Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Мисля си ...  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано14.02.02 22:21



Дали има връзка. Дали по действията на никовете в клубовете може да се съди за хората зад тях.

Всъщност тези мисли са занимавали много често може би всеки, но сега с особенна сила се завърнаха в главата ми.

Причината е, че всички от този клуб се намятаха да правят друг такъв. Което лично мен първо ме изненада, после ме ядоса, накрая ме накара да се замисля. Хора писали тук предимно... и то от месеци ..години... прекарвали не една нощ тук, написвайки неща, които може би не биха казали на никого, опознали се в някаква степен, свикнали със общуването помежду си ..такива работи
Като че ли има някакво значение кой точно е клубът. Сякаш като излизам вечер приоритетът трябва да е "къде", а не "с кого".

И се запитах. Например работодателите препочитат да наемат хора, несменяли си работата през месец хиляди пъти .. Или човек с три четири брака зад гърба си ...Ами очевидно е, че такива хора ..нещо им куца ... не могат да се "наместят" в света ...липсва им желание, воля, умение да се изправят срещу проблемите си и да ги решат ...бягат ... махат се

Не знам. Въпросите тепърва възникват, а отговори ще има много по-късно... бих бил щастлив някой да "ме светне"....

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Я аз да се защитя малко...нови [re: Vrooom]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано14.02.02 22:33



От тука не съм се мръднала! И няма да се! Ясно? "Диспансерът" е друг клуб, за мен ще са като две стаи в едно жилище.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема "Диспансерът"...eнови [re: Бeзcъннa]  
Автор arte ()
Публикувано14.02.02 23:38



pole sa experimenti na grupovata dynamika; a tuk v psychologia mogat da se interpretirat resultatite...

interesno e da se nabljudava, a oshte po-interesno da se ucjastva v "isprobvane na granizi"...

virtualnoto prostranstvo, s besgranicnostta si ot edna strana, i nenakasuemostta i svobodata na povedenieto ot druga, posvoljavat tosi skqp inace v realnostta lux.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано14.02.02 23:42



много ми се иска да кажа нещо по темата, но не мога, защото съм сложена в папката 'лошата страна в конфликта' и докато това не се промени, не мога и не искам да говоря, за да не дразня никого с това, което ще разбере в думите ми..и това, което няма да е в състояние да разбере..
не се самосъжалявам..нито пък съжалявам за нещо..просто отчитам фактите..

все пак, за себе си си доказах , че 'нямам сестра'..
/това означава, пояснявам за по- мнителните, че си се обичам силно и безусловно, както преди и дори си подарих едно шоколадово сърце за свети Валентин../



Тема ...eнови [re: arte]  
Автор Kpъr ()
Публикувано14.02.02 23:48



колкото има безплатен обяд, толкова има и ненаказуемост,

ефекта на наказанието ще се зароди в теб, ако не дойде отвън. но да го няма - не си познал/а



Тема otgovarjam ti s ...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано14.02.02 23:56



"neslujebnia" si nik, sashtoto mi se iska da posporim po-privatno...
struvami se, ce ako utocnim njakoi neshta sa nenakasuemostta v internet, naprimr itn, shte stignem DAJE do rasbiratelstvo, sashtoto....ah, tova e druga tema...



Тема Дали по действията ...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано14.02.02 23:59



... po deistviata - opredeleno ne, imash predvid po pisaniata...
ako imashe i deistvia /agirane/ shteshe da e kade-kade po-spannend...



Тема Re: otgovarjam ti s ...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr ()
Публикувано15.02.02 00:06



не разбрах за какви "неща" говориш,

но ако искаш коментирай този девиз :

"Информацията е като радиацията, не се усеща, но оказва влияние!"



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано15.02.02 00:12



Знаеш прекрасно, че в клубовете може да се ползват неограничен брой псевдоними с един ключ. Разбира се винаги само един по едно и също време и стига той да не е зает в този момент.
Сам по себе си всеки ник е роля. Но зад всичките свои никове човекът е един. И е точно както при артистите. Едни са звезди във всяка роля, други миманс ... От всяко представление обаче, се помнят само главните роли - с изключение на операта, където ако хорът е добър, може да запомниш и неговото изпълнение. Така че, ако смениш ролята - не напускаш сцената. Само сменяш представлението ...

"Дали по действията на никовете в клубовете може да се съди за хората зад тях."
Да, може да се съди за хората зад тях. Определено - може !

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Мисля си ...нови [re: LeoS]  
Автор Kpъr ()
Публикувано15.02.02 00:17



а след делото, следва наказанието.

кой е палача ?



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Ariella]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 00:41



Лошо!

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Ariella]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 00:51



Ама моля ти се. Остави какво ще каже някой. Това изобщо не е важно. Щом искаш да напишеш нещо по темата ще съм ти безкрайно благодарен (наистина) ако го направиш. Защото аз съм объркан по тази тема. Това е и отговор на въпроса защо не написах нищо в темата за гласуването.
Защото тук всекидневно се мотаех по няколко пъти, срещах с удоволствие познатите никове, дори и да не пишех четях с внимание дори и "спамърските" постинги, имах си изградено мнение за всеки един от редовно пишещите тук, дори да нямах физическа възможност да вляза в нета си мислех "какво ли е станало с ееее оная тема, дали едикойси е написал онова, трябва да се изкажа по въпроса на ??? защото....". Ти разбираш прекрасно за какво говоря. Знам, че форумите са предимно за развлечение и за обмяна на мнения и мисли, но си позволих в този клуб да вложа и частица от себе си, от емоционалния си свят, отворих вратички на душата и характера си към сближаването... И това е решение, избор. Тези думи носят в себе си магарешки инат в постоянството си.
Както в работата си, в семейството си, в обкръжението на приятелите си.... винаги е имало конфликти, винаги се търсят правилните пътища... Да ме извини ченето но без това не може. Дори и след хилядите написани книги за общества, проблеми и общуване... се стига да моменти на сблъсъци...защото ние сме хора и не искаме и не можем да живеем в каноните на управленческите модели и според изследванията в колективната психология. Точно защото сме хора и колоритът на всеки от нас допринася за всеобщата картина по свой си начин. И точно защото сме хора можем да си дадем сметка за резултатите от споровете и караниците, в които сме се въвличали ...за да запазим света си.
И когато видях как 17 мига от пролетта... както преброи лъвчето, на което след малко ще отговоря... са решили да се изнасят и да сформират нов клуб ...честно да ти кажа ..заболя ме нещо... еее онова същото, което вложих от себе си тук.
Представих си тези хора ..наживо..в реална ситуация ... и се запитах дали не съм се лъгал и дали не съм сгрешил.

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано15.02.02 00:54



Мисля си, че трудно е поне за мен по никовете да разбереш за хората,които стоят зад тях.Аз и без това съм от скоро тук (не си търся оправдание), но имам чувството,че всеки малко или много не е такъв за какъвто се представя. Може би има хора,които си измислят разни неща за да гледат сеира на другите. Не зная. Рядко пиша и дано не дразня с присъствието си, нно на мен ми приятно.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: LeoS]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 00:57



Добре. Кажи ми тогава, в твоята аналогия, трябва ли да премахнем хора от сцената? И оня с главната роля без тях как ще я кара?
И ми кажи как се прави представление ако искаш.... мислиш ли че никой с никого не се кара ...
А като се поскарат малко и като се поразделят на лагери ..едните искат да пеят в ла, а на другите им се струва ла диез подходящ за точно тази пиеса... какво правят ... разделят сцената на две... или правят още една опера...
Мда ..и двамата знаем, че пиеса ще има ..и всички ще пеят

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Кръгче мило,нови [re: Kpъr]  
Автор merlin (фитилджия)
Публикувано15.02.02 00:58



не ставай язвителен. Никой на никого не се кани да клъцва зелчицата.

