Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Radost]  
Автор joia73 (непознат )
Публикувано06.01.08 22:55



Това съм аз - Радост .Успях и да си оправя клавиатурата ,и да се регистрирам,което е един двоен успех .Този ник си избрах ,защото беше свободен.Ще влизам доста по -често тук ,защото проблемите започнаха-болките ни са сериозни и вдругиден ще посетят лекар ,за да вземем по-силни обезболяващи.Натъжих се много и едвам скрих сълзите си ,когато ми каза мамето ,че при тия болки си мисли ,че умира.А чета все неща,които са оптимистични за лечението с Бифосфонати .Продължаваме и с гъбите и ни предстои и сцинтиграфия .Как беше - животът , а и борбата с него продължават.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано09.01.08 11:21



Радост искам да ти кажа по повод болките, че и при нас са много силни. Има дни, в които е добре, а в други я боли непрестанно. Майка ми си бие морфин на 4 часа, но изобщо не и помага. Чувства се по-добре от хапчета Бипрофенид. Проблема при него е,че се вземат максимум 2 на ден. Майка ти движи ли се? Моята се беше залежала и си мислеше, че в леглото няма да я боли. Но уви - не става така, обездвижването само вреди. От няколко дни започна да излиза за по 1-2 часа навън и каза,че се чувства по-добре. Имаме и друг проблем - майка ми не може да откаже цигарите. Постоянно и говоря, но тя се крие и пуши.

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано09.01.08 11:35



Здравей и от мен!Все още не се е залежала ,но с нечовешки усилия става от леглото и трудно се обръща.Вчера едвам отиде до тоалетна ,а отказва и помощ.Днес каза , че е малко по -добре и вероятно от Диклофенак -а ,който пи вчера.Притесняват ме тези обриви ,спряхме гъбите ,но тя спря и Фемара ,защото мисли ,че е от тях.Пращам я на лекар ,но се страхува да не й кажат , че ще е все така .А би трябвало да има промяна след Бифосфонатите .Не иска и по -силни обезболяващи ,а и четох някъде ,че морфинът не е за костни метастази.,а и се привиква към него.При нас е заледено и да искка не може да излезе .А цигарите - и ние имаме този проблем.Баща ми ги спря след нейната операция ,но тя не .Вярно ,пуши по по -малко,но кафе без цигара не можело.Даже ме пита има ли и други от форума като нея.Ако й доставя удоволствие си мисля ,нека пуши по 2-3 цигари ,от толкова други неща я лиши тази болест...



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.01.08 14:14



Ох, и аз продължавам да пуша, пуста краста...
Фемара пих 1 година и имах болки по цялото тяло. Лекарката ми каза, че е от Фемарата и предложи да я спрем известно време.
Фемарата обаче повлия доста добре и костната разсейка и отказах да я спра.
Спрях я вече заради химиотерапията, която провеждам в момента.
Сега отново съм си с болки тук-там, но на мен ми помага Аулина с Ибупрофена. Вече две години по този начин си овладявам болките и действа все още. Иначе движението е важно. Когато застоя няколко дни вкъщи не се чувствам добре. Но когато изляза и се раздвижа нещата се стабилизират. Затова и продължавам да ходя на работа, че застоя на едно място не е препоръчителен



Нема начин да нема начин

Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: vesela.bg]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано09.01.08 14:49



Това ,което притеснява майка ми ,е фактът ,че една чиния не можела да измие .Лошото е ,че я съкратиха миналата година от работа и оставането й вкъщи й повлия много зле.Сред хора се чувстваше добре.Вкъщи се чувства безполезна и макар да има пенсия ,счита,че не носи достатъчно пари.Сега вече не може да работи ,но и домашните задължения й костват усилия.Говорим й ,че пак ще ги върши ,само да се закрепи.Поне си изпи Фемарата,след като й предадох думите на Весето,че боли от нея ,но има ефект.А и засега Диклофенак май й помогна малко ,поне става по-леко от леглото.А в тази поледица въобще не могат здравите да вървят ,а камо ли с болки в кръста.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано09.01.08 15:42



