Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Buba67]  
АвторSUNKA75 (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 10:09



Бубе, благодаря ти, аз всичко което знам за сцинтиграфията е от тук, от клуба, но защо до сега не назначават на мама, кога по принцип следва да се направи сцинтиграфията, на кой етап от лечението?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: SUNKA75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.09.09 13:16



Съни, лекуващия лекар назначава сцинтиграфията и то след терапията. Прави се веднъж годишно, освен ако няма изключително бързо развитите на процесите в костите. Моята първа сцинтиграфия правих година след операцията, но не съм правила терапии. Прочети първите мнения по-нагоре в темата, при всеки е различно. При вас нещата са пресни, ако са оперирали мама през април и сега правите терапиите може да се изчака. Не се притеснявай излишно. А мама има ли болки в ставите, костите?
Как е малката госпожица?



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Buba67]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано22.09.09 13:53



Бубе мерси за информацията.Ще си запиша телефоните. Ние първата сцинтиграфия я направихме в Онкологията при доц. Пиперкова, просто хирурга ни прати за изследване веднага след операцията. Някаде бях чела, че в Александровска болница са открили нов гама апарат за сцинтиграфия- който бил много по-малко вреден от старите апарати за сцинтиграфия. Някой дали си е правил там изследването? Предполагам че и в Токуда може би имат от по-новите апарати за сцинтиграфия, ще се обадя да попитам.



Съни сцинтиграфията се прави веднъж годишно. По принцип преди
операцията или преди започването на каквито и да е терапии е добре да се направят пълни изследвания: на кости, бял и черен дроб за да се знае какво е наистина състоянието на пациента. Съни и аз kато тебе в продължение на месеци напомнях на лекарите че са минали 6 месеца от последните изследвания на бял и черен дроб и че е време за нови. Те всеки път ни обещаваха, че следващия път ще назначат нови на мама и всеки път нямаха време да ги пуснат. Накрая след още 4 месеца ние отидохме сами в Токуда и си платихме за изследванията. И досега никой лекар не ни попита дали сме си направили всички изследвания. Съни моят съвет е, ако и този месец вашия онколог не ви назначи сцинтиграфия, платете и си го направете сами. Вземете само от личния лекар направление N3 или 3А. За ренгенография на гръбначен стълб аз за пръв път чувам. Това стандартно контролно изследване ли е? Сцинтиграфията не е болезнена, за 2 дена радиоактивният изотоп се изхвърля от организма с повечко вода, сокове от плодове и зеленчуци, особено зеле. (през този период, ако има наблизо малки деца е хубаво те да бъдат държани малко по- надалеч). Успех мила!

Редактирано от nelly_83 на 22.09.09 14:17.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: nelly_83]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано22.09.09 15:10



И съпруга ми си направи преди месец при доц.Пиперкова и констатацията бе,че няма нищо,ама май не са прецизни и сега ще му правят палеативна лъчетерапия,защото болките в таза продължават и лекарите от Диспансера считат,че е станало грешка при резултатите.По начало тя се прави след ренгенова снимка на въпросните места,защото май това е по-вярно и след това-при съмнение сцинтиграфия,но ето какво се получи при нас.Сцинтиграфията се оказа ,че не бе вярна при нас.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: tininita]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано22.09.09 15:31



Tinita, сигурни ли сте, че сцинтиграфията не е била точна? Може болките да се дължат на остеропороза или на нещо друго, не непременно на м.
Защо не направите скенер или да повторите някаде другаде сцинтиграфията.
И аз серизно се замислям къде да я направим ние, при положение че това изследване се прави веднъж на 12м. е хубаво да е маx. точна и да не стават грешки.





Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: nelly_83]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано22.09.09 15:38



За съжаление скенерът от месец юли показа,че има литични промени в таза,но от Диспансера поискаха сцинтиграфия-която бе с чудесни резултати.Ренгеновата снимка след това явно се обоснова на резултатите от сцинтиграфията,а след това направиха отново скенер на таза в Диспансера-и резултата бе същия като на първия скенер.Просто не знам какво да мисля,но факта е,че комисия го е определила за лъчетерапията,за да спрат болките тъй като е на обезболяващо.Болките са от таза и се спускат като ръб на чорапогащник по крака,като ги редуват понякога.Просто нямам думи....



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: tininita]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано22.09.09 16:08



Tinita, съжалявам

..., стискам палци лъчетерапията да намали болката.От сърже ви желая успех и късмет!



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: nelly_83]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано22.09.09 20:33



Нели, виж това

- подробно е описано кога какви изследвания се правят, само че всичко остава на книга само /погледни страница 14/. Освен това е посочено и кога какви точно профилактични изследвания се правят, след като вече са приключили всички терапии. Ще те послушам и ако и тази седмица не ни назначат изследвания, ще ходим сами. Само нямам информация тук в Бургас, как са нещата със сцинтиграфията и ако се наложи, ще дойдем до София. Ще следя тук, ако подадеш информация къде да отидем мила. Успех и късмет!!!

Редактирано от *jull** на 22.09.09 22:11.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано22.09.09 23:30



Апарата в Бургас е от най-новите,но нали се сещаш че трябва и компетентно лице да го разчете.Докторката все още се обучава и на доста пациенти е разчела мети и при второ мнение от София диагнозата се отхвъря.Така,че аз отидох при Пиперкова,а апарата в Бургас преди 6 месеца беше най-модерния.Даже същата доцентка идваше да обучава д-р Иванова в Бургас.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: rehabili]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано23.09.09 07:55



Rehabili,благодаря за информацията. Би ли споделила на тебе в Бургас кой ти назначи изследването химиотерапевт или хирург и на кой етап от лечението? Желая успех в лечението!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.