Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 23.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.08.18 12:19



Мисля, че по бюлетина казаха, че става въпрос за LZ1KSP групата. Днес се опитах да я погледна, но групата е затворена. Възможно е и да бъркам, но при всички случаи е добре да се събира такава информация на едно място, защото истината е, че далеч не всички колеги следят в подробности всички места в мрежата, свързани с българските радиолюбителски новини, а навсякъде все изниква по нещо любопитно. В този смисъл е добра идеята на госпожата в бюлетина да се споменават по-интересните обсъждания в различните групи, пък били те и отворени - в крайна сметка е една подсказка за който се заинтересува да се информаира за съответната група или дори да се присъедини към нея. Всички печелят!



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано22.08.18 13:09



Чудесно е да се събира информацията на едно място, но е добре това да става от първа ръка, а не от споделени публикации.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.08.18 13:28



Е, това е първи полъх. Когато бюлетина се "раздвижи", а аз сякаш виждам такова желание, то самия бюлетин в известен смисъл ще е "първа ръка" за по-интересни и важни радиолюбителски новини. Т.е. един нов и динамичен формат, към какъвто явно има стремеж, мисля че има потенциал да направи бюлетина сам по себе си привлекателен като място, където колеги ще искат и ще могат да информират една по-разнообразна група от радиолюбители за инициативите си. Но и като препратка
към обсъжданите извън ефира теми може дълго време да е полезен инструмент.

Разбира се аз нямам никаква илюзия, че това ще се случи от следващото издание или дори още в следващите месеци. Не е лесно да се променят традициите, а и има доста недоверие да се преодолява, особено у младите. Но пък КДП-то е по дефиниция клуб на младите и един реформиран бюлетин е точно това, което клуб с такава история може да допринесе най-много в наши дни.

Защото няма какво да се лъжем - не "информацията" ще бъде най-важна в този бюлетин - нея я има навсякъде. Но традиционния бюлетин има теоретична възможност да се превърна в един седмичен "сборен пункт", в една седмична "разширена кръгла маса", на която да се поднесе нещо, което е хиляди пъти по-важно от информацията - желанието и възможността на хората да общуват приятелски с колегите си по различни тема без напрежение.

Този "първи полъх" може да се превърне в първата малка стъпка в тази посока. И ако нещата се получат, дай Боже, то след няколко години може понятието "бюлетин" да е само част от историята, но на основите на тази традиция да е изградено нещо, което дори повече да сплотява радиолюбителите и ги кара да се чувстват сред приятели. Което, ако се замислим, е базовият смисъл на хобито ни - всичко дурго е малко или много на "вторична основа".



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано22.08.18 13:29



По принцип в LZ1KSP групата активациите на колегите се обявяват по едно и също време с LZ SOTA / LZ WWF / LZ WCA. Правят го за удобство, за клубните членове. Инаме със сигурност

e публична група. Тези, които активират и на КВ, оповестяват и в сайта на програмата.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.08.18 13:37



Да бе, спор няма. Просто ми направи впечатление, лично на мен, че го обявиха и по бюлетина - за мен поне беше новост. Е, в случая беше след дъжд качулка, но по принцип предполагам, че такова обявяване ще може да помогне и на колегите, които са запалени по тая игра с активациите. То е ясно, че те си ги знаят тия неща, но няма лошо и странични хора да чуят, пък ако направят по някоя допълнителна връзка, предполагам, че е удоволствие за тях.

При всички случаи такива "дребни" новини на мен лично ми звучат някак "по-мило", щото за състезанията в крайна сметка всички знаят, а тези които не зная бързо научават в ефир.

Докато колегите дето бъхтат по гори и паланки сигурно се кефят, когато има засилена активност към мероприятието им.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: MoTuKa]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано22.08.18 14:35



Заинтересувах се защо съобщенията за активации се публукуват в повечето случаи в групата на LZ1KSP и като се поразрових из мрежата, открих следния коментар от член на УС-ерето в групата LZ HAM RADIO по повод публикация на LZ1CY(SK) за SOTA активация:

Stefan Ventsislavov Aleksandrov Спам си е в най чист вид !!! Има си отделна група Българска точно за тази цел. Интересуващите се от SOTA четат и там . Но както и да е отказал съм се да споря теб. Приятен ден и успех на всички които ще участват във RDX Contest

Без коментар!

