Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 09.05.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кухо яйце?  
АвторAlexis (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 17:56



Здравейте, вчера бях на преглед и лекарят установи наличие на плоден сак, но не и на пулсации. Съмненията му са за кухо яйце. Това беше на 4-тия ден от закъснението. Предписа ми изкуствен прогестерон и папаверин и каза да отида пак след 10 дни. През това време сигурно ще умра от притеснение. Кажете ми моля, какви според вас са шансовете ми?
Дали на 4-тия ден от закъснението е рано да се усетят пулсациите?
Казаха ми да си почивам, но аз знам, че каквото има да става ще става без значение дали лежа или не.
Благодаря ви. Само препатили момичета като вас могат да разберат как се чувствам?



Тема Re: Кухо яйце?нови [re: Alexis]  
Автор tedy74 (непознат)
Публикувано01.07.04 18:07



Здравей,аз имах кухо яйце и до 3тия месец никой лекар не разбра,че става въпрос за кухо яйце.При теб мисля,че още е рано,но ако имаш добър гинеколог,не би трябвало да бърка.Отиди за всеки случай и на друг лекар,дано да е грешка..Аз лежах 2седмици,но не помогна,ако е кухо яйцето/дано да не е/никой не може да помогне..........

[image][/image]


Тема Re: Кухо яйце?нови [re: Alexis]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 18:08



Spored men 4 dni sled zakasnenieto e tvarde rano za sardechna deinost. Do kolkoto znam sardechnata deinost se poiaviava v 6-7 sedmica a ti si edva v 5-ta. Kak beshe razmera na ploda, ako e bil v normite mislia che niama zashto da se pritesniavash. Ne se pritesniavai, stiskam palci vsichko da e nared.



Тема Re: Кухо яйце?нови [re: Mary]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано01.07.04 19:30



Не се притеснявай,много рано е търсил пулсации,та и плод дори,още не се виждат ни плод,ни сърдечна дейност!Я споко,отиди в средата на 7ма седмица,тогава се вижда вече плода и сърдечната дейност,до тогава нищо не можеш да направиш.А твоя доктор...по-добре го смени,явно не е много наясно с развитието на плода.И за по-сигурно,отиди някъде,където имат вагинален ехограф,че с коремен и на 7ма седмица може да не видят пулсации и само ще те умплашат!
Успех!





Тема Re: Кухо яйце?нови [re: klemy]  
Автор wiskas (щастлива)
Публикувано01.07.04 20:28



Klemy е напълно права.Това дето ти го е казал доктора е тъпо,извинявам се за израза.Много,много е рано за да се уточни,а пък за пулсации е още по рано.Аз отидох на 15 ден от закъснението и не можа доктора да види бременност през корема,а после с вагиналния ехограф се видя веднага.И взе да ми говори,че е още рано било,могло да е кухо яйце и т.н.Веднага започна да ми говори зо отрицателните страни.Аз много се бях разстроила и след това и не стъпих при при този лекар,в коркото и реномирана клиника да беше.
След около 2 седмици отидох на друго място и се оказа,че всичко си е наред.И въпреки,че бях във 2 месец някъде тогава,лекаря каза,че е още раничко за пулсации.
Така,че миличка не се шашкаи и не се внасяй отрицателни емоции,мисли си хубави неща и отиди най добре след около 2 седмици при друг лекар за да те видат с вагинален ултразвук
Поздрави от мен и успех!!!



Тема Re: Кухо яйце?нови [re: wiskas]  
Автор allex ()
Публикувано02.07.04 08:07



Мисля, че няма място за притиснение. Момичетата са прави, на този етап не могат да се видят пулсации. Успокой си е след 10 дена отиди при друг лекар. Стискам палци, всичко ще е наред, ще видиш!



Тема Re: Кухо яйце?нови [re: Alexis]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано02.07.04 08:46



Тези лекари нямат грам тактичност в такива случаи...вместо да си замълчат и кажат ела след 10 дена....те говорят лоши неща. На моята приятелка и с двете бременности й казват, че може да е извънматочна бременност Ама пак казват ела след 10 дена....какъв е смисъла да се притесняват жените....
Ти не се притеснявай и не го мисли. Рано е още да се каже- ето тя от две извънматочни, сега едната стана на годинка, а другата ще се появи февруари



Тема Спокойно :)))нови [re: Alexis]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано02.07.04 08:57



На мен през 7ма седмица ми казаха, че се съмняват за "кухо яйце" - лекарката не "видя" пулсации, нито ембрионче.
След 4 дни отидох пак на преглед и вече всичко се оказа наред.

Дано не преживяваш същото, което аз тогава изпитах до втория преглед. Успокой се, много е рано да се правят такива заключения за "кухо яйце". Няма основания никакви.

Желая ти всичко най-хубаво.





Тема Re: Кухо яйце?нови [re: Alexis]  
Автор Eon (t) (вярвам)
Публикувано02.07.04 09:57



Здравей! Моят съвет е първо да си спокойна и да не се притесняваш, защото според мен е излишно! Не пр-рано от 7-ма с-ца /доколкото знам/ може да се чуе сърдечен ритъм, пулсации или както се казва... И второ - да си смениш доктора! Ще те хвърля в ужас ?!?! При мен навремето в 7-ма с-ца ми казаха - Честито - плоден сак с живо ембрио в 7-ма г.с. а в 11-тата ми казаха - съжалявам, не се чува сърдечен ритъм и плодният сак отговаря на 8-ма... Не ти пожелавам, а и съм сигурна, че няма да преживееш това!
Успех



Тема Re: Кухо яйце?нови [re: Eon (t)]  
Автор лoтocът (нежната)
Публикувано02.07.04 12:14



Миличка, на мен ми установиха кухото яйце чак в средата на третия месец. А до тогава ме бяха гледали на видеото поне 4 пъти, двата от които с вагинален. Първият преглед е не по-рано от 10-15 ден от закъснението и то тогава само се вижда дали има плоден сак. Вижда се само една мъъъничка черна точка и нищо повече. За сърдечни тонове пък изобщо дума не може да става. Понеже моите органи са леко изместени в дясно в следствие операция от апандисит, за това толкова късно ми го откриха. Въпреки, че не се чуваха сърдечни тонове, доктора ми не беше хич обезпокоен. При някои било така. И даже когато аз изказах съмнение за кухо яйце, той ми се скара, че мисля за лоши работи. Е, оказах се права, но до последно доктора ми даваше надежда и той самият не се отказваше.
Що за доктори се навъдиха на последък?! На тия хора как им дават дипломите не знам!То май ние, пациентите, знаем повече от тях. Ама няма смисъл да го коментирам, че надали нещо ще се промени.
Бъди спокойна! Натъпкали са ти главичката с абсолютни глупости. Сменяй доктора и не бой се. Всичко ще е наред.
Кураж!

Щастието самичко намира пътя до силните духом!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.