Мисля, че тук разговорът е за свободата и отговорността. Конкретно - свободата да пишем какво мислим и отговорността за написаното. И понеже какъвто човекът, такива и мислите му, възниква проблемът какво да се прави с некачествената продукция. Погледни какво стана в "Педагогика". Горките даскали, с години не могат да изринат след нас. Аз се срамувам, въпреки че едно спамче не съм оставил. И понеже не можем да променим безотговорните, някой трябва да се нагърби с отговорността да заличава безобразията им.

Ако мислиш, че не съм прав, кажи го.

/* Прави каквото трябва, да става каквото ще! *\


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Kpъr]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано15.02.02 01:00



Ти, разбира се.
Ти си съдията (защото ти съдиш сам за себе си, както аз сам за себе си) и ако си решил, че ще има наказание - ти си го изпълняваш. Като преставаш да четеш или отговаряш на някого например ...

Щом непременно го разбираш така съденето.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Мисля си ...нови [re: зopницa]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 01:01



Е, ако дразниш някого, той ще си каже предполагам :)
Понеже сега е организирано масовото прехвърляне на участниците в този клуб на друго място, ще е много по-добре ако ако вече пишеш по-често ...стига да искаш афкорс :)

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Reнови [re: merlin]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 01:08



освен 'свобода' да се пише,

се надявам да има и свобода да се чете.
да, определено не ми е приятно тема от преди 2часа да я търся на 10та стр.

но пък, не знам дали си забелязал, че клубове с 2стр. ако се пише често в тях може да имат - 15! Зависи само от това дали се пише достатъчно често. Остава и да се четем, разбира се. Не да крещим защото имаме какво да кажем, без да обръщаме внимание на другите. Така се разбира много за нас /когато крещим/. Когато си мълчим, нищо не се разбира, затова точно ти отговарям, не защото съм несъгласен. Всеки има и правото да е безотговорен, тогава просто си остава безотговор



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 01:09



Естествено, че може да се съди за хората по писанията им, особено в клуб като този.

Преди известно време почувствах нужда от втори ник - просто ей така, да се откъсна малко от това, което съм зад сегашния си ник. Направих го, написах едно мнение, така - ама никога няма да познаеш, че съм аз. Никога.
Нулев кеф. Оттогава си избих идеята, ника бе затрит при последното прочистване и така се разминах и с него и с бъдещото си желание...

Не си представям ГРИВЕСТ ГЪЗ като млад интелектуалец, стипендиант по културология или дипломация. Или професор по хармония в консерваторията. А ти?

За ситуацията тук - когато написах нещо като тема, с която да кажа, че сериозно вече тук няма дискутирам, казах следното: "Благодаря на всички, с които си говорих като с хора, вие знаете (знаехте) защо сте тук."
Как ти се струва? Има ли защо да са още тук, при положение, че това, заради което бяха тук се изпари. И майната им на тъпите достъпи и дискусии за модератори - тук се вмириса от отчайващо плоски теми, които запратиха разговора далеч от темата на клуба...

После най-грозно някой решиха да поизпратят сбогуващите се с годините си писания хора с думите: "Айде, по-бързо!"
На това му се вика гавра. И можеш да си сигурен, че въпросните изпращачи при подобна офлайн ситуация от мен щяха да получат един прав десен...

Та такива ми ти работи. Действията и тук, във виртуала, си бяха съвсем реални, зад тях стояха хора, както аз така и останалите и всички бяхме себе си. Ариела каза: "Това съм аз" и не мисля, че някой от активните се е
дистанцирал от себе си в ситуацията.

Приятно ми е да се запознаем. Както се казва на погребение - до скоро виждане, но не по такива поводи.

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано15.02.02 01:09



Не можеш да премахнеш никой и нищо !
В момента, когато извадиш когото и да е от пиесата, дори да пипнеш малко декора - просто представлението става друго. А примера с пеенето направо не го разбирам. Как така един ще ИСКА да пее едно, друг друго ?! Че нали има партитури - там е написано кой какво ще пее. Има в края на краищата диригент и отделно режисьор - ако ще си говорим за опери ...

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 01:12



спокойно, не се нервирай за глупости!

когато се казва "айде, дигай галабите", идеята е да те предизвикат да решиш най-после - натам, или насам, да не се стои на вратата, че става течение.

В този клуб /и не само/ винаги се презира нерешителността. На това му се вика елитарност.

а ми е писнало от НОВИ теми, в които се пише да не се пишат повече нови теми за модериране... хаха!



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано15.02.02 01:13



Сърдечно благодаря.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано15.02.02 01:17



Много се разочаровах преди малко , защото на друго место видях, че някой е писал от мое име, като не регистриран. Не съм просветена как става това, но е гадно.Та си мисля,че по никовете е малко трудно да разбереш кой какъв е.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: зopницa]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 01:18



това е от навик!

хората навикват в реалния живот да не са такива каквито си представят.
после вече си знаят, че ако си имат някаква представа, тя си е точно фантазия, но нямат никакви илюзии по отношение как ще ги възприемат 'другите' тези фантазии - има го навика, че в чуждите очи е винаги различно.

и така като се свикнеш да си познаваш 'реалния образ', този огледан в чуждото мнение, правиш съответни 'балансиращи глупости', с които се надяваш да насочиш към по точната представа преценяващите очи. така не само другите се излъгват за теб, но и ти бягаш от собствената си същност. Ако това стане навик - си личи даже и само от думите, като тук където няма улики за действията, намеренията и премълчаните погледи.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: зopницa]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 01:20



като нерегистриран всеки може да пише както си иска, с което и да е име.

регистрацията е за да може да получаваш бележки, и за да можеш да влизаш в клубовете където е само за регистрирани. целта там е точно това да се избягнат излишните обяснения от типа - "ама това не бях аз" и "ти си, ти си, не си говори сам"



Тема Re: Мисля си ...нови [re: зopницa]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 01:25



Да, така е - ако се наговорят всички нерегнати могат да станат зорница.
Познаването на човека, не става чрез ник-а - твоя е много хубав. И какво от това. А моя ник нещо говори ли ти? Предполагам не. А и да ти кажа, че идва от отборната ми тениска по волейбол, надали ще се сгрееш много.
Става въпрос за човека, като мислене и качества, след като си му прочел от 10 до 50 поста. Поне.

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Дали по действията ...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 01:28



Не ми казвай, че като пишеш бездействаш :))) Що ме нервиш сега и аз спам да пускам с тоз постинг

Виждам, че можеш да напишеш нещо по темата ми ...плз щото вече съм издивял и нищо не схващам

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Kpъr]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 01:30



А, не се нервирам
Избило ме е на цинизъм.

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 01:31



вероятно се опитваш , дали съзнателно или не да спазваш и запазиш хармонията


естествено е да правиш като всички, дали е странно да настояваш за друго?



Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 01:33



Приятно тоже :)
Само един въпрос имам ..
"това, заради което бяха тук се изпари"
Ей това не мога да схвана ... ама съвсем сериозно го пишат няколко човека вече....
Кое е това дето се е изпарило и отде се е пръкнало и после как така е изчезнало.
Защото аз си мисля, че това са точно тези хора ...

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.

Редактирано от Vrooom на 15.02.02 01:50.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано15.02.02 01:35



Вярно е,че не мога да сгрея ама ако ти искаш можеш да кажеш. За моя не съм влагала кой знае какво творчество, защото си мисля, че не постинга ме прави това което съм. Ама все пак имам нещо на ум и си ми е тайна.



