Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 26.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Фейсанови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано14.09.18 21:25



Ооо, единият е бойна дружка на манифактурата - върти им проектите по еврофондовете. Чува се, че от там се пренасочват и парици за алумин и чугуний на обекта с многото антени.



Тема Re: Фейсанови [re: MoTuKa]  
Автор az de ()
Публикувано14.09.18 22:35



Опаа - еврокинти ли надушва кривия ми нос ? Или шум на европачки дразни клепналите ми уши ?! Интересно колко евроцента се продава честта радиолюбителска или пък да я мерим вече в стружки алуминЪ ?Както и да е - това обяснява що налитат като осички.

Редактирано от az de на 14.09.18 22:55.



Тема Re: Фейсанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано15.09.18 18:12



Не знам дали са еврокинти или просто интелектуален дефицит, но аз все повече се убеждавам, че организираното радиолюбителство в България е загубено поне и за моето поколение. Аз май не съм бил свидетел на такава всеобхватна и сляпа злоба, определено не и в някакъв хоби-контекст - може би преди десетилетия в прохождащата ни тогава политика, страдаща от първичен инфантилизъм. Усещането ми е за една шумна вулгарност и тотален отказ дори да се припознаят проблемите, нежели да се решат. Истерично търсене на врагове, които да бъдат максимално омаскарени с което всячески да бъде избегната каквато и да е дискусия по каквито и да е теми, някак "заплашващи" статуквото. И всичко това за да се ползва "гратис" куп желязо, за няколкодневни разходки в чужбина, за малко игра на спортно величие или просто за титуловане с нищо незначещи длъжности и дерибейски авторитет сред считаните за по-слаби.

Напоследък си мисля, че всъщност в едно тези хора са прави. Просто избори може и да не решат нищо. Заразата на омразата и войнстващата простащина е нанесла такива поражания, каквито само времето май може да излекува, при това бавно. Сега като се сещам с каква наивност вярвах, че това, което се вижда на повърхността е просто сянка на натрупани в годините противоречия и междуличностни проблеми. Как се самозалъгвах, че само малко добронамереност е нужна да се изринат тези наслагвания и да се продължи начисто в една търпима среда. За съжаление все повече се убеждавам, че съм грешал. Всъщност това, което се вижда на повърхността е само бледо отражение на един конвулсивен и истеричен манталитет, в който човек за човека е враг и борбата за собствения интерес и задоволяването на личното его е свещен закон, оправдаващ всяка въобразима простотия.

Единственото положително от цялата история е, че това, което видях, ми разкри защо много свестни колеги, с които имах честта да се запозная напоследък, предпочитат мълчанието. Макар привидно да ги разбирах, вътрешно сякаш сам себе си подлъгвах да ги укоря в известна незаинтересованост и прекомерен непукизъм. Но разбрах, че тази привидно пасивна позиция е може би единствения разумен начин човек да се предпази от заразата на първичната злоба и обсебващия егоизъм. "Придобивките" от едно нормално хоби са далеч по-маловажни от усещането за нормалност у повечето хора и те, мълчайки, всъщност защитават своята адекватност, натресени в една абсурдно враждебна среда.

Някак от първо лице започнах да асимилирам и теорията, че когато има тотална несъвместимост между ценностната система на различни хора, то вероятно е по-добре да продължат пътя си разделени без опити за налагане на някаква джентълментска търпимост поне, ако не уважение. Въобще се замислих за много неща, но главно за наивитета да считам, че все пак би трябвало да има една минимална група от ценности, около които една група от сравнително грамотни хора да могат да се обединят. С изумление започвам да разбирам, че има хора за които някакви естествени за мен неща, като равнопоставеност и търпимост, са само празни приказки за наивници, а в циничната реалност успял човек може да е само този, който със зъби, нокти и лакти мачка наред колкото се може повече, за да запази територията, в която се е самоопределил за незаменим и където се надява да се "уреди" с поредната си метално-ментална придобивка. Хич не съм убеден, че някога ще мога истински да схвана причината за наличието на подобна концепция у хора, с които формално би трябвало да сме "колеги" по хоби.





Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано15.09.18 21:38



Тя простотията е безкрайна и много упорита -и ако й се предадем ще превземе не само беферето (както нееднократно се убедихме ) но и света. Време трябва за всяка спечелена малка кауза и тука не трябва да се отказваме пред махленщината и пошлостта - иначе ще бъде вечен чучурлък. И понеже все още гледам коментсритв еъв фейса да го кажа така -доокато човечето с черните очила и дългите смешни уши се смята за вечен председател и Цар и чучура за непреходна последна инстанция - трябва да ни има и нас за съжаление. Иначе мрак - за по голямо съжаление

Редактирано от az de на 15.09.18 22:24.



Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано15.09.18 22:23



Звучиш ми разочарован.Помня юнския ти оптимизъм,с който даже изключи съществуването на мотиви у ВОР1 да крие или изхвърля получени копия на подписката.

За едно не съм съгласен с тебе-
<<Просто избори може и да не решат нищо. Заразата на омразата и войнстващата простащина е нанесла такива поражания, каквито само времето май може да излекува, при това бавно. Сега като се сещам с каква наивност вярвах, че това, което се вижда на повърхността е просто сянка на натрупани в годините противоречия и междуличностни проблеми.>>

Времето нищо няма да излекува,тъй като с него по един по един си отиват и тези,у които ценностната система все още не е изгубена.Идващите нови са обречени да попаднат в същата лайняна среда,тази на простащината и злобата.Проблемо е там,че освен че цари злоба и завист,се шири недоверие.Със сигурност поне такова,даже още по голямо към анонимните.Напълно нормално и закономерно.
Контакта между радиолюбителите е задочен.Срещите на живо са малко на брой и за кратко.Нямам предвид тези на местно ниво по села и паланки.В повечето случаи сме свикнали да общуваме скрити зад микрофона,боравейки с шаблонни реплики и съдейки за другия по това как се чува,как говори и с какво се хвали.Това не създава доверие.Години наред,тия дето благо говорят храниха тълпата с красиви думи и я оставяхя да гладува физически.
Феодалите на върха на БФРето не са изключение.Намерили са начин да преживеят в привилегия и го правят.За тях не е важно колко радиолюбители има в тяхната организация.За тях е важно да покажат на другите зад граница,че те са на върха.И така да получат доверие за организиране на следващото Европейско или Световно у нас.Без значение по какво.Без значение,колко рабат ще получат на парче резервация от търговците в Приморско,Банско или Албена.За тях е важно да организират.Така и те ще са в манджата и ще консумират,и по време на първенствата и после.И техните хора разбира се.Любопитно кога ли са плащали от джоба си за хотелска стая.Също като ония самозвани певци,музиканти и актьори,кои у дома не забелязват че леглата им са без чаршафи,а по фестивали в провинцията правят скандали за категории хотели,изложения и меню.Така са и нашите палячовци.И старите муцуни в УСерето,и по младите довлечени.Там има място само за подобни и подходящи- тия,кои признават и са верни на статуквото.И те го знаят,независимо от кухото самочувствие което демонстрират за да прикрият страха и навеждането.

Не си прав че оплакваш или обвиняваш мълчанието.Същото съм склонен да приема като рефлекс,а не намерение ерго послание.Направете така колкото се може по скоро да има реална група за която се говори в подписката,която да потърси официален контакт с управленците.Възможно най скоро след края на октомври- първоначално обявения срок за първо четене на резултатите.В противен случай е наивно да очакваш доверие и съдействие от някой,който наблюдава този форум и вижда как той диша и живее само след просташка реплика из фейса,замерване с фекалии из казионния форум или псевдо бабиното желание за бюлетин.Един форум,било явен или анонимен може да е коректив и опозиция,но няма как да проведе реформи по същество.
За интелектуалния дефицит е ясно.За феодала интелигентна тълпа е вредна,властта му не се нуждае от коректив.Добре поне,че инквизиция и преследване няма в хобито.Все е нещо.