P.S. Като си прочетох написаното реших, все пак да коментирам. Всички тези колеги, скитащи по планини, резервати, крепости, имат в багажника на колата или в раницата готов коплект оборудване за КВ и УКВ и са наясно с много места удобни за аварийна връзка и за това не мога да приема подобно отношение към тях, и то от член на УС-ерето, отговарящ именно за "Бедствият и Авариите". А именно тези хора могат да бъдат гръбнака на аварийните комуникации и то без всякакви радиотренировки в стил "ала-бала"

Редактирано от gu50 на 22.08.18 15:31.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: gu50]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано22.08.18 16:48



След тази публикация Бачо Ангел, лека му пръст, спря да ги "спами". То му се заяждаха и за изписването на честотата, вместо в херци я даваше в цикли. Яни пише в двете групи, както и Елена отскоро.
Но за да не разтягам локуми още, може би ще е полезно г-жа да припомня, че е хубаво да се проверява за предстояши активации ден преди уикенда едикъде си. После ако иска да зачете проведените активации, както му е ред.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано22.08.18 19:46



Чак сега прослушах записа и съм направо впечатлен. За пръв път не умрях от скука от контест инфромаця и определено радиолюбителската конкретика беше много по-интерсена. Естествено винаги ще има какво да се изпипва и развива но промяната определено си струва да се отбележи и разликата е от земята до небето. Бих казал най-накрая нещо градивно.



Жалко че "заслугата" на беферето е единствено в лицето на включването на зам председателя й на 3764 с цветисто просташки подхвърляния от коневръза и я няма на записа. Много тъжно щото безграничната му простащина с която той толкова се гордее щеше да бъде увековечена за поколенята - но разбрах че Чучура е направил силно "положително" впечатление на присъстващите на честотата с "джентълменското" си "радиолюбителско" и " коректно" поведение на типичен каруцар в наркопа. И това отношение е към радиоклуба LZ1KDP на който е възпитаник отчасти дори неговия началник (дано пък му подфърли некое кибапчи бонус като научи за изявата) и към дамата и към останалите си колеги. И е представил публично в ефир БФ(РЛ?) и Милара и клуба на който е шеф там абсолютно "достойно" и по тираджийски (ще ме прощават тираджийте за нарицателното - някои от тях далеч не могат да се мерят с него) както само той може да го направи и то най- добре направо по Чучурски- брависимо.

Но нищо не може да замъгли радостта ми че най-накрая се роди нещо истинко и различнo в лицето на Бюлетина и коментарите в този форум май доста спомогнаха - и бих естествено наблегнал на факта че БФ(РЛ?) както винаги няма нищо общо с тази силно положителна промяна.
А всичко можеше да е толкова лесно - дано наистина Бюлетина да е свеж полъх към свежо радиолюбителско движение.

Редактирано от az de на 23.08.18 00:15.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.08.18 21:31



"Началника" на Чучура има ограничено време да се намеси. Не искам да си мисля, че е от ония наши сънародници, за които България е територия, населена с рая. Много, много, много ми се иска този успял човек да вземе мерки за да помогне и на нас да станем едно нормално, приятелско, добронамерено и успешно радиолюбителско общество. За това не са ни нужни пари, конструкции и грандомански проекти - само и единствено да защити тези непреходни цености, които и него са направили един от великите радиолюбители в света. Ние не можем да се мерим със световния елит по капитал, но имаме своето достойнство и няма да продължи още твърде дълго, преди да го покажем.

Все пак всеки човек има право поне на едно - да бъде равоправен. За себе си вярвам, че го знае, но ако твърде дълго се замота може да започнат да възникват известни съмнения. Свещени крави в Република България няма... Добре де - има, но ги редуцираме една по една, според ограничените си възможности си, разбира се... Но рая няма да бъдем повече - тая свърши. И е добре това да бъде добре разбрано днес, с добро, с истинско приятелско отношение, а не с подхвърляне на стотинки на най-агресивните и гледане на течщите им от злоба лиги. Жерета и преди си имахме - тях и сами можем да си ги строим. Трябва ни морална подкрепа - не шепа подхвърлени центове на стъргалото в Пловдив.



Тема Re: Свеж полъх от бюлетина [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.08.18 21:51



Ами и аз съм без коментар. То всички си знаехме, че идиотокрацията наближава, ама аз поне се надявах да минат поне още едно-две поколения преди да започне да се налага.



Това с бедствията и авариите е най-най-най-най-най-най-голямата простотия в българското радиолюбителско движение евър. По моите скромни наблюдения за "бедствията и авариите" в УС на БФРЛ са отговаряли предимно хора, които вероятно ще бъдат безпомощни в подобна ситуация и без друго ще ангажират свежи сили да се мъчат да ги върнат към това, което те наричат живот. В миналото може да е било друго, но от "демокрацията насам" рядко съм срещал подобни карикатури на собствената си самооценка за полезност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.