Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: Гypy]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано26.05.11 13:35



Доста оъпн сорс проекти имат комюнити едишън и комерсиал едищън. Просто който иска си пише и развива комюнити едишъна и всичко хубаво го вкарват в комерсиалния, който е затворен.

Whenever I'm sad, I stop being sad and be awsome instead.



Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: cristal_reaver]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано30.05.11 17:16



Това е много добра схема за пачалба без много труд. Хващаш някой проект с опънат соурс, спретваш най-сполучливите модули в някаква компилация със затворен код, тестваш я, измисляш и някакво много куул име и я продаваш без да си написал и един ред код. Като програмистите изкарат нови версии на безплатните си кодове, ти изкарваш нова версия на платения си софт.



"На своя Царь Освободитель Борисъ III отъ признателна Македония."

Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: sonic86]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано30.05.11 17:36



е опън сорс != фрий

РХЕЛ-а е осс, ама струва колкото 2 вин сървъра

Редактирано от 435 на 30.05.11 17:37.



Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: Triglav Zmei]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано30.05.11 19:21



След това малоумните хипита завеждат дело за GPL violation и твърде вероятно отиваш да ровиш в кофите. Съмнява ме да можеш да извадиш повече пари за адвокати, отколкото Cisco например, но знам ли. А онези само се правят на миловидни и добрички радетели за свобода, докато цоцат хората в съдилищата.

EOF


Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: gat3way]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано30.05.11 19:38



да и почват да се израждат нещата, понеже кинтите стават с политика и адвокати повече, а не както в нормалния свят - продукти -> кинти.

Наскоро гледах с Моно драмата покрай Новел дето ги отсвириха и Мигел де Иказа 20 години по-късно стигна до извода, че трябва комерсиален модел, макар че ще продължава с "безплатния" модел - което е тъпо, но той няма избор, понеже е Линукс и там всичко трябва да е "безплатно" (освен не си като Циско и АйБиЕм и да можеш да дереш по други начини хората)

--
One day it will make sense.


Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: gat3way]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.05.11 21:45



Въпроса е че ако искаш да ползваш нещо, редно е да се съобразиш със създателя на това нещо. И ако не те кефят условията, не виждам защо ревеш че не те кефят условията. Просто не ползваш това което не те кефи като условия. Наистина е просто.
Не знам някой да принуждава хората зорлем да ползват софтуер под GPL.
Ама все пак аз доста неща не знам де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: bira_more]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано30.05.11 22:19



ne moga da razbera, kakyv e problema ako vzema nqkoi patyrn model ot tqh i daje go podobrq i promenq spored moq api? Ili pyk open source-a ima modul s nqkakva logika, zashto i az da nqmam takyv modul s podobna sprqmo moq api? Tezi neshta moje da gi precenq i po dokumentaciqta na zatvorenite proekti i te li shte me sydqt... a kak shte dokajat 4e az ne sym po umen ot tqh i ne sym si go izmislil sam.



Whenever I'm sad, I stop being sad and be awsome instead.

Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: bira_more]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано30.05.11 22:23



да, ама го правят много сложно от бизнес гледна точка, щото хората очакват евтинко и направо безплатно и около тая еко-система сложна ако не си някакъв голям играч.

иначе ако ти върши работа - естествено, но почват да мрънкат клиентите ако имаш кажеш дай 1000 кинта за бачкане, щото е безплатно, безплатно, етц.

--
One day it will make sense.


Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: Гypy]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано30.05.11 22:38



ne me razbirash, za tova shte ti dam primer
Imash 1 module koito pokazva nqkakyv api. s koito moje da raboti vseki koito si dobavi api module-a kym proekta.
Oba4e pyk nqkoi klienti iskat promqna na toq api, za po-lesna integraciq s tehnite systemi, dr iskat dopylnitelni neshta, nqkoi specifi4ni za samo za tqh. i da ne 4upim nashiq api, za vseki klient pravim mediator proekt koito definira osnoven api, i dopylnitelen spored klienta koqto implementaciq v obshtiq slu4ai delegira kym nashiq api.
Ei tova sym go vidql na 80% ot dr proekt, ideqta 4e tova lesno moje da mi ulesni client integration-a si e moq.

Whenever I'm sad, I stop being sad and be awsome instead.



Тема Re: взаимстване на идеи от open sourceнови [re: Гypy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.05.11 22:46



Аз лично не се интересувам от мрънкащи клиенти. Нямам проблем да пратя на човека линкове и всичко останало и той сам да си го настрои/промени/поддържа.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.