Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема БФР(РЛ?)- сега  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.04.18 13:09



Понеже нишката пак се изгуби предлагам в тази тема да коментираме само БФР-то (на радиолюбителите ?) Или и решенията/достиженията и предложенията и въпросите ни за възходите и паденията й понастоящем. Видно от УС-ето на беферето четат тука колкото и да не им се ще това място да съществува. За това само конкретика без да разводняваме с друго. Така ще ечестно. Пък може и да чуят - нали претендират да представляват сите радиолюбители заедно. А може да почнат и да отговарят в стил различен от "абе ти знаеш ли кой съм аз бе" . В последните две твърдения се съмнявам изключително много



Редактирано от az de на 25.04.18 13:21.



Тема Секретари на БФ(РЛ?)нови [re: az de]  
Автор az de (минаващ)
Публикувано25.04.18 13:39



И така въпрос първи - какви са задълженията и отговорностите за позицията секретар на БФ(РЛ) ? Какви задачи се поставят на тази длъжност и на какъв принцип се оценява тяхното изпълнение ? Ерго - с какво конкретно секретарката на БФ(РЛ) се представи по-зле от колегата си на същия пост. Мерси.



Тема Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор az de (член)
Публикувано25.04.18 13:49



Въпрос втори - възоснова на какво правно основание и по какъв точно ред БФ(РЛ?) предоставя информация на КРС за починалите радиолюбители с инициал (ако твърдението от бюлетина на LZ1KDP е вярно) ? Как е уредено това в официално в устава на федерацията и какви доказателства се предоставят за настъпилото събитие от страна на БФ(РЛ?) до администрацията ? По смисъла на кои свои права и задължения БФ(РЛ?) се ангажира с тази дейност.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано25.04.18 14:40



На беферето не им е работа да подават информация за починалите в КРС.
Първо защото не им е в правомощията.
Второ няма как пряко да докажат, че лицето е починало, освен с косвени връзки в НАП, НОИ и т.н.
Трето за освобождаване на опознавателните знаци на починали радиолюбители има ред у КРС.

В отговор на:


9а. (нова - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) Личните опознователни знаци и опознавателните знаци на любителски ретранслатори и радиофарове се освобождават в случай на смърт на физическото лице или при отказ от страна на притежателя за ползване на опознавателния знак, като:
9а.1. при смърт на физическото лице се представя копие от смъртния акт;

.
.
.
10.1. освободените знаци по т. 9а.1 се предоставят за ползване след изтичане на 10 години от датата на освобождаването им или от момента на освобождаването им при постъпило писмено съгласие от преките наследници;




Освен ако няма някой скрит член у устава на беферето, че всеки радиолюбител е задължен след смъртта си да изпрати нотариално заверено копие на смъртния си акт до беферето, за да може беферето да подаде сигнал у КРС.

Редактирано от MoTuKa на 25.04.18 14:41.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 15:37



А бе каква точно е тая интрига? Аз един път чух г-жа Анна да поставя подобен въпрос, но тогава ми се стори съвпадение с един починал колега от Плевен - и реших, че е се е ядосала инцидентно на лична основа. Но днес пак чух този въпрос в записа на бюлетина от вчера.

Я кажи за какво става точно въпрос, ако имаш повече информация. Какви са ги надробили пак в "УС на БФРЛ"?



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (член)
Публикувано25.04.18 16:15



И аз от бюлетина го чувам два пъти вече. Не знам колко е достоверерна информацията естествено.



Тема Пловдивска УКВ драма?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 17:54



Да не се нароят пък много теми да питам тук -

пък драма каква е?! Спрени рептри, невярна информация, пияни колеги цитирани по име като хулигани, не е изтрито от "форума на БФРЛ", не е преместено в "секретна секция" - странно?



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 18:15



Защо да е странно той Стефан си написа че повече няма да трие и да мести и след това агент Бисер го засипа с доклади за всякакви простотии явно за да го пробва.
А по майненско драмата е че цитирания с име и повиквателен знак казал в ефир на местния башибозук по репитрите че е много нагъл и се държи като дерибей в ефира.
Башибозука се ядосал много и на следващия ден теглил шалтера на всичкото репитър по майненско.
Странна работа е там по майненско а още не е толкова топло



Има някакво раздвижване там по ВОР-ския форум вижте кой се е регистрирал последен
Последно регистриран потребител OE/LZ3UF
Това май е синът на баш ВОР-а



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 18:21



Май Стефан не е казвал, че няма да мести - поне в деня, в който каза, че няма да трие, премести една тема в "секретна секция". Пък и аз май не съм баш от хората, които имат безрезервна вяра на всичко написано от Стефан. Но както и да е...

Благодаря за информацията. Мен ме учуди, че Чучура не е взел отношение - това най-много ме озадачи. Обаче явно случаят е още по-озадачаващ.





Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 18:43



Темата е преместена на 05.04 а заявлението за отказ от модериране е от 07.04


"от lz1wdx » 05 апр 2018, 15:30

Темата е преместена в закрития раздел .
Виждам че се изразява желание да махна бана на Миланов защото нямало да може да се защити иначе.
Ако не бях убеден в цирка който предстои щях да го махна веднага .
Ако болшинството каже да го махна няма проблем въпрос на два клика на мишката е .
Чакам предложения ? За мен не е проблем Миланов дали ще е с бан или без. "



"от lz1wdx » 07 апр 2018, 16:17

Не съм влизал от снощи сега влизам и гледам докладвани мнения и тн.
В случай че вчера не съм бил ясен да го повторя отново
НЯМА ДА ТРИЯ И МОДЕРИРАМ НИЩО САМО ЩЕ СИ ЯМ ПУКАНКИТЕ И ЩЕ ВИ СЕ РАДВАМ.
МОЛЯ НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ДОКЛАДИ ЧЕ ТОЗИ БИЛ ТАКЪВ А ОНЗИ ОНАКЪВ НЕ СТЕ МАЛКИ ПОЗНАВАТЕ СЕ И АЗ НЯМА ДА СЪМ ВИ АРБИТЪР.