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 01:37



е, болно е донякъде..но аз мога да говоря само за себе си..ако и двата пъти резултата от гласуването не беше този, а другият, въпреки че се заканвах да се махна, най- вероятно щях да си остана пак..и да се съобразя с реалностите..каквито и да са те..ако не ми харесват- си казвам..ако няма начин се примирявам, докато стане да има начин..
не става с гръмки думи..но ти знаеш..психото и анализата..'моите' клубове..макар че не смятам да ми принадлежат..но си ги чета първо тях..и ако остане време за други тогава обикалям..
това не е 'просто' някакво пространство виртуално, което може да е всяко друго..това точно място си има вече своя стойност заради времето и усилията, отделени за него..
друго какво..защо си тръгнаха..защо , как и след кого/какво тръгнаха??
не искам да говоря за това..за много хора още е болезнена тема..
знам само, че всичко ще утихне и много от тях, ще идват да пишат тук, както и там (където и да са)..така само ще се обогатят възможностите с още една..нищо не е загубено..всички печелят..и тези, които искат да пробват нещо 'по- елитарно' ще си имат място..и тези, които искат 'щастие за всички даром и нека никой не бъде забравен'- и те ще си имат място и ще си ходим на гости...аз няма да ходя на гости, защото съм много горда..и от тях има някои много горди..но след време, кой знае..пътищата ни може пак да се пресекат..
така е в живота..срещи, раздели..губиш, печелиш..непрекъснато и едновременно..
моят адрес сега е тук и в анализата и който иска, може да ме намери на него..



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 01:55



Ами става въпрос за приятелските отношения, за атмосферата, която те предразполага да се довериш; да знаеш, че тук ще намериш хората, с които да си кажеш, когато нещо са ти изгърмяли бушоните, или когато си много весел... Ей такива работи.

Сигурно за 20-ти път визуализирам нещата със своето пристигане тук - получи се нещо много качествено - срещу темата ми имаше 26 мнения, скромно, като се има предвид потока в Психо. Но тези 26 мнения за един момент са ми били единствения контакт със света, оказа се доста ключов при това. Това е.

Говорим си за клуб Психология - ако някой държеше на клуба или имаше нуждата да бъде тук, би се регнал. Останалото е демонстрация на незаинтересованост, която изгони "правещите" клуба такъв, какъвто е.

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Ariella]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 02:12



Помниш ли защо дойдохме в тези форуми и в този клуб ... и защо останахме....
Знам, че помниш :))) просто сега се сетих ... както и с кого започнах първо да общувам ... и как протече всичко ... и как си смених ника ...

Ок. Спирам да пиша по тази тема.

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 02:23



не е лошо да си припомням от време на време..

а променихме ли се..
и за добро ли..



Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 02:32



няма смисъл вече от тези приказки..ти имаш право да си ги говориш, дори и да няма смисъл, естествено..
ако ще ти е по- лесно да си го обясниш, представи си, че е възможно (а така и стана) да се получи постепенна поляризация в идеята за това 'как трябва да изглежда това място'..и тази поляризация стана толкова драстична и предизвикваше такова напрежение, че вече не беше възможно 'мирното съвместно съществуване'..
това- какво все пак да бъде това място се реши от мнозинството..малцинството ще има възможност да си съдаде ново място, спред представата си..
не е възможно насилствено 'помиряване' на две противоречащи си идеи..
дори и в името на 'гушкането и сърдечната атмосфера'..
просто приеми фактите и не разточителствай с думите..те се изхабиха..за този специално случай..
но има нови случки, и за тях има нови думи..
защо да се ограничаваш??



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Ariella]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 02:50



Права си. Но и въпроса на Vroom си е един вид ретроспекция - от доста време насам не съм писал по тези въпроси, както вероятно си забелязала.

"не разточителствай с думите..те се изхабиха..за този специално случай.." - тук просто ме цитираш, макар и несъзнателно.

"но има нови случки, и за тях има нови думи..
защо да се ограничаваш??"


Има нови случки на много висока цена. Не държах само на клуба, а и на хората в него. Покрай случая на някои от тях тотално измениха възгледите си за дир-а въобще. Не се ограничавам; в известен смисъл - бях ограничен.

Елементарно, Уотсън!


Тема slushai...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 03:02



neka ostanem da gravitirame okolo temata
sa informaziata otvori nova...

sa nenakasuemostta mi beshe dumata...iskash li da si poprikasvame sa neja...utre da recem i v sqbota i nedelja i sa svobodata v internet...i sa vasmojnostta da se sjublimirat libidinosni i agresivni nagoni i vasbudi...

ako bi ti se diskutiralo neotralno shte povikam arte da se pokefi s teb, ala njama da si igraem na dumi (to ti e v stihiata, prianavam) ami shte se opitame edin drug da rasberem...

sega ljagam vece, ala utre bih se saradvala na motiviran polojitelen otgovor i gotovnost sa konstuktivna disskusia...



Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 03:09



точно това се опитвах да обясня..че никой не е изгубил никого и нищо..
имаш две места, вместо едно..хората са си същите..
имаш възможност да наблюдаваш различно развитие..
обогатен си..
а за 'разочарованието' на някои хора, както сам се изрази..изчакай..не бъди краен..не генерализирай..ще видиш след време, че ще има и нови такива 'събития' и нови 'прегрупирания' на силите..ще се дърлят различни групировки, после ще си стават най- милите..
нищо не е окончателно..нищо не е толкова драстично, колкото може би ти се струва сега..ти си малък, нали??не че има кой знае какво значение..но на 19 и аз си мислех, че всичко е въпрос на живот и смърт..и вярвах, че 'ще умра, ако не стане едикаквоси'..сега вече знам, че това е бил някакъв младежки плам, така да се изразя :-))
просто изчакай..толкова ли много искам??
запомни името на тази тема и я намери след два месеца..и ще разбереш, че съм била права..



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Ariella]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 03:17



"но на 19 и аз си мислех, че всичко е въпрос на живот и смърт..и вярвах, че 'ще умра, ако не стане едикаквоси'..сега вече знам, че това е бил някакъв младежки плам, така да се изразя :-)"

Съвета ти наистина е добър. Нужното инфо е, че обстоятелствата са ме накарали отдавна да не държа на своето си.

Като се замислиш - просто исках тишина.
А ти май все още боса по асфалта ходиш, ако съдим по това как казваш: "Искам, искам, искам..."

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Мисля си ...нови [re: LeoS]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 03:20



Сам по себе си всеки ник е роля. Но зад всичките свои никове човекът е един
...
svuci logicno no ima njakoi njuansi...
seshtash li se sa onesi menajeri deto komandvat hiljadi podcineni denem, a noshtem se ostavjat na njakoja domina da gi bicjuva s kamshik lijeiki vqrha na obuvkite i...

sa sebe si moga da kaja, ce arte njama pocti nishto s Weronika
i v jivota e taka
slujebnata mi rolja ili maska njama obshto s cjasno-intimnata...

do kolkoto si spomnjam beshe mi predlojil ralno posnanstvo, ako oshte dqrjish na dumata si i stiga njakoga da si doida do BG, shte vidish, ce tasi, kojato obobshtava dvata nika e savsem druga...tja islqcva, uhae, jestikulira...i taka sensibilisiraiki te te ubejdava v sebe si...