Тема Re: Фейсанови [re: QRX]  
Автор az de ()
Публикувано15.09.18 22:27



Ще има и инквизиця и инквизирани - или поне някои плашат с нея пък дуги са били плашени.Но от векове е било така пък земята не е спряла са се върти за съжаление на някои индивиди. Никсън кажи бе - ти само владееш магическото кълбо на Morse Runner останалите сме простаци :)

Редактирано от az de на 15.09.18 22:56.



Тема Re: Фейсанови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано16.09.18 08:29



Има известно разочарование, няма да си кривя душата. И то не толкоз от реакцията на феодалите, въпреки че аз наистина друго си мислих. Натъжава ме реакцията на някои хора, които очевидно не са част от статуквото, но по някакъв го подкрепят, може би без дори да го осъзнават.

Покрай тия събития аз за пръв път прочетох от наглед вменяеми хора, които видимо пишат грамотно и разбират смисъла и значението на думи, ерго могат да се ориентират в социума, че тия работи с правото на глас са глупости и било важно да се работи, а не да се приказва?!?! Това, ако го каже "робовладелеца" е разбираемо, но когато с подобни изказвания се гордее "роба" е твърде смущаващо. Не мога да разбера как някой, който счита себе си за нормален човек не иска да има право на глас при решаване на вълнуващите го въпроси. Разбирам, че може да не иска да го упражнява, но да не иска да го има и да го замести с "работа"?! Просто големи "работари" сме имали.

Мога да разбера Виктор, мога да разбера Чучура (вероятно в по-малка степен), мога да разбера ИТ менажера, мога дори Никсъна да разбера, ако правилно съм разбрал кой е той. Но не мога да асимилирам как може възрастен вменяем човек да твърди, че неговото право на глас е глупост и трябва да се работи без много претенции?! Според мен наличието на такова мислене е социална девалвация, то въобще не касае само едно хоби.

Та така - сблъсках се със странен тип мислене, което ми се струваше абсолютно невъзможно да съществува у нормални хора с нормално самоуважение. И съответно изпитах известен шок. А инквизицията въобще не ме притеснява. Вече не, защото твърдо вярвам, че никой няма да се опита да направи някоя пакост, а защото имам причини да не се считам за толкоз подвластен на силата на инквизицията им, ако решат да създадат такава.





Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано16.09.18 09:38



Изкривеното съзнание няма какво да те учудва - все пак всичко в хобито (за съжаление) е частично отражение на начина ни на живот. Не можеш токутака да събудиш нещо което отдавна е притъпено. В крайна сметка няма място за лично разочарование - надявам се не си очаквал да се събудим един ден след подписката и всичко да е цветя и рози и промяната да е настъпила.
Може по света но не и у нас. Най малкото съпротивата към новото (колко странно че не осъзнават че е безсмислена) на мениджмънта е твърде силна както се вижда добре именно от фейса.
Пак да кажа - може би по-лесно е да се регистрира официално друго радиолюбителско движение и в един момент то да започне да представлява радиолюбителите. Гледам това са предложили и настоящите мениджъри на БФ(РЛ?) - само че знам ако такова сдружение привлече съратници тия същите мениджъри ще бълват повече жупел и от сега. Както и да е - не тоеа е пътя нали именно ти ни убеди че трябва да има една БФРЛ. Философията на победата е търпение и бавно придвижване напред.



