Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: Buba67]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано18.03.09 02:52



БУБЕ,благодаря ти,за информацията-да сама реших да си направя,4е много ме болят кръста и краката може да е от ЛТ-ята ама незнам пак,пък нали знаеш с тези нащи заболявания само да кихне6 и си мислиш наи-лошото.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: emily999]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.03.09 15:21



Сцинтиграфия на кости в Онкологията струва 150 лева без направление, а с направление се плаща само 30 лева консултация с лекар. Информацията ми е от 14.03.2009 г., аз си правих тогава сцинтиграфия на кости в Онкологията.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: rehabili]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано18.03.09 15:27



Алкалната фосфатаза се повишава при остеопороза,при прием нахормоналния препарат аримидекс. Сигурно има и други причини за повишаването му. Не е непременно защото има мета в костите.Повторети си изследванията след 2-3 месеца, става въпрос за алкалната фосватаза.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: feniks_m]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано19.03.09 08:54



благодаря ти много Feniks_m!Отдавна чаках някой да се включи с отговор та да се успокоя малко.Много литература изчетох и много доктори попитах дали при остеопороза може да има покачване на АФ,но много противоречива информация получавах както от нета ,така и от лекарите.на места пише,че няма повишение,а на други че се следи за повлияване на лечението.Едни казват,че АФ има отношение към остиобластните клетки, а остиопорозата засяга повече остиокластните клетки.Моля те сподели от къде от къде е твоята информация?Сега да кажа-преди 2 месеца АФ ми беше 380 при норма279 и 325 при норма 170,вчера повторих изследванията303 при норма279 и 306 при норма 170.Понижават се,но започнах и прием на Оскал



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: rehabili]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано19.03.09 15:23



Rehabili, моите познания са от разни източници в Интернет. Наблюдаващите ме лекари въобще не обърнаха внимание на повишаването на АФ,при мен тя беше повишена с 20-30%.В листовката на лекарството Аримидекс пише че повишава АФ. Освен това като ходих на ендокринолог за разчитане на снимка за остеопороза, той искаше непременно да види и това изследване. Но освен него искаше и доста други показатели.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: galizak]  
Автортиrи (Нерегистриран)
Публикувано23.06.09 20:05



Искам да запитам дали някой е наясно как стоят нещата в Варна в този момент.Доколкото ми е известно сцинтиграфията вече е платена но нищо в подробности .Моля да споделите.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: тиrи]  
Авторaleks (Нерегистриран)
Публикувано29.07.09 10:25



Здравейте, аз нямам рак на костите, моят е на кръвта. Минах химиотерапия и лачетерапия и от година сам в ремисия. Но сега се боря с последствията на химията. От Урбазона съм направила некроза с остеопорозни огнища на тазобедрени стави - и на двете ''Чандлър 2 степен". И така, направиха първата операция - " декомпресия ", следва втора. Вчера бях на контролен и докторът ми заяви, че е трябвало да се направи сцинтиграфия преди първата операция, за да може да се сравнява с резултатите. Бях много учудена, защото никой не е споменавал такова иследване. И най-лошото е, че ме оперираха в София, а контролни правя във Варна - и така двете мнения ме объркват. Мислите ли, че е редно да я направя сега, за да има все пак поле за сравнения? Благодаря предварително!

Редактирано от *jull** на 29.07.09 11:46.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: aleks]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано21.09.09 17:36



Здравейте,
на майка ми й предстои да направи втора сцинтиграфия. Първата е правена непосредствено след операцията.
Къде бихте ни посъветвали да направим сцинтиграфията в София? И при кой лекар ( ако имаме възможност да избираме). Вие къде я правите?



Редактирано от nelly_83 на 21.09.09 17:41.



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: nelly_83]  
АвторSUNKA75 (Нерегистриран)
Публикувано21.09.09 21:49



Нели, на мама не са и правили сцинтиграфия,няколко пъти подсказвам на химиотерапета, но досега не и е назначена. Тя вече свърши и лъчетерапията, има и 7 химии преди това.Сега като и назначи тамоксифена преди 2 седмици, каза да дойде след месец за да направи контролни изследвания и се чудя тогава ли ще и назначи и сцинтиграфия. Искам да те попитам рентгенография на гръбначен стълб правили ли сте. ( на мама не и е назначаванадо сега също, въпреки напомнянията ми). Болезнена ли е сцинтиграфията?



Тема Re: СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ.нови [re: SUNKA75]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.09.09 23:44



Нели, аз правя сцинтиграфията в диспансера в Младост. Записвам си час по телефона и отивам. Веднъж я разчита лекар по време на изследването. Заключението и снимката ги нося на лекуващия онколог. Можеш да ги дадеш да ги види, който специалист си избереш. Последния път, преди 10 месеца само гледаха, но апарата не правеше снимки.

Ето ти телефона Онкологичен диспансер в Младост да попиташ и да запишеш час евентуално.
тел. 975 35 35/ в. 253 сцинтиграфия. Набираш телефона и като вдигне телефонистката искаш вътрешния.


Съни75, ето тук съм разказала как се прави изследването.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.