Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: като дойде...нови [re: Kaт]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 09:58



страхотно се справяте! Надявам се и аз да успея като вас!



Тема Re: като дойде...нови [re: Kaт]  
Авторde (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 10:02



За съжаление не мисля че нещата се оправят от самосебе си , аз сам ж този уйас жецхе 5 години , дори и по време на терапия с лекарства не се повлиях кой знае колко , всъщност по време на терапията /която беше 2 години/ се разредиха пристъпите почти до изчезване но после всичко зпочна отначало до ден днешен е така , пробвала съм с позитивно мислене , с дишане с игнориране на предшестващите симптоми...нищо



Тема Re: като дойде...нови [re: мaя]  
АвторKaт (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 11:00



Здравей
Всеки се справя повече или по-малко. Начините са различни, времето, което ни трябва - също.
И ти ще успееш, сигурна съм! Но изисква време и търпение. Всичко тече, всичко се променя, това са го каза ли по-мъдри от теб и мен. И това ще премине.
Като първо - приеми го, приеми тези състояния, така както идват. След време ще се разредят, после ще престанат. Защото колкото повече се борим срещу нещо, толкова повече то се засилва. Когато следващия път се случи, просто го остави да премине. Не се опитвай да го предотвратиш, защото така го задействаш повече.
И помни - ще премине
Успех, Мая! И весел ден!



Тема Re: като дойде...нови [re: de]  
АвторKaт (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 11:36



Привет!
Точно това е - лекарствата действат само докато ги вземаш - а после? Всичко започва и свършва "в главата". Ако някой има трайно подобрение след лекарства, това пак се дължи на вътрешната сила на човека и способността му да се самоизлекува. Така е не само с психичните, но и с телесните болести - те са взаймносвързани.
Казваш, че мислиш, че нещата не се оправят от самосебе си. И аз не мисля, а вярвам. Първо само вярвах, че е така, а после в действителност го изпитах. Проблемът на нас - тези които имаме такива страхови пристъпи е, че придаваме твърде голямо значение на собствените си мисли и съзнание, и вярваме твърде малко в онова, което не можем и не трябва да контролираме.
Знаеш ли, на мен много ми помогнаха няколко от книгите на Дийпак Чопра. Той е индиец, живеещ в Америка, основател е на т.н "тяло-съзнание медицина", има огромен успех. Нещата са обяднени много просто, на достъпен език. Не му правя реклама, просто на мен ми подейства много добре дори самото четене, да не говорим за практиките, които препоръчва. Ако искаш - пробвай.
Айде, до скоро. Ще се оправят нещата! (тва не е "позитивно мислене" , просто така ще бъде, ще видиш )



Тема Re: паническо разстройствонови [re: тими]  
Авторmedinka (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 12:31



ot dosta godini sam s panika,tu idva ,tu si otiva.provalix si karierata zaradi neq.o6te nemoga da se opravq.ne piq ve4e ni6to..vse mi se motae glavata.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: medinka]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 10:01



И аз съм същия случай като тебЩе се оправим нали



Тема От какво се получи при вас?нови [re: джyли]  
АвторKaт (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 11:15



Споделете как се случи първия път? Какво стимулира паниката, как се отключи ПР при вас?
В моя случай беше след употребата на халюциногенни гъби с псилоцибин - едно вещество дето доста бърка в мозъка. Това беше единственият път, в който съм опитвала подобни неща /и със сигурност последния/, а ефекта с паниката не е отшумял напълно все още. По принцип винаги съм си била малко паника по отношение на болести, смърт и тн., но това "приключение" с гъбите - попадане в напълно различно състояние от нормалното будно, отключи ПР. Добре че не отключи нещо по-лошо




Тема Re: От какво се получи при вас?нови [re: Kaт]  
Авторde (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 12:49



При мен беше след тежка операция която претърпях



Тема ?нови [re: de]  
АвторKaт (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 13:01



Преди колко време беше тази операция? Страх от какво точно събуди паниките?



Тема Re: не знам дали темата все още е важна, нонови [re: snowflake]  
Автор Бyлтepиep ()
Публикувано16.03.05 23:51



все пак да кажа - "Серопрамът" наистина не дава странични ефекти, освен това че в началото сутрин ти се пие вода. Има ефект, който е основан горе - долу на принципа, за който говори Franny Glass. Доколкото знам, блокира ензима, който разгражда серотонина.Въпросният ензим се отделя в повече при стресови ситуации и ако стресът продължи твърде дълго(месеци, например, според зависи на кой колко му понася), това води до изчерпване на серотонина и изтощение. Хубавото при "Серопрам" е, че даже не внася серотонин в организма, а просто позволява да се възстанови първоначалният баланс. Както и да е, напълно безвреден е и определено помага.
Просто да споделя:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.