Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 22.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: scanner]  
Автор technic (новак)
Публикувано23.09.09 20:10



Даже четох някъде някакъв се пънеше, всички базови станции да бъдат изнесени извън населените места. Ходил бил в Ню Йорк и се кълнеше, че там в града нямало пукната базова станция, всички били извън града. Ако го попитаме как тогава има обхват в града след като той е 200 километра от единия до другия край, какво ли ще каже. И друго ми е интересно: тия, които реват срещу базовите станции, дали ползват мобилни телефони?



Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: technic]  
Автор scannerМодератор (старо куче)
Публикувано23.09.09 23:44



Лично ще дам следния пример:

Преди няколко години, когато си сложих първата КВ антена без дори да имам КВ радиостанция, а имах само един скенер - Yaesu VR-500, започнаха проблемите ми с една комшийка, която съм "облъчвал". Същата освен, че правеше скандали заради моите антени, кълнеше и базовите станции. От година и половина обаче има GSM а пликовете със сметките редовно си идват в пощенската кутия. После пак ще дойде да ми говори за облъчване ...





Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: LZ9R]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано24.09.09 19:56



то от атомната бомба radiation-а пак си е излъчване :).. ама на гама лъчи :). иначе примера с блока-входа дето сключили договор, и кат не разделили парите ги заболяло другите е много добър :).. (въпреки, че вярвам - трябва да разделят паричките)



Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: scanner]  
Автор technic (новак)
Публикувано24.09.09 22:25



Едно време като нямаше кабелна телевизия в почти всеки дом, ревовете бяха от сорта "не ми е хубава картината, тая твоята голямата антена обира всички вълни и за моя телевизор не остава".



Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: technic]  
АвторБълrapин (Нерегистриран)
Публикувано24.09.09 22:47



Прост народ слаба държава!





Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: Joy_Boy]  
АвторFalco (Нерегистриран)
Публикувано25.09.09 13:47



Аз пък се чудя кое е по опасно:
1. Да стоиш 24ч. до антена на мобилен оператор.
2. 24ч. пиеш ракия
3.24ч. да стоиш в гаража и да дишаш изпаренията от работещия двигател на произволен автомобил.
Живял съм и до GSM клетка и до всякакви радио антени и нищо не ми е станало все още. Освен че с годините някои от сетивата ми се притъпиха, но мисля че е нормално все пак. А тва ми напомня да заведа дело срещу Създателя, че не ме е направил огнеупорен и безсмъртен





Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: Falco]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано25.09.09 19:09



фалко, забравяш най важното - да гледаш 24 часа риалити шоута..



Тема Re: bTV Репортерите: Страхове в магнитното поленови [re: Joy_Boy]  
Авторiham (Нерегистриран)
Публикувано26.09.09 16:01







Тема Re: HF35C: факти + математиканови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторДeдoБope (Нерегистриран)
Публикувано27.09.09 08:55



че тези измервания не трябва ли да се правят с изотропна антена? в наредбата не е споменато изрично, но такава е практиката. a този уред си е с някакъв вариант на логопериодична антена.

нещо ми прилича като мерене на скорост с Лазар





Тема Re: HF35C: факти + математиканови [re: ДeдoБope]  
Автор scannerМодератор (старо куче)
Публикувано27.09.09 12:28



И на мен ми направи впечатление това. Освен всичко друго, никъде в документацията не намерих какво усилване има тоя логопериодик с който се мери.

Значи по този начин, уреда не мери вече напрегнатостта на полето в точката на мерене а нивото което е подадено на входа. Без да се знае с колко антената включена на входа е "усилила" сигнала е все едно да си говорим празни приказки за показанията на уреда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.