Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Глупости!нови [re: Ziggy Hunter]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано04.03.02 12:05



Ха, да прочета пак - е такъв мазохизъм няма да приложа...
Не, че не мога да разбера истерията, а причината за съществуването й; няма да чета, за да не гледам кичозно оформен изказ на нещо, с което принципно съм съгласен, защото прилагането му в клубовете и то по този начин е смехотворно...

Оркестърът да свири!


Тема Изказътнови [re: jj]  
Автор Ziggy Hunter (The Victim :-))
Публикувано04.03.02 12:12



си е много добре.
И най-хубавото - добре подплътен с факти - неопровержими.

You can run, but you'll just die tired...


Тема Re: Феномена "Гетсби"нови [re: jj]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.03.02 12:49



Абе момченце малко и зелено на 20- годинки. Защо не си отидеш в клубчето за 20- да се драпате с твоите връсници, а си се завряло при батковците и каките 30+ 60-......Па и акъли да даваш....
На твоята възраст всичко е интересно....и лайната и най-отвратителното и най-гадното......и най-интересното е, че това сякаш е най-привлекателното за вас. Всичко, което е екстравагантно.....Това ви влече.
И то е съвсем нормално ! Защото като прощъпулници в живота ви предстои да откривате стъпка по стъпка.....всичко, което съществува....Да приемате и отхвърляте и си градите характера.
Какво разбираш ти от живота, а?
Забавления, нали ? И никакви отговорности. Протест против установения морал и етика и ред. Но никакво съпричастие........Я разрови в клуб " Философия" и потърси моята тема от миналата година: "Философия на пубертина" Тя е за твоята възраст написана. Ако не успееш - аз ще ти я намеря и поднеса тук.
Какво ти разбира пъпешчето от "Психология", а? Или си тук, защото откри конфликти и простотии.....Цирк....
"Как пише няма значение, кажи нещо за съдържанието."
Така ли мислиш? Как пише човек, как изглежда, как се облича, дали е чист, как говори и се отнася към другите - ВСИЧКО ИМА ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ !!! Иначе светът се превръща в една джунгла в която всеки търчи и ръмжи и се зъби на другите. Именно това е и съдържанието на писанията на твоя Гетсби. Именно това е неговата цел във всеки клуб, в който е нахълтал. Да го превърне в джунгла на примитивни страсти и борби.
"Е не може да са всичките като теб. Приеми го това. И ти излез от пъпешовските си изблици и разбери, че ... хората са, каквито са.
Няма да минат през един твой курс по правопис, за да си сложат мнението."

Батко ти/чичо/дядо Оро няма пъпешови изблици ! Хората не са "каквито са" младо и зелено....Всичко се мени на този свят. И всичко се развива. Целта е еволюция - от по-простото към по-култивираното. А не деградация ! Който е неграмотен - трябва да се научи да пише! А не обратното. Ясно ли ти е сега? "Мой курс по правопис" - няма. Има обикновен, нормален български правопис, който се преподава още в прогимназията на децата. И ти, който пишеш по-правилно от тоя Гетсби - не ставай негов адвокат. 20- адвокат аматьор на 50+ ?????? Никога не го прави в живота си. Всеки отговаря САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА СВОИТЕ ДЕЛА !!! А иначе тоя селянин неграмотен и грандоман има доста голяма уста за да се защити сам.
Това е клуб "Психология" и всеки има право да пише теми и постинги, които имат отношение към тематиката на клуба. Тези, които окупирват мониторите на всички с непрестанен спам с цел да съберат вниманието на всички КЪМ СВОЯТА ЛИЧНОСТ - ЗАСЛУЖАВАТ ДА СИ ГО ПОЛУЧАТ......СЪОБРАЗНО ТОВА КАКВО И КАК ПИШАТ!!!!

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Ееееее, ти пък...нови [re: Oro]  
Автор Ziggy Hunter (The Victim :-))
Публикувано04.03.02 12:53



Възрастта не винаги е критерий... не мислиш ли?
Както и да е - в случая всъщност защитавам себе си, не някой друг - аз съм на 23. И какво от това?
Защитавам? Глупаво... Не, не се защитавам, просто уточнявам...

You can run, but you'll just die tired...


Тема Re: Феномена "Гетсби"нови [re: Oro]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано04.03.02 12:55




















П.П. Пробвай с Cinnarizin.

Оркестърът да свири!


Тема Е не се впечатлявай, сега...нови [re: Ziggy Hunter]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано04.03.02 13:24



Най-обичам за възраст да ми говорят. Чичо ми Оро (това от злато ли идва?) нещо вече се има за по-по-най- от всички - явно мисълта вече я е изключил - каквото е имал да мисли, измислил го е.

Аз пък да му кажа (фръц в типично-екстравагантен тийнейджърски стил) на 27-ми май м.г. съм бил един от двамата "млади зелени 20-", които в продължение на 3 часа водиха предаване по радио "Хоризонт" на тема "Кирилица/Латиница".
За последните няколко седмици на протести в радиото това предаване имаше най-много аудитория. Нещо, което се дължеше не просто на поведение в стил "Слави Трифонов", ами на смисъла в казаното...

За негово още сведение съм и лауреат от Балканска олимпиада по физика, знам два чужди езика; понастоящем студент приложна математика. И това не ми пречи, като си поискам, да съм най-големия идиот, който някога е виждал; не ми и пречи да се смея на пъпешовизма му; не ми пречи и да си пиша нещата, които искам да пиша като ник от дира, който използва елементарни правила на разсъждение. А факта, че след месец и половина ставам на двайсет години - оставям му го да си се чеше с този факт, като му запецне мисловния приемо-предавател...