Тема Re: Фейсанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано16.09.18 10:14



Ами точно това ме изненада. Тука на селото, на което пребивавам често, хората не са от най-образованите и грамотните. Нормални селски хора. Но ако им кажеш, че няма да имат право да гласуват за кмет, ще те погнат със сопите без да мислят и една секунда. В града също никога не съм виждал човек, който да е против собственото си право на глас. Познавал съм монархисти, анархисти дори, но всички те винаги са били напълно убедени, че техния глас е неприкосновен и форма да им бъде гарантирано правото да го упражнят винаги ще се намери.

За пръв път покрай разправиите около БФРЛ прочетох мнения от, очевидно живи и вменяеми хора, които са си доволни без да имат право с гласа си да вземат отношение по важни за тях въпроси. За пръв път в живота ми - факт.

При това положение кому е нужно алтернативно сдружение? То може да има смисъл само и единствено, ако хората искат да участват равноправно в едно радиолюбителско движение, но УС на БФРЛ не дава. Ако самите хора са си ОК с тази федерция, то какво ще донесе алтернативната структура?! Даже се сещам, че четох от един колега във фейса, как тия подписки били глупости и трябвало първо да се предложи устав, да се види кои ще са новите "господари", пък той тогава да решал. Е, няма да тръгна сега да регистрирам радиолюбителски организации, за да може достойния български радиолюбител да си избира от тях като щанд в магазин. При тоя потребителски подход не знам дали въобще и една организация не е много.

Що се отнася до "победата", тя е неизбежна, естествена, но ако не се подадат ръце от всички, ще е върху пепелта на БФРЛ. Пирова победа. Самите процеси са такива, че ще доведат до разпад на БФРЛ в този и вид. И, между другото, преди две години съм писал на председателят на БФРЛ как ще протече този разпад. Не искам да се хваля излишно, но в това ми изложение тогава беше предвидено с точност изхвърлянето на КАА-то, като неизбежно следствие от тези процеси и първа стъпка към тоталния погром на организираното радиолюбителство. Тогава той ми писа, че съм хахо (образно казано), ама сега ако си погледне ще види, че до тук разпада върви точно както съм му го описал. И това въобще не е, защото аз съм много умен, а е защото процесите на разпад са абсолютно очевидни за всеки, който не си е заровил глават в пясъка и не си пее сам приспивни песни.

Това е другото, което не мога да разбера - за какво му е на някой да е още година-две в една организация, която ще изчезне в сегашната си форма? Ако някой иска да е на върха на радиолюбителското движение, което не е неразбираемо, то трябва да работи максимално за засилване на влиянието на това движение. За какво ще му е на някой да е цар на двайсет пенсионера, като може да е избран председател на пет-шестотин радиолюбителя от всички възрастови групи? Кое ще го направи по-силен? Кое ще го удоволетвори повече? Просто не мога да им схвана логиката и не мога.



Тема Re: Фейса [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано16.09.18 11:11



Просто приеми че за някои хора промените още не са настъпили - за други няма и да настъпят. Трети ги устройва мотото "така е било така и ще бъде" и "наведена главица сабя не я сече" Ако не видят сила зад която да застанат - те не искат да са силата.
Относно мениджмънта нещата там са пределно ясни - "имаме си чудесен уебсайт" (ма си нямаме съдържание хаха) "винаги сме обсъждали предложенията" "условията на контестите са си перфектни" "чудна е регистрацията ни в ММС и устава" бе въобще беферето сме си супер. Просто не мога да проследя всичките им хвалебствени коментари във фейса измежду злобните подмятания. Ей го - айтито каза че беферето било бизнес модел. Та за кво им е да си развалят идилията - не са глупави да не осъзнават че ще се наложи и да свършат нещо тогава недай Боже.
Така си ги устройва (всеки със своите ди причини) да си мижитуркат фиктивно колкото изкарат и въобще не могат да разберат що му е на някой да им разваля идилията - и естествено вместо да помислят малко и да се сетят че вървят към естествена тиха кончина почват да налитат на този дето се опитва да ги дефиблирира някак като хиени.

Редактирано от az de на 16.09.18 11:43.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.