Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Да, и на Венци също. Според теб, денови [re: ask2OO4]  
Автор oldfrog (старо куче)
Публикувано06.10.13 20:43



Приготвил ти бях още един пост, но няма да го пусна. Смятам че излишно ще натоварвам други клубари да четата това, което съм ти написал и което едва ли ще разбереш. Мисли си за мен каквото пожелаеш.

Жабчо



Тема Re: За мен беше полезно да препрочета дискусиятанови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано10.10.13 13:09



На мен ми е интересно, как може интелигентен човек като Фотий да приглуши своята съвест и да склони сърцето си към киприановата църковна позиция?

Развежда се за да стане епископ - ако не е поръчение от службите, изглежда като жертвоготовност заради стария стил. Но ако всичко е само за да се канонизира Серафим Соболев, що за търгашество се получава?

Г-н Prokimen, желязната прегръдка на матушката толкова ли силна е била? Цялото това съветско нечестие, което се разиграва в Княжевския монастир явно е под нейната авторитарна диктовка. Бяхте писали нещо за фамилията Ливен въ Франция и връзките й с КГБ.



Тема Re: За мен беше полезно да препрочета дискусиятанови [re: Ioannis_]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.10.13 17:01



Г-н Йоанис,

Въпреки критичните ми съждения, за мен Игумения Серафима си остава ненадмината духовна величина. Многократен свидетел съм на прояви на нейната прозорливост и духовно разсъждение.

2. Колкото до семейството Ливен, нямам никакви достоверни факти и затова не мога да се ангажирам с каквито и да било коментари. Всеки е свободен да подозира другия в каквото си иска. И за мен са изразявани обвинения че съм с масони или че съм масон, но не съм.

3. Колкото до Киприановата еклезиология, струва ми се, че това е въпрос от особена важност и заслужава да бъде обсъждан с нужната сериозност. Откровено казано, аз съм в недоумение как е възможно Игумения Серафима с нейната висока духовност м дар на прозорливост да се примири с тази еклезиология. Как архимандрит Сергий е могъл да приеме еклезиологията?! Накрая, трябва да признаем чистосърдечно, че сред архиереите на територията на България, еп. Фотий е най-образованият или най-духовно грамотният. Точно този факт шокира, контрастирайки с това съзнателно въвличане в най-сериозната православна ерес, която по нищо не се отличава от икуменизма. Икуменизмът проповядва, че навсякъде била съхранена частичка истина, което е грях срещу единството на Църквата. Точно срещу този догмат съгрешават киприанитите, проповядвайки, че Църквата била от част здрави - старостилците и друга част - болните новостилци и икуменисти. Дали икуменизмът ще е новостилен или старостилен, той си е гряхсрещу Едната и единствена Църква Христова.

Поздрави



Тема Re: За мен беше полезно да препрочета дискусиятанови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано10.10.13 22:00



"Откровено казано, аз съм в недоумение как е възможно Игумения Серафима с нейната висока духовност м дар на прозорливост да се примири с тази еклезиология. Как архимандрит Сергий е могъл да приеме еклезиологията?! Накрая, трябва да признаем чистосърдечно, че сред архиереите на територията на България, еп. Фотий е най-образованият или най-духовно грамотният."

Обяснението може би е просто - следват примера, който дава архиеепископ Серафим. Хем православни, хем с безбожниците, хем РПЗЦ е Църква, хем и МП е църква. Двуличие и многобожие.

Наскоро гледах едно предаване с участието на Ангел Радушев. Той пък съвсем се е примирил с червените сергиани, а е страдал, защото именно тези са го донасяли.

Коцумбизмът на българска почва си е чист болшевизъм в църковна опаковка.



Тема Re: Архиепископ Серафим Соболев - агент на КГБ?нови [re: exaybachay]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.10.14 09:49



"""Е щом ми поставяш ролята на съдник, тогава ще кажа ДА - аз бих го оправдал, както и всеки човек независимо дали е православен и независимо дали е светец."""

Страшно е човек да стигне дотам, че да се вживява в ролята на съдник на просияващ в Христа Бога Светлина човек.




Тема 4 Царе 2:23-24нови [re: Ioannis]  
Автор Атанас (Бодлидрешко)
Публикувано13.10.14 22:17



Знаеш ли, защо две мечки изпонахапали_изпонаранили 42-ма младежи (12-15 годишни)




Редактирано от Атанас на 13.10.14 22:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.