Весели празници на всички още час и 45 минути до началото на SPDX Conest успех на тези които ще вземат участие."

Редактирано от grasshoppercho на 25.04.18 18:46.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 18:47



ОК, моя грешка. Не е и толкоз важно, тъй като Стефан не е единственият триещ и местещ там. Но това са си техни работи...



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 18:54



Така е то там не е ясно кой какъв е


Пловдивското пиянде което е недоволствало по репитрите в същност се оказва че бил ченге от ДКСИ до колкото знам едвам е изкарал изпита за клас 1 от втория път първия май се е явил пиян на изпита

Редактирано от grasshoppercho на 25.04.18 18:55.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 19:23



Де да знам - ако се следва тая логика Р1 и Р2 направо трябва да се свалят. Все пак е странно, че "зам. председателят" не е взел отношение - той обикновено е на всяка манджа мерудия, а изведнъж втория по големина град в България, при това неговия град, осъмва с изключени репитри, а той не е дал мъдрото си становище. Но може би зарежда прословутите хладилнци и няма време за дреболии.





Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано25.04.18 19:37



Драмата е, че на отговорниците по поддръжката на репитрите им писна от изцепките на "ченгето" и дръпнаха шалтерите. В същото време се появиха и технически проблеми, които искат намеса на място. А Чучурът няма отношение към репитрите, защото се стопанисват от lz1ksp. Чучурът няма и отношение към УКВ-то, с изключение на призив миналата година да се намерят съвестни хора, които да помогнат на lz5r да усвои шампионска работа на УКВ състезанията.
Та в кратце - драма няма с федерацията по този случай, всичко си е на местна почва, дори не се чува да е замесена войната между Чучура и старата гвардия от lz1ksp.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 19:50



Чучура няма нищо общо с Пловдив той е най обикновен Кърджалийски бакшиш


У форума на БеФеРе-то обаче започва да се форми някаква нова лайнометщина май ще има отново размятане на кафяви неща.
Дано на Стефан му спре нета или пък да устиска да не пипа та да се насладим на предстоящият кафяв пейнтбол.

http://forum.bfra.bg/viewtopic.php?f=6&t=2467



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 20:13



Благодаря - това обяснява нещата изцяло. Просто бях изненадан от липсата на Чучура в такава мащабна пловдивска интрига, но се проясниха нещата. Между другото аз си мислех, че Чучура е кореняк пловдивчанин, ама колегата горе вика, че бил от кърджалийско някъде. Както и да е де - явно там си играят своя пиеса независимо от представлението на софийския централен театър.





Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 20:24



Е той Павката тука се беше стегнал вече за призовата тройка поне и не искаше и да чуе да не казва хоп преди да скочи. То неговите "али-бали" са все такива.



Аз не мога да разбера той какво иска пък сега - що не правели връзки с него. Ей затова ме отказах да участвам на тия "първенства" и според мен и затова са в упадък - що някой бил направил 9 връзки, ама нито една с него, що друг бил направил 40, ама нито една с него. То човек вече да го страх и чеклог да прати, че да не го обвини някой, че играе за някой друг. А пък и дори да играе за някой друг, аз не виждам какво неспортсменско има в това. В смисъл, че правилата не задължават никого да вика CQ, да отговаря на всички или да направи контакт с всички. Аз ако участвах също щях да работя "избирателно" - откъде накъде ще ми се кара?!?! Не ми е симпатичен - не правя връзка с него - който не се бори за призовите места може да си позволи и подобна стратегия.

Хич да не говорим, че може да има и далеч по-тривиално обяснение от национален заговор срещу майсторството на Павката.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 20:44



"Хич да не говорим, че може да има и далеч по-тривиално обяснение от национален заговор срещу майсторството на Павката. "

Хахахаха

стискай палци да се разгорят страстите че много скучно тези дни.
Каскета се пъчеше да му махнат банана и щял да ги нареди както той си знае ама ядец седи и мълчи като риба а вече колко 2 седмици ли повече от както му махнаха банана.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано25.04.18 20:50



Къде го търсите тука пловдивския наемник.Него тия неща не го интересуват,щом не се чуват през океана няма интерес към тях.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 20:53



Каскета няма да остави нещата така - убеден съм в това. Такъв шамар му отвъртяха с тия 1800 лева, които станаха 44, че просто е невъзможно да не направи някаква свръх-изцепка. Предполагам, че просто в момента всичко, което му хрумва, му се струва твърде скромно. И мисли денонощно за могъщ ответен удар по федерацията. Това с първенството е някаква скромна самодейност на г-н "Ала-Бала".



Вярвай ми - интересното тепърва предстои. И продължавам да си мисля, че в Казанлък ще има някаква кулминация на представлението. Но не съм способен вече на каквито и да било прогнози - просто искрено вярвам, че предстоящото шоу ще надмине въображението на тълпата.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 20:57



Просто бях останал с впечатление, че е решил да върне обединен Пловдив в Империята, като при това той остане единствен и пълновластен губернатор там на място. Не ми изглеждаше на човек, който ще пропусне да се опита да контролира местна интрига с национален отзвук.





Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 21:08



"Империята" "Могъщ ответен удар по федерацията"
Само на мен ли ми звучи като "Междузвездни войни" хахахахаха
Наистина интересното предстои



Редактирано от grasshoppercho на 25.04.18 21:09.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: MoTuKa]  
Автор az de (член)
Публикувано25.04.18 21:28



МоТиКа е обяснил правните положенуя достстъчно добре. Остава да разберем беферето подава ли наистина такава информация.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано25.04.18 21:48



Ей това не и харесвам на г-жа Анна и бюлетина и. Такива странни казуси ги съобщава така, сякаш изпраща лично послание на някой, а останалите трябва да гадаем. И обратното - за някакви тривиални класации и състезания обяснява една и съща общодостъпна информация по няколко пъти като за идиоти.



Аз този казус не го много разбирам, защото то БФРЛ-то няма откъде да има такава информация официално. Те могат, евентуално, неофициално да споделят на КРС какво са чули, ама това е някаква тъпня отвсякъде. А КРС пък, от своя страна, ако са се оставили някой случайно да ги уведоми кой е починал и кой не, значи че там някой много сериозно си е забатачил работата. Въпреки че аз не мога да си представя те как биха могли да се сдобият с подобна информация официално по какъвто и да е разумен начин.

Абе в нашето родно радиолюбителско движение всичко е някакво сюрреалистично.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (тиквеник)
Публикувано25.04.18 22:26



Насилих се да прослушам последния "бюлетин" на бабето и признавам си не съм в час с последните европейски директиви относно личните данни там ми е голяма индия. Но бабето пак мята някакви приказки в нищото и се опитва да стане някакъв фактор. Смешно е защото я познавам над 20 години и винаги е била смешка винаги се е опитвала да си препише някакви заслуги за нещо уж "значимо"
За съжаление тя е причината един от най силните да не кажа най силния радиоклуб да се разбие и качествените хора от него да се пръснат по други клубове.
Данчо LZ2UU Митко LZ1UQ Кольо Ломски LZ1JY и да не продължавам къде отидоха тези хора защо спряха да са част от KDP може би са се отказали от хобито едва ли.
Беферето няма да го коментирам ако са предоставили такава информация официално още един път доказват че са купчина некадърници не че има нужда да се доказват





Тема Публикуване на отчетинови [re: az de]  
Автор az de (член)
Публикувано26.04.18 00:35



Защо беферето все избягва да публикува официално логовете на организирани от нея състезания - нали всичко е честно. Какво пречи (оправдания от типа няма място на сървъра е ясо че не работят. Много са елементарни) ?

Редактирано от az de на 26.04.18 00:39.



Тема LZ1KAAнови [re: az de]  
Автор az de (член)
Публикувано26.04.18 00:43



Възоснова на кой член е от устава на БФ(РЛ?) е преустановено членството на LZ1KAA от тая федрация ?



Тема Изборни длъжностинови [re: az de]  
Автор az de (член)
Публикувано26.04.18 00:45



Кои са изборните длъжности в БФ(РЛ?) и кои се назначават с решение ? Как е регламентирано това ?

Редактирано от az de на 26.04.18 00:46.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.04.18 08:38



Аз просто нямам представа за какво става въпрос, но според мен закона - по-точно Техническите изисквания - в случая са изключително неадекватни. Там пише буквално:
9а. (нова - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) Личните опознователни знаци и опознавателните знаци на
любителски ретранслатори и радиофарове се освобождават в случай на смърт на физическото
лице или при отказ от страна на притежателя за ползване на опознавателния знак, като:
9а.1. при смърт на физическото лице се представя копие от смъртния акт;
9а.2. при отказ на притежателя на опознавателния знак се предоставя писмено искане от
негова страна, придружено от оригинала на документа, с който му е предоставен съответният
опознавателен знак.


Не знам за колегите, но за мен това е тотално неясно - кой предоставя копие от смъртния акт? По логиката на 9а.2, която предполага доброволност, на мен ми изглежда, че едва ли не починалия трябва да предостави копие от смъртния си акт?! Разбира се това не може да е логиката!

Но по-големия парадокс е, че реално 9а.1 противоречи на 9а. В 9а е записано, че опознавателния акт се освобождава в случай на смърт, а 9а.1 пък изглежда, сякаш се освобождава при предоставяне на смъртния акт, което си е съвсем независимо събитие - смърт може да има, смъртен акт също, но ако няма предоставяне инициала си е зает, което е в явно противоречие с 9а, където пише, че при смърт се освобождава.

Мила родна картинка.



Така погледнато всеки може да предостави смъртния акт за да се освободи инициала - роднини, приятели, защо не и някой от БФРЛ? Но пък защо му е на някой да го прави?! Отново мисля, че остава единствената логика - за да вземе той иницал, който е бил притежание на починал вече човек. Ако някой иска такъв инициал, то или трябва да предостави смъртен акт или да чака някой друг да го предостави, като ако е заинтересован от самия инициал, то е по-логично да се случи първото.

При всички случаи в такъв казус общото понятие "информация за починали радиолюбители" не върши законова работа, освен ако "информацията" е под формата конкретно на копие на смъртен акт. Европейските директиви за личните данни не ми се виждат свързани с това дали някой може да предостави смъртен акт или не - те са свързани с това какви лични данни събират юридическите лица и какви са ограниченията при използването им и съхранението им. Няма никаква пречка който и да е гражданин, притежаващ копие на смъртен акт, да предостави последния в КРС - това не мисля, че има връзка с някакви еврорегулации.

