Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 30.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема БФР(РЛ?)- сеганови  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.04.18 13:09



Понеже нишката пак се изгуби предлагам в тази тема да коментираме само БФР-то (на радиолюбителите ?) Или и решенията/достиженията и предложенията и въпросите ни за възходите и паденията й понастоящем. Видно от УС-ето на беферето четат тука колкото и да не им се ще това място да съществува. За това само конкретика без да разводняваме с друго. Така ще ечестно. Пък може и да чуят - нали претендират да представляват сите радиолюбители заедно. А може да почнат и да отговарят в стил различен от "абе ти знаеш ли кой съм аз бе" . В последните две твърдения се съмнявам изключително много



Редактирано от az de на 25.04.18 13:21.



Тема Секретари на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.04.18 13:39



И така въпрос първи - какви са задълженията и отговорностите за позицията секретар на БФ(РЛ) ? Какви задачи се поставят на тази длъжност и на какъв принцип се оценява тяхното изпълнение ? Ерго - с какво конкретно секретарката на БФ(РЛ) се представи по-зле от колегата си на същия пост. Мерси.



Тема Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор az de (член)
Публикувано25.04.18 13:49



Въпрос втори - възоснова на какво правно основание и по какъв точно ред БФ(РЛ?) предоставя информация на КРС за починалите радиолюбители с инициал (ако твърдението от бюлетина на LZ1KDP е вярно) ? Как е уредено това в официално в устава на федерацията и какви доказателства се предоставят за настъпилото събитие от страна на БФ(РЛ?) до администрацията ? По смисъла на кои свои права и задължения БФ(РЛ?) се ангажира с тази дейност.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано25.04.18 14:40



На беферето не им е работа да подават информация за починалите в КРС.
Първо защото не им е в правомощията.
Второ няма как пряко да докажат, че лицето е починало, освен с косвени връзки в НАП, НОИ и т.н.
Трето за освобождаване на опознавателните знаци на починали радиолюбители има ред у КРС.

В отговор на:


9а. (нова - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) Личните опознователни знаци и опознавателните знаци на любителски ретранслатори и радиофарове се освобождават в случай на смърт на физическото лице или при отказ от страна на притежателя за ползване на опознавателния знак, като:
9а.1. при смърт на физическото лице се представя копие от смъртния акт;

.
.
.
10.1. освободените знаци по т. 9а.1 се предоставят за ползване след изтичане на 10 години от датата на освобождаването им или от момента на освобождаването им при постъпило писмено съгласие от преките наследници;




Освен ако няма някой скрит член у устава на беферето, че всеки радиолюбител е задължен след смъртта си да изпрати нотариално заверено копие на смъртния си акт до беферето, за да може беферето да подаде сигнал у КРС.

Редактирано от MoTuKa на 25.04.18 14:41.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 15:37



А бе каква точно е тая интрига? Аз един път чух г-жа Анна да поставя подобен въпрос, но тогава ми се стори съвпадение с един починал колега от Плевен - и реших, че е се е ядосала инцидентно на лична основа. Но днес пак чух този въпрос в записа на бюлетина от вчера.

Я кажи за какво става точно въпрос, ако имаш повече информация. Какви са ги надробили пак в "УС на БФРЛ"?



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (член)
Публикувано25.04.18 16:15



И аз от бюлетина го чувам два пъти вече. Не знам колко е достоверерна информацията естествено.



Тема Пловдивска УКВ драма?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 17:54



Да не се нароят пък много теми да питам тук -

пък драма каква е?! Спрени рептри, невярна информация, пияни колеги цитирани по име като хулигани, не е изтрито от "форума на БФРЛ", не е преместено в "секретна секция" - странно?



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 18:15



Защо да е странно той Стефан си написа че повече няма да трие и да мести и след това агент Бисер го засипа с доклади за всякакви простотии явно за да го пробва.
А по майненско драмата е че цитирания с име и повиквателен знак казал в ефир на местния башибозук по репитрите че е много нагъл и се държи като дерибей в ефира.
Башибозука се ядосал много и на следващия ден теглил шалтера на всичкото репитър по майненско.
Странна работа е там по майненско а още не е толкова топло



Има някакво раздвижване там по ВОР-ския форум вижте кой се е регистрирал последен
Последно регистриран потребител OE/LZ3UF
Това май е синът на баш ВОР-а



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 18:21



Май Стефан не е казвал, че няма да мести - поне в деня, в който каза, че няма да трие, премести една тема в "секретна секция". Пък и аз май не съм баш от хората, които имат безрезервна вяра на всичко написано от Стефан. Но както и да е...

Благодаря за информацията. Мен ме учуди, че Чучура не е взел отношение - това най-много ме озадачи. Обаче явно случаят е още по-озадачаващ.





Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 18:43



Темата е преместена на 05.04 а заявлението за отказ от модериране е от 07.04


"от lz1wdx » 05 апр 2018, 15:30

Темата е преместена в закрития раздел .
Виждам че се изразява желание да махна бана на Миланов защото нямало да може да се защити иначе.
Ако не бях убеден в цирка който предстои щях да го махна веднага .
Ако болшинството каже да го махна няма проблем въпрос на два клика на мишката е .
Чакам предложения ? За мен не е проблем Миланов дали ще е с бан или без. "



"от lz1wdx » 07 апр 2018, 16:17

Не съм влизал от снощи сега влизам и гледам докладвани мнения и тн.
В случай че вчера не съм бил ясен да го повторя отново
НЯМА ДА ТРИЯ И МОДЕРИРАМ НИЩО САМО ЩЕ СИ ЯМ ПУКАНКИТЕ И ЩЕ ВИ СЕ РАДВАМ.
МОЛЯ НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ДОКЛАДИ ЧЕ ТОЗИ БИЛ ТАКЪВ А ОНЗИ ОНАКЪВ НЕ СТЕ МАЛКИ ПОЗНАВАТЕ СЕ И АЗ НЯМА ДА СЪМ ВИ АРБИТЪР.

Весели празници на всички още час и 45 минути до началото на SPDX Conest успех на тези които ще вземат участие."

Редактирано от grasshoppercho на 25.04.18 18:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.