Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: galizak]  
АвторAнu (Нерегистриран)
Публикувано13.04.11 12:15



Здравейте, изчетох ви внимателно, но не намерих отговор на въпросите си.
Преди 3 години майка ми беше оперирана от рак на гърдата /с рецидив/ при Гаврилов. Трети стадий бил. Откриха се лезии в костите - огнища в черепа и таза. Една година и биха Зомета /калцирала ги/, сега - нямала право повече - ужассс!!!
Искам да знам истината - умира ли се от това? Кога? Болезнено ли е? Ще се ускори ли процесът сега, като не взима медикаменти?
Днес пак ще й правят сцинтиграфия...Никой не ми казва истината...



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Aнu]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.04.11 14:33



Здравей! Доколкото знам със Зомета може да се продължи до 3 години. Аз се лекувам в чужбина и не знам практиката на българските лекари в това отношение, но тъй като при мен имаше съмнение за такива лезии ми обясниха, че ако се наложи ще ми бият Зомета и че с това лечение може да се продължи три години, а след този период се предполага, че състава на костите е обновен... Поискай второ мнение според мен! Успех!!!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Aнu]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.04.11 14:35



Забравих да ти кажа още, че ако са калцирани и няма активност не смятам, че трябва да се притесняваш... Това значи, че работата е успешно свършена! Понякога онколозите са щастливи, когато успеят да приспят клетките... Така можеш да си живееш дълго време!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: megolina75]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано13.04.11 15:01



Здравейте!Искам да попитам къде според вас се намира най-добрия апарат за сцинтиграфия в София или Пловдив?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: megolina75]  
АвторAнu (Нерегистриран)
Публикувано13.04.11 15:09



Благодаря ти, Меги!


Лечението на майка ми със Зомета беше преустановено само година след започването му - средства ли нямат, не знам - нямала право на повече. Никой не е споменавал, че са се калцирали вече онези неща и че са приспани. А и годишната сцинтиграфия е едва днес - месеци след последната й Зомета.
Знам само, че преди 3 години са й дали 5 години живот...Искам да знам какво да очаквам...



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Aнu]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.04.11 15:19



Ани, според мен и пак според мен, никой не може да ти каже колко време... На мен например преди две седмици ми казаха, че няма лечение в моя случай. Аз направих консултации във Франция и САЩ и ми отговориха, че това не е вярно. Мисълта ми е, че на трябва ние сами да си слагаме някаква програма колко време... Аз на твое място по-скоро бих изчакала резултатите от сцинтиграфията и тогава бих направила няколко консултации. Не се притеснявай от това да питаш където и да било... Става въпрос за майка ти и за нейното здраве! Понякога другите забравят, че ти си конкретен човек, а не просто поредното число. Ако мога да ти бъда полезна с нещо пиши ми на лични! От сърце желая на майка ти и теб успех!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: megolina75]  
Автор Ан Кристин (непознат )
Публикувано13.04.11 16:11



Не намерих как става, затова пак ще ти благодаря публично, мила Меги. За пореден път се убеждавам, че тази ужасна болест спохожда само добри същества. Ще споделиш ли повече за твоята ситуация? Не се оставяй да ти се внушават лоши неща - общото между всички излекували се е силният дух и борбата!





Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Ан Кристин]  
Автор Ан Кристин (непознат )
Публикувано13.04.11 17:30



"Целта при лечение на хора с метастатична костна болест и болката, която толкова често е свързана с нея, е да се облекчат симптомите, да се предотвратят фрактурите и да се подобри подвижността и качеството на живот."
Значи ли това, че е нелечимо?! Вие как облекчавате симптомите?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: Ан Кристин]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.04.11 19:17



Аз имах няколко костни метастази в областта на таза, където ми беше операцията /рак на шийката на матката, 3 стадий/, те бяха локални и тъй като другата част от тялото бе чиста и ми предстоеше лъчетерапия не се наложи Зомета, освен това метастазите ми бяха малки и не съм имала симптоми. Искам да ти кажа, че два месеца по-късно процесът в костите бе стопиран, а след 5 месеца изследванията показаха, че вече няма метастази в костите, останаха само белезите от тях. Аз не съм експерт, но знам какво ми каза лъчетерапевтката - Зометата може да я взимаш три години, въобще не се притеснявай! Всичко е много индивидуално. В някои случай наистина не помага много... В други пък да... Знаеш ли как ще реагира едно тяло... Някъде бях чела за период на обновяване на костната тъкан. Ще се опитам да го намеря и ще пиша, ако успея. Както казват в моята болница - Кураж



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕнови [re: megolina75]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано07.03.12 00:10



Здравейте, надявам се да ми помогнете и този път. Въпроса ми е дали може да се направи костна сцинтиграфия по желание на пациента, без направление и какво би струвало това? На баща ми никой не му е препоръчал това изследване, а неговия вид рак често дава метастази в косите. Доколкото разбрах необходимото направление е 3 или 3А. Може ли да се вземе от личния лекар или трябва непременно от хирург? Дали е противопоказно при хора с бъбречна недостатъчност? И последен въпрос ПЕТ скенера показва ли наличие на костни метастази ако има такива или не? Благодаря ви предварително!

Редактирано от anastasiar на 07.03.12 00:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.