На майка ми и изписаха за болките морфин от диспансера, обаче ефект няма. Правиха две ударни лъчетерапии преди Коледа, един месец след тях ще и назначават другоДругите лекарства и помагат повече - То не са обезболяващи, не е чудо. Сега от няколко дни пробва рецептата на Весела - 2 Ибупрофена с 1 Аулин. Не знам как е при Вас, но майка ми не вярва, че може да се оправи, изгубила е всякаква надежда, а това е много лошо. Постоянно и говоря, давам и кураж, но тя е изпаднала в депресия... А за обривите мога да ти кажа следното: На майка ми целият и гръб беше в обриви и разранен от чесане. Спряхме гъбите и се оправи. Мисля, че беше от тях. Има дни, в които се чувства доста по-добре, други не. През ноща се е събудила със страшни болки и е плакала. А за цигарите аз много и се карам, при което тя веднага ме обвинява в тормоз - станала е много чувствителна. Но като прочетох поста ти съм съгласна,че щом им доставя удоволствие да попушват. А е много важно да не се обездвижват - ако трябва излизай заедно с майка ти за 1 час, помагай и в ходенето, почивайте по-често, но да ги извеждаме всеки ден. То от стоене в къщи представи си какви депресии ги налягат...

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано09.01.08 16:36



Бих я извеждала ,защото и аз съм вкъщи заради неочакваната ваканция,но тя отпреди рака има гонартроза и по сухо трудно върви ,а какво остава за лед.Няма кураж даже до болницата да иде.Обривите ги намаза със спирт и дано й поолекне малко.Даже пожела да сготви сега ,а и се храни добре днес.Така е при онкоболните - имат периоди на подобрение от болката.Моя позната ,чиято майка си отиде от подобно заболяване ,ме предупреди преди време ,че трябва голямо търпение да проявя.Стават като деца в такъв момент и строгият тон не знам доколко върши работа ,но съжалението е ужасно- не бива да се проявява.Моят съвет е да спре морфина ,щом и без това не й помага.Дай Боже,като се оправи после ,може да изпита зависимост от него.Не знам дали чете една от темите тук ,озаглавена "Как оздравях"-струва ми се много полезна и бих я препоръчала .Поне аз много си падам по изливането на мисли върху лист.Предложи я на майчето .Сама трябва да излезе от дупката .Майка често цитира думите на един бивш футболист -Любослав Пенев,който се излекува от рак ,та той беше казал ,че човек в болката си е сам.И само той може да я надвие.Кураж и успех в борбата!



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано09.01.08 17:01



Видях темата и даже я принтирах. Чакам да я хвана в сгоден момент да я прочете. А за другото си права - за да се излекува човек, трябва сам да го пожелае. Пожелавам Ви успех и все по-добри дни



Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор joia73 (непознат)
Публикувано16.01.08 13:04



Няма бифосфонати в Старозагорския онкодиспансер.Чудя се да изчакаме ли малко или да търсим начин да купуваме.Днес ходихме да говорим с лекар заради болките на майка ми.Не са от лекарствата ,както тя си мислеше ,а от разсейките.Но според лекаря й е назначено най-доброто възможно лечение и то е още в началото и е рано да се очаква някакво подобрение.Препоръча естествено болкоуспокояващи от типа на опиатите,но удържахме да не ги вземем.Какво ни съветвате - да изчакаме ли да заредят с лекарства ,което може да стане и февруари , или да търсим Зомета? Весето беше казала ,че има адрес на фирмата доставчик.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: joia73]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано16.01.08 16:16



Радост, не те съветвам да минавате на опиатите. На майка ми искаха да и изпишат някакви специални лепенки, но ги нямаше в аптеката в диспансера и вместо тях взема морфин, но не и помага особено. Поискахме да си си купим свободно, но лекарката каза,че били ужасно скъпи. Иначе една лепенка е със 72 часово действие. Много добре те разбирам, при нас това е най-голямия проблем - болката. А за вливката Весела беше казала, че е по-добре да се почака за лекарството, костните разсейки не се развиват бързо, в крайна сметка Февруари е след 2 седмици.

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.



Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.