Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Майка ми изчезна преди повече от 11 години  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано28.03.07 20:45







Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано28.03.07 22:56



Не видях снимката й. По нея мога да ти кажа дали е жива. Ако не е жива, но е кръстена можеш да питаш свещеник какво можеш да направиш за душата й.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано28.03.07 23:16



Искаш да кажеш, че можеш да познаваш дали даден човек е жив или мъртъв, само като гледаш снимката му. Би ли обяснил малко повече.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Heпoзнaт®]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано29.03.07 09:54



Ами сложи една твоя снимка и ще познаем напр мъж ли си или жена, или ...



Тема За гадателство по снимка ли става дума!нови [re: Tимoтeй]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано29.03.07 12:05



"Не видях снимката й. По нея мога да ти кажа дали е жива. "


?!?





Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 13:21



Извинявам се - снимката наистина беше "изчезнала". Сега я възстанових.
Да, кръстена е в Православието.
А ти прочете ли текста в блога?
Смущава ме - честно казано - твърдението ти, че би могъл да кажеш дали е жива, съдейки по снимката. Мисля, че не е редно.



Тема Молба към модераторитенови [re: Koльo_61]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 13:23



Имам молба към модераторите: да направят темата ми перманентна, т. е. да не "потъва".



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 14:19



това е френски метод на радиоинженер -той е поставил научните основи на радиестезията. Ако майка ти е жива по нейна снимка може да се посочи по карта точно къде се намира. Това не е трудно за добър ментален радиестезист. Има пример - в Париж излиза от театър радиестезист и вижда че му няма колата - влиза в едно кафене и по картата на Париж намира по коя улица се движи колата му - обажда се на полицията и веднага я спират.

Човекът има още по-силно излъчване и лесно може да се намери по карта. Ако не е жива излъчването от снимката е друго!

Радиестезия има от 5000 години и светиите нищо против нея не са казали.



Тема Т.е., ти, Тимотей си "ментален радиестезист"?нови [re: Tимoтeй]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано29.03.07 14:23



Имаш ли успехи досега като такъв?



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 14:26



"Радиестезия има от 5000 години и светиите нищо против нея не са казали."

Сигурен ли си? Не се заяждам, просто... ме е страх от такива работи.



Тема Re: За гадателство по снимка ли става дума!нови [re: maycal]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 14:27



Не е гадание, а измерване на излъчващи вълни. Спомни си как евреина лекар само като бутнел ръката на пациента /и на св. Василий Велики/ можел да каже точно кога ще умре. Гадението е налучкване, а това е точно измерване.

Аз съм чувствителен човек и 3-4 пъти поглеждам познат човек и усещам някаква жал за него и той след 2-3 умира. Човекът има големи способности, но не ги зне и не ги развива.



Тема Re: Т.е., ти, Тимотей си "ментален радиестезист"?нови [re: maycal]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 14:30



Тази тема не я пуснах, за да давам повод за остроумничене, заяждане и пр. Ако искаш да си полезен, кажи на някого от модераторите да направи темата ми ПОДТОЯННА.
Благодаря!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 14:46



Някои съвременни богослови, подведени от псевдорадиестезисти говорят против радиестезията, подобно на католиците, но старите православни святи хора не съм чел никъде нищо лошо да са казали. А също и Христос - по негово време също е имало подобна радиестезия, не научно обяснена.

Сестрата на моята бивша жена имаше жизненост по нейна снимка само 2 месеца - след няколко дни се обади, че е много болна и отива на 20 дни глад при д-р Имилова във Варна. като се върна измерих жизненост за нея 3 години.
Жизнеността се усеща както на живо, така и по снимка, но по снимката излъчването е по-фино и ако си груб човек няма нищо да усетиш...



Тема Re: Т.е., ти, Тимотей си "ментален радиестезист"?нови [re: maycal]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 14:51



Да, по ми допада лечебната радиестезия - един се оплаква от болки стомашни и цяла седмица се лекува с лекарства, а аз му казвам, че го боли далака и трябва да спре веднала ракията. На другия ден той беше ЗДРАВ! Примери много... Преди 10-20 години във Франция към 2000 лекари имаше по един радиестезист.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 14:56



Аз съм стар човек и залитанията ми останаха в младостта. Днес съм реалист.
Това че майка ти е изчезнала го приеми като Божия милост. Не търси отмъщение, а се надявай на Бога и тръгни към Църквата и към спасение на твоята душа и спасение на душата на майка си. Как - ще каже Църквата.



Тема Съгласен съм с Тимотейнови [re: Tимoтeй]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано29.03.07 15:02



"Това че майка ти е изчезнала го приеми като Божия милост"-

-щом като е била с тежък, напреднал, "Алцхаймер", както пише сина!



Тема КЪМ МОДЕРАТОРИТЕнови [re: Koльo_61]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 15:29



Отново настойчиво моля модераторите да направят темата ми ПОСТОЯННА!

Благодаря



Тема Re: КЪМ МОДЕРАТОРИТЕнови [re: Koльo_61]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 18:54



Отново настойчиво моля модераторите да направят темата ми ПОСТОЯННА!

Благодаря



Тема Полицейски отговоринови [re: Koльo_61]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 19:10



Ето как ми отговарят в клуб "Полиция":







Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано29.03.07 19:31



Къде виждаш отмъстителност? В това ли, че търся отговорност от безотговорната държава?
Ами разбира се, че ще я държа оговорна, щом ми взема дънъци...



Тема Re: За гадателство по снимка ли става дума!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано29.03.07 21:05



Ти да си чувал нещо за спиритизъм? А за християнски спиритизъм? Използваш ли махало, за да определиш местонахождението на определена личност или предмет върху карта?



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Koльo_61]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано29.03.07 22:39