П.П. Само да допълня, че и горната ми логика не е много адекватна, защото освен предоставяне на смъртен акт, за да се ползва инициала веднага явно е нужно и писмено съгласие на преките наследници - т.е. копие от смъртен акт, удостоверение за наследник, писмено съгласие за ползване на инициала. Без тези три неща всякаква "информация" за смъртта на който и да е би трябвало да е абсолютно без никаква стойност и тотално излишна за КРС.

Редактирано от Alenadrow на 26.04.18 08:42.



Тема Re: Изборни длъжностинови [re: az de]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано26.04.18 20:00



ИзБира се представителя на БФРето в IARU.
Има една подробност,че никъде не го пише и не помня кога стана това за първи път.И оттогава е все така демократично,като в монархиите.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано26.04.18 20:40



Това е едната страна на медала.Верно,че е пропуснато <<един от живите наследници на починалия представя копие от смъртния акт>>.
Но има карантина 10 години,през която повиквателния знак не може да се предоставя на други желаещи.Поради това варианта за изполване на смъртен акт като инструмент за открадване на чужд повиквателен знак е кух и ялов.



Тема Re: Информация SK радиолюбителинови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.04.18 21:57



Не е баш така.

: "10.1. освободените знаци по т. 9а.1 се предоставят за ползване след изтичане на 10 години от датата на освобождаването им или от момента на освобождаването им при постъпило писмено съгласие от преките наследници;"

Аз го разбирам, че ако намериш съгласен наследник и копие на смъртния акт вече можеш да освободиш инициала. Както и да е де - много задълбахме с нула информация - докато госпожата не изясни какво намеква просто няма смисъл да се чудим...



Тема OFF: Има и по-зле от БФРЛнови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано27.04.18 10:47



Малко офтопик за разведравяне и за повдигане на бойния дух.



Ние недолюбваме нашия мил "председател", както и "УС на БФРЛ", но я какви "председатели на комисии" си имат колегите лекоатлети!

""

Въпреки, че трябва да внимаваме, защото между планинското бягане, ориентирането и лисичарството няма чак пропаст.



Тема Re: OFF: Има и по-зле от БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор az de (член)
Публикувано27.04.18 12:00



То като гледам беферето как са я подкарали да вадят кaлъчки на всеки дето не е съгласен с тях-скоро може и пистолети да видим. На тях и без това радиолюбители май не им трябват особено.

Редактирано от az de на 27.04.18 14:58.



Тема Re: OFF: Има и по-зле от БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано27.04.18 12:22



Има естествено, БФС е още по-зле.

EOF


Тема Re: Изборни длъжностинови [re: QRX]  
Автор az de (член)
Публикувано27.04.18 13:36



Мерси. Не знаех че ВОР1 някога въобще е бил избиран.



Тема Re: Изборни длъжностинови [re: az de]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано27.04.18 18:47



Аз също не помня.Но е там от 2002 докато беше на върха на БФРето.И никога не е допускал да се говори за това.Каскета също мълчеше,явно са имали договорка.
Не съм вярвал,че толкова много зло може да посее един човек.
Мъка и фалш.



Тема Re: Изборни длъжностинови [re: QRX]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано27.04.18 19:05



Съгласен 100%, лошото е че егото на единия не му дава покой, и бърка в тоалетната, като не си дава сметка че ще мирише в неговата кочина.



Тема Re: Пловдивска УКВ драма?нови [re: grasshoppercho]  
Автор az de (член)
Публикувано27.04.18 23:30



Репитрите са най доброто място за уригване и за пиянски наздравици и иновативни рецепти за туршии - демек баш зрелището за членската маса. Крайно време е не само СтефЧО но и беферето пък и естествено Чучура и Каскета да вземат супер компетентно отношение по тоя особено важен за радиокомуникациите емкома и баш биткойн технологиите въпрос щото спирането на тия пловдивски съоръжения си е жива загуба за цивилизацията и прогреса

Понеже всички останали въпроси са адекватно решени естествено е този глобален проблем да предизвика най-малкото боксови мачове и ММА турнири в Казанлък

Редактирано от az de на 27.04.18 23:41.



Тема "Форума" на БФРЛнови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.04.18 18:49



Тъкмо Стефан се зарече да не трие, а тука ние объркано си мислехме, че ще стане чудо, а тя каква стана? Ами Стефан наистина спря да трие! Но "форума на БФРЛ" явно няма как да функционира без триене - "един падна, друг ще го смени":



Прави впечатление, че Чучура най-накрая е улучил да напише нещо вярно. Разбира се той си е мислил, че ще се получи иронично, но все пак е важното, че някак е успял да улучи. На предложение на добре познатият ни бат Сашо, новият баща на либералната демокрация в БФРЛ, да има специален раздел, в който да не се трие, Чучура гордо заявява:

"Идеята за тук според мен не е добра.
Има в dir.bg директория Клубове /радио комуникации/, всеки желаеш може анонимно да се репчи колкото иска. Там има някаква групичка с която на някой ще е доста забавно, поне така беше до преди месец. Но тук във форума ..........не става.
"

И после има хора, които се сърдят, че ги мислим за имбецили! Еми какъв трябва да е някакъв човек за да твърди, че без триене форум "не става"! При това тоя същия мъдрец говори за форум, където всеки уж е неанонимен и следва да носи пълна отговорност за написаното от него - в такъв форум нали всеки засегнат може да си потърси правата от самия автор на даден пост, ако счита че са му накърнени?