Тема :))))нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 03:25



pisha vece...ponapisah...ama i ti se ponapqni da pomislim saedno...
temata ti e mnogo interesna i predpolaga raslicni gledni tocki...

snaesj li, ce ima edna psigo terapia kojato raboti s vlisane v roli - dekori, kostjumi...itn
i spored tova koi s kakva rolja /nik/ se identifizira se interpretirat problemite ili smushteniata mu /symptomite/



Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 03:30



'Аз искам' е девиза на моята зодия..
не е лошо да искаш..защото ако не искаш, как ще ти се даде??даром ли??
даром се дават много често безполезни неща, защото хората не знаят какво ти е нужно..а не знаят, защото не си им казал, не си ПОИСКАЛ..и ти дават това, което имат (в повече най- често, или това, което биха искали да носиш, според както им се струва, че ще изглеждаш най- добре..според тях)..
въпроса е, ако не получиш това, което си поискал, да бъдеш търпелив да го дочакаш..и да не се отказваш да го искаш..
и в края на краищата, ако видиш, че тези хора не могат да ти го дадат, да го поискаш от други, които могат..
едновременно с това и да даваш, ако можеш, каквото са ти поискали другите..
а ако не можеш- да си откровен, а не да ги оставяш 'на изчакване' безкрайно дълго..
аз пък държа на своето си..и не държа на тишината..виждаш колко сме различни..



Тема Re: :))))нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 03:33



аз я карам на ролевиАвтотренинг и все се случва по някоя простотия :)
Но не става дума за мен.
Гледай сега как всички ще пишат в духа не "нищо не с е случило, поскараха се идеите, ще има още един клуб и ще си пишем в двата, супер са хавите"
И то наистина не се е случило койзнаекакво ..освен, че хора пишещи тук от години напускат кораба .... само си задавам въпроси па ако някой ми се върже да ми отговаря си става идилийка :))
Твоята гледна точка каква е?

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Всеки има и правото да е безотговореннови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 03:35



Всеки има и правото да е безотговорен, тогава просто си остава безотговор"

ja sega abstrahirai ostroumieto si i mi kaji kakvo losho ima v besotgovornostta /v internet osobeno/...i sa kogo i kam kogo trjabva Tuk da sme otgovorni...humanisam, hristianstvo...normi...etika, nravstvenost, religia...Covezi...sabratja....

plem-plem...

ne e li tova shkola...pole sa experimentirane, predisvikatelstvo, shans...sa rasvitie na sozialisaziata?



Тема Твоята гледна точка каква е?нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 03:42



mojata li...
savsem prosta...
isobshto ne mi puka kolko kluba sa i koi sa kakvo se bori...
1. mrasja grupovata dinamika, na virtualna ledena parsalka bes optika, akustika i obsht sensibilitet, tja prosto e pagubna...
2. Gatsby mi e gadje-virtualno i sjublimiram volno i bes zensura tova, koeto e nevasmojno realno da imam v momenta s nego
3. arte si se rashojda mejdu redizite i podsjusjva po neshto ako mu se stori interesno da sagovori njakogo...
ako ne tuk to i drugade moje...v internet forumi - bol...



Тема Re: :))))нови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 03:45



ами ако това е вярно, а ти излишно драматизираш??

играл ли си покер??
побеждава този, но когото му издържат нервите..
дори и изпускането на нервите, ако е блъф е печелившо..
да, знам, очаквам веднага да ми скочи някой с въпроса 'ти така ли направи'??не, не направих така..
аз играя на белот с открити карти..

направо ми иде да те питам- кажи си какво искаш да чуеш, за да ти го кажа и да ти олекне..или най- добре ти си кажи това, което искаш да чуеш..
да, кажи какво мислиш..
зададе въпрос- хубаво..
отговориха ти, не харесваш отговорите- хубаво..
а ти какво мислиш??



Тема Re: :))))нови [re: Ariella]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 03:52



Дали съм играл покер ти кажи
Жалко за ниската миза тук ...

Ще ти кажа какво мисля, когато ми се изясни окончателно и на мен самия...но в общи линии се затвърждава онова по-горното "не ми пука" на г-жа Гетсби с малки корекции по периферията

Зарежи, утре изобщо няма да помня дори, че съм я пуснал тая тема...

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Ariella]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано15.02.02 03:57



То Анима би казала, че тук не точно зодията ти има значение, ами това кога си се регистрирала. Великата упоритост май от моята рождена дата си я прихванала.

Иначе коя зодия си?
Ако си Овен - просто не ми отговаряй. Изпадам в потрес почти при всяка директна комуникация. Рога, какво да се прави...
Всъщност, ако си Овен - простено ти е.

Елементарно, Уотсън!


Тема Nobody's Perfectнови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 03:59



знаеш ли ..много ми хареса това с акустиката и сензорите ... ще си го запиша някъде :))

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема ne bqrsai...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 04:03



... i ne se pritesnjavai...
shte dojiveem tehnika, kojato shte ni posvoljava da se pipame i dushim...



Тема Няма да се учудянови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 04:07



Някоя сутрин да осъмна от писъка на гаджето, което се крепи на UPS заради повреда по жиците :))

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема shte si...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 04:08



...namerish novo...mlad si...



Тема napipvash...нови [re: зopницa]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 04:13



... asbucni istini...

tuk se "igrae" tova, koeto bi se iskalo da e "navqn" t.e. kompensita se...



Тема Те хората са казалинови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 04:15



Стара любов вирус не хваща :))
хаха - Който пее на масата бъгеста жена си намира
да не говорим, че във вицовете няма да се визират блондинки, а модемки

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: :))))нови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 04:17



добре, ще чакам да ти се изясни..знаеш, че не забравям какво ми е обещано.. (ако случайно си забравил да внимаваш какво обещаваш)..


но ето ти още една идея..нали искаме да имаме колкото може повече отправни точки??
относно 'не ми пука' и 'ниска миза':
понякога, когато нещо е твърде болезнено и трудно за приемане, особено ако става въпрос за загуба, може да се омаловажи или обезцени загубеното, за да е по- лесно да се приеме загубата..вид защита..

аз очаквах някой друг да употреби пръв думата ЗАГУБА, но не дочаках..така че, нека да говорим за загубата, а??нали за това пусна темата??

тези, които оставаме губим тези, които си тръгват..
тези, които си тръгват губят нас и клуба..

ЗАГУБА

ТЪГА

ОГОРЧЕНИЕ

РАЗОЧАРОВАНИЕ

ЗАГУБА

СМЪРТ

САМОТА

ИЗОСТАВЯНЕ

ЗАГУБА

???

Ооо..не си мисли, че преигравам...
начинът, по който всеки изживява загубата и чувствата свързани с нея са строго индивидуални и зависят изцяло от миналият опит..



Тема Re: napipvash...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 04:17



Тук под общ знаменател ли слагаш народа

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Вижнови [re: Ariella]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 04:22



Пуснах темата абсолютно егоистично.
Обяснявам
Не ми пука е почти вярно
Болката идва не от капитализираните думи, а от погрешната представа, която имах за някои никове. Хич не обичам да греша в преценките си, защото следва неадекватно поведение. Само за това е е яд.
Мисля че съм ясен

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Мисля си ...нови [re: jj]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 04:26



какъв овен бре?!!?...МОЛЯ ти се!!
отношението ми към овните поразително прилича на твоето..

аз съм от най- разпространената зодия в клубове...
само си помисли коя е най- царствената зодия, и има най- отчаяна нужда от поклонници и аплодисменти и ще ти стане ясно..
за щастие, асцедента ми е земен и ме държи здраво в 'гнусната действителност'..



