Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Би трбявбало, да си го прочел в онова време, Аскнови [re: ask2OO4]  
Автор Ioannis (грешен)
Публикувано17.09.13 10:38



ask2OO4,

Какво се случва в Княжевския манастир -





Тема Четох гонови [re: ask2OO4]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.13 10:41



Четох предоставеното от теб и ти намекнах, че това с благословията е твърде нагласено, впредвид датата на хиротонията и смъртта на дядо Серафим. И впредвид това, че е бил тежко болен.

Сега пак препрочитам и забелязвам, че монахиня Серафима (Димитрова) пише от първо лице, все едно че е свидетел, а всъщност е пре_предаваща информация, която може да е твърде спорна.

Но и да приемем, че всичко е вярно, нека не забравяме, че в основата си вие, т.н. старостилци, би трябвало да се вслушвате в думите на Наставника си - светител Серафим Соболев, който ви казва:

"На нас подобава да бъдем с тези Православни църкви, които строго, без всякакви компромиси се придържат към стария стил в църковния си живот"



И да се поучите от Примера му , не забравяйки и за миг, че той завършва земния си път в МП.

Казано е:

"П о м н е т е вашите наставници, които са ви проповядвали словото Божие, и, като имате пред очи с в ъ р ш е к а на техния живот, п о д р а ж а в а й т е на вярата им" (Евр., 13:7)


П.П. Писмото на Прокимен до Тимотей едва ли си го прочел внимателно - нито в онова време, нито сега.

. . .


Редактирано от Ежко на 17.09.13 10:45.



Тема Re: Би трбявбало, да си го прочел в онова време, Аскнови [re: Ioannis]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.09.13 10:44



Аз не бих могъл да кажа нещо повече от това, което пише в изложението.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Четох гонови [re: Ежко]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.09.13 11:00



Монахиня Серафима (Димитрова) е била пряк свидетел на случващото се. Нали е живяла в манастира?

За мен е важно да знаеш, че архм.Серафим е престанал да бъде член на БПЦ 10 години!!! преди да бъде ръкоположен епископ Фотий за епископ. И ако желаеш, има вече информация кое как е било и защо е постъпил както е постъпил. Как е бил тормозен от еп.Партений и какви дилеми е трябвало да решава. За мен не е важно как ти тълкуваш св.Серафим Софийски, а как архм.Серафим го е тълкувал, защото той, а не ти, му е пряк ученик.

Ако желаеш да разбереш какво мисля по въпросния цитат, ето:
"На нас подобава да бъдем с тези Православни църкви, които строго, без всякакви компромиси се придържат към стария стил в църковния си живот"
Пише черно на бяло - "без всякакви компромиси". Икуменизмът, модернизмът, сергианството, методът на старостилната уния не се ли броят за компромиси с православната съвест? В такъв случай ние следваме точно това правило и именно с такива Православни църкви сме в общение.

Какво като е завършил земния си път в МП? За сковано съзнание това може да говори много, но за тези, които са го разбирали, значението на това събитие е съвсем друго. Обяснявал съм по-горе и линкове съм дал.

Относно писмото - вярвай каквото искаш. Аз съм го чел внимателно.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Би трбявбало, да си го прочел в онова време, Аскнови [re: Ioannis]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.09.13 11:02



Бил е болен. Предвид това достъпът до него е бил доста ограничен, но не напълно.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Разколът води до...разколи. Фактнови [re: ask2OO4]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.13 11:04



"Въз основа на изложеното дотук Църковният съвет на Българската Православна Старостилна Църква обръща внимание на всички, които смятат себе си за част от нейните клир и паство, да се въздържат от всякаква форма на църковно и духовно общение с монахиня Амвросия (Василева), с расофорната монахиня Варвара (Табакова), с расофорната монхиня Таисия (Бикова) и със седемте послушнички, напус нали заедно с тях Българската Православна Старостилна Църква. Погледнато по същество, споменатата група сестри самоволно отсича себе си от Българската Православна Старостилна Църква, като същевременно създава разкол сред нейното паство. . ."

". . .като същевременно създава разкол сред нейното паство. . ."

Ако не беше тъжно да чуем подобна нелепост, щеше да бъде смешно.

За жалост, ттова са поредните човешки душ`и, които от един разкол, отиват в друг. Разколът води до разколи.

. . .




Тема Е, как "какво като е завършил земния си път в МП?"нови [re: ask2OO4]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.13 11:09



Е, как така казваш:

"какво като е завършил земния си път в МП?" -

едва ли не искайки да убедиш не само себе си, но и всички други, щото видите ли, този ф а к т няма абсолютно никакво значение.

Само че, скъпи аск, точно тове е Примерът, който изобличава Разколничеството ви.

. . .




Тема Re: Е, как "какво като е завършил земния си път в МП?"нови [re: Ежко]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано17.09.13 11:31



Така го виждаш ти, защото желаеш така да вярваш, а не защото има някаква основателна причина. Ако аз съм разколник, то такъв разколник е и архм.Серафим. Как реши, че разбираш нещата по-добре от него? По твоята логика той пък завърши земния си път в БСПЦ. Е? В безпринципност ли го обвиняваш? Това е проблем на твоята съвест.

"Истина, мъчно е на онемелия от чудо да говори на оглушели от крясъци."


Тема Re: Четох гонови [re: Ежко]  
Автор Ioannis (грешен)
Публикувано17.09.13 11:34



"На нас подобава да бъдем с тези Православни църкви, които строго, без всякакви компромиси се придържат към стария стил в църковния си живот"

Хубаво го е написал, само че не е разяснил тия църкви, които държат стария стил трябва ли да са в общение с новостилните разколи, защото ако са, какъвто е случаят с Московската лъже-патриаршия, то подобен призив би бил съ същата пагубност както и приемането на проклетия календар.



Тема Как е станало това практически ? нови [re: ask2OO4]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.13 14:36



Как е завършил земния си път в БСПЦ - практически и фактически - след като през последните месеци дядо Серафим е бил тежко болен и едва ли е осъзнавал какво се случва през последните дни, защото на 9-я ден след хиротонията на Росен той предава Богу дух.

А и да допуснем, че е имал ясно съзнание, то никой не безгрешен, дори и светците.

Архиепископ Серафим Соболев не би одобрил този Разкол.

. . .




Редактирано от Ежко на 17.09.13 14:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.