Не знам при какви обстоятелства е изчезнала майка ти, но радиестезията според мен е свързана с окултните практики и ВЪПРЕКИ че някои православни я практикуват (особено намирането на вода с багети) - това според мен си е сатанинско дело!
"Радиестезия, багети, жезъл, махало…
Думата “радиестезия”, която звучи толкова научно, означава “човешка” възприемчивост към колебанията (излъчвания и радиация), които изтичат като че ли от всичко, което съществува. Предполагаемите колебания или излъчвания се определят чрез жезъл, багета или махало, за да може да се открие чрез тях вода, полезни изкопаеми, болести, коeто уж става по научен път, както твърдят радиестезистите. Има дори вярващи християни, които уверяват, че това е дар от Бога. Какво казват историята, науката и Библията за това?
Жезълът или т.нар. “сидерически жезъл” (от гръцки: сидерос-желязо), се състои от различни по тежест, качество, форма и големина метални пръстени (напр. златна брачна халка), топчета или отвеси от слонова кост, мед, олово, стъкло, дърво, камък и др., които се прикрепват за синджирче, връвчица, нишка, конец или косъм... Багетата (разклонена дървена или метална пръчка) се състои от орехово клонче, кост от кит или просто спираловидна жица, която се разтегля и свива (подобно на пружина).
Чрез предполагаемите “излъчвания от земята” и отвес (махало, жезъл) в ръка радиестезиста достига до различни колебания, а багетата се отклонява (отвеса се привежда в кръгово движение). Тези колебания се появяват, когато носителят на махалото или багетата, преминава над подземни водни течения, жили на руди, минерали или други полезни изкопаеми. На пръв поглед процесът изглежда напълно научен. Но работата е в това, че съвременните откриватели на дадена находка, след като са я открили чрез усещане на електромагнитните вълни, не трябва повече да стъпват на това място, както това са правели откривателите с багети. Ръцете му са станали чудесни “антени за възприемане” на всевъзможни вълни. Същите тези колебания се показват и на обикновена географска карта, на разстояние хиляди километри от местонахождението, за да могат да ги намерят в даден момент под земята: вода, желязо, въглища, злато и др.
Днес тези методи се използват и за определяне на количеството вода в подземните водоеми, температурата на водата, годност за пиене, съдържание на соли и минерали и т.н. или за откриване на изгубени или закопани предмети. Определя се и качеството на храната, здравето на човека, за наблюдение здравословното състояние на човека, за диагностициране на дадено заболяване, за определяне на лечението (билки, медикаменти). Земеделците определят качеството на земята, избират животни за фермата си, качеството на семената и производителността им, намират най-доброто място - почва за посев, за да се увеличи производството; този метод се използва и за определяне пола на бебето преди да се роди; за намиране на крадци, убийци, при претърпелите нещастие, за намиране на изчезнали хора, за определяне характера на човека, за установяване местонахождението на някого или нещо, дивеч при лов и т.н. И всичко това става чрез методите на радиестезистите над географски карти, над снимки, ръкописи, предмети или косми от изчезнали хора или болни… Един радиестезист казва: “В радиестезията практически не познаваме границите на възприятието.”
Радиестезистите твърдят, че виждат всичко, знаят и могат да изследват всичко,и могат да бъдат всякакви: геолози, инженери, химици, хомеопати, земеделци, психолози и т.н.
Много честни, но и лековерни хора от гореизброените професии и дори свещеници и теолози се съблазняват от това и използват този метод, без да търсят предварително помощта на компетентни изследователски институти за достоверността на мнимата естественонаучна основа на радиестезията или помощта на Бога. Радиестезистите стоят доста по-назад в сравнение с индийските монаси и тибетските поклонници на сатана, които могат да се ползват от възможностите си много по-добре и без наличието на жезъл, пръчка, отвес (махало), карти и предмети, тъй като те могат точно да узнаят същността на тези “колебания” и да извлекат за себе си полза от невидимия свят и силите на тъмнината чрез ясновидство и магьосничество, които са на тяхно разположение.
• Древните източни народи също са използвали жезли (вълшебни пръстени) и багети (или вълшебни пръчки) за предсказване и намиране на вода. 2000 години преди Христос в Китай е бил поставен паметник на крал Кванг Хси с “вълшебна пръчка” в ръката и чрез написаното на него той се прославял за успехите, достигнати с помощта на тази пръчка (жезъл). Китайската “геомантия” (предсказание чрез земята) или т.нар. “Фенг-Шуи” („фън шуи”, фен шуи” - ветрена вода) господства и заробва и днес много души чрез вярата на целия народ във връзка с “култа към предците”, като създава основна пречка за въвеждането им в истината, която е от Бога и Неговото Слово. При всяко строителство или земеделие, народът е длъжен първо да се допита до геомантите, за да не влезе в конфликт с природните духове “Фенг-Шуи” и с “Дракона” чрез “земните излъчвания на подводните извори”; иначе те навличат нещастие на цялото семейство и на цялата област. От тук произхожда и съвременният идолски страх пред тези, т.нар. “земни излъчвания”, които са вредни за здравето, ако се построи къща над тях; от тук и идолското отражение чрез съвременна апаратура (“екрани”) или апарати, неутрализиращи тези излъчвания, които при щателна проверка се оказват абсолютна измама.
• Гръцкият бог на търговията – Хермес (който първо бил бог на природата и овчарите, но по-късно станал бог на миньорите и иманярите, както и придружител на духовете на умрелите в подземното царство) на много стари рисунки бил изобразяван също с жезъл в ръка. Гърците наричат действието на жезъла “рабдоманция” – предсказване чрез жезъл. При етруските и римляните богинята Ютурна (нимфата Ютурна е втората съпруга на бог Янус – дух, пазител на всяка врата и начинание. От него идва името на месец януари) е изобразена с жезъл в ръката, а римските войски разпространили нейните прибори за предсказване по цялата страна.
• През всички векове жезълът се е приемал като средство за общение и взаимно разбиране с отвъдния свят и неговите духове, като твърде често се е ползвал за предсказания.
Затова Бог предупреждава своя народ още в Ст. Завет: “Изтребен ще бъде моя народ поради незнание” (защото не иска да се учи на пътя на правдата): тъй като ти отхвърли знанието… Народът ми се допитва до дървото си, и жезълът му отговаря, защото блуден дух ги е въвел в заблуждение и блудствайки те отстъпиха от своя Бог.” (или: доверието си възложиха на другите сили и идоли). Осия 4:6,12
Допитването до жезъла и боравенето с него, като метод за предсказване е строго забранено от Бога, защото зад тези прибори стоят нечисти предсказвателни духове - демонични сили, които отговарят на хората и те са източниците на т.нар. “излъчвания”. Духовете на лъжата използват всички възможни средства, за да оказват влияние над хората, а след това и напълно да господстват над тях.
Очевиден факт е, че самият жезъл (махалото) се възприема от спиритическите медиуми като средство за общуване с духовете на умрелите и демоничните духове точно така, както и почукването по масата, автоматичното писане и пр., както става и предсказването чрез картите и хороскопа.
Някои радиестезисти откровено признават, че чрез подсъзнанието при работа с жезъл, в човека проникват нечисти духове, които могат да ги доведат до зависимост.
На основание на произхода и същността на жезъла и багетата, както и използването им, можем лесно да разберем защо не всички хора са възприемчиви към тези “колебания” и имат “медиумитет” (имунитет срещу медиумите), както това е установено и признато от самите радиестезисти. Затова пък са особено възприемчиви към т.нар. излъчвания, и имат определени успехи и резултати онези, които съзнателно или несъзнателно са попаднали под влиянието и господството на окултните сили чрез суеверие, магьосничество, предсказания, магии, хипноза, магнетизъм и пр. Ако родителите вече са били зависими, то и децата в основата си ще бъдат надарени с мними “дарби”. Онзи, който упражнява радиестезията разбужда от една страна скритите власти на тъмнината, а от друга – все повече и повече се отваря за невидимите духове, които проникват в него подсъзнателно.
Някои радиестезисти дават ясни указания в своите ръководства, че преди всичко е нужна силна воля за “концентрация” и вяра в този метод (т.е. човешката воля трябва да определи какви “излъчвания” действат и какви не). Всеки може да получи тези способности, тъй като “ги притежава по рождение, дори да не подозира това!” Това е една хитрост на сатана и заслепление на последното време, когато ни уверяват, че във връзка с човека ще настъпи време, когато той ще задейства “скритите в него сили и дарби на подсъзнанието” дадени му от Бога.
Поради незнание (невежество) много заслепени хора биват поощрявани от демоничните сили против Божията воля, да разясняват неща, които Създателят в своята премъдрост е скрил, за да го опознаят по естествен път (Притчи 25:2-5). Нито един истински християнин, който иска да бъде послушен на Божието Слово не би подал ръката си на врага, като се остави на вълшебната пръчица или махало (топче, пръстен, конус) да му даде съвет или помощ чрез хора, които се занимават с това. Духът на Иисус и духът на радиестезията се изключват взаимно.
Сериозни учени от Европа, които са изследвали радиестезията с научни методи и изследвания, предупреждават, че тя няма никаква научна основа. Учени изследователи и професори стигат до заключението, че този метод се основава на ясновидството и вярата и не се различава много от хипнозата и спиритизма. Проф. А. Жакерод от университета в Нойхател – Швейцария, след дългогодишни изследвания на радиестезията обобщава:
1. Радиестезията представя себе си за наука; така тя поставя себе си под научните принципи и мнения на научните работници.
2. Радиестезията не открива нищо, не доказва нищо и научно не обяснява никакви нови факти. Тя противостои на най-простите и основни изследвания, привеждайки при това нищожни, дори съвсем смешни основания.
3. Първоначално се позовава на излъчвания, които трябва да бъдат обяснени с нейните резултати, без при това да обяснява тяхната природа и без да доказва тяхното действително присъствие. След това тя оставя своята гледна точка и открива, че радиестезистът може да “работи” и над географски карти и снимки, а в тези случаи излъчванията не играят никаква роля.
4. Радиестезията апелира към вяра и съзнание към тайнственото и свръхестественото. По този начин тя притежава всички признаци на окултна наука и съответно към нея трябва да подхождаме именно като към такава.
5. Тя помага на народа да остане в суеверието и дори привлича образованите хора; тя спомага за деградацията на цивилизацията и възвръщане към епохите на магьосничеството.
6. Тя води до там, че се разпростира една фатална, антиморална тенденция – без сериозна работа, да се достигне всевъзможно знание. Ако в скоро време не изчезне, както всяко друго суеверие, тя ще стане много опасна за цивилизацията и морала на народа.
Свидетелствата на историята, Библията и науката съвършено си приличат по отношение на тази практика и я слагат под един знаменател: “Радиестезията е суеверие, предсказание и демонично действие!”
Въпреки всичко, много хора живеят в тъмнина и незнание по отношение на този род магьосничество и позволяват да бъдат обвързани с него, като попадат под робска зависимост. Особено много хомеопати и природни лечители, дори лекари, се поддават на тази “наука” и я практикуват, като по този начин въвеждат и своите пациенти под влиянието на спиритическите сили на тъмнината.
Във Франция има над 300 000 радиестезисти. Чрез тях мнозина попадат в идолопоклонство и противодействие на Св. Дух, а това ги води до възприемане на антихристовия дух. Свидетелствата на бивши радиестезисти, както и на опитни Божии работници и пастори отново предупреждават за опасността от скрития зад радиестезията спиритизъм и последиците от практикуването и. Затова, който някога е бил в съприкосновение с това, пряко или косвено, трябва в името на Иисус Христос да се отрече от тези неща и от любов към ближния да предупреждава и другите хора за тази хитрост на сатана и последиците от нея."
----------------------------------