Тема tuk...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 04:39



...sa narod isobshto ne stava duma, ami sa dve osnovni sastojania na haraktera
sqstojanieto na "bih iskal da sam"/moechte gern Zustand/ i realnoto takova /ist Zustand/

da sme takiva kakvito sme e savisimo ot hiljadi obstojatelstva, a da iskame da sme "drugi" e iskonno pravo i cesto nevasmojno dostijimo /ot "svrqj as-a" isiskvano a ot "to" vasprepjadstvano/
i sega tuk e obace vasmojno da se igrae i preigrava tova koeto ni se iska da sme...i bes sadrqjki, zensura i s pqlno ispolsvane na resursite do istoshtavane...
satova i zombira pustata mu media...



Тема Зомбира янови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 04:49



Тръпки ме побиват като се сетя....
Ама иди го разправяй наляво и надясно да видим ефекта ....ниц

Дали някога ще има сливане на тези състояния .. някакво припокриване между моечте герн и ист (е това ако е език пък) ..и отпадане на този нет-живот

Дали ще дорастнем някога да такава хармония, човеците

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Влизащия тук от време на временови [re: Vrooom]  
Автор Lanselot_dela_Filibe (-> to Spirits,)
Публикувано15.02.02 08:17



Опитвам се да кажа нещо, но май не ми се отдава... Понеже астрологически си имам ретрограден сатрун, то това дава особен афинитет да се завръщам към средновековни руини и античност... С други думи, макар че съм един от тези, които гласувахме за нов клуб, то май често ще се връщам тук... И май е добре да си признаем, че за много от нас общуването чрез клуба си е форма на социализация - съвременна форма, което е присъщо на цяло едно поколение... И ако бяхме против отварянето на клуба за вредни елементи, то бе точно по същите съображения, които Вруум казва - съставяне на мнение за хората, които влизат. Защото болшинството под никовете наистина сме това което сме - то се вижда и от общуването в айсикюто и мейловете... И допускането на вредни външни елементи , които ги мързи да се персонифицират щеше да разбие създадената атмосфера. Което и стана... Всъщност - не смятам че Ариел е виновна - Карма не е - Ариел, спомни си, че ти писах как неведнъж си воювала за може би правдиви, но загубени каузи, защото или не им е дошло времето или просто...
Както и да е... Вчерашната ми първа среща с кой беше нов тук - и езика който бе извадил срещу "снобарите" просто затвърди убеждението ми, че не бяхте прави. Имах някакви колебания - вярно всеки иска да си постави проблема и да получи съвет... Но май от едната крайност - модерирането залитнахте в другата крайност - слободията... Нормално - както в политиката - от диктатура да се залитне в анархия... И да четеш че някои новопоявили се елементи използуват клубовете за да се разправят с бившата си съпруга, да интригантничат... Е, нямам думи... Ако оставите тази анархия - скоро и други ще го напуснат...

....още един караконджул под ножа...


Тема герн и ист ...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 09:29



... saotnoshenieto/borbata/ na "герн и ист", momceto mi,

sa dvigatelja na rasvitieto cjoveshko v intelektualno-kognitivno otnoshenie...

nedei se moli da prestane...

sa Boga nedeeeeei ...

shte spresh filogenesisaaaaaa...



Тема Хич не обичам да греша в преценките си...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 09:36



...ne se samnjavai v greshkite si...te nikoga ne sa slucaini, te sa urozite, koito podsqsnanieto ni dava, kogato ne sme v harmonia s nego / sas sebe si...

greshkite sa tova, koeto ni se iska da e, ala ne smeem da si go prisnaem...
s "popravjaneto" im, podsasnsnieto se "griji" da se saprikosnovem s "fakta" na nesaotvetstvieto na "moeche gern und ist"



Тема Окнови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 09:40



но нали ние говорим, че герн се задоволява тук в някаква степен ..или се обърках нещо
ако е така то не знам какво ще става занапред с филогенезиса

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Не обичам бренови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 09:43



Ти хубаво ги обясняваш грешките, но я ми кажи какво да мисля за последствията от тях ... не спирай така наполовина

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Всеки има и правото да е безотговореннови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 12:11



къде пък го измисли това лошото ???

като казах че всеки си има право да е безотговорен, не съм казал че това значи да е 'лош', въобще това е дума която без кавички не върви,

а че ще си остане без отговор е предсказание, права си че не е много остроумно, не само ти имаш спомени в които присъстват безмислени думи като 'лош', и аз ги имам и ми влияят на предсказанията.

otgovorni=2х humanisam=3х hristianstvo= 4х normi= 5х etika= 6х nravstvenost = 7х religia = 8х Ора= 9х ...sabratja....

ей, много думи си знаела!!!

все повече за забравяне имаш май! да ти се мотат в главичката без никакъв пълнеж в тях си е съвсем безмислено, натоварващо и отравящо.

по-добре само една дума, ама поне да знаеш защо я харесваш, ок?



Тема moechte gern...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 12:16



...e sarjada sa motivazia...
ist-Zustanda e realnostta ...
v saprikosnovenieto im se generira Zusatzenergie...
i eto ti lokomotiva na Filogenesissa...



Тема последствията от тях ...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 12:26



...e obizata na uhoto...
konsequenziite sa sa da gi nosum (edin vid Golgota)...
no neka ne sabravjame, ce vsjaka krisa generira novo nacalo i tova e motor sa Entfaltunga ni / => bogat jiteiski opit.../

ot druga strana poglednato.../"abstraktno_sterilno"-psychologiceski/ nai-skqpoto saplashtane na greshka e s zenata na jivota, koeto v kosmiceski plan ne e rasplashtane, a estestven prozes...

vsicko drugo e "patimo"...i nebiva da bqdem tolkova stisnati...jiteiskia opit e lux i struva skqpo...



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 12:41



хаха!! смях в залата!

"ако си държим на думата и някога се засечем в БГ!"

ей такива срещи харесвам аз!!!


а излъчването и уханието....

ама си риил...! няма като тебе друга!



Тема Re: Твоята гледна точка каква е?нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 12:44



да те питам и в този клуб същия въпрос,
че в другия клуб може и да не забележиш въпроса,
ти не си виновна че е такъв въртоп там, нали:

"така и не ми е станало ясно, вече толкова време, какво имат против всичките дипломирани психолози против Груповата динамика ?? не знам някой някъде да е обяснил"

/да обяснява който иска, за предпочитане за прости 'ора като мен, ненапускали страната, и незнаещи грам немски терминИ./



Тема Re: slushai...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 12:55



играя си с думите,

пък не давам нищо в ответ.

лесно те разбирам /освен когато ти заговори езика друг/,
докато ти мен - шанс-а нямаш, защото е мъчно да се мъчиш да отделиш зрънцето интерсно в плявата за игноре която продуцирам за единица безвремие



Тема Re: Влизащия тук от време на временови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 13:01



иронизателно, манипулативно, нетърсено, ненамясто гадно /това всичко за написаното по долу от мен, не за другаде : /


ей такова предлоложение имам.

беше си (по)тръгнал един разговор, за астрология и психология, с много смелата идея да се подложат и реално споделящи личности между воденичните камъни, докато това излетя и се забрави в миманса на пълното недоверие.
дали несъзнателна реакция не е това, с/у пътя по който беше затръгнала работата? всички които участваха, или мислеха да участват, отреагираха несъзнателно и не се усетиха че не им се занимава с доверяване, а точно напротив - с какво обаче? няма напротИв нищо друго освен доверието, това е димна завеса която се мъчи в изразяването точно на същото - че се копнее за доверие, и само дето прогнозата и липсата на вяра ни кара желанието за доверие да го представим като скандал в който да се разделим с илюзиите си, пропуснат шанс...



