета процес. По - просто, когато човек счупи ( или ампутира част ат кост ), организма започва да прави "замазка" върху нараненото място. Затова ти е повишен минералния метаболизъм точно там. Всичко е точно както трябва - поздравления.



Тема УРА! УРА!нови [re: tetty71]  
Автор angelova67 (непознат)
Публикувано22.04.07 13:09



Благодаря tetty 71!
Друго си е да го чуеш!
Спечелих втората битка! Първата спечелих когато /2005/ се отървах от смотания тумор, макар и с цената на цял крак.
Продължавам борбата с вдигната глава.
Обичам ви! Целувам ви!
Дяволът не толкова черен!





Тема Re: angelova67 [re: angelova67]  
Автор firrst (член)
Публикувано22.04.07 14:45



Ако искаш да ти укрепнат костите ще трябва да си тонизираш бъбреците

е много подходящ за това.Другият начин е тонизиране на белите дробове с масажи и иглотерапия.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.