Но нищо де - човека поне директно си признава, че "ония форум" никога няма да е свободен като клубовете на dir.bg. Еми да благодарим на собствениците на дир-а и на модератора ни, че ни дават възможност свободно да обсъждаме проблемите на радиолюбителското движение, без разни празноглави мутрофили да се упражняват в триене, понеже са пропуснали да се научат да пишат.

П.П. Няма как да не отдадем дължимото на този титан на "менажирането на информация" Агент Бисер - човека скромно иска да има специален раздел, в който не се трие. Така, между другото. Да се трие навсякъде е напълно оправдано за "новите либерали" в БФРЛ, стига да има едно местенце, където да не се трие. Да му има човек ценностната система и мъжеството на Агента.

П.П.П. Ама Чучура какъв е хитрец - откак започна да пише тука с псевдоним там не смее да каже, че влиза тук интензивно. "поне така беше допреди месец" - ерго оттогава не се е вясвал тъдява. Чучуре, чучурееееее...



Тема Re: "Форума" на БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор az de (член)
Публикувано30.04.18 23:30



Бе много "хитър" тоя Чучура станал е печен вече - измъква се като кърдажлийска хлебарка из пловдивска кебапчийница у форума на беферето. И какви интерционални скара машинации с чужди пити е завъртял със замах брей - мани не можеш да му хванеш спатиите. Голем тарикат. Даже останахме без думи от трика с техниката на починалите - тцтц. Е това е мега управленски подход вече. Не е като да си направиш нова регистрация тука с друг ник и всички да те надушат че си Чучур колкото и да хвърляш мастило да се прикриеш.
Малко не е съобразил че с простотиите си стърчи като морков забучен на торта - ама тихо ще се правиме че не му знаеме каруцарските /таксиджийски/ номерца на дребно.

Редактирано от az de на 01.05.18 01:14.



Тема Re: "Форума" на БФРЛнови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано01.05.18 08:14



Абе като се замисля, май мега тъпаците са по-скоро част от решението, а не перманентен проблем. Имам предвид ленинския прицип "колкото по-зле, толкова по-добре". Реално подобни мутанти нямат спирачка - те винаги увеличават арогантността, като при това затъпяват все повече, просто защото не уважават другите хора и се мислят за по-големи от тях. Докато не ги шамаросат, разбира се, или докато не отрежат клона, на който седят, и не се самошамаросат по този грациозен начин.

Та как някакъв малоумник с прякор "Чучура" може да бъде част от което и да е решение?! Ами много просто - като продължи да изнаглява до степен да вбеси нормалните членове на БФРЛ, които в момента не желаят да бъдат забърквани в драмите около федерацията. Например LZ9W и SWAT. Мисълта ми е, че ако някой ги ядоса достатъчно да кажат "баста" на БФРЛ, то това ще подобри положението, защото по-този начин федерацията видимо и окончателно ще се маргинализира. Чучура може и да е обзавел добър клуб, може и хладилниците да са му пълни, но БФРЛ с два клуба на Виктор и един на Чучура ще е пълен майтап. То даже мисля, че това и Виктор го усеща.

Така че Чучурчо - давай! Продължавай да "мачкаш". Петнайсетина години разни аматьори се мъчат да доубият БФРЛ, но ти имаш потенциала да успееш за няколко месеца.





Тема Re: "Форума" на БФРЛнови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано01.05.18 09:11



От федерейския форум, където е цитирано лично съобщение в темата за модераторите, останах с впечетлението, че точно от lz9w се оплакават от Чучура - как го покривали със задна дата и т.н. Дали "покриването" на Чучура, заради проблемите му с другите пловдивски хамове е свързано с избора на зам. шефче на федерацията може само да гадаем.

Разбира се си прав за отрязването на клончето, защото ако го нямаше щедрият собственик на lz5r, то едва ли щяха у фейса да викат браво на снимките с антени, дето ги поства Чучура.



Тема Re: "Форума" на БФРЛнови [re: MoTuKa]  
Автор az de (член)
Публикувано01.05.18 09:34



Нека поства - на него и без това само те ще му останат за спомен както я е подкарал. Може да си ги гледа в таксито :) Щото @Аleandrow е прав - като го гледам Чучура е експерт в съсипването не си игеае на дребно и действа със замах.



Тема Оставката на зам председателянови [re: az de]  
Автор az de ()
Публикувано24.08.18 01:27



Петиция:

Уважаемо БФ(РЛ?) бихте ли ме осветлили по въпроса дали вашият зам председател си е подал оставка във връзка с мега издънката си по организацията на присъственото състезание с гръмкото супер грандоманско наименование Интернешънъл Къп тази година и най вече невъзможността да обяви информация навременно относно провала на същото.
Но не точно по този повод съм заинтересуван а по- скоро с оглед безугледното безнравствено и каруцарски арогантно публично поведение на зам председателя поддържащо вашият така "безупречен" имидж на Федерация на всички радиолюбители за евентуалната липса на които съм силно загрижен. В случай че същата се приеме изказвам силната си загриженост и използвам случая да попитам кой друг на негово място би се справял така добре със задълженията си като зам председател на такава "престижна" и "ефективна" организация а именно: да псува наред безугледно и каруцарски и да се отнася просташки и пренебрежително дори към дами в ефир . По повод горното бих желал да зная оставката била ли е подавана и до кого и гласувана ли е - ако да то кога недай Боже тъй като очевидно притежаването на същите допринасящи за радиолюбителското движение "уникални и незаменими качества" изброени по-горе и то в завидна комбинация от всичките е изключително рядка и може би посилна и единствено за единици силно "развити интелектуално" богоиздигнати индивиди тоест понастоящем са присъщи само на зам председателя и може би (но не до там) на някои непознати изчезващи видове шимпанзета каквито очевидно нашето движение няма да може да осигури даже чрез внос от Уругвай в случай че оставката се приеме бих искал да ви уведомя че никой в радиолюбителското движение пък и по таксиметровите стоянки дори в Сусурлево не е достоен и няма понастоящем нито горните вреодени личностни качества нито готовността и подготовката да го замени.