Тема а че ще си остане без отговор ...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 13:02



ne sam saglasna, sashtoto imenno besotgovornoatta provokira, rasbujda duhovete, aktivira sasnanieto, sasdava konflikti, predisvikva diskusii, rasmjana na mneia svqntej na shpagi v mraka na neobsrimoto pole na jiteiskia opit,

vsicko tova generira enerhii i e dobre sa progresa v pqtja ni kam vecnostta



Тема ne se podzenjavai...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 13:07



...gotin si...



Тема Re: а че ще си остане без отговор ...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 13:11



всичко това провокира само лесната ти плячка,

ама така не си разнообразяваш храната, и се сещаш докъде ще те доведе това!



Тема Груповата динамиканови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 13:25



"така и не ми е станало ясно, вече толкова време, какво имат против всичките дипломирани психолози против Груповата динамика"

Grupovata dqnamika e "kotka v sak" /kasvat nemzite/ kupivash ja krotko, posle ja puskah v kqshti i ti isdira ocite...
samia termin Dynamika...predpolaga energii i nepredskasuemi dynamicni turbolenzii...konflikti, borba sa vlast, liderstvo...i to podsqsnatelno...

vsicko tova v ramkite na standarten Psychotherapie-setting pod kontrol na Superveiser...ne "struva" mnogo...

no Tuk v tasi "magjosnicesko-sataninska" media Internet, bes oporata na svukov, taktilen, akusticen kanal na vaspriatie i samo vav verbalni "vsaimootnoshenia" s imaginerni partnjori /nik-obrasi/ nesadqljeni da poemat nikakva otgovornost sa povedenieto si poradi lipsa na kontrolni sozialni mehanismi!!!! ???

pomisli sam!!!... i vij primerite...!!!

kolkoto do vertepa v Pedagogika, ne e nujno skromno da me tolerirash...a sam cjast ot pricinata mu...no tova e druga tema...

saslepena ot caber-cjuvstva kam Gatsby pravja, kato omagjosana, vsicko koeto e po silite mi "sa Nego"...



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано15.02.02 13:26



"И когато видях как 17 мига от пролетта... както преброи лъвчето, на което след малко ще отговоря... са решили да се изнасят и да сформират нов клуб ...честно да ти кажа ..заболя ме нещо... еее онова същото, което вложих от себе си тук.
Представих си тези хора ..наживо..в реална ситуация ... и се запитах дали не съм се лъгал и дали не съм сгрешил."

След случилото се разбрах, че не искам да допускам подобна реална ситуация, защото съм склонна да си "връщам".

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Груповата динамиканови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 13:33



мислейки сам,

направо не ми се вярва всички дипломирани да имат в главата си непреодоляни представи за :

"magjosnicesko-sataninska" media Internet ;
kotka v sak ;

bes oporata na svukov, taktilen, akusticen kanal na vaspriatie - е , добре, не може ли да ти го компенсира това въображението, и то с нещо позитивно, а не негативно ???

надявам се да може.


а това за невиновността ти го написах, в потвърждение на 'прости им, те не знаят какво правят'

надявам се да се разберете не за месеци, а за миг, преди да отлети



Тема neka utocnim...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 13:33



... taka poglednato si prav...

ala sa vseobshtia "progres" i v interes na rasvitieto na sozialnite systemi, besotgovornostta, saedno s drugite "nravstveni"-negativi sa dvigatel na progresa, imenno poradi generiraneto na energii na basata na dihotomiite-konflikti:

"dobro-slo"
"pravilno-nelravilno"
"sakonno-nesakonno"itn...

v saprikosnovenieto si s tjah, sozialnata systema israbotva mehanismi sa "preodoljavane" na "preckite" v rasvitieto si, s drugi dumi tja se samokontrolira...
/vij teoria na systemite/



Тема Re: neka utocnim...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано15.02.02 13:40



виж тук, виж там,

ама разноглед ще стана, докато се опитвам да си обясня написаното от теб "ела ме изчукай",

щото нали вярваш си в наличието на добро и лошо, и заради това нямаш друг избор освен да избереш да се правиш на лоша...

ок!
разбрах те!
и ти не вярваш в това, само ползваш думите за да предизвикваш конфликти, нищо лично към думите, само към хората които им вярват /все още/

след като премине ефекта на използвачеството. /да не пиша други отвлечени неща като 'духовен вампиризъм'/
не остава нищо, но пък, какво ни пука, ще ходиме на следващата засята с фалшиви представи нива, нали тъй ?



Тема Re: Мисля си ...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 14:53



Не можах да разбера

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Влизащия тук от време на временови [re: Kpъr]  
Автор Lanselot_dela_Filibe (-> to Spirits,)
Публикувано15.02.02 15:59



Беше... Само че... Изглежда други проблеми вълнуват хората... Се ля ви...

....още един караконджул под ножа...


Тема Re: Влизащия тук от време на временови [re: Lanselot_dela_Filibe]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 18:00



Скъпи Ланселот..не говори за изгубени каузи..спомни си какво наистина ми написа??че съм се борила срещу тесногърдието и заробващата монополистична и контролираща власт на църквата..а не срещу църквата..и съм изгубила пак заради тесногърдието на властимащоте, които се отметнали и ме предали..това ме накара да се замисля дали и сега не съм в подобна ситуация..и се разпознах..помогна ми много твоят кармичен анализ..за да реша да не се доверявам на властниците, защото те си гонят техните интереси..и винаги са готови да продадат и предадат неудиобните за тях..нож в гърба не ми се искаше този път..така че, ти ме светна :-) бори се за това, в което вярваш, защото е истина, но внимавай на кого се доверяваш..

за теб ми се струва да разбереш, че хората имат право да бъдат такива, каквито си пожелаят..независимо дали на теб ти е удобно, харесва, одобряваш, или не..
ако ти имаш проблем с това, че хората имат право да влизат нерегистрирани, да си сменяват никовете, да бъдат винаги различни и да говорят с теб с различни никове, без да се идентифицират..ако това ужасно те дразни, защото не знаеш какво става..нямаш цялата информация, нямаш контрол, в неизгодна позиция си и т.н...то проблема си е лично твой :-))))
съжалявам, че се налага да ти го кажа, но ще се наложи да свикнеш, че хората имат права..и да свикнеш да ги зачиташ..
това е труден урок..и аз се уча сега на него..
болезнено е, знам..никаква власт, никакъв контрол..
но си заслужава, повярвай ми...
като спре да ти пука за тия неща- кой кой е и дали има място под слънцето, ще ти остане само чистото наслаждение от общуването..
амин!!



Тема Разбира се, че може!нови [re: Vrooom]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 20:21



Винаги!
След два дни, седмица..зависи от участието...
...можеш хората и без ник...или сменен да познаеш!

Ако не могат и стила, и някой изразни инструменти да сменят, как да си сменят психиката?

Гледам Вероника/арте..е писала тук.
Не съм я чел в момента...но мога да си преставя, кво е писала!

Та, питай я!

Във всеки Форум където сме били...има разклични никове..на мен непознати.
Още при първия постинг я познавам.