Тема Re: Радиестезия???нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано29.03.07 23:04



Не е страшно, че даден човек използва сатанински и окултни методи. Страшното е, че в християнски клуб не се намери нито един православен, който да му каже, че ако продължава да върши подобни неща, със сигурност участта му ще бъде с падналите ангели.
"Светлото православие" раждало и подобни практики и обичаи. Направо настръхвам, като си помисля, че има християни, които се заиграват с дявола.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 23:24



Освен католиците еретици никой свят човек с Дух Свети не е казал нищо лошо за радиестезията. Казах, че днес много хора компроментират радиестезията като работят със сатаната, а го представят за научна радиестезия и некомпетентните хора лесно се вхащат на тяхната въдица.

Радиестезистът работи с подсъзнанието си. Дяволът няма достъп да него за ЗДРАВИ хора. При психически болни хора - ДА! Има достъп.

Разликата е огромна.



Тема Намери повече!!нови [re: Koльo_61]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.03.07 23:29



Търси отговорност, но трябва да простиш на виновния. Изчезването на майка ти може да ти помогне да спасиш душата си. Тук ще разбереш, че имаш душа и как можеш да я спасиш. И как да помогнеш на майка си, независимо дали е жива или умряла, защото за Бога всички СА ЖИВИ!



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано29.03.07 23:55



Както виждаш, не се страхувам да кажа на всеки какво мисля, както индиректно, така и "право в очите"!

Понеже мисля, че съм задължена да защитавам истината, която Бог ми е открил по много начини, ползвам и автори, чието мнение пасва на моите разбирания и го цитирам. А който иска да чете! И да си прави изводи!
Аз лично съм убедена в това, но явно на никой не му пука за моите преживявания, затова цитирам и чужди мнения!
Както на всеки човек, така и на православните им се иска да владеят над невидимите и скрити за очите ни сили, но това често води до демонично обладаване, защото се пренебрегват основните Божии правила.
Но нека спра дотук.
Все пак съм убедена, че човек ако е искрен в търсенето на Бога, дори и през "ада" да мине, пак ще стигне до Него! Желанието ми е само да не минават по-умните хора през "ада", а да приемат съветите ми и да не се занимават с такива неща!!!



Тема Премъдростта - "дихание на Божията сила"нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано30.03.07 08:40



Вярно е, че съществува опастност от прелъстяване от злите сили, но когато с нас е Бог, ако с нас е Божията свята Премъдрост, кой ще е против нас. Така че, "ако тоя замисъл или това дело е от човеци, ще се разруши; ако ли пък е от Бога, вие не можете го разруши; пазете се да не би да излезете и богоборци." [Книга Дeяния на светите Апостоли, глава 5-та]

КНИГА ПРЕМЪДРОСТ СОЛОМОНОВА

[7:8] Аз предпочетох м ъ д р о с т т а пред скиптри и престоли и богатството смятах за нищо пред нея;
[7:9] драгоценния камък не сравних с нея, защото пред нея всичкото злато е нищожен пясък, а среброто е кал в сравнение с нея.

[7:14] защото тя е неизчерпно съкровище за людете; ползувайки се от нея, те влизат в съдружие с Бога чрез даровете на учението.
[7:15] Дано Бог ми дадеше да говоря, според както разбирам, и да мисля достойно за даруваното, понеже Той е ръководител към мъдрост и изправител на мъдрите.
[7:16] Защото в Негова ръка сме и ние, и нашите думи, и всяко разбиране и изкуство да се работи.
[7:17] Сам Той ми дарува истинско познание на това, що съществува, за да позная строежа на света и действието на стихиите,
[7:18] началото, края и средата на времената, повратните смени и измененията на времената,
[7:19] годишните кръгове и положението на звездите,
[7:20] природата на животните и свойствата на зверовете, стремежа на ветровете и мислите на людете, отликите на растенията и силата на корените.
[7:21] Познах всичко, и скрито и явно, защото ме научи премъдростта, художница на всичко.
[7:22] Тя е дух р а з у м е н, свет, единороден, многочастен, тънък, лесноподвижен, светъл, чист, ясен, безвреден, добролюбив, бърз, неудържим,
[7:23] благодетелен, човеколюбив, твърд, непоколебим, спокоен, безпечален, всевиждащ и проникващ всички умни, чисти, най-тънки духове.
[7:24] Защото премъдростта е по-подвижна от всяко движение, и поради своята чистота през всичко преминава и прониква.
[7:25] Тя е дихание на Божията сила и чист излив на славата Вседържителева, затова нищо осквернено не ще влезе в нея.
[7:26] Тя е отраз на вечната светлина, чисто огледало на действието на Бога и образ на благостта Му.


[8:1] Тя бързо се разпростира от единия край до другия и урежда всичко за полза.
[8:2] Аз я обикнах и потърсих от младини, и пожелах да си я взема за невеста и станах любител на хубостта й.
[8:3] Тя въздига благородството си с това, че живее заедно с Бога, и Владетелят над всички я е обикнал:
[8:4] тя е посветена в тайните на Божия ум и е избирателка на делата Му.
[8:5] Ако богатството е многожелана придобивка в живота, то кое е по-богато от премъдростта, която всичко върши?
[8:6] Ако благоразумието върши много, то кой художник е по-добър от нея?
[8:7] Ако някой обича праведност, - плодовете й са добродетели: тя научава на целомъдрие и на разсъдливост, справедливост и храброст, от които нищо по-полезно няма за людете в живота.
[8:8] Ако някой желае голяма опитност, мъдростта знае отдавна миналото и налучва бъдното, знае тънкостта на думите и разрешението на загадките, предузнава личбите и чудесата и сетнините от годините и времената. . . .


И цар Соломон ли е окултист.

Четейки цитираният стих 19- ти от глава 7-ма, някой пък може би би го обвинил в гадаене по звездите, например.

. . .


Благословен човек, който се уповава на Господа.

Редактирано от Eжko_ на 30.03.07 08:44.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 13:12



И аз възприемам радиестезията по подобен начин.
Не съм чувал, обаче, Православието да приема този метод като допустим.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Tимoтeй]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 13:17



Извинявай, Тимотее, при всичкото ми уважение към тебе, не мога да не забележа следното. По-горе ти твърдеше, че радиестезията е научен метод (аз, прочее, се занимавам с наука), а сега казваш, че радиестезистът работи с подсъзнанието си. Тук има противоречие - научната дейнаст е съзнателна, е не подсъзнателна.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 13:20



Харесват ми много от нещата, които пишеш.
Не разбирам само защо си против Православието.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Koльo_61]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано30.03.07 13:53



"""И аз възприемам радиестезията по подобен начин.
Не съм чувал, обаче, Православието да приема този метод като допустим."""


