Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: За рака на гърдатанови [re: kaт]  
Автор vanja (непознат )
Публикувано21.03.06 14:52



Здравей Кат, ако нейния лекар е предписал лекарството, предпологам е преценил, че съдържанието на алкохол е безвредно. От друга страна, аз мисля, че е по-добре просто да си похапва повечко чесън. Наскоро попаднах на една книга на издателство "Хомо футурос" - "Всичко за рака на гърдата. Най-често задаваните въпроси и отговори. Чудото на японския начин на хранене", може да се поръча на http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=12592. В нея има много полезна информация за хранителните добавки и как храненето може да се превърне в профилактика и лечение на рак на гърдата. Има също и подробно описана схема за лечение със сок от чесън. Сега настъпва сезона на пресните зеленчуци и е много по-добре, отколкото да се приемат допълнително химии.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: vanja]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 16:03



Да там е въпроса,че натанала не е изписан от лекар.Това представлява чесън и спирт,за него прочетох само хубави неща в този форум и реших и на майка ми да купя.Лекарите изобщо не ме изслушват когато ги попитам за хранителни добавки - за натанала в този форум пише че едва ли не че върши чудеса,но започвам да си мисля че чесъна наистина може би помага/чела съм много рецепти с чесън за рак/но този спирт които също е съставка на натанала съм чела че много вреди при рак на гърдата.Не зная какво да правя!Дали да спрем натанала?Във форума има описани случай в който много е помогнал,но са повече за рак на белия дроб.Може би има разлика между факторите,който причиняват рак на гърдата и рак на белия дроб.И все пак ме е страх да спре да го пие,защото залагам много големи надежди на него - тъй като медицината не дава големи шансове!Много се надявам,все пак този натанал да почне да действа.Дано...



Тема Re: За рака на гърдата и алкохоланови [re: kat]  
Автор feia (непознат)
Публикувано21.03.06 16:18



Като четох последните постове се замислих, дали наистина алкохол в умерени количества е толко вреден за раковоболните. Ще станат 4 години от операцията ми и почти всеки ден си пийвам червено вино, понякога и бира. Разбира се не прекалявам. Питах докторите дали могат да пия вино и Тамоксифен и всички са категорични, че алкохола в умерени количества не е вреден. Така, че много се съмнявам, че минималното съдържание на спирт в някои продукти може да навреди. По-скоро трябва да внимаваме за токсините в храните, които приемаме.



Тема Re: За рака на гърдата и алкохоланови [re: feia]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 17:45



Здравейте! Кат, малко алкохол е даже полезен за организма. Доста лекарства за раковоболните са със съдържание на алкохол. Аз бях писала някъде тук, че майка имаше рак на гърдата. След много лутания, пробване на какви ли не добавки и то от скъпите, накрая ми препоръчаха натанала колежка с рак на гърдата и от МВР болница и започнах да и го давам с голямо недоверие. Обаче и помогна и за лимфните възли също. В него има малко над 30% алкохол и в големите дози не се равнява даже на една бира дневно, така че спокойно. Обаче не спирайте и терапията която са ви предписали. После, като откриха моят рак направо не си губих времето и комбинирах натанала с терапията и слава богу всичко завърши добре. Само, че на моменти пиехме доста повече от 3 пъти по 3 лъжици. Това беше в началото. Има си нещо като етапи, на първия нещата са в застой обаче това е добре, втория е с подобрение. Ако се забави това, явно дозата трябва да се увеличи, ние така правехме. Като почне подобрението става по-лесно. Не казвам, че натанала е жива вода, обаче знам за доста хора на които е помогнал.



Тема Re: За рака на гърдата и алкохоланови [re: Haдя]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 18:04



Дано да помогне.Ти и майкати колко време го пихте докато се осети някакъв ефект?Ракът на майка ми е с множество метастази в белия дроб като най-голямата беше 11мм.Сега не зная как се развиват нещата,защото лекаря каза,че трябва да направим поне 3 курса FEC за да и направят изследвания.На вас каква химио ви правиха.Аз не съм сигурна дали тази е най-добрата за мама или таксотера заради,който си имам разправии с докоторите,никой нищо не ти обеснява.Имам чуството ,че са много некомпетентни.Дано не съм права!Като гледам колко хора има в онкото и се надяват на тях, а те изобщо не си дават зор.За сега ще продължаваме натанала, дано да помогне - аз много вярвам!



Тема Re: За рака на гърдата и алкохоланови [re: kat]  
АвторPУMИ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 15:40



Преди опирация на гърда какво означава туморен маркер правен в онкологията и какви са му границите



Тема Последна химиотерапиянови [re: PУMИ]  
Автор margoti (непознат )
Публикувано03.05.06 14:56



Здравейте:) Майка ми беше днес на последната шеста химиотерапия (миналата година я оперираха от рак на гърдата), сега и предстоят някои изследвания, но тя иска да направи един контролен преглед преди да продължи с хормоналното лечение. Ако можете да ми дадете съвет при кой лекар от Онкологията да отиде на преглед. Чуваме доста добри отзиви за д-р Кръстева от Онкологията, само че не съм чувала да има частен кабинет,а в Онкологията е много трудно да я откриеш в кабинета си.



Тема Re: Последна химиотерапиянови [re: margoti]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 22:12



Предстой ни лъчетерапия в онкологията София след операция на гърдата.
Как се понася .Днес се навършва месец от операцията- колко време след операцията е най-добре да се да се започне?Приемам всякакви съвети.



Тема лъчетапиянови [re: Pyми]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 10:55



Здравей,
И на мен ми правиха лъчетерапия 1 месец след операцията на гърдата.
Трябва да не се навлажнява кожата в мястото на облъчването, за да не изгори. Пудри се с детска пудрта след процедурата. Не се маже с крем.
Оплакванията са отпадналост , болки , не силни.Падат левкоцитите и трябва да са над 3.5 - проверяват се всяка седмица . Правиха ми 26 нагревки.
Трябва да се консумират ядки,зеленчуци и супи, бирена мая за левкоцитите.
Поздрави и успех.



Тема Re: За рака на гърдатанови [re: блara]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано09.05.06 13:07



Здравей Блага! Днес попадам на този форум и на теб! И аз съм оперирана на 29 год, живея в София. Нещо против да контактуваме и обменяме инфо? Napravih si meil v dir bg i 6te se radvam da se zapoznaem - ggs@dir.bg




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.