При голям камофлаж...при втория!__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема vij kakvo, umniko...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 21:49



...mnogo si kreativen i asoziativan, no rasbqkvash v misloven kokteil gledni tocki, teorii, prinzipi i stava bessmisleno pqk i v tosi chaos naokolo, da se utocnjavame koi kakvo ima predvid...

samo edno iskam da snaeah...
kogato govorja /i to kato arte/ po profesionalni temi /psychotherapevt sam/ ignotiram vsjakakv moral, etika, nravstvenost...kakto hirurga go pravi reshesh apendix...dali pazienta e idiot, besnravstvenik ili duhovno devstvena kalugerka ne me interesuva, interesuva me ce ima Leid /stradanie/ i zelta mi e kato profi da mu pomogna da si pomogne da go preodolee...

ako me pitash sa drugo - osven sa psigologisno-psychoterapevticnata mi gledna tocka, otnosno vsicki temi, po koito sam se obajdala - togava shte te rasocarovam isglejda, sashtoto ne sam "poslushniza", no ot tosi qgql i ne jelaja da diskutiram s nikogo vav virtualnostta

sapasvam si pravoto da go napravja v Don Domat pres avgust...



Тема Re:нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 21:57



да нямаш и ти ЧРД през август??




исках да те питам ..имаш ли желание да се кирилизираш??
ако имаш, ще го уредим..
и ще стане много по- лесно да те четем..
за мен- гаранция..



Тема Не питай!нови [re: Ariella]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 22:04



Питал съм преди шест месеца още!

Няма шанс!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема ne me rasocarovai...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 22:06



... sadavaiki tocno Ti takav naiven vapros:

"...не може ли да ти го компенсира това въображението, и то с нещо позитивно, а не негативно ..."

neeeeee....

sashtoto tqkmo vaobrajenieto e nai-bliso do podsqsnanieto, koeto e nekontruliruemo...i slava Bogu...

rasbirash li stava PODHLQSVANE...

kakto v ucilishte v 7-mi klas v rasgara na pubertetnata si krisa si se boril sa "mjasto pod nebeto" bes da se obusdavash s vaobrajenieto, bes da sugerirash positivni misli otnosno rivalitetite v klasa...

taka i tuk vsicki se podhlqsva-t/me i boricka-t/me

nie sme setivni sashtestva, kolkoto i da ni se iska i si vaobrasjavame, ce se kontrolirame kognitivno tova e nadstroika...
kopneji, trqpki, nadejdi, ockavania, prestij...tova ni vladee premierno s edna duma NAGONITE!!!

ama kakvo da ti objasnjavam...sigurna sam ce me rasbirash...



Тема А ти пита ли мама ВИ?нови [re: Kpъr]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 22:08



Не почвай тук на стари години самостоятелен да играеш!
Мама домина и болезнена може да стане.
Ама не така, както ти харесва, чадо.
Та, питай първо!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема jalko...нови [re: Ariella]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 22:08



...no sam bes vasmojnost ot kiriliza...
vlisam po klubove v internet, a ne sam i v BG...



Тема Re: последствията от тях ...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 22:16



Виж ... поправи ме ако пиша глупости

Излиза, че целта на живота е да събираме "обици", да плащаме за житейския си опит.... но докога? Това ли е всичко? Трупане на знания и ескпириънс в сандъците на мозъка и душата си, точно в двете депа, чийто край както казваш е най-естествения процес....

Не ми се връзва нещо. Този цикъл грешка-опит ми се струва, че трябва да е с увеличаващ се период на повторенията ... това е може би дори е добра цел или мечта. А в промеждутъците, по времето на лекия бриз... можем да сме креативни не само в обогатяването на собствения си житейски опит, а и в общо оцветяване на околния свят и хората в него. И колкото повече грешки допускаме, толкова по-малко да ни се налага. Не знам ..мислил съм го това, но не съм го писал и ми липсват точните думи ...

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: jalko...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 22:23



ясно..пожелавам ти тогава един супер лап- последен гърч на ювелирното изкуство..и ще го кирилизираме за нула време..



Тема Не, не разбира! И не е нужно!!!!нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 22:23



Разговаряй се с редакторът му!
И аз като ме ядосат некви чиновници, не дискутирам с тех.
Започвам от горе на долу!

Та, ако си губиш времето, дискутирай с този който му пише скрипта.
По-бързо става и по-автентично!

Обръщай се към мама ВИ!

С Кръг, Велъ, 4еНе..няма смисъл!

Те са само "микрофона" на мама ВИ!

Не си губи времето с уреди.

И в къщи не разговатяш с твойта кафе-машина или?

Като е дефектна..с нея ли дискутираш?

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: jalko...нови [re: Ariella]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 22:28



абе има един-два начина и без да печелим от тото ... пусто да остане някой ден ще трябва да напиша една тема за хелп към желаещите К&М :)

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Не, не разбира! И не е нужно!!!!нови [re: Gatsby©]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 22:29



ти нали каза, че си Везна??
чакам сега да се балансираш емоционално и да спреш да се ядосваш (говориш) за хора, които не присъстват тук и не могат да ти отговорят..


ок??



Тема Re: jalko...нови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 22:33



опасявам се обаче, че след това ще започна да сънувам еротични сънища..как прегръщам новото си ПиСи..



Тема Тук съм беспоро на твоето мнение!нови [re: Vrooom]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 22:43



Разбира се, че правим всички грешки. И умните се учат от тях.
Ама, някъде между 17-23 - годишни, би трябвало да сме на нивото на синът ми, като беше 2 годишен.

Като всеко дете, беше фасциниран от огън.
И аз му запалих запалката..след 50-тата фасцинация..им му дадох да пипне пустия огън. От тогава не иска да го изследва.

Наща Вероника, е решила отдавна...че само грешките правят креативен!
Единствената енергия е фройдското либидо.

Само дето е глупавото , че за това са от време на време мъже нужни.
Но понеже обича безумно креативните грешки...търси все в погрешни форуми или вестничета...поредното мъжле.

И получава...поредното доказателство, че мъжлетата са ГРЕШКАТА.

И повече не е нужно.

Как да бъде креативна, без грешките?

И особено без повторение на същите?

Сложна работа с Верониките__;о))

Ама затова си ги обичаме така.

Разглобяваме ги, пак ги сглобяваме....детето в мъжа!!!

И всеки път остават некви частички...след неколко месеца...ще си сглобя от остатъците една втора Вероника!!!

Яяяхууууу!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Не, не разбира! И не е нужно!!!!нови [re: Ariella]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 22:45



Не съвсем!
Тук са кръгчето и 4еНето!
Та, като получат инструкцийте, ше се обадят!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема hei, mladok...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 22:49



...lici ti ce si pod 30...!

sas vsicko, koeto napisa sam saglasna ...bih utocnila samo:

"Излиза, че целта на живота е да събираме "обици", да плащаме за житейския си опит"

tova e preuveliceno kasano; ne e tova zelta na jivota ni, a dvigatel, motivazia:
obiza=>greshka=>motivazia za preodoljavane=>preodoljavane /spored basmojnosttite ni/ =>nova obiza /moje i polpjitelna/=>itn...

priemi go kato mehanisam...ne goozenjavai i stava spokoino na dushata...

"Този цикъл грешка-опит ми се струва, че трябва да е с увеличаващ се период на повторенията"
neee...naprotiv s natrupvane na opita stavat greshkite vsepo-malko i malki...da si vidjal pensioner da se skubi kosite sa napravena greshka i da jelae da se "popravja"...ama i Ti po-dolu sam kasvash:

"И колкото повече грешки допускаме, толкова по-малко да ни се налага."

exakt eto ti gi i nai- точните думи ... te ne ti lipsvat ti tqkmo gi isrece i s tova stana s edna misql po-mqdqr ot vcera...



Тема mi....da...нови [re: Kpъr]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 22:59



......................



Тема Глупости!нови [re: Ariella]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 23:05



Аз имам програмка интуитивана!
Нареждаш си буквичките с мишката където искаш, на латинската клавиатура.
Изпращал съм я на повяче от 50 БГ-ри в света и БГ.
И при такива без РС-познания не е било проблем.