Трябва ли да се обяви официално нещо, което не протеворечи на Божиите постановления. Иглотерапията, например, идва от Далечния езически Изток, но ето, че тя е твърде полезна, работейки с естествените закони на Природата. Хомеопатичното лечение също може да бъде полезно, освен ако с него не започне да се злоупотребява, като зад него се прикриват разни лъжелекари, повлияни от разни окултни практики, врачки, баячки и пр. Когато се използва добросъвестно, когато се уповава на Божията помощ и подкрепа, лечителят хомеопат без съмнение е Божий служител. Ето например какво се казва в житието на руския старец Гавриил (Зирянов) - 1844-1915, който имал дар на прозорливост и чудотворство. Подвизавал се е в Оптина пустиня:

"Вестта за новия, благодатен и любвеобилен старец водела при него много богомолци. Много от тях се обръщали към него и за телесните си болести. Излекуваните със сълзи се кланяли в нозете му и благодарели за своето изцеление. Но старецът, споделяйки радостта им, винаги вметвал: "Тук аз нямам роля - на Небесната царица благодарете..." Но тъй като тези случаи не оставали безизвестни сред народа, то старецът започнал все по-често да прибягва към хомеопатични лекарства, давайки на болните капки и гранулки и мнозина се лекували от тежки и сериозни заболявания. Наистина, и той самият обичал хомеопатията и се лекувал с нея. Но въпреки това често слушал от тези, на които помогнал да оздравеят: "Да! Вие и водата да благословите, и от водата човек ще се излекува..."

Положително отношение към хомеопатията са имали и св. Игнатий Брянчанинов, св. Теофан Затворник, св. Йоан Кронщадски, наскоро починалия старец Йоан Крестянкин и други.

Така е и с радиестезията, така е и с ирисовата диагностика - вреда няма дотогавау докато всичко се върши добросъвестно, в съгласие с Божия закон.


Благословен човек, който се уповава на Господа.

Тема Re: Премъдростта - "дихание на Божията сила"нови [re: Eжko_]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.03.07 14:05



Преди всичко не можеш да докажеш, че тоя апокриф е от Соломон.
А ако смяташ, че текстът, който аз копирах за радиестезията не е верен - ок! Това си е за твоя сметка!
Но на мен лично окултното, в смисъл "дълбоките тайни на Сатана" не ми се нрави.
Скритите Божии тайни се откриват наистина от Бог, но ако някои не различават духовете и бъркат демоните с Божиите тайни - това вече не е мъдрост от Горе, а мъдрост бесовска, която само привидно се представя за божествена! Или каккто вие казвате - прелест!



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Koльo_61]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано30.03.07 14:10



"""Тук има противоречие - научната дейнаст е съзнателна, е не подсъзнателна."""

"Най-голямата заслуга на ДМИТРИЙ ИВАНОВИЧ МЕНДЕЛЕЕВ е откриването на периодичния закон за химичните елементи (1869 г.). На основата на този закон обобщава основните принципи на неорганичната химия като създава
периодичната система на химическите елементи и пръв в историята
на химията предсказва съществуването на неизвестни
дотогава елементи - скандий, германий и галий."

Интересно е, на какво ниво е направил това - на съзнателно, или под_съзнателно.

Има, разбира се, много примери в науката - така наречените хипотези - предсказания, които понякога се оказват верни.

Защо да не приемем факта, че мнозина открития ни се дават свисше. Разбира се, има и открития, които се предоставят от княза на този свят [най-големият учен - всезнайкото на ], който пускайки зрънце истина, покрай него "зарибява" множество полуистини и лъжи тъй, щото ако е възможно да оплете колкото се може по-вече хора и ги направи слуги в богоборството си. Така се е пръкнала дарвиновата теория за произхода на видовете, която бидейки привидно научна, по същество отрича Сътворението, а с това и Бога, Творецът на всичко видимо и невидимо.


Благословен човек, който се уповава на Господа.

Тема Re:нови [re: Koльo_61]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.03.07 14:48



Не съм против православните като цяло, а против езическите залитания в православието. Както и против фанатизма на всяка християнска деноминация - без изключение!
Вероятно е невъзможно за някои да стигнат до Бога само чрез четене на Словото Му и имат нужда от детски градини, училища и университети, но за мен няма по-велик учител от Словото и по-жив пример от Христос!
Вярно е, че съм се родила сред християни и никога не съм познавала неверието, но понеже на младини исках да противореча на родителите си, се лутах и из всякакви религии и езотерика... После се върнах "у дома" - при Бога и Словото Му! И понеже Бог е твърде милостив и търпелив, и поради огромната Си любов - ми прости и ми даде благодатния Си мир и радостта, която само Той може да ни даде!
Засега мисля, че Бог има "свои" сред всички християнски църкви, както и пише, че всеки, който е вършил добро ще възкръсне за вечен живот. Познавам добри и толерантни м/у всички деноминации, но фанатизмът, че само тяхната църква е спасяваща е душеунищожителен!
Днес за всеки характер и душевна нагласа си има и църква, защото както е писано - хората си трупат учители по своите си страсти! Но за съжаление - всички "трапези" (учения) са пълни с бълвоч (повръщано) и нечистота (деморализация, беззаконие,езичество...) и няма вече здраво учение под слънцето, неопетнено от човешката пошлост и суета.
И ако аз не признавам кръстенето, иконите, свещите и пр., но мисля, че молитвата на всеки зависи от сърцето му, а не от външните белези, то в какво ме обвиняват някои?! И ако не мисля според каноните на църквите, а на Словото - къде е грехът ми?!
Ако членството ми в Божията църква според мен е невидимо, защото законът трябва да е написан на плочите на сърцата ни, т.е. подпечатан от Божия Дух, а не с човешки печати на хартийка, то защо човеци ме анатемосват като еретичка!? Поради вярата ми в Бог и Исус ли ме анатемосват или защото мисля не като тях?! Да, второто е! Но това не доказва, че те са прави, а аз съм поела пътя към ада, както някои тук се опитаха да ми внушат! Защото Господ Исус не е православен или католик, нито е протестант, та да съди с човешка мярка, но съди според сърцето и делата ми! И слава Богу, че Бог не е човек! (Това вече го казвам за хиляден път! Дано някои схванат смисъла му!)
Защо понякога пиша в православие?
- Защото под Православие разбирам правилно славене на Бог и правилно разбиране на жертвата на Сина Му - Исус! Но ПРАВО-СЛАВИЕТО не е източното или западно православие, а нещо, което е свързано с ДУХА на Бога и Словото Му!
И само още няколко реда - Тимотей казва, че Сатана не се докосва до подсъзнанието на здравите хора!??? Кои са здрави питам аз? Няма подсъзнание, до което Сатана да не може да се докосне. Друг е въпросът дали Бог ще му позволи да навреди нечие съзнание.
Ако Сатана можеше да изпитва и атакува самият Христос, кой ще му забрани да атакува нас!
Нали това е целта - да се научим да влизаме в битката със злото, въоражени с Христос и Неговите "оръжия"!!!
Знаем ап. Павел какви "оръжия" споменава, както и кой е нашият щит! (Ефесяни 6:11-18)
Бог, който е създал всичко видимо и невидимо, Богът на Авраам, Исаак и Яков да е с теб, както и благодатта на Сина Му да те пази!
ПП -Не търси майка си повече - остави разрешението на този проблем в Божиите ръце и когато получиш Неговия мир, може и да разбереш какво е станало. Иначе само ще страдаш! А аз желая да имаш мир!



Тема Не проследих подробно, но май "пчеличката"нови [re: Eжko_]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано30.03.07 15:09



води в резултата, до тук!



Тема Re: Не проследих подробно, но май "пчеличката"нови [re: maycal]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.03.07 15:27



Не е важно кой "води", а дали хората стигат до Бога, въпреки нашите верски недоразумения.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Eжko_]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 15:37



Драги ми Ежко,
Разбира се, че на съзнателно ниво. Всичко в посочения случай е резултат на определени закономерности, които са разбрани, осмислени и използувани за прогнозиране. Тебе май те учудва, че е налице предсказване. Бих могъл да ти дам много подобни примери. Всъщност, прогнозирането е същностна черта на науката. Ако една теория не дава верни предсказания, тя се отхвърля (или усъвършенствува). Аз самият се занимавам с наука (и то точно тази, от която си избрал примера си), и за мене всичко това, за което ти пиша е очевидно.