Бих искал да Ви уведомя също че приемането въпросната оставка (ако въобще има нормален ред на гласуване във тази организация и има оставка) би представлявало огромна тъжна и скръбна загуба за българското радиолюбителство и неговото развитие в силно социалистическото ни общество и любимата ни партийно вождова Федерация.

В тази връзка и през сълзи на умиление към светлата личност и достойнствата на зам. председателя ви уведомявам тоже че планирам организирането на масово разплитане на чорапи пред офиса на БФ(РЛ?) в знак на масов протест по повод горното скръбно събитие както и че планирам да издигна статуя с чучур и олтар (а що не и мавзолей) в подкрепа на божеството на безпардонноста безпрецедентността и в символ на избликващата бай-ганьовщина. Това ще бъде в името на зам председателя пред които богоговейно винаги да се прекланяме и да даваме там жертвоприношения от топла бира и студени кебапчета в негови име и чест.

В случай че петицията ми не се приеме сериозно смятам да се обеся публично в Говедарци накрая на една дълга жица на височина 4 метра но само ако КСВ-то й е подходящо за дейността.

Искрено ваш мишок
Аз де или де Аз - както искате

Редактирано от az de на 24.08.18 02:43.



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: az de]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано24.08.18 18:42



Най вероятно я е подал защото знае че няма кой и как да му я приеме


Има обаче нещо по интересно от сагата на Чучура от няколко дни насам се носи мълва че радистката Кейт е подала заявление в КРС за над 180 кратки инициала. Съжденията ми водят натам че ако това е истина то тя иска да окупира всички свободни еднобуквени инициали Явно това е нов маркетингов подход да властва на кратките инициали. Искаш контест инициал вече няма да питаш КРС а радистката Кейт



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано24.08.18 19:31



КРС ми се струва, че въобще няма да удоволетворят такова заявление, дори да го има, поради простата причина, че комисията по този начин би се отказала от област на регулация, която и е вменена със закон. Нищо не може да принуди комисията да извърши действие, което би я ограничило да изпълнява регулаторните си функции, вменени и със закона.

По същата логика може да дойде тука "Руската телевизия" и да изкупи целия 50MHz обхват на пазарни цени и после Керемъл да решава кога накрая ще имаме някакъв по-нормален нормална честотна лента за ползване на този банд.



Смисълът на тази комисия е именно да не допуска монопол върху ограничените ресурси, които са предмет на регулация - няма как някой да вземе "всичко" от някой ресурс и после той да се разпорежда с него.

Малко фейк нюз ми се вижда и тая новина, както и измислената чучурска оставка. Но има тема за "въпроси към радиоточката" - предполагам, че можеш да питаш радистката там и не е невероятно да ти отговори по бюлетина. Или пък по време на самия бюлетин - има някакво старание да е по-атрактивен и подобна тема може да предизвика интересни реакции в ефира.



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: Alenadrow]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано24.08.18 20:40



Аз ще я питам задължително но съм сигурен че не е фейк въпреки че не съм виждал въпросния документ източника е достатъчно надежден за да не пуска партенки.
Отделно в ТИ няма определение колко специални знака можеш да вземеш


Дали ще и ги дадат е спорно защото в последно време стана модерно да съдиш КРС. Имам спомени от съвсем близкото минало колега със клас 2 ги осъди за репресия или нещо подобно и се принудиха да му издадат двубуквен инициал. Така че се очертава интересна есен



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано24.08.18 21:18



Нормално е да можеш да ги осъдиш, ако ти откажат някакво резонно искане. Не съм запознат с колегата с клас 2 и двубуквения инициал, но евала му правя - тая свинщина с разделението на "двубуквени" и "трибуквени" е уникална по простотията, която седи в основата и. Само дето не съм убеден, че КРС имат определяща вина по този казус, освен дето твърде лесно се подхлъзнаха по идеята за "привилегии" на базата единствено на времето, през което някой е бил лицензиран. Не е рекъл някой, не ги е осъдил и за мощностите - вероятно не са го направили просто защото КРС много отдавна въобще не ги контролира, освен вероятно при някакви грандиозни издънки, но аз поне не съм чул някой да е мерил мощности последните 3-4 десетелития.

Не знам - аз не мога да повярвам, че КРС ще определи толкова кратки временни знаци на едно лице. Все пак КРС не са УС на БФРЛ и са доказали, че могат понякога да подхождат и с нужния разум към абсурдите, които радиолюбителското движение в България им поднася регулярно.



А че ще е интерсна есента - по това и за мен спор няма. То цялата година от началото се е заформила като интересна, та защо есента да прави изключение? Но дали всички тези интересни събития могат да доведат до нормализация ми е много трудно да предположа. В едни моменти ми изглежда сякаш има желание за промяна и ново начало, в други ми изглежда, че всичко е някаква тотална безмислица и ако изчезнат интригите радиолюбителското ни движение ще загуби половината от чара си.



