Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 27.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано05.09.18 13:06



Значи пак е излъгала, като се е оправдавала, че е изпуснала срока, защото някой от началниците на ТУ, го е нямало да разпише заявлението относно мартенското поредно ПРОСПИВАНЕ.Иначе не виждам НОРМАЛЕН администратор, да подпише подобна "молба" до държавно учреждение, за 180-те свободни повиквателни знака!


Бъдете сигурни, че това и действие е заради нашите писаници тук... ха-ха-ха, значи КЕТ чете, но не си взема поука, търси ефекта, евтин и нескопосан ПИАР.
Бабе, мързел се лекува само с КЪРПЕЛ, стана на 60 и кусур години, но акъл не ти дойде!

Гледам и другия, шеесесе и кусур годишен, КАСКЕТЯ, си вкарва автогол след автогол, в казионния сайт... ЕВАЛА КАСКЕТЕ, МАШШШШШАЛАХ!

Аман от ВОР-ове, евентуални ПОР-ове!

Аlenadrow,още ли са крайно РАДИКАЛНИ възгледите ми?

Редактирано от NinoS на 05.09.18 13:21.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.09.18 16:46



Спора ми с теб не е по фактологията. Там какво да ти кажа - ясно е, че си прав.

Дали възгледите са радикални или не зависи от решенията, които поставяш на масата. Това, което казваш е съвсем ясно и очевидно - не мога да ти кажа и "копче", не мога да се хвана за нищо, дори и да искам, а аз не искам.

Но какво е решението според теб? В решението трябва да си мерим радикалностите - ясно е, че положението ще става по-лошо с времето, ако се запази тенденцията. Кажи ми ти - аз преминах през всички степени на отчаяние и продължавам да не виждам нищо смислено - госпожа Анна, Каскета, Чучура, Виктор, Стефан - всеки си има някаква собствена вселена, довлечена от предишните им животи, кореспондираща с нащоящите им комплекси и некорелираща с нищо съществено.

Дай радикално предложение - аз просто не го знам. Не се майтапя - искам от утре всичко да е супер, всички да сме приятели и да се радваме на хобито като такива. Само че не знам как радикално може да се постигне това.

Затова и си хабя приказките - да започне някакво сближаване. Лека-полека, бавно дори, но в правилната посока. За съжаление тук Каскета ще се окаже прав, че "дума дупка не прави".

Какво бих могъл да направя повече? Кажи ми и ще го направя веднага. Но не мога да арестувам нито Каскета, нито г-жа Анна, нито ВОР1, нито спортистите-"радиолюбители". Кажи как и още веднъж ще се втурна с нови сили...



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано05.09.18 17:11



Смяна на устава! Няма друг път.
Иначе деградацията ще продължи до самозакриване.Без нов устав нищо няма да стане!
Иначе ще останем тук да им рисуваме карикатурите."Моливи и хартия" дал господ.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.09.18 18:01



Не беше въпроса "какво", а "как". В отношението си към промяна на устава не мисля, че има каквото и да е разминаване между няколкостотин активни радиолюбителя - освен Чучура и Виктор, разбираемо, повечето други вероятни биха искали да видят нов, по-модерен и по-адекватен, устав. И какво от това?

Говориш за радикалност - това е понятие от тактиката, понякога дори от стратегията, към постигане на целта. Ясно е (дали?), че устава почти всички искат да го променят. Освен двама-трима, ама останалите почти сто процента явно не са "радикални".

Та как? Как да променим тъпия устав?!?! За мен единствения начин си остава чрез демократично гласуване. Няма да е демократично, ако априори изключим свои колеги, без оглед на техните "особености" (да ги наречем така).



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано05.09.18 19:41



В случая исках да кажа че със селски изцепки от коневръза в ефир никой нищо не постига. Предполагам Чучура и оня другия - Охлюва четат тук и някак да го схванат че само падат в очите на младите. Иначе кой колко инициала е поискал - да се разберат там щом е толкова важно за тях ако ще в ефир да е ама да спазват достойнство и етика.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано05.09.18 22:00



Всъщност, колеги, ето го отговорът - не е написан от члуен на УС-то, но е да кажем помощник на айти-меринджея:

В отговор на:


С поздрав най-сърдечен. И ще го кажа така: Кучетата си лаят, а керванът си върви...
Честито и успех за тези, които градят, а не рушат!
Браво и още повече успехи!




Има го това в онази, голямата група.
Публикацията е по повод, как едни хора, добри в тичането, без опознавателни знаци и хал хабер от правене на връзки или схеми, са пробягали някакво разстояние, слушайки MOE, MOI, MOS, MOH и т.н.