А радиестезията, както ти посочи и Пчеличката, няма научна основа.

Съжалявам, че трябва пак да ви го кажа: публикувах темата си не за да тавам повод за многознайковщини, дървени филосовщини и безпочвени спорове. Ако желаете да помогнате, пишете по същество, и за предпочитане на е-поща, посочена в блога.



Тема Re: КЪМ МОДЕРАТОРИТЕнови [re: Koльo_61]  
Автор cuddly ()
Публикувано30.03.07 15:37



пиши им бележка, може да не са ти прочели искането.




Тема Re: Радиестезия???нови [re: Eжko_]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 15:56



"Трябва ли да се обяви официално нещо, което не протеворечи на Божиите постановления."

Разбира се, че трябва, понеже не е очевидно, че не им противоречи. Самият факт, че се водят спорове показва това.

Изненадан съм, че православни хора смятат радиестезията за допустима. При възможност ще питам свещеници по въпроса.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Eжko_]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 16:00



И отново: моята тема не е "Радиестезия - pro et contra".

За да сте коректни, направете си ваша тема по въпроса, и там разисквайте.

Чакам отговор от модераторите защо не изпълниха молбата ми темата да беде постоянна.



Тема Re: КЪМ МОДЕРАТОРИТЕнови [re: cuddly]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 16:01



Писах.



Тема Re: Премъдростта - "дихание на Божията сила"нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 16:06



Баш така си е. Много ми харесва това, което си написала, и се чудя защо не си... православна!

Редактирано от Koльo_61 на 30.03.07 16:29.



Тема Re: Премъдростта - "дихание на Божията сила"нови [re: Koльo_61]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.03.07 16:11



Аз си мисля, че съм такава, но в смисъла в който се изразих!





Тема Re: Радиестезия???нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано30.03.07 16:26



"Не знам при какви обстоятелства е изчезнала майка ти,... "

Написал съм го в блога, към който съм дал връзка.



Тема Re: Радиестезия!!!нови [re: Eжko_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.03.07 18:59



Напълно съм съгласен с теб. Нима е възможно от хиляди години да се практикува метод, помагащ на хората в земните им нужди и никой от Апостолите или светиите нищо лошо да не каже и ДНЕС напълно да се отрича.

Нима дори и вода не можеш да намериш без този метод в лозето си. А ако си строиш къща и не извикаш специалист може постоянно влага да имаш по стаите и даже ревматизъм да хванеш. Ако къщата ти е върху водна жила.

Ако къщата е изградена върху разлом, то хората имат главоболие и имират от рак. Бащата на един млад човек умира от рак и синът идва да го замести в неговия кабинет и получава главоболие през деня. Извиква радиестезист и той установява разлом под стаята му и силна вредна вълна. Тази стая става на склад и синът се премества в друга стая. Слава на Бога се казва в такъв случай.



Тема Re:нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано30.03.07 19:07



Горкият човечец. Той наистина гледа снимки и вярва, че може да познае кой е жив и кой мъртъв. Този път изпитах искрено съжаление към православните. Хиляди от тях ходят на поклонение в Кръстова гора и в храма на Ванга, вярват в чудотворната икона от село Свирачи, която удря грешниците по главите, умиляват се, когато чуят разказ за плачеща икона или за появяване на Дева Мария, нямат нищо против радиестезията, защото църквата им нямала официално становище по въпроса, молят се за мъртвите.... Може би именно заради някои искрени души Бог все още ни чака търпеливо.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Eжko_]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано30.03.07 19:40



Положително отношение към хомеопатията са имали и св. Игнатий Брянчанинов, св. Теофан Затворник, св. Йоан Кронщадски, наскоро починалия старец Йоан Крестянкин и други.

горките

, в кой ли кръг на пъклото се мъчат сега??
(и ежко, акопунктурата е измама - лъжа, която няма нищо общо с науката. ако ти си падаш по игли и игленици, то моляте, не завличай и други православни в заблуждението си)



Тема Re: Не проследих подробно, но май "пчеличката"нови [re: пчeличkaтa]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано30.03.07 19:42



някои стигат до Бога, стига да не им пречат иглите по тялото им



Редактирано от spanishcaravan на 30.03.07 19:43.



Тема ТИМОТЕЙ, ПОМОГНИнови [re: Tимoтeй]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано30.03.07 19:48



Тимотей, би ли ми помогнал?
един мой приятел изчезна преди време. близките му се съмняват, че е убит. може ли да ти пратя снимка, а ти да кажеш дали е жив или е мъртъв? ако искаш и на лично съобщение ми отговори. ще ти бъда признателен ако ми отговориш

Редактирано от spanishcaravan на 30.03.07 20:39.



Тема ЕТО И СНИМКАТАнови [re: spanishcaravan]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано30.03.07 19:50



Редактирано от spanishcaravan на 30.03.07 19:51.



Тема Re: Радиестезия!!!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано30.03.07 20:36



Дали тази дама е още жива? Ако да, можеш ли да ми намериш адреса и телефонния й номер





Редактирано от Heпoзнaт® на 30.03.07 20:37.



Тема Re: МОЛБА ЗА ПОМОЩнови [re: spanishcaravan]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.03.07 20:41



Ще се опитам след молитва с Божия помощ. но трябва да я отпечатам, защото от екрана става смесване от лъчение и става трудно. Прати ми я на бележки или на имейла.



Тема Re: ЕТО И СНИМКАТАнови [re: spanishcaravan]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.03.07 20:43



веднага не мога. Ще ти кажа на бележки.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Koльo_61]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.03.07 21:27



Пояснявам, защото виждам, че си разумен човек. радиестезията не е чиста наука, а смесица между изкуство и наука. Не може да се занимаваш научно с пеене, ако нямаш талант в пеенето. Тук е точно така. всеки не може да се занимава с радиестезия, а само този, който има способности за усет.

Не става въпрос, повтарям, за предсказание, а за ИЗМЕРВАНЕ! Класически пример: Бащата следи по карта как пътува кораба на неговия син и установява че два дни стои на едно място. Когато се връщат и бащата пита сина си защо стояха на място, синът казва, че имали повреда в двигателя. Въпрос на измерване на специалист.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp (новак)
Публикувано30.03.07 21:45



Кольо, използваш mail.ru за блога си, но при регистрация в него започва яко спамене...

Detailed e-mail analysis
E-mails per week Spamminess

3.5 e-mails/week

After entering our e-mail address on this site, we received 3.5 e-mails per week. They were somewhat spammy.

How much e-mail?
We typed our e-mail address into the forms we encountered while surfing mail.ru's web site. Since then, we've been receiving an average of 4 e-mails a week, with an average SpamAssassin score of 5.

Sample Inbox
This is what our inbox looked like after we signed up with mail.ru (up to 10 random samples).

Sample Inbox
Subject Sender Date
Confirm subscription
mai...@list.ru December 2006
Subscription confirmed
mai...@list.ru December 2006
SiteAdvisor
mai...@list.ru December 2006
SiteAdvisor
mai...@list.ru December 2006
SiteAdvisor
mai...@list.ru December 2006
SiteAdvisor
mai...@list.ru December 2006
SiteAdvisor
mai...@list.ru January 2007


Коригирай се...!




Тема Re:нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.03.07 21:59



Ти тотално си се объркал. На жената й е простено - жена е, но на тебе не. Никой не вярва на Ванга нито на кръстова гора нито на явяване на Дева Мария, което е католишко еретично и съмнително чудо, но да говориш против плачешите икони, които плачат и заради тебе, който си хем умен, хем глупав, това е вече прекалено.

А да говориш за картини, като си слепец, е смешно и тъжно. Бог да ти прости невежеството!



Тема Re:нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.03.07 22:29



Вече започна да ми става весело!
А ми е още по-смешно, че иконите плачат заради нас, пък ония еретически статуи на дева Мария, дето пускат и кървави сълзи (често животински, но и човешки понякога) - НЕ! Ми как! Те, ония еретици - католиците нямат такива чудесии бе! И как шъ плачат за нас - сигурно ни мислят за православни еретици и затуй не им пука за нас!
Само нашите православни си имат, ама съвсем истински плачещи икони!