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано24.08.18 23:42



Бе страшна работа. Тъкмо мислех че пуканките ще ми останат непокътнати - а то глей к'во станА

че ТИ не са изпипани никак добре това го знаят и първолаците - ама то няма перфектни закони. Но ако на индивидуално после групово после местно градско или държавно (разбирай национално) ниво имаше разбирателство и толерантност каквито една федерация би трябвало да възпитава и да работи да обединява без да толерира тоя и оня радиоклуб спорт или любител нямаше да има а силно представено LZ радиолюбителско движение и недвусмислени ТИ и разбирателство. То хората са казали - Господ дава но в кошара не вкарва.
Ма нейсе - ще зареждам и аз фризера и скарата като Чучура кво ми остава. Тепърва има драми и комедии да се гледат Какво да се прави . Трябва да се радваме на представлението че всичко на тоя свят е преходно - само простотията е вечна и Чучура е едно живо доказателство за това

Редактирано от az de на 25.08.18 00:34.



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано25.08.18 08:46



Съгласен. Съзнавам, че ще прозвучи твърде "либералистко", но проблемът на Техническите изисквания е в някои от неразумните ограничения в тях, а не в липсата на ограничения. Дори всички еднобуквени временни опознавателни знаци да са определени на едно лице, това много малко касае радиолюбителството като цяло. Така или иначе истинска нужда от такива кратки инициали имат малцина, вероятно не повече от дузина клубове и колеги общо.

Не трябва да забравяме, че някаква малка част от техническите изисквания са продукт, при това платен, на ВОР1 и малката група около него, докарала БФРЛ до това смехотворно и жалко състояние. Само мога да се радвам, че друга част от скъпоплатените им предложения е била все пак отхвърлена.

Ако искам нещо от КРС, то несъмнено е да се обърне някакво внимание на справедливостта и да се обърне особено внимание на едно недискриминационно отношение към младите радиолюбители. Няма да се уморя да пиша, че прословутите шест месеца "карантина" са "ръчната спирачка" на истинско популяризиране на хобито. Ограничението през тези шест месеца да се работи само на УКВ е обидно за всеки подготвен човек. За шест месеца никой няма да стане по-добър радиолюбител, особено ако няма никакво право да работи на КВ. На старите ламБи много им се иска познанията да зависят само от възрастта, но това, разбира се, не е така.

Все пак добре, че КРС не допусна в Техническите изисквания да влезнат милиционерските мечти за добровлони "контрольори" в ефира. Не допусна и други малоумнщини. Това не може да се отрече. Но работата на КРС не е да "балансира" между исканията на група самозабравили се узорпатори и останалите. КРС би трябвало активно да работи в посока пълна равнопоставеност и премахване на всякаква дискриминация. Дори да е нужно да се обособят някакви "привилегии", то всички те трябва да бъдат базирани единствено на познания, демонстрирани на съответен изипит, а не на изтичането на някакви времеинтервали. Ако човек ставаше по-подготвен просто след като изтече известно време, то нямаше да има образование - щяхме да изчакаме всички да навършат 18 години и да им връчваме дипломни за средно такова. После на 21 да си взимат бакалавърската степен, на 23 - магистърската. На 25 вече може да са асистенти, на 30 - доценти. На 35 да ставаме всички професори, а за 40-тия юбилей - академик. На 50 да бъдем член-кореспонденти. Защо не е така? Сигурно не, защото в просветното министверство не са се сетили за такъв мъдър и евтин подход.

А, сега сериозно, най-добре е да не се разчита дори на демонстрираните на някакъв изпит познания, а да се работи активно за да се гарантира, че Техническите изисквания се спазват добронамерено от всички радиолюбители. За мен изпита трябва единствено да демонстрира недвусмислено, че кандидатът за радиолюбителски опознавателен инициал разбира добре значението и смисъла на Техническите изисквания. И ако ги разбира, но не ги спазва, вече тогава да се вади "тоягата" и всеки, който умишлено и системно неглижира правилата, да разбере, че това може да е скъпо в буквалния смисъл на думата.

Кой-колко еднобуквени инициали ще заяви всъщност не касае твърде много огромното мнозинство от радиолюбителите и в това отношение ми е все тая какво ще стане с този казус. Имам подозрение, че в решаването на този казус ще участват лица, които вече имат издадени кратки инициали. Така че нека видим какво ще предложи тази част от пиесата спокойно. Сигурен съм, че какъвто и да е изхода, ако някому е действително нужен кратък инициал, все ще успее някак да се докопа до такъв и да си играе състезанията догодина. А останалото ще е просто шоу.



Тема Re: Оставката на зам председателянови [re: grasshoppercho]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано29.08.18 13:40



Не се спомена нищо във вчеращния бюлетин за такъв казус. По моята логика това може да означава, че има нещо вярно.



П.П. Но и въпрос в тази посока не чух, така че може и да греша.



Тема Информационно затъмнение ?нови [re: az de]  
Автор az de ()
Публикувано30.08.18 22:34



