Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 27.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано06.09.18 11:54



И то кво остава - да сме доволни че има керван ли катун ли въобще ?





Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано06.09.18 16:34



И тъкмо се заговорихме и се появи нов уникален анонс на заглавната страница на БФРЛ. След изборяване на успехите на някои състезатели по HST, самия HST менажер пише следното:

"Тук трябва да отбележа, че нашият отбор е по-добър от този на Унгария, която е на 4-о място, но поради факта че засега не можем да попълним всички категории, шансовете ни за по-предно място са минимални."

Аз това го тъллкувам така - въпреки наличието на отлични състезатели, БФРЛ е некадърна да организира отбор, който да се представи по-добре. Некадърна е да използва опита на колегите ни за да привлече и подготви и други, които биха се заинтересували от HST. Некадърна е да окомплектова един отбор, а явно се разчита на самоподготовка на тези наши колеги, които са постигнали такива резултати.

И като е HST менажер - вместо да се хвали с това, което са постигнали хората, да каже как и с какво федерацията е допринесла към успеха им. С какво ги е подпомогнала, ако ги е подпомогнала с нещо. Допринесла ли е с нещо за повишаване на спортното им майсторство? Или само се пъчи в доклади, а те се подготвят, плащат си и се оправят с всичко сами? Добре е да се знаят тия неща.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано06.09.18 17:07



Това, разбира се е образно казано! За сопата де, не приемай нещата буквално.
Най-добрия начин е, да се притесняват пишейки тук.Нищо няма да стане по други начини! Относно това, за което "ти се ще да вярваш",в абсолютна ЗАБЛУДА си!
Огледай се...!
Каквото ни е обществото, са ни такива управниците, радиолюбителите и техните управници! Ние не живеем на някакъв остров...радиолюбителите.Разговорът стана много екзистенционален, предлагам да си минем на агентите, каскетите и радистките, ако и това сме го изчерпали, на чисто технически теми, според мен ползата ще е многократно по-голяма!





Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано06.09.18 17:39



Ми явно четат тука - но то пак за същото става въпрос. Меринжея по HST не зная да е обучил и един телеграфист. Самопдготвят се и постигат резултати. А ги карат да си доплащат за съатезанията доколкото знам. За разлика от лисичарите.И после не могли да съберат отбор ама то как да стане ?!



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано06.09.18 17:43



Не ги приемам буквално. Аз под "сопа" разбирам радикални мерки "тип г-жа Анна".



Много съм мислил дали има полза да се направи една организация, която да е точно "каквато трябва да бъде". Да отговаря на всичко, което едно радиолюбителско движение би трябвало да има в основата си. За мен това е "сопа". Да се покаже, че нещата могат да се случат, че е пълна лъжа, че било незаконно радиолюбителите да имат равен глас на общотото събрание, пък било и в една формално спортна федерация.

Но тази "сопа" на мен не ми харесва. Не, че не мога да го направя - сигурно мога. Не, че няма да има членове - ще има. Не, че няма да е по-добре - всичко ще е по-добре от БФРЛ. Обаче в дългосрочен план ще доведе до повече проблеми, отколкото ще реши в момента. Дори при някакъв краткотраен успех, то ще остане "генетичния" спомен за разцеплението като форма на решаване на текущи проблеми, което реално е точно обратното на това, което аз лично си мечтая за радиолюбителското движения - нормални и обединени хора, които си помагат и работят заедно доколкото имат известни общи интереси. И просто се уважават или поне изтърпяват в името на една по-приветлива социална среда.

Така че ако подписката се провали, аз лично не мисля да продължавам с критиките, поне не и в досегашната им форма, защото за мен ще бъде ясно, че или аз не мога да помога тази мечта за обединено радиолюбителско движение от равноправни и уважаващи се клеги да се случи, или пък просто по някаква причина хората не считат, че и е дошло времето. В крайна сметка да се пише едно и също едва ли има някакъв особено голям смисъл. И преди мен колеги са се отказвали, дано ако сегашния опит се провали да се появят колеги, които да имат по-успешен подход. Но просто да се пишат очевидни неща и всеки в личен разговор да казва "да, така е", а после да не се решава на някаква по-категорична активност - от това полза няма за никой.

И да няма истинско обединено радиолюбителско движение, от това радиолюбителството няма да загине. Тук колегите, на които въобще не им пука за никакви движения, са очевидно прави. Българите сме отлични индивидуалисти и лоши отборни играчи, като цяло. И без истинска федерация нещата вероятно ще продължат да се движат напред, колкото и да е парадоксално с помощта на КРС. Предполагам, че след като се изчисти въпросът за прословутите 50 мегахерца, то така или в администрацията ще назрее момента и да поизчистят тия глупости, които се натвориха с инициалите. Реално и там ако се сложи малко, то за индивидуалните радиолюбители БФРЛ няма да е нужна - и ако те не са и нужни, то Виктор може да си организира "първенствата" на Приморско докато не му писне. А Чучра да продължи с остроумията си, докато на господаря му му писне да бъде излаган. Милчо ще си изчислява колко губи, като Виктор не му дава процент. Бат Сашо ще поучава младите по репитрите и ще развеселява не толкоз младите по интернет. Госпожа Анна ще си чете бюлетина и ще се закача с който не и харесва. Стефан ще си одържавява репитърната мрежа, а частниците ще минат в нелегалност и ще излъчват от гаражите си.