Явно е, че за компютърно грамотните хора ние не сме мишоци, а лаещи кучета, рушащи най-великото постижение на интергалактическото, мултивселенно радиолюбителство, а именно БФРЛ. Великите от УС-то са камилари-керванджии, а останалата сбирщина с инициали, дву-, три- и еднобуквени е просто "керванът"

Редактирано от MoTuKa на 05.09.18 22:02.



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: MoTuKa]  
Автор az de ()
Публикувано05.09.18 22:22



Ми беферето се възползва да си приписва/обяздва чужди постижения - нищо от тези резултати всъщност не е резултат от организационната им дейност а полд на усилията на групи от хора. Браво на сестрите - ама за тях може да имат заслуга техните собствени усилия и може председателя не беферето. Браво на децата на попа в телеграфията - ама за тях има заслуга попа. Браво на резултатите на 9W и 5R но беферето няма абсолютно нищо общо с тези неща освен да си ги приписва.
Тука въпроса е какво беферето постигна в резултат на популяризиеането на тези да ги наречем спортове сред радиолюбителите - дали чрез публикации в архаичния си сайт дали с подсигуряване нс отбори и треньори. Ако да речем науча от фейса (не от сайта на беферето) случайно че имало скоростна телеграфия - къде да отида да я тренирам например ? Как да попадна в някой отбор - пише ли някъде ? Това само по отношение на дисциплините - ами по отношение на радиолюбителското движение - нещо градивно от беферето като екип последните години ?



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано05.09.18 23:38



Какво как? Казах как... със смяна на устава, а какво, по-точно с какво? "СО КРОТЦЕ, СО БЛАГО, МОЖЕ И СО МАЛКО КЮТЕК"!!!

Навремето чича ми, рода ми е от Македония, като направех някоя беля ми викаше ? Кво си избираш: "БОЙ, ЛОБУТ ИЛИ КЮТЕК?"
Требе, да ползваме КАСКЕТА като средство.... ха-ха-ха... той е стар АФЕРИСТ! Ще измисли нещо, в оня клип е като същински Бисмарк! ....................
Не знам Alenadrow, без сопа в тази географска даденост нищо не става... тук върват революциите, не еволюциите! Нямам идея как и кой, никой явно не става... СЕГА!



Тема Re: Радиоточката - 04.09нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано06.09.18 10:01



Доколкото за това стана въпрос преди време - за някакво (европейско?) първенство по HST в Банско не бяха наясно дори местните радиолюбители, които все пак добре познават Банско и добре се познават помежду си. Това просто показва, че в България всички радиолюбителски мероприятия наистина се "засекретяват" доколкото това е възможно, че да затруднят Каскета да изчисли кой колко е "усвоил" покрай съответното мероприятие. А ти чакаш да популяризират нещо?!

В лисичарството нещата явно са мноооого зле, щом вече години наред се налага по състезания да ходят състезатели и състезателки по ориентиране. Тези момичета явно са добри в ориентирането, според каквото пише в интернет, но очевидно "привързаността" им към радиолюбителството не е стигнала до там да вземат поне клас 2. Или поне слушателски инициал, хайде да не ги "затрудняваме" да се явяват на изпит. Ама нямат момичетата. Не знам Виктор под наем ли ги взима от ориентирането, дали им плаща - не ме и интересува. Но поне някакъв инициал да им беше "уредил". Документално сигурно нещата изглеждат добре за да върви алъш-вериша, но да се пробутват постиженията на едни отлични състезателки по ориентиране, които не са радиолюбителки, като успехи на БФРЛ е бая нагло дори за "спортен деятел" като Виктор.

Но в едно онзи колега е бил прав - кервана наистина си върви. Просто са много малко радиолюбителите в него. И върви сякаш назад. Но върви.





Тема Re: Радиоточката - 04.09 [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано06.09.18 10:10



"Сопа" и "хоби" на мен не ми се връзват. И аз лично не проявявам интерес към подобно развитие. В крайна сметка ако радиолюбителите са решили да приемат една група самоназначили се и самопреизбиращи се хора да им ходят по главите, то това е тяхно правно. Ако са решили да ги "представляват" простаци - тяхно право е! Ако не им пука кой и какви далавери прави уж като техен представител - имат право на това! Ако искат да дават пари за заплата и офис на ВОР1 и Виктор - правото е на тяхна страна!

Това са доброволни актове, за мен е неуместно тук да се правят аналогии с други житейски ситуации. В крайна сметка нещата в живота винаги се подреждат така, че каквото е горе-долу "качеството" на радиолюбителите, то приблизително със същото качество ще е и организацията им и управата им и сайта им дори. В момента ми се ще да вярвам, че радиолюбителите всъщност са доста по-читави от това, което се вижда на повърхността, но въобще не изключвам да съм в сериозна заблуда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.