Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 09.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано04.01.06 18:22



Здравейте и от мен. Пиша за първи път тук, но чета проблемно вече повече от година по стечение на обстоятелствата.
Миналата година март месец ми направиха лапароскопия с диагноза ендометриоза IIIстепен. НЗОК-а ми отпусна Zoladex-а след куп перипетии и докато чаках 6 месеца за него, когато трябваше да сложа първата инжекция, разбрах че съм бременна, уви за кратко. Така, в понеделник слагам последната, за разлика от друг път, незнайно защо съм изпълнена с надежда. Единственото което не знам, е кога да очаквам да ми дойде- 30, 40 дни 90, от поставянето на инжекцията или след прекратяване на нейното действие, какво да очаквам ,цикъла ще бъде ли по-различен от преди (адски болезнен, с всички гадни екстри)? Надявам се бихте могли да ми отговорите, повечето от вас разбирам, вече са приключили с лечението. Знам , че и сама ще разбера, като ми дойде, но съм с нагласата да правя отново инсеминации ( лятото резултата беше положителен, противно на очакванията ми)и бих искала да имам бегла представа предварително.
Сърдечно благодаря предварително! Пожелавам много късмет на всички ви и Честита Нова Година!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: miljoni]  
Автор Uranija (светъл)
Публикувано05.01.06 10:43



Здравей, Мили!
Ще се опитам да отговоря на въпросите ти.
Цикълът ми се възстанови 40 дни след спиране на действието на последната инжекция /което е малко относително, защото явно инжекцията е действала малко повече от 28 дни или поне така е реагирал организмът ми/ или малко повече от два месеца от поставянето й.
За съжаление поне при мен май лечението със Золадекс не е оказало съществено значение - цикълът ми отново е болезнен, обилен и продължителен, успокоявам се, като си втълпявам, че причините не са в ендометриозата, а в наследствена обусловеност, но... май имам основание да се притеснявам...
Пишеш, че си правила инсеминация... И аз имам нужда от твоите съвети, ако имаш време отговори ми.
Аз също правих инсеминация, още преди да се възстанови цикълът ми, за съжаление - неуспешна.
Имам следните въпроси: Твоята инсеминация на спонтанен цикъл ли беше или те стимулираха, ако си стимулирана - с какво? В коя г.с. настипи аборта /миличка, извинявай за този въпрос, питам, защото все по-често срещам жени с ендометриоза, при които бременността има неуспешен край и все повече се страхувам, че има някаква връзка със заболяването, извинявай още веднъж/.
Желая ти късмет! И - разбира се - бебоче до края на годината!!!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: Uranija]  
Автор miljoni (ШМАТКА)
Публикувано05.01.06 12:10



Благодаря за милото и най-вече бързо посрещане!
Докато чаках касата да се накани да ми отпусне Золадекса, обиколих всички знайни и незнайни доктори във Варна, и много ме съветваха да направя инсеминация, защото с ендометриоза се забременявало(а същевременно ми пишеха експертно становище - стерилитет......), та реших аз да напрвя такава, и то не защото бях убедена в съветите на лекарката ми, а защото нещо от вътре ми подсказа, че трябва да го направя, шесто чувство. И така, последен цикъл - 4.07.2005, стимулации с Клостилбегит пети-девети ден по две таблетки, десети ден 5000 ед Прегнил, десети, единадесети и дванадесети ден инсеминации(вътрематочни). На 14 почнах да пия Дуфастон и така 15 дена, от които последните 5 на своя глава, пак защото имах предчувствие...... На 8 дневно закъснение, уринния тест отчете две черти след 2 часа. Една седмица по-късно на 15.08 - Богородица, в църкватаме присви корема, до тук с бременността ми - кухо яйце! Всичко мина бързо, за два дена, не са ми правили кюртаж, беше по-леко и от най-лекия ми цикъл. Четири дена след аборта, 19.08 поставих първата инжекция. Дефакто не съм имала нормален цикъл от 04.07.2005
Така като си правя сметка, няма да ми дойде по-рано 10седмици след поставянето на последния Золадекс, което очаквам с нетърпение
Не знам вие как сте понесли Золадекса, ама аз вече нямам нерви, не мога да спя нощем, ужааааасно ме болят костите и ставите, косата ми пада, за потенето и топлите вълни да не говорим, а ако всичко това не даде резултат, ще убия някой...
И все пак, вярвам, че за всичко си има причина, рано или късно ще стана майка, с или без помощта на онзи там горе
ПОЗДРАВИ!!!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: miljoni]  
Автор klami (непознат )
Публикувано01.02.06 14:53



Здравейте момичета! Какво става никой не се е похвалил с новина след спирането на инжекциите. Аз вече сън на четвъртата и чакам с нетърпение да дойде последната 6-та инжекция.
Пишете как сте?



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: klami]  
Автор nelka71 (optimist)
Публикувано01.02.06 17:32



Здравейте,
Отдавна следя темата и не съм писала досега.Всеки ден влизам и чета и много се притесних , когато темата взе да изчезава назад в страниците и никой не я подхваща наново. Аз вече бих последната инжекция Золадекс на 04.01.2006 година и сега вече чакам ( и аз не знам какво ).Оперирана съм август месец от естествено Ендометриоза 4 та степен, на 35 години съм от Бургас .
Наистина би било интересно и полезно някой който е минал вече по нашия път да сподели!
Молим Ви



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: nelka71]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано03.02.06 10:41



здравейте,момичета!
Отдавна не съм писала, защото ми беше развален компютъра.
Моята последна инжекция беше на 04.10.05. Първата ми менструация беше на 02.12.05. И забременях още от парвият път. За съжаление радостта ни беше кратка, защото на 31.01.06 ми се направи абразиол тъй като бебчето беше спряло да се развива около 6 седмица.
Разказвам ви всичко това, за да имате вяра и да не се отчайвате.
И д-р Нецов и д-р Савова ми казаха че след това лечение се забременява много лесно. При мен стана с един единствен опит( мъжа ми беше в командировка и се върна само за една вечер)
Така че бъдете спокойни и вярвайте!
Целувки!



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: nelka71]  
Автор ass (непознат)
Публикувано03.02.06 12:26



Здравейте и от мен!
При мен вече изминаха и трите изчеквателни месеца след лечението и след тях контролните прегледи - дали се е възстановила дейността на системата ..
И аз чакам дасе случи нещо и надявамсе -скоро дас тане

поздарви



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: galiushka]  
Автор klami (непознат )
Публикувано03.02.06 14:56



Ами сажалявам за това което ти се е случило Галушка, но не се отчайвай ще имаш бебче скоро, щом е станало веднаж пак ще стане. Моята сестра и тя така имаше два спонтанни аборта но накаря си има вече живо и здраво бебенце и всичко е наред сега.
Трябва да не се губи надежда



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор ledena luna (тъжна)
Публикувано11.02.06 22:46



Ами и аз се присединявам, преди два дни ми беше лапарото сега си чакам документите за лекарствата.



Тема Re: за тези, които са на инжекции Золадекс, Диферелиннови [re: ass]  
Автор galiushka (надеждата)
Публикувано05.04.06 10:43



Здравейте, момичета! Как сте? Никой не е писал по темата много дълго време. Надявам се да сте добре. При това прекрасно време навън, дано и в душите ни скоро разцъфти нещо ново и красиво.
Споделете как сте.
Много усмивки и любов!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.