Въобще живота ще си продължи - ама все ще ми остане малко горчив привкус, че е можело и по-нормално да организираме всичко евентуално.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано06.09.18 17:45



Да де - това е ключовият въпрос. За да се развие нещо трябва да се търсят таланти. И да се помага на тези таланти, които не могат да се самофинансират, но иначе имат потенциал. Иначе какъв е смисъла от някаква организация, която само да се пуйчи с успехите на хора, които са щели да ги постигнат и без нея?!



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано06.09.18 22:51



Като не може да ги произведе ферерацията, ще си ги внесе спортистите по HST. Примери има от скорошни шампионати в други радиолюбителски дисциплини. Качествен материал има от близките страни - Румъния, Украйна, Китай, ако щем и Бесарабски българи.
Доколкото знам преди години е бил добър състезател и синът на отец Стефан - LZ4UU, но вече не се състезава. Ако и сестра му реши да спре в един момент въобще и отбор няма да има. Ще останат спортисти-лисичари и спортисти КВ-ци по полевите дни.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано07.09.18 00:12



А не сме се разбрали да се отказваш - даже и подписката да е безрезултатна. То вярно всеки народ си заслужава управляващите но е и факт че тук се заражда някакъв коректив. Глей че форума тука е доста по-жив отколкото официоза дето не смеят да шукнат нещо срещу беферето че ще им се изрЕди цялото УС-е. И в лице на госпожата - също колкото и да стреля тя някак си можеби напосоки. И в този смисъл от Каскета - пак. Къде радикални къде хумористични без тия неща чучурлъка съвсем ще вземе връх - гаранция.
А и нали точно ти ме убеждаваше (и успя) че в символиката на БФРЛ има смисъл. Иначе УСето това и чакат - да ни писне госпожата да се умори Каскета да вдигне байрака та съвсем да си разкършат здраво ръчичките както само те си могат.

Редактирано от az de на 07.09.18 00:15.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: MoTuKa]  
Автор az de ()
Публикувано07.09.18 00:29



Аре бе ще внасят - малко ли са талантите тука ? Ма за телеграфията и не само няма кой да намери ги събере и да ги подпомогне. Даже друг да им ги намери и разработи - няма кой да ги бутне напред. Старите състезатели с доказани резултати и те са се отказали. Ня - ма. Бие на кухо. От две години ги наблюдавам беферето - само чакат някой да им падне да си е направил сам иподготовката и да си плати разноските и те да после се фукат с него напред назад ако случайно се представи добре. Преди така ли беше между другото ?
И тука е прав Каскета да пита къде отиват приходите от организацията на тия първенства - треньори ли се платиха разноските на състезателите ли се покриха напълно. То уеб сайт ли се направи да привлича атрактивно новите ? А то всичко под масата и накрая ако блесне резултат - беферето се изстрелва кат подводница върху него. Ама друг да е е направил подготовката щото на беферето не му се занимава. Е това го наричат паразитизъм в природата и УС-ет то се справя отлично направо

Прав е @ Аleandrow да пита - кои са инициалите радиолюбителски на сестрите Дяскови
иначе браво на тях че трябва беферето като организацияна радиолюбителите да се гордее толкова с тях. И да кажа че за Дяскови слушам пак от две три години ама утре ще се омъжат и тия хубави момичета и ще задондуркат бебенца - а къде са новите да ги заместят? В тая светлина и в тази на контест мега станциите са страшни "пушки" и там се леят здраво кинти да се бачка на ишлемеЗ ама като гледам средната възраст на всичките оператори над 40 - ами утре какво ? Ей с това май се самовеличае беферето - днеска да сме големи а утре - въпросителна и точка. Но на кой му дреме за "полза роду" точка и въпросителна

Редактирано от az de на 07.09.18 02:14.



Тема Re: Радиоточката - 04.09 [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано07.09.18 09:16



Мисля,че се казват Дяксови, но нейсе, може и да бъркам.
А иначе, радиолюбителските ни управници много обичат един от принципите на Остап Бендер: "ИДЕИТЕ НАШИ, БЕНЗИНЪТ ВАШ"


Също много уважават Граучо Маркс който беше казал:
"ТОВА СА ПРИНЦИПИТЕ МИ, АКО НЕ ВИ ХАРЕСВАТ ИМАМ И ДРУГИ"!!

Редактирано от NinoS на 07.09.18 09:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.