Чудя се вече кой за кого плаче, щото на мен толкова смешно ми стана, че вече и да се ядосам не мога!
ПП - Едно време ме затрупваха с новини, снимки и книги за всички плачещи статуи на Марии по света. Ужассс!!! Ако и ПЦ последва католическите методи за промиване на мозъци на членовете си, какво ли ще стане в близките години!?!



Тема Re: Не проследих подробно, но май "пчеличката"нови [re: spanishcaravan]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано30.03.07 22:42




Абе то и днешното християнство май доста хомеопатично го раздава, ама рейтингът му продължава (засега). И щом пироните с игли готови сме да заменим...
Идеи за нови секти:
Християни-радиестезисти
Християни-хомеопати
Християни-магьосници (и врачки),Християни-хомосексуалисти, Християни-йоги и какви ли не си имаме вече...
Но християни, които да принадлежат на Христос кога ще видим???



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор onchoo ()
Публикувано30.03.07 23:58





ох ох ох ох ох ох ох ох

Много тъжна и неприятна мистериозна история!

Много ми е неприятно ,но си мился че най-вероято не е вече между живите!
Също така поради странните обстоятелства единственото което ми два на ум , незнам какво предстаалява този дом и ка се грижат там за хората, но ми идва на ум да страшната хипотеза евентуално да е станала жертва на чернат търговия с органи !
защото в противен случай все щеше да с еоткрие някаква следа от човека - жив или мъртъв!

Междодругото скоро стана ясно за забележително голям грой хора изчезнали безследно в един район на България за ктаък период от време ! и то млади и здрави!

какво да кажа за възрастни и безпомощни хора като в положението на тази Мила женица !

Нехайното отношение на полицията и това че е имала все пак достъп до медицински лица и иследвания ме навежда на този умопомрачтелен вариант!

Кольо скед като си сложил тази тема и очевидно очакваш някаква подкрепа или помощ би трябвало да се довериш малко повече на хора като Тимотей който ти предлааг помощ и явно разбира от това з акоето говори ,а не да се държиш като невяращ и с недоверие и скептицизъм!

Смехотворните Бълнувания на Пчеличката няма смисъл да коментирам , тя успява във всяка каца с мед да забърка и една лъжица от собствените си нечисти схващания и недаекватни безкрайно дълги коментари!

Невиждам и пречина темата да е постоянна!!!

Народе!!!!

Тема вестник "Врачка" - флагмана на окултистанови [re: onchoo]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано31.03.07 00:11



Кольо скед като си сложил тази тема и очевидно очакваш някаква подкрепа или помощ би трябвало да се довериш малко повече на хора като Тимотей който ти предлааг помощ и явно разбира от това з акоето говори ,а не да се държиш като невяращ и с недоверие и скептицизъм!

ох ох ох
значи затова толкова яростно защитаваше оня бяс -





Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: onchoo]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано31.03.07 00:15



Междодругото скоро стана ясно за забележително голям грой хора изчезнали безследно в един район на България за ктаък период от време ! и то млади и здрави

???????



Тема Re:Да се има предвид, че католиците(клира!) многонови [re: пчeличkaтa]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано31.03.07 00:17



резервирано и строго се отнасят към всякакви съобщения за "плачещи мадони" и други чудеса!Отношението им е много критично май!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: *abi*]  
Автор onchoo ()
Публикувано31.03.07 00:19



Скоро чух за това но не съм се запознал с подробности.
Ставало дума за Добричка област - преди време в период от 5 години са били регистрирани тези случаи но не е дадено гластност за това.



Народе!!!!

Тема Re: вестник "Врачка" - флагмана на окултистанови [re: spanishcaravan]  
Автор onchoo ()
Публикувано31.03.07 00:39



И какво разбра ! че и Тимотей е Шаман ли , че православните свещеници за теб са някаква шайка шарлатани ... сигурно изключително ще ти е приятно да искараш такава действителността !

Ама има да вземаш - не те знам кой си и за какво се бориш ! само виждам че някоии хора много малко тук се опитват да замерват всичко което не съвпада със собствените им скодомуни разбирания за християнство със екскременти.

Злостни зависливи коравосърдечни човечета,кото от всяка тема правят изтривалка за собствената си душевна обърканост!

РОботчета програмирани от чужди евангелски или други сектански центрове.

Дръж се поне малко адекватно като човек!

Народе!!!!


Тема Re: вестник "Врачка" - флагмана на окултистанови [re: onchoo]  
Автор spanishcaravan (i know you can )
Публикувано31.03.07 01:03






(на Прокимен дължим благодарности за туй кадро ;) )



Тема Re: вестник "Врачка" - флагмана на окултистанови [re: spanishcaravan]  
Автор onchoo ()
Публикувано31.03.07 01:19



сега дай да разнищим и разобличим и Руската Православна Църкава.

Да не оставим континент или кътче в света където свободно да се разхождат православни попове!


накрая само трябва да останат онези бледолики момчета с белите ризки черните гащи и табелчици с името на грдите - като погребални агенти - дето раздават брошурки и гоорят с английски акцент нещо за Джизъс ама не съвсем!

Оня ден идват две бабки и носят някаква брошура -нещо от рода Да почетем паметта нанай добрия човек живял на земята!!!

Боже колко Мъка :(








Редактирано от onchoo на 31.03.07 01:22.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Tимoтeй]  
Автор lachistein™ (грозно снупи)
Публикувано31.03.07 13:55



сега пък и изкуство! ахахахахаха
нищо чудно, че кривиш от Пътя. та ти нямаш правилни понятия за нещата

тест за окултно кървене


Тема Re: Радиестезия???нови [re: Koльo_61]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано31.03.07 16:51



"прогнозирането е същностна черта на науката. Ако една теория не дава верни предсказания, тя се отхвърля (или усъвършенствува)."

Неверните предсказания (хипотези) на у ч е н и т е не са ли в пъти по-вече от верните ? Сега е лесно да кажем, че предсказанието му е нямало как да не се сбъдне, но истината е, че е можело да се окаже и невярно. Понякога дори и когато "виждаме" че прогнозите ще се изпълнят на 100 процента, пак има изненади. Известни са думите на Менделеев, че науката започва оттам, откъдето има измерване, но явно е, че след измерванията остават хипотезите, а докато те се оправдаят - или не, си остават просто предсказания на ниво "шесто чувство".

За да има човек свръхчуствителност - такава, каквато мнозина нямат, да бъде с по-изострена чуствителност в определени области от другите, не е задължително да ползва "услугите" на злите сили, не е задължително да става медиум и да слага табелка "екстрасенс".

Съществуването на различните видове вълни, лъчения, е част от Природата, и какво толкова чудно, че някои ги усещат и различават по-вече от останалите, даже и използват затова и измервателни уреди. Детекторът на лъжата какво е - как ние усещаме, че някой ни лъже, а ето, че и машина може да "усеща" лъжовните "вълни".

Защо не се чудим на някои животни, които предварително усещат някои природни бедствия - те нито са научни работници, нито са медиуми - а се чудим на хора, с по-големи таланти от нашите. Пак да кажем: съвсем друго е, ако с тези таланти се зло_употреби. Както добрият хомеопат може да лекува добросъвестно, така също може и да се увлече в окултното и оттам насетне не се знае докъде ще стигне със злоупотребата на таланта си.

Когато отидем при един способен, талантлив лекар, не го питаме за вярата му, нали, а ето, че му се доверяваме, макар, че мнозина от съвременните лекари са или "православни езичници", или атеисти, или са залитнали по някое окултно течение, или по някоя източна философия, или дори са членове на някоя секта, и т.н. и т.н. А ето, че тук някои се възмутиха от способностите на един човек, вярващ в Триединния наш Бог, отрекъл се - и отричащ се ежедневно - от лукавите (което не го прави безгрешен, разбира се, но не го прави и медиум) и побързахте да го обвините в "болна мистика".

Ако сега сред нас дойде един старец, дарен от Бога с благодатта на прозорливостта, и него ли ще започнете да разпъвате, понеже видите ли, не било съвсем научно. А що пък, да не е научно - да не би от Твореца - от Абсолютния Академик - да има по-голям професор в областа на науките, или в каквото и да било.