И затова при мен, некой грешки.
Дето така на Ариела се харесваха.
Като пиша паралелно латиница при бачкането...става често "з" вместо "с".
Или "б" е до "в"..и т.н. Аз съм ги наредил така, че е все едно, пиша БГ с латиница. Но има и изключения. При мен е "ш" до "ч" и "щ"...та като типнеш наляво или на дясно стават лесно тези грешки!__;о))

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Днес ми е тръгналонови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 23:36



да обяснявам, че не съм казал, някакви неща, дето казват, че съм казал...

"Този цикъл грешка-опит ми се струва, че трябва да е с увеличаващ се период на повторенията" означава точно обратното на това, което казваш, че съм казал. Както и да е, щом се захващам да уточнявам явно ми личи, че съм под 30

Ок. Онова с двигателя ми светна...

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема На втория ???нови [re: Gatsby©]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано15.02.02 23:39



Че що си губиш времето с нас. Бягай да джъткаш покер някъде :)))

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Ми правих го!нови [re: Vrooom]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 23:45



Не знаеш колко месеца си плащах наема на жилището така.
Два дни покер..и три месеца наем...и други неща.
Иначе немаше студенски живот!
Никво човешко достойнство!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема ja mi kaji kakvo e tocno...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано15.02.02 23:45



увеличаващ се период на повторенията...

njakakva sakonomernost ot matematikata li e...

objasni mi, as sam vaspitanicka na musikalnoto i tam ne ucihme estestveni nauki...

neka i mene me svetne edin mlad mqj pod 30...



Тема Не е сложно!нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано15.02.02 23:47



3/4-ти такт!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Глупости!нови [re: Gatsby©]  
Автор Ariella ()
Публикувано15.02.02 23:53



не се правИ!!!
много добре знаеш, че отбелязах грешката ти, само защото се беше получила интересна игра на думи..
не ми се прави сега на по- сноб от снобите!!



Тема Re: ja mi kaji kakvo e tocno...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано16.02.02 00:01



Период на повторенията.... период между...

голям период от време
малък период от време
бавно
бързо

по-голям период от време
по-малък период от време
по-бавно
по-бързо

Ама хайде сега... що ти се връзвам не знам

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема merci...нови [re: Vrooom]  
Автор Weronika Gatsby ()
Публикувано16.02.02 00:06



...ama ne se vqrsvai...

oshte vednqj...blagodarja,

sega vece snam, ce ne e 3/4 tqkt...



Тема Аз съм сноба на снобите! И в БГ бях!нови [re: Ariella]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано16.02.02 00:14



По-голем от мен нЕма!!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема За нищонови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано16.02.02 00:17



Тя половинката ти си мре по валса явно ..то и там пак до периоди се стига ..с темпо някакво от диригента... стига да е ясно кой е той ..и такива работи дето от музикалните ги знаят :))
Само че с все сили грешките трябва да се избегнат по най-бързия начин щото няма хонорари после :)

Ха. Сетих се един виц, който съм разказвал четиристотин осемдесет и шест пъти

Млад човек (като мен т.е.) с калъф за цигулка под ръка се объркал по улиците и спрял един старец да пита:

- Извинете, как мога да стигна до Карнеги Хол?
- С практика, момко...с практика


Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема ОК!нови [re: Vrooom]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано16.02.02 00:26



Сега като въспитан старец..не се задълбочавам!
И още по-малко бих питал ква практика бе чичко?

Моля, не отговаряй.

Четат тук и лесно възбудими женски същества, които са на левела на Щтраус /стария, разбира се/!!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Мисля си ...нови [re: Vrooom]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано16.02.02 01:15



Аз го обясних с "един десен прав...", ако помниш.

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: За нищонови [re: Vrooom]  
Автор Ariella ()
Публикувано16.02.02 02:56



дядото пък как е познал, че носи САМО калъф!!?

майтап де..

ей, това младите сте големи симуланти..носите си сандвичите в калъф за цигулка даже..сноби..



Тема Re: Не, не разбира! И не е нужно!!!!нови [re: Gatsby©]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано16.02.02 04:24



Така е Гетсби!

прав си много.

щом си казал , вече само с Вероника на яве, и с Клеопатра на тайни бележки ще си говоря, пък ти им изпълнявай правилно съветите, не свървай встрани от предложения ти път!!



Тема Re: ne me rasocarovai...нови [re: Weronika Gatsby]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано16.02.02 04:26



"ne me rasocarovai..." /за останалото, има ли смисъл да говорим?/

ще разочаровам, нали това е целта, да се предизвика реакция заради нещо !!



Тема Re: Влизащия тук от време на временови [re: Ariella]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 08:35



аз скоро казвала ли съм ти, че си страхотна



Тема реакция ...no, ne...нови [re: Kpъr]  
Автор arte ()
Публикувано16.02.02 10:47



"нали това е целта, да се предизвика реакция заради нещо"

...e ... zelta ne e predisvikvaneto na samozelna destruktivna reakzia...

заради нещо...si...

to si stava spontanno i estestveno...



Тема Кеопатра изгонихте отдавна!нови [re: Kpъr]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано16.02.02 13:33



Не го схващате още, защото само един път се сбогува!
Това за вас не брои.
Под един месец непрекъснати сбогувания...не се взимат серйзно!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема с Вероника на яве...нови [re: Kpъr]  
Автор arte ()
Публикувано16.02.02 19:14



... a moje li s arte, ce Gatsby revnuva mnogo Weronika...



Тема Re: с Вероника на яве...нови [re: arte]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано16.02.02 19:39



щом прави(те) разлика.

ей сега ще се допитам пак...

...ааа... може!!! така става !



Тема така става sashtoto... ...нови [re: Kpъr]  
Автор arte ()
Публикувано16.02.02 20:06



... tqkmo sme v temeta sa nikovete...

...vseki nik "isdava" koi stoi sad "maskata" a as podpisvah i deklarazia, ce kato Weronika sam gajeto na Gatsby,
...a inace imam pravo i na sozialen jivot nali...i rasgovori v "slujebno" vreme s priateli/kolegi...

vidja li snoshti kak toi se distanzira ot mene...t.e. ot Weronika, sashtoto si beshe posvolila s onsi nik da se sabqrkva v interesni sa neja diskusii, vmesto da si gleda rabotata v kuhnjata i banizata sagorja...

nasheto virtualno semeistvo Gatsby e konservativno i tova e taka, sashtoto vse-pak sme generaziata na vashite roditeli...



Тема Re: Влизащия тук от време на временови [re: AH]  
Автор Ariella ()
Публикувано16.02.02 20:53



никога не си ми го казвала..
но се надявам, че това се дължи на факта, че скорпионите сте пестеливи на комплименти..дори да виждате как един лъв умира от жажда за тях..по- скоро ще го оставите да научи някой Сатурнов урок, отколкото да го утешите с някой комплимент..

и цялото това нещо, изразено с едно емотиконче:



Тема Затова ли?нови [re: arte]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано17.02.02 15:58



През цялото време имах смътното усещане, че някой гледа през прозореца?

Привет, arte

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: Затова ли?нови [re: Vrooom]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.02.02 16:42



И аз имам същото чувство. От коя страна на прозореца? През прозореца има две гледки, сомо да уточним.



Тема nedeite be momceta...нови [re: ПЪTниk]  
Автор arte ()
Публикувано17.02.02 20:13



...ostavete gerontoidite na mira...
cest im pravi, ce isobshto sa s vas v tasi valshebna media...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.