Алооу - беферето. Къде спите бе? Некви важни неща се случват - състезания и то световни по скоростна телеграфия. Радиозасичане също сега. В любителския живот на LZ тези дни. Дори с ваше участие ама никакви ви няма като организация. Браво на тях индивидуално и добре че дядо Поп е отгледал чудесни чада да ви отсрами - та някои състезатели са взели май медали - а даже телеграфията световна догодина щяла да бъде у нас ама вие си трайкате. Пак ли ще се научава информацията постфактум и от фейса за случващото се ?
Ами как се приемат нови състезатели в тея отбори как за какво и за кога да се готвят и към кого да се обърнат ? Всичко секретно ли е кво ли ? Само за наши хора и на ушенце ли е то за някакви богопомазани?
Или като се потопите като немски подводници и председателя взрме да изплува чат пат на перископна дълбочина да ни вика "куку" като ни се хили подигравателно съобщаваки някакви никому неизвестни предварително случки и събития само чрез фейса ще си решите всички проблеми и ще издигне имиджа на организацията ?
Осъзнайте се бе хора - в кой век живем ?!
Айде уебсайта си сте го зарязали тотално и прилича на окъсан пожълтял стенвестник от 19-тия пленум на БКП (и е също толкова актуален) че е и още по-малко информативен ама Чучура като си е изпънал теловете на 80 и 2 метра само да се подиграва с радиската от бюлетина не може ли там той поне да съобщи информацията за състезанията по HST и радиозасичане и наградените в тях и макар и между другото и за това дето предстои ?
Много сте зле бе братче ! Ама много. Ма вие кого претендирате да представлявате всъщност ? Как не ви увряха главите че комуникацията и информацията са основни средства за пропаганда днеска поне пък и вчера и утре. Щом това дето са го схванали даже и мечките в резервата Белица по време на зимен сън не можете да проумеете - после не ревете по мечешки че ви навират в мечи дълбоки дупки егати.

Редактирано от az de на 31.08.18 01:26.



Тема Re: Информационно затъмнение ?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано31.08.18 12:13



В УС на БФРЛ всичко е на феодален принцип. В това отношения се налага да защитя Чучура - той най-вероятно не е знаел и въобще не се е интересувал от HST или пък от лисичарските дела - просто не е в неговия "вилает". Всъщност аз така и не разбрах какво прави зам. председателят в УС на БФРЛ, особено при положение, че нямаше и присъствено, но и да имаше - зам. председател ми звучи като длъжност с по-общ поглед и въздействие върху нещата. Ама явно не е длъжност, а си е някаква титла, както и при доста от другите постове.

Аз хем внимателно слушах тоя път на Р2, ама съм му изпуснал изявата - явно е била доста след бюлетина, защото поне няколко минути подритвах радиото преди да го изключа.

А за "спортната" федерация - какво да коментираме. Ако се опитаме да сравним с федерацията по ориентиране, където са близки в спортно-техническо отношение нещата - ми там хората имат десетки работещи клубове. Имат си календар отново с десетки и десетки състезания. Всеки клуб си има адрес, където предполагам може да се поинтересува човек.

При цялото ми, при това искренно, уважение към постиженията на колегите, все пак в мен се върти един въпрос - ако БФРЛ не беше спортна федерация, да не би някой да беше спрял тези хора да се състезават и да постигнат тези отлични резултати?! Според мен и КВ първенството и HST състезанията и лисичарите съвсем спокойно могат да си упражняват спорта, без да колегите им да са натикани в ъгъла без право на глас. Все пак дали не е време да се обърнем и към тези наши колеги и да ги попитаме дали те са съгласни няколкостотин радиолюбителя да бъдат брутално и вулгарно лишени от глас в собствената си федерация, за да могат те да се окичат с няколко медала. Високите спортни постижения изискват много труд, сръчност, кадърност, постоянство, компетентност. Но за да бъде истински уважаван един спортист, също така са необходими и толерантност към другите, честна игра и уважение и към съперника, но и към хората, които те подкрепят. А точно техните колеги са тези, които ги подкрепят и се радват на успехите им.

Аз тази година видях една-две дузина хора снимани във Фейса преди или след успешни състезания. Надявам се има доста хора, които ги познават. Ами нека най-приятелски ги попитаме - "вие искате да имате медал или колегите ви радиолюбители да са равноправни и с право на глас в собствената си федерация". Въпреки, че аз не мисля, че правото на глас ще отнеме възможността на когото и да било да се състезава и да постига високи спортни постижения, то все пак много ми се иска да чуя мнението на тези колеги - ако все пак избора е "медал" или "национална радиолюбителска общност от равноправни радиолюбители с право на равен глас" - какво биха избрали? Дали радиоточката не може да интервюира някои от шампионите ни и да чуем и тяхното мнение? Не казвам, че нещо зависи от тях или трябва да им вменяваме някаква отговорност - нищо подобно. Просто някой ако може да ги попита за личното им мнение кое е по-важно за самите тях?



Тема Re: Информационно затъмнение ?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано01.09.18 13:19



Зам председател на някаква организация трябва да е информиран по всички въпроси които я касаят особено основните. Не че Чучура са дава зор да е информиран - по скоро неговата работа е да внася дезинформация и да псува и хейти.

Забелязвам една интересна и много "положителна" тенданция в развитието на комуникационната стратегия на цялото УС-е а именно когато се появи някой да задате някакъв въпрос който не отърва на УС-ето в официозният форум на беферето започват да се изреждат дружно всички меринджеи и активисти на беферето да му ехидничат да го разкостват плюят и забележете даже напоследък псуват. Гледам там Чучура е нарекъл Каскета - каскет (хем Каскета имаше неблогарозумието да го похвали нещо)

да не говорим за изцепките на някъв друг колега очевидно ангажиран със сайтовете (верни не ги знаем какви и колко са) който направо си му тегли една "симплексна" по баш-каруцарски.
Явно "добрите" традиции и възпитанието в комуникационната политика на беферето се развивт в насока да покаже истинското лице на цялата "организация" и нейните управници - което е добре щото ако някой (даже и аз) е имал някакви огризения на съвестта че до сега че е прекалено критичен към т.н БФ(РЛ?) при дори бърз поглед на последните теми у техния форум трябва да разсее всякякви съмнения за себе си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.