. . .



Благословен човек, който се уповава на Господа.

Редактирано от Eжko_ на 31.03.07 17:16.



Тема Re: Радиестезия!!!нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано31.03.07 17:47



Ако бях модератор щях да ти затрия постинга като неправославен и да ти направя последно предупреждение.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Eжko_]  
Автор lachistein™ (грозно снупи)
Публикувано31.03.07 19:42



абе я стига глупости бе!
един човек с войнстващи християнски претенции като тези на дядо ти тимотей, който с по инквизиторскиму яростен ентусиазъм и съмнителен патос търчи да заклеймява всеки и всичко, дето е отвъд хоризоните на схоластичната му действителност, изведнъж се обявява за 'свръхчувствителен' (щото груб човек не можел да усети излъчванията. сиреч 'аз' съм надарен и важен. да! суета на суетите!!!) и дори охотно предлага да помогне, като потвърди или отхвърли нечия 'умрялост' по негова снимка!! ама вие представяте ли каква умопомрачителна отговорност е това?? и извинява цинизма на идиотското си увлечение с това, че светците не били казали нищо против него! не е нужно нещо да е отречено в светото писание, за да го отрече и обществото като деградивно, неморално и цинично.
само елементарен дедик с липси от всевъзможно естество ще тръгне да съчетава тези две самоизключчващи се реалности в живота си
отвратен съм

тест за окултно кървене


Тема Re: Радиестезия!!!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано31.03.07 23:02



Ако бях модератор, щях да ти отправя последно предупреждение за това, че позориш православието със своя окултизъм и сатанизъм. Познаването на каквото и да било чрез гледането на снимка не е нещо, с което един християнин може да се гордее.



Тема Re: Радиестезия!!!нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор onchoo ()
Публикувано31.03.07 23:13



Първо изглади собствените си криворазбрани схващания и престани да вкарваш християнството в рамките на твоя собствен мироглед.Отнася се и за други знайни и незнайни "просветители" в този форум!

ако бях ,ако бях...казваш ,ако беше щеше да надробиш една ,но слава Богу че не си !
единственото което е възможно да бъдеш запомнен с фалшивото си джавкане по адрес на православните в България!
Хич не ти прави никаква чест,ако това те интересува де!!!

Народе!!!!


Тема Ежко, в крайна сметка подкрепяш ли, оправдаваш линови [re: Eжko_]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано31.03.07 23:26



"радиестезизма" по снимки, и ако го признаваш, доколко по-конкретно е условен, ако мислиш, че е такъв(условен)?Пространно си изложил(и съответно в голяма степен си отгворил на въпроса) теоретична обосновка на възможните "фини процеси" в битието по принцип, има ли обаче нещо да добавиш специално за конкретния случай.Впрочем ти чел ли си книгата "Болна и здрава мистика", ако си я чел, спомняш ли си за разделянето на здравата мистика на :естествено-благодатна, и свръхестествена, и по правило кои са субектите и?

"[8:8] Ако някой желае голяма опитност, мъдростта знае отдавна миналото и налучва бъдното, знае тънкостта на думите и разрешението на загадките, предузнава личбите и чудесата и сетнините от годините и времената. . ."

Според теб, това и за радиестезизма по снимка ли се отнася и в какви случаи?



Редактирано от maycal на 31.03.07 23:38.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано01.04.07 14:06



само дали ще умре по здравословни причини ли разбираш, или можеш да разбереш някой дали ще умре примерно здрав при злополука?
в смисъл усещаш здравословното състояние или колко живот остава на някого?



Тема Re:нови [re: Koльo_61]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано01.04.07 16:18



Кольо, не съм получил бележка и извинявай че чак сега ти отговарям.

Разбирам много добре болката от загубата, и от отношението на полицията и държавата. Същото се беше случило с мой близък преди петнадесетина години. Не виждам обаче, какво ще помогне да направим темата постоянна. Ще се молим за майка ти. Понякога сме безсилни, и ни остава единствено да се уповаваме на Бога. А за Него няма нищо невъзможно...

поздрави и не се отчайвай
Косьо



Тема Re:нови [re: maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано01.04.07 21:49





:

Благословен човек, който се уповава на Господа.

Редактирано от Eжko_ на 01.04.07 21:53.



Тема Re:Станал е пропуск!??нови [re: Eжko_]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано01.04.07 22:04



Ежко, изглежда при редакцията на постинга си, си пропуснал , "изпаднало" е

, съдържанието, останало е само мотото!



Тема Re: Радиестезия???нови [re: Koльo_61]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано01.04.07 22:35



Прочетох историята за майка ти и наистина те рабирам повече, отколкото можеш да си представиш.
Не мисля, че са я убили за органи, защото се предпочитат млади и здрави хора...Но ако не е сред живите, поне да бяха издирили от полицията тялото и! Не би могла да отиде кой зне колко далеч в това състояние. Ако родният и дом не е в София или някой спомен я е отвел в друг град по неведоми пътища, би могло и там да се търси.
Но аз мисля, че няма смисъл след толкова години на неизвестност да се надяваш на чудото да е жива. Съжалявам, че го казвам, но ако я откриеш жива - наистина ще си е чудо! А на полицията не им пука за такива случаи.
На мои близки майките (със напреднала склероза) така са изчезвали, но все ги намираха. Веднъж цяла нощ търсихме една съседка и накрая, когато загубихме надежда, един човек, който я открил премръзнала в съседен квартал я докара с колата си, защото в джоба и беше л.карта и пенсията и дори.
Но... стават такива неща.
Не ми е приятно да ти казвам, но в моргата на съдебна медицина има мнооого неизвестни, а в гробището съм виждала гробове на млади бездомници, някои без име дори и с приблизителна възраст. След година-две всичко изчезва и никой не се сеща, че тези хора са живяли някога, ако това може да се нарече живот.
Трагедията ти е една сред милионите трагедии и затова ти казах, че не бива да се тревожиш повече след толкова години, но твоя воля.
Все пак дано вземеш някакво разумно решение и станеш уравновесен, а не както досега.





Тема Re:нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано02.04.07 11:33



Здравей, Косьо,
Благодаря за готовността да се молиш за мене. Аз всъщност помолих за нещо много по-малко и по-лесно: да направите темата ми постоянна.

Възобновявам молбата си!


Николай



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано02.04.07 11:43



Извинявай(те),
Исках всъщност да публикувам обявлевието си в blog.bg, но там не намерих начин да поставя снимката. Даже питах в един от форумите как да направя това, но не ми отговори никой. Затова се спрях на mail.ru, който е мнаго удобен за използуване.



Тема Няма грешканови [re: maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано02.04.07 12:22



""""Ежко, изглежда при редакцията на постинга си, си пропуснал , "изпаднало" е

, съдържанието, останало е само мотото!""

Няма грешка, "само" мотото "Благословен човек, който се уповава на Господа." - е най-важното и отговаря на всики въпроси.



Благословен човек, който се уповава на Господа.

Редактирано от Eжko_ на 02.04.07 12:24.



Тема Конкретни въпроси!нови [re: Koльo_61]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано02.04.07 16:44



Защо искаш темата да е постоянна, на какво разчиташ, какво целиш, на какво се надяваш?



Тема Re: Конкретни въпроси!нови [re: maycal]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано02.04.07 17:28



Мaycal-e,
Отговорът е очевиден.

Моля те, не ме ядосвай!



Тема Re: Конкретни въпроси!нови [re: Koльo_61]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано02.04.07 17:43



"Мaycal-e,
Отговорът е очевиден.

Моля те, не ме ядосвай!"


Даже и да е "очевиден" отговорът, според теб , може да обясниш пак , с идеята да въздействаш върху други, включително и на модераторите, и да ги убедиш да ти изпълнят молбата!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано03.04.07 12:19



Модераторите (на клуб "Православие" (?!)) не удовлетворяват молбата ми.

Затова аз сам ще си правя темата постоянна!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано03.04.07 12:21



Модераторите (на клуб "Православие" (!)) не удовлетворяват молбата ми.

Затова аз сам ще си правя темата постоянна!



