Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: Pechenia]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано31.05.11 02:55



А не ти ли мина през акъла, че такива сложни думички могат да бъдат неразбрани от един неграмотен простак като мен!? На такива прости ора се говори простичко щото иначе труда от обясненията отива на ветера, а труда на програмиста е скъп!

Редактирано от backinblack на 31.05.11 02:56.



Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: backinblack]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано31.05.11 11:17



За колега съм готов, макар и с мъка на сърцето, да прежаля стотина евра...

чети и дишай по-леко



Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: bira_more]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.05.11 23:43



Идеята беше да убия оптимистичният ентусиазъм на човека все пак :)

Нямам толкова против хората, избрали GPL в крайна сметка, това си е тяхното право на избор. В свободното си време си ръчкам едно мое си хоби-проектче с GPL лиценз. Но като цяло, GPL философията не ми допада. Не ми харесва идеята да се правят хората свободни чрез ограничаване на правата им. Моята гледна точка за нещата е по-меритократична - ако можеш да направиш нещо като хората и желаеш да го правиш отворено, не трябва да пречиш на останалите да се опитват да печелят, подобрявайки го. В крайна сметка не виждам нищо лошо да успеят да печелят. Никой не е глупав да избере платен продукт с кофти съпорт пред безплатен и отворен продукт, с по-добра подръжка и същите features. Или поне не ми звучи логично да го направи, ама знам ли.

Редактирано от gat3way на 31.05.11 23:47.



Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: gat3way]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.06.11 14:56



Съгласен съм с теб. И мен не ми харесват доста аспекти на GPL, просто казвах че ако някой е пуснал нещо под GPL, си е негово право, а ако друг иска да ползва нещото под GPL е редно да се съгласи с условията, или да не го ползва.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.