Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: LZ9R]  
Автор1VB (Нерегистриран)
Публикувано29.10.09 15:59



Ако наистина можеше да се нанесе такава вреда само с 50 вата на 10 метра, то военните щяха да изхвърлят пушките и да вземат на въоръжение радиостанции . Ами тези с киловатите? Класирането на HP категориите би трябвало да е в черна рамка - посмъртно



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: 1VB]  
Авторiham (Нерегистриран)
Публикувано30.10.09 00:27





Проверяват за излъчвания антените на мобилните оператори
29.10.2009 14:57
Контролни замервания за електромагнитни излъчвания на базовите си станции във Варна ще извършат трите мобилни оператора. Това са се договорили представителите на М-Тел, Globul и Vivacom по време на срещата си с председателя на общинския съвет Борислав Гуцанов и с председателя на временната комисия „Опазване и възпроизводство на околната среда” Драгомир Дончев. На последното си заседание местният парламент гласува решение за премахване на станциите в радиус от 300 метра от детски градини, учебни и здравни заведения.

В групите, които ще извършват замерванията, ще има представители на общинската администрация, телекомите, РИОКОЗ и медиите. Проверяваните станции ще бъдат избирани на случаен принцип, а след като станат ясни резултатите от тях - ще се решава дали да бъдат премахнати, заяви Борислав Гуцанов. Той добави още, че операторите трябва да изпратят протоколите от поставените антени, за да бъде съставена карта, която ще се публикува на сайта на общината.

Информационна кампания за разясняване безопасността на станциите за здравето на хората започват трите телекома. Те ще организират семинар с представители на местната власт, контролните органи и експерти, който ще се проведе през втората половина на ноември.

/ Дарик радио

Редактирано от scanner на 30.10.09 08:33.



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: iham]  
Автор LZ9R (непознат)
Публикувано30.10.09 10:30



Още малко за късите вълни и грипа:
http://www.scarboroughreef.com/4rocks.html

На горния линк има снимки от експедицията на скарбъро риф 2007.
Работят със Аком 1000 - мощност доста над 100 вата. Антените на 1 до 5 метра от оператора. Някой от младежите на снимките са на около 60 г.
Странно но още ходят по експедиции....



Поздрави, Наско



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: iham]  
АвторF2 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.09 21:22



Има наредби и методики за измерване за установяване на хигиенно-защитните зони при ВЧ излъчвания. Никой не се защитава от нещо безвредно.
Има БС, които работят с фалшиви протоколи и никой не може да гарантира тяхната безопасност.
Във Варна ще правят измервания в присъствието на общинари и журналисти.
По-добре ще е да има специалисти, като представители на гражданите.



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: LZ9R]  
Автор japanecho (непознат )
Публикувано03.11.09 20:49



Те тези "старци" добре, че се обадиха от там, за да имаме този "камък" за DXCC.

. Но честотите им (вероятно най-високата) е 30-на пъти по-ниска от тази на GSM. А базовите станции при тест от РИОКОЗ, Свтия синод и прочее са на Low Power. После си карат на FULL. Едва ли не могат да се контролира това по software дистанционно,.....



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: LZ9R]  
Автор japanecho (непознат )
Публикувано03.11.09 20:52



Наско, бачкали сме, но 28Mhz сигнал по "кабел" и към антената. Едва ли си работил с SWR 10:1,...



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: japanecho]  
Автор LZ9R (непознат)
Публикувано04.11.09 18:34



to JE,
колегата lz1cre се опита да ме убеди че:
за 2 часа работа на 37 MHz,FM,50W,GP antenna на 10 метра от шака, вдигнал температура,отпаднал,взел да не вижда и прочее.

37 МХц не е кой знае колко далеч от КВ обхватите и специално от 28МХц , та затова дадох конкретния пример за 28МХЦ и Скарбъро риф , което никак не касае ГСМ обхвата.
Продължавам да твърдя че това е невъзможно,освен ако не е грип пък
било то свински , телешки или друг.
Не се обиждайте,но не искам утре някой репортер да ми снима ягито
и да ми казва че е вредно.Хората се баламосват от самозвани контрольори
че и пари им дават за измервания,които са меко казано неточни.
Интересно , чичката от филмчето какво ще измери пред 3ел. Cushcraft. и
колко пъти ще е над нормата



73, Наско



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: LZ9R]  
Автор lz1cre (непознат )
Публикувано27.11.09 16:37



Наско ти си работил само че КСВ то как ти е било? вероятно 1:1,1 -2.
Навремето ефира не бе пълен както е сега. А забравих да кажа че АСУ то и УМ то бяха отворени кутиите им. Мислиш ли че фидера и антените са добре съгласувани на базовите станции? Спомням си че релефа много въздейсваше върху антените и тяхното вълново съпротивление. Па да незабравим и хармониците дето ги има. А не забравяйте че базовите станции не излъчват на 1 честота с малка широчина на лента като нашите апаратури.


Ся съвсем сериозно ви говоря и не се бъзикам.
А и на 1.5 киловатче съм седял и там никак не е приятно. Като вземе да бълва станцията па то са хармоници и други бози. Тъи че не ми казвайте кво и що става, лично на гърба съм си го изпитал. А и фидер съм виждал как за секунди се стопява, заради калпави настройки.
А бе забелязал съм че май повечето имаме дъщери дето сме ублъчени.



Тема Re: Някаква идея има в тази шумотевицанови [re: lz1cre]  
Автор scannerМодератор (сканерист)
Публикувано27.11.09 17:11



Каква е връзката на КСВ-то тук?


Ако намекваш, че антената ти е връщала и са ти лъчели PA и ATU, кажи да видим колко е било това КСВ и колко се е върнало обратно?

Относно съгласуването на антените на базовите станции, в реда на твоите (вероятно) мисли от по-горе ... Влизал ли си в базовата станция и виждал ли си екранировката на блоковете. Това не е твоя отворен PA и ATU. Независимо от честотата. Пък и едва ли КСВто ще надхвърля 2 (сериозни съмнения имам, че изобщо КСВто им надхвърля и 1.5), сам можеш да си сметнеш колко се връща обратно при максималните 20W дето се пускат само на особенно отдалечените извънградски БС, а пък да не говорим за 5-8 ватовите градски БС.

Не разбрах изобщо и каква е връзката на хармониците.

Всъщност започвам да си мисля, че си работил с някакъв недовършено-ненастроен PA + ATU с неизвестни параметри.

За стопения фидер - да, ако нямаш антена и две леви ръце оставени някъде в конекторите на киловатния усилвател - напълно е възможно да се стопи, тук ти вярвам безрезервно!

Между другото, имам син.



Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: scanner]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано17.12.09 12:30




Това ако се случи, кмета дали няма да загази? Като се стигне до съд на какво основание ще обоснове решението си? След зачестилите атаки срещу базови станции предполагам мобилните оператори вече събират документи за пред съда: протоколи от измервания от лицензирана лаборатория, справки за трафика през базовите станции и приходите от него и т.н. И ако въпросните базови станции са законно монтирани и нивата на излъчване са в законоустановените норми, при премахването им господин кмета дали няма да бъде осъден за пропуснати ползи? Там където се въртят големи пари, заинтересованите няма да оставят магарето си в калта. Например един кмет вече е на път да загази: кмета на Гълъбово, където американската фирма AES строи нова ТЕЦ. Кмета нещо се заяждаше с тях, но сега е отстранен от длъжност (потвърдено и на втора инстанция) и срещу него има дело за превишаване на правомощията.

P.S. Не твърдя, че на американците всичко им е изрядно, нямам преки наблюдения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.