Та, Зиги, де не се впечатли? Само се замисли колко често се самоцитираш с дълбокомислените си теми, за да разбереш, че чичо Оро е един самовлюбен рупор за собствените си разсъждения. И според мен печели приза за кичовост на изложението.


Чичо, Оро, ти като си толкова навътре с философията и психологията къде видя философска или психоложка книга да е написана в 5 различни цвята и шрифта?

Оркестърът да свири!


Тема Re: Еййй Орчо! Ти кога свириш на китарката?нови [re: Gatsby©]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.03.02 13:32



Батко ти Оро вече свири по-малко на китарката, пък и на още няколко инструмента! Сега се занимава да учи другите да го правят.
А тебе може да те научи на малко по-култивирани маниери!

"Хоби
повече от 200 симбола "


Верно е, че това което пишеш е "симболи". Значи трябва да започнеш да пишеш "символи" вече...на тая възраст.
А относно хобито ти да задръстваш мониторите на хората - това трябва да се промени също. Защото и други искат и имат право да пишат, нали?

"Ден и нощ ме следиш. четеш и копираш всека запетайка от мен.
Да ти дам още неколко Ф-чета ако не си наситен? "

Не аз те следя бай Груйо, а ти ми се навираш в очите на всяка крачка. Искаш ли да ти направя едно изчисление на броя на твоите постинги и теми с/у тези на другите. В %. Аз имам широколентова Интернет връзка и дали ще пиша 1 минута или денонощно - все същата цена плащам на месец. Около 25$. Та: Първото нещо, което трябва да започнеш да правиш, когато седнеш да пишеш "симболите" си е да си припомниш това:
1. Хей, това което ще напишеш се чете по цял свят. не се катери много нависоко по палмата, че всички ще ти видят гъза немит.
и второто нещо:
2. Преди да натиснеш "Enter" хвърли един поглед на написаното и коригирай грешките! Не се пише "бех" а "бях", "нема" а "няма", "требва" а "трябва".....и т.н. "е"- кания......
и третото нещо:
3. Не си фантазирай, че си най-умния, най-интелигентния, най-оригиналния във всеки клуб.......защото тук има хора, които те превъзхождат в много отношения......но не се перчат с непрестанно бълване на "симболи".....

" некви биографий..."
Пише се: Някакви биографии !

И накрая да те питам един въпрос:

Ти обичаш ли кафе?
Ако да - представи си една чаша кафе-ухайно, ароматично и топло и го сложи на масата.
Обичаш ли таратар?
Ако да - представи си една купа студен таратор през лятото, с много чесън, копър и...както го обичаш и го сложи на масата.
Обичаш ли пръжоли?
Ако да - представи си една пресна пържена или печена пръжола и я постави на масата също.
Обичаш ли маркова отлежала ракия с пресна салата?
Ако да - сложи ги на масата.
Обичаш ли хубаво вино?
Ако да - сложи го на масата.
Обичаш ли торта, баклава, други сладкиши?
Ако да - сложи ги на масата и тях.

Дотук добре! Получи се една красива богата маса, нали?
А сега вземи една по-голяма купа - от тези в които се меси тесто за хляб. Взе ли? Сложи я на масата! Добре!
А сега внимавай!
Вземи първо ракията и я изсипи в купата, после и салатата, после и таратора, после и виното изсипи в купата, ха сега хакни и пръжолата вътре. Хоп и бирата вътре. Браво! Хайде и палачинките, баклавата и .....всичко останало в купата. Не забравяй няколко люти чушки и малко мед също.....посоли обилно с чубрица и канела. Евала!
Получи се една чудесна манджа. добър апетит! Почвай да плюскаш!!!!


Ако още не си разбрал приказката и мъдростта.....ще ти помогна:
В дира има много клубове. Всеки клуб си има своя специфика, своя тематика, свои фенове. Те се събират, за да разговарят по тази тематика. Когато нахълтват олигофренясали, псевдоинтелектуалци-комплексари и със сериозни психични увреждания ТЕ ПРЕВРЪЩАТ ВСЕКИ КЛУБ В ТОВА КОЕТО СЕ ПОЛУЧИ В КУПАТА.....


Настъпва БУЛАМАЧ !?!?!
Добър апетит !

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема jj,симпатяга си!нови [re: jj]  
Автор Kleopatra (древна)
Публикувано04.03.02 13:38



Защо си губиш времето да доказваш азбучни истини?
Слънцето свети със собствена светлина!
Има ли нужда от доказателства?

Млад си,кипиш от енергия!Ама не се хаби напразно!
Който разбира-разбира и с две думи!
Който не-то се вижда...весела клоунада!


____________________________

Не се отчайвай,всичко е загубено!


Тема Re: Ееееее, ти пък...нови [re: Ziggy Hunter]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.03.02 13:45



Абе, човече....теб пък кой те напада?
Чуден свят сте вие пубертините..... Навирате се навсякъде и не признавате никакъв авторитет....
ЖО !
Жизнен Опит се нарича то. Това е орово съкращение.
ЖО-то момче нищо не може да замени. Ама нищо!!!

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: jj,симпатяга си!нови [re: Kleopatra]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано04.03.02 13:45



Я дай тук по един облак и да го ударим на душевност .

Не просто се смея - от няколко дена реших да подхвана два тежки случая - Муле и (без да искам) Оро. Просто така - да си изясня дали има цака да им се хване мисълта или те просто от отдавна си го карат по инерция и наизуст...

Оркестърът да свири!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.