Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 16:21



А попитахте ли за бифосфонати ?Лъчетерапия се прави на по-късен етап ,а морфинът е за облекчаване на болките ,но не лекува.Може да не се лекуват метастазите в костите,но може да се забави развитието им или да се спре процесът.Така че попитайте защо не й проведат това лечение ,а си знаят тяхното- морфин и ...



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Paдocт]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано12.12.07 16:38



Изпринтирах де що намерх за бифосфонатите. Утре баща ми ще ходи с майка ми на първата лъчетерапия и ще говори с лекарите по този повод. Абсолютно те обричат на смърт, те даже не се и стараят да те лекуват. И въпросната лъчетерапия е назначена след ходатайстване пред лекар от приятелка на майка ми, която има позната в диспансера. Първо изобщо не са и предписали нищо, казали са,че костни метастази не се лекуват и нямало смисъл да се прави нещо. Направо съм потресена и ми идва да викам

. Майка ми е на 60 г, може би затова са правят на ударени. Това беше удара, който я довърши. До сега и давах кураж, а вече няма какво да и кажа

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.12.07 17:14



Дано не се повтарям, но защо не потърсите мнение и в Международния консултативен онкологичен център? Там може да поискате мнение и от чуждестранни специалисти.
Или пък в Центъра по интергративна медицина?
Няма да се оставяте на бездушни чиновници в бели престилки, я!



Редактирано от *jull** на 12.12.07 20:34.



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: *jull**]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано12.12.07 20:31



Със сигурност няма да се отчайвам и ще продължим напред. Явно, че за да ти назначат лечение трябва да си много нахален

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.


Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.12.07 22:50



Да бе, да, а бифосфонатите?!?
Бой по канчетата на докторите до дупка.
Изисквай си лечението. Няма лошо в лъчетерапията, тя овладява болките, но е по-ефективна с бифосфонатите.
Настоявайте миличка, ако трябва сменете лекаря!

Нема начин да нема начин



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: vesela.bg]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано12.12.07 23:33



Набрах набор от публикации за бифосфонатите и утре ще настояваме пред лекарите. Ако не знаеш за какво става дума, те мотаят както си искат. Съгласна съм да платя, ако не им стигат отпуснатите лекарства за месеца. А за докторката какво да кажа...тя отначалото беше апатична и мота 2 седмици майка ми, /и в момента е все още без диагноза/, след което я препрати на друг лекар, който и назначи днес лъчетерапия /все пак е нещо по-добро от бездействието/. Та въпросната докторка днес се е отнасяла с майка ми все едно е вече пътник и нищо не може да се направи...та тя не можеше да разчете скенера

...
Чували ли сте за лекарството QUADTAMET? Нещо от рода на бифосфонатите е, за костни метастази. Разрешено е за употреба в България, последно през 2003 г.?

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 23:38



Къде провеждате лечение ?Нямат никакво право да й отказват лечение независимо на колко години е .Тъй че не ги оставяй на мира.А за лекарството не съм чувала .Къде чете за него?



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Didonata]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.12.07 23:45



QUADTAMET - това не съм го чувала. Откъде го извади?
В интернет можеш да извадиш още имена на лекарства, водещи се за бифосфонати. Но те са за други заболявания на костите...

За костни метастази в момента се използват - Зомета /Швейцарскона Новартис/, Бондронат /Френско на Ла Рош/ и Иредия /не го зная какво е, май и то е френско/.
Това са бифосфонатите за вливания. Дават добър резултат за спиране и калциране на мети в костите, но се вливат продължително време - 2-3-4 год.
От тях има и на таблетки, но не са така ефективни. Плюс това създават много проблеми със стомаха. Не се препоръчват за възрастни хора.
Питала съм многократно, защото вече вени нямам от вливания, да мина на таблетки, вместо да вливам Зомета. Всички лекари, с които съм говорила, са ми казвали, че не са ефективни за спиране на разсейките в костите.

Нема начин да нема начин



Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: Paдocт]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано12.12.07 23:51



Днес случайно се натъкнах на разрешението му за употреба и ми стана интересно на този сайт

. Там има побликуван доклад на български за препарата и последно разрешение за използването му в България от 2003 г. А за лечение я пратиха в онкологията, защото в диспансера нямали апарат за лъчетерапия. Надявам се там поне да се намери свестен лекар за консултация, или както ми препоръча Джул да отидем в Международния Център по Онкология. А за лечението си права- не трябва да отказват, а да се помъчат да помогнат

Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Тема Re: Мета разсейки в коститенови [re: vesela.bg]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 23:52



А знаете ли каква е цената на една доза за вливане .Опасявам се ,че може и да се наложи да купуваме някой път .Особено сега по празниците ,когато ни предстои втора вливка са казали ,че може и да няма .Сега се моля майка ми да ги доживее тия 2-3-4 години ,за да й вливат .Месец след месец по капка надежда.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.