Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.08.08 13:14



Страничните ефекти от бифосфонатите са грипоподобни симптоми - лека температура, втрисане, болки в цялото тяло. В началото са малко по-осезаеми с минаването на времето почти не се усещат. Досега освен болки, нито температира съм вдигала, нито нищо. Оттока на малкото пръстче

според мен няма нищо общо с бифосфоната Бифосфонатите предпазват костите от счупвания на местата на разсейките и ги ограничават в известна степен да не се разпространяват и все пак, това е по пронцип....
Тумормаркера няма да спадне от бифосфонатите. Както писах по-горе на Джоя, лекува се първоначалното огнище, то вдига тумормаркера.
А след като разсейката е открита още ноември месец, защо чак сега започвате с бифосфонати? След като тумормаркера е бил увеличен още тогава, други изследвания правихте ли? Скенер, ехограф коремни органи?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 13:40



Благодаря Веси. Може би съм обяснила грешно. Мама е с рак на гърдата стадий 3а, оперирана през септември 2007. Месец ноември и правиха последния маркер и тогава беше в норма. По време на химиото /лекувана с ФЕК 6 вливания/ не са и правили маркер/, проведохме и 25 бр. лъчетерапии. Месец и половина след това направихме маркер и беше завишен 90 при норма 30. Пуснаха и сцинтиграфия и излезе зона с повишена фиксация в трохантерна областна лява бедрена кост. Визулизират се малка фотопенична зона в тялото на Л4-артефакт. Цитирам дословно от сцинтиграфията. Имахме също и ехография на коремни органи, слава богу там всичко е наред.Притеснена съм много , дори зазадох въпрос към лекарите но явно са на море. Ако може пиши ми по ясно много ли е обезпокоително това, аз съм с надежда че може би ще се стабилизират нещата, поръчах и от тези клетъчните храни на "Аква Сорс" . Извини ме за дългите обяснения . С поздрав: Краси



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано15.08.08 14:32



Бифосфонатите сме ги започнали от ноември 2007.Когато се видя завишеният маркер ,й направиха пълни изследвания - ехография на коремни органи ,рентген на бял дроб ,сцинтиграфия .Откриха се костни метастази- на 6 места са.Минаха 9 вливки (една Зомета и 8 Бонефос ) ,но болките продължават.Сега след рентген се вижда разяден прешлен,който беше с мета.Взета е кръв за маркер ,но още не знаем колко е.След третата вливка (февруари 2008)беше покачен още.Явно процесът продължава и не знам дали не е засегнал и други органи освен костите.Ще видим маркера и ще правим нови зследвания.Но предвид болките и мнението на невролозите майка вече се е примирила сякаш с най-лошото...



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: joia73]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано15.08.08 16:32



настоявайте за зомета
който каквото и да ви говори искайте зомета
за сега тя е най доброто



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.08.08 20:11



Ще се стабилизират, все пак трябват поне няколко вливки Зомета, от първата е рано да се очаква резултат. Аз от 2 години вливам Зомета и нещата са закрепени. При последната сцинтиграфия мненията бяха противоречиви имам ли нова разсейка в ребрата или не.
Колко е обезпокоително, не мога да ти кажа


Но в момента на мен костните разсейки са ми последна грижа, т.е. не мисля за тях, просто си вливам Зометата. Химиотерапевтът ми казва същото.
Аз също смятам, че Зометата е най-доброто. Март месец ми спряха за известно време Зометата и я смениха с таблетки Бондронат. Болките ми се появиха отново. Сега, когато минах пак на Зомета нещата позатихнаха.
Обезболяващо на костните разсейки действа лъчетерапията, какво казват лекарите? Това се отнася и за двете - и за Писето и за Джоя

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 21:08



Веси благодаря за информацията, като отидем на 09,09 ще питам и за лъчетерапия.





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано15.08.08 21:50



И аз благодаря за мнението ,Веси!Ще питаме и за вариант лъчетерапия ,за да спре болките.Но как се изгражда разрушен прешлен? И като си помисля какво ли може да засегне ..И аз знам,че Зомета е добро,но като казват в онкото,че е ограничено количество и стига за малко хора?Имам информация,че това са "определени" болни ,но на кого ли да се оплачем.Хич не ми се иска да мисля,че и тук има привилегии...но България е все пак



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: joia73]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.08.08 22:56



Момичета, разбирам ви колко сте притеснени. Спомням си 2006 г. когато аз рецидивирах с лимфните възли и костните разсейки колко бях уплашена и колко рев изревах. Ужасно беше. От позиция на времето /вече две години/ ви казвам, че не е толкова страшно. Тогава паралелно започнах химиотерапия и вливания Зомета, после направих малко лъчетерапия и нещата се успокоиха. Сега следя разсейката на скенер и сцинтиграфия.
Чувала съм различни неща, споделени от пациентки. Казвали са ми, че след химиотерапия с Таксотере костите са били чисти. Казвали са ми и за изчезнали разсейки от бифосфонати. При мен не изчезнаха, нито от Таксотера, нито от Зометата. Наистина, понякога се виждат по-слабо на скенера, друг път по-ярко. Наистина в момента те са ми последна грижа.
Затова и не мога да твърдя нищо категорично. Просто се успокойте и настоявайте пред лекарите за лъчетерапия, тя обезболява доста добре, а бифосфонати укрепват костите. Другото е Божа работа!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 10:16



Весе, миличка благодаря ти за успокоителните думи! Знам че плача и теревогите не ми помагат но в този момент човек се чувства много сам и безпомощен. Ти знаеш как е . Но защо това се случва все на добрите хора? Да страдат, да се мъчат, да се борят за живот.
Е, стягаме се и продължаваме напред. Мисля ,че рецептата с невен , бял равнец и коприва беше при рак на гърдата ще направя и нея и каквото още намеря тук посходящо за мама. Успех мила и много усмивки ти желая!





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: пиceтo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.08.08 10:56



Сега прегледах тази тема на пълен преглед, много полезна информация има в нея. Направете го, ако не сте досега. Аз рових за рецептата за калциране, която бях писала някъде. Е, намерих си я в Справочника. Та пускам я отново, щото и аз сега си мисля да я направя отново. Тази резепта я знам от едно време, от човек с рак на стомаха, който бяха отписали. А той пчелар и си правеше тази рецепта. Препоръчваше я и за калциране на кости и за язва. Той живя много след като му бяха изрязали две трети от стомаха. Та който иска, може да я пробва.

РЕЦЕПТА ЗА КАЛЦИРАНЕ
Черупките на 10 яйца/екологични, от село/ се опичат в печката, но малко , колкото да изсъхнат, не да стават кафяви или черни. Стриват се на брашно в хаванче или кафемелачка.
Един буркан (тип Омния) мед се вари на водна баня , докато се втечни. Втечненият мед се разделя в два буркана. В двата буркана се разделя и брашното от черупките по равно. Добавя се и по една малка равна лъжичка сода за хляб във всеки буркан.
Съдържанието в буркана се разбива с миксер. Получава се бяла пяна, която изпълва буркана догоре.
Държи се в хладилника и се взема по една супена лъжица 2 – 3 пъти на ден , на гладно, половин час преди хранене.



Нема начин да нема начин!



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.