Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 13.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: ass]  
Автор alli75 (непознат )
Публикувано29.04.06 22:21



За тези, които още не са започнали лечението със Золадекс искам да кажа, че въобще не боли при поставянето на инжекцията. Няма страшно. Трябва да сме силни и да вярваме.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диференови [re: alli75]  
Автор ledena_luna (непознат )
Публикувано01.05.06 14:11



На мен ми предстои втора инжекция, топли вълни не съм забелязала, малко съм нервна и кръчното ми скача. Надявам се да се нормализира скоро и съм си решила че няма да им се давам на страничните ефекти, просто ще ги игнорирам. Успех и на теб мила.



Тема включвам се и аз.нови [re: ass]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано05.05.06 16:40



здравейте :)
предстои ми 1-ва инжекция золадекс (диферелин разбрах, че не се продава в момента). четох ви и останах с убеждението, че на повечето от вас е назначен във връзка с ендометриоза. при мен е заради миоматозен възел, субмукозен, който не може да се оперира. и искам да попитам имаха ли при вас ефект тези инжекции? естествено, че е възможно при едни да имат, а при други не, но... събирам мнения. не смея да се подлагам на хормонално лечение ей така, досега и от най-безобидните хормонални хапчета съм ставала луда.

проблемът е, че не мога да се реша дали да направя тези 3 инжекции. не за друго, ами не знам има ли смисъл. от година вече се разхождам по лекари и чувам какво ли не. последно ми предложиха золадекс за 3 месеца, и то мойта си гинеколожка, която ме познава от години и на която най-много вярвам, въпреки че напоследък ходя на прегледи в една ин витро клиника. изчетох в нета разни неща за золадекса, но това някакси не ми отговаря на въпросите, още по-малко ме мотивира... и ето ме тук :)

и още нещо: кога се отпуска от нзок золадекс-а?

благодаря предварително

no woman is an angel all the time.


Тема Re: включвам се и аз.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор ledena_luna (непознат )
Публикувано10.05.06 12:32



Ние тук наистина сме прилагали почти всички лечението за ендометриоза. Единственото което мога да кажа по-твоя случай е че се изписва с жел намаляване на всички лезии, но как се отразява това немога да кажа, може би трябва да го коментираш с лекар, който е прилагал такова лечение и следил развитието. Успех ти пожелавам.



Тема Re:нови [re: ledena_luna]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано10.05.06 13:13



благодаря

успех и на теб!

no woman is an angel all the time.


Тема Re: включвам се и аз.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Mamp;B (непознат )
Публикувано24.05.06 15:49



Здравей,

Доколкото знам Золадекс се отпуска от НЗОК на жени под 35г (ако става дума за лечение на безплодие), но за съжаление процедурата е бавна и тромава. Аз чаках 4 месеца да ми одобрят протокола. Така се получи, че първите 4 инжекции трябваше да ги купя... Сега ги имам при мен и се чудя какво да правя... Ако имаш нужда мога да ти предложа на цена по-ниска от аптеките?!?



Тема Re: включвам се и аз.нови [re: Mamp;B]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано24.05.06 16:48



благодаря, аз видях постинга ти с предложението, но не реагирах веднага, за да дам възможност ако има някоя нуждаеща се в момента жена да ги вземе. назначиха ми хормонални изследвания преди да започна инжекциите, направих прогестерона, обаче още не съм направила тези, който са за 3тия ден от цикъла - естрогени и т.н, поради простата липса на цикъл. т.е. в момента, в който направя тези изследвания, ще ми кажат дали да вземам инжекциите, а почти със сигурност ще ги взема, така че ако не си ги продала дотогава, ще те потърся, но на мен ми трябват 3 инжекции.

и аз имам подозренията, че трудно ще стане с касата, а пък не е никак подходящо да чакам... та, ще се свържа с теб в първия момент, в който имам яснота.

no woman is an angel all the time.


Тема Re: включвам се и аз.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор crazy33 (непознат )
Публикувано25.05.06 09:10



Не е толкова трудно с касата - на мен ми утвърдиха протокола за 20-тина дни и освен това не е сигурно, че ще бъдат три - на мен започнаха от три, след третата на преглед се оказа, че трябва да са 6... успех



Тема Re: включвам се и аз.нови [re: crazy33]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано25.05.06 11:29



малко съм нова в областта... и досега никога не съм ползвала услугите на здравната каса - въпреки, че съм осигурена. ще разпитам и гинеколожката, понеже не знам доколко отговарям на условията.
мерси!

no woman is an angel all the time.


Тема Re: включвам се и аз.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано27.05.06 18:03



По-добре провери в сайта на НОИ или поразпитай другите. Някои гинеколози не казват точно какво се полага от касата, други не знаят, а пък трети работят в някой център, който има собствена политика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.