Тема Re: Конкретни въпроси!нови [re: maycal]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано03.04.07 13:07



Защо да обяснявам? Нали (като православни) би следвало да сте разсъдителни и - най-вече - изпълнени с любов към ближния.

Sapienti sat!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано03.04.07 13:15



"""Модераторите (на клуб "Православие" (!)) не удовлетворяват молбата ми.

Затова аз сам ще си правя темата постоянна!"""



ние ще ти помагаме




Благословен човек, който се уповава на Господа.

Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Eжko_]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано03.04.07 13:18



Благодаря, Ежко!





Тема Прекомерната и несъответна грижа към ближния-изразнови [re: Koльo_61]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано03.04.07 15:30



на недоверие към Бога!

Ако си убеден, че има надежда и шанс да научиш нещо за майка ти и евентуално да я намериш(дано в подобен случай да е получила подобрение от крайно тежката степен,ако съм разбрал добре, на болестта на Алцхаймер, която е имала), продължавай да действаш в тази насока!Успех!



Тема Re: Прекомерната и несъответна грижа към ближния-изразнови [re: maycal]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано03.04.07 15:48



Големи теоретици сте.





Тема Re: Прекомерната и несъответна грижа към ближния-инови [re: Koльo_61]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано03.04.07 22:52



Тоя клуб е последното място на света, където би намерил някаква отзивчивост.



Тема Re: Прекомерната и несъответна грижа към ближния-инови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано04.04.07 08:20



"""Тоя клуб е последното място на света, където би намерил някаква отзивчивост."""

Ти самият даваш пример на отзивчивост, вдигайки темата на Кольо.




Благословен човек, който се уповава на Господа.

Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: *abi*]  
Автор onchoo ()
Публикувано05.04.07 10:51



И Петков ще търси изчезналите от Добрич

Вътрешният министър Румен Петков стана поредният МВР шеф, който обеща помощ за разкриване на 17-те случая на безследно изчезнали хора в Добрич от 1992 г. до сега.
Петков се срещна вчера с близки на изчезналите и обеща да изпрати екип, който да работи по случаите. Освен това, ако част от събраната през годините информация не може да бъде използвана в лабораториите на МВР, тя ще бъде предоставена на партньорски служби. От интерпол ще се изиска информация за някои от случаите.
"У близките има впечатление, че вероятно не всичко е било анализирано както трябва и не е работено достатъчно методично. И на мен ми е трудно да ги опровергая", призна обаче той. До 3 месеца ще се проверят всички разследвания. Ще се възобнови и работата и по още два случая от 1993 и 1997 г., за които не е известно защо са архивирани.
Подобни обещания от МВР дават при всяко правителство без да има резултат. Бившият вътрешен министър Емануил Йорданов от кабинета "Костов" също праща екипи от София. А Бойко Борисов, който като главен секретар в екипа на Сакскобургготски бе наредил проверки на разследванията, обеща също и преразглеждане на случаит

Народе!!!!


Тема Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Koльo_61]  
Автор Илиянa_ (дървен философ)
Публикувано07.04.07 15:17



..... с Тимотей ? И откриха ли майка ти ?

-----



Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Илиянa_]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано07.04.07 15:20



И откриха ли майка ти ?

можеше да туриш една запетя или еднo тирe,а на края един удивител...

И откриха ли,майка ти!





Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: diadomateyko]  
Автор Илиянa_ (дървен философ)
Публикувано07.04.07 15:30



хахахх

Ще се опитам да се поуча от правописа си

-----


Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Илиянa_]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано07.04.07 20:59



хахахх Ще се опитам да се поуча от правописа си


добре де...

как ще напишеш:"България е вашата мaйка българи?"



Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Илиянa_]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано07.04.07 21:58



"Автор: Илиянa_
Тема: Re: Добре, де !!!

Какво стана ?
..... с Тимотей ? И откриха ли майка ти ?"


Защо питаш какво стана с Тимотей?Да не би и той да е изчезнал?





Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: maycal]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.04.07 16:41



Тази седмица беше тежка за нас. Ние трябваше да умираме, заедно с Христос, за да можем да възкръснем днес с Него!

Майка си той ще намери на небето и тук при нас ще намери Истината, Която никъде не може да я намери. Логично е майка му да не между живите, но и ние няма да живеем вечно на земята. Велико е обаче да си вярваш и Христов. Смъртта няма вече никаква власт над теб. Тя може само да те гъделичка и ти да се смееш...

Но дано Кольо да усети малко от нашата духовна радост и да се успокои!



Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Tимoтeй]  
Автор diadomateyko (старо куче)
Публикувано08.04.07 16:45



Смъртта няма вече никаква власт над теб. Тя може само да те гъделичка и ти да се смееш...


бе,аз викам на колегата:"защо тия умрели все се усмихват?
а,той вика:"смъртта ги гъделичка..."



Тема Re:нови [re: Koльo_61]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.04.07 10:28



Много тъжна история.
Но пък показателна в каква държава живеем.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Прекомерната и несъответна грижа към ближния-инови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано13.04.07 12:12



Христос воскресе!

Да, май си прав, за съжаление.

Как мислиш - модераторчетата тук получават ли парички за модераторлъка си?



Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Tимoтeй]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано13.04.07 12:16



Извинявай, при всичкото ми уважение и сдържаност към тебе, не мога да не ти кажа, че... порсто досаждаш с подобни обилно напухани с пудра захар локуми.
Извинявай, още веднъж!



Тема Re: Радиестезия???нови [re: spanishcaravan]  
Автор ease ()
Публикувано13.04.07 18:28



хубаво е да не се изказваш на базата на предубедженията си за това как стои един или друг въпрос

и хомеопатията и акупунктурата са научно доказани методи за лечение
има данни в големи научни списания, за клинични изследвания и е установено че и двете имат ефект

в ада горят тия, които тормозят хората заради налудните си идеи-примерно тия които са изгорили 4 милиона жени през средновековието, задето били вещици или тия изгорили учените които им казвали,че земята не е плоска...И те са го направили с идеята да защитят правата вяра, както са я разбирали...Точно като теб.



Тема Re: ЕТО И СНИМКАТАнови [re: Tимoтeй]  
Автор ease ()
Публикувано13.04.07 18:31



бъзика те
това е Джон Ленън



Тема Re: Радиестезия???нови [re: ease]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано13.04.07 18:36



добре щом ти казваш


Христос Воскресе!


Редактирано от spanishcaravan на 13.04.07 18:37.



Тема Re: Не проследих подробно, но май "пчеличката"нови [re: пчeличkaтa]  
Автор ease ()
Публикувано13.04.07 18:37



неграмотността ти не извинява плюенето по неща които не разбираш

ти ако имаш нужда от инжекция с пирон ли ще искаш да ти я направят, вместо с игла?

и кой определя кои части от медицинакта наука са съборазни с християнството и кои не? ти ли?запази си мнението за собствена употреба и ако не искаш да ползваш медицински услуги-недей, но не убеждавай хората, колко вредно за душата било да се лекуваш с неизвестни на теб методи, въпреки че са известни, тествани и приети в останалия свят.

Не си мисли,че ти имаш някакви прерогатви над Христос.



Тема Re: Радиестезия???нови [re: spanishcaravan]  
Автор ease ()
Публикувано13.04.07 18:46



Воистина Воскресе!





Тема Re: ЕТО И СНИМКАТАнови [re: ease]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано13.04.07 18:47



ама и ти си една





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ease ()
Публикувано13.04.07 18:50



аз пък много се дразня като някой все държавата му е виновна

тоя комплекс, че сме българи ни изяжда главата

аз живея в друга държава сега-да не мислиш, че има по-малко изчезнзли хора?

никоя държава не може да те спаси от всичко възможно



Тема Re:нови [re: ease]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано13.04.07 18:51



сега от някъде ще изкочи Мамантос (поозверял, че е заблажил чак от светла сряда) и ще те среже, че не се пишело така, а иначе



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: onchoo]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано13.04.07 19:25



"Невиждам и пречина темата да е постоянна!!!"
И `що не виждаш, бе, Ончоо?

Те и мУдераторите ви не виждат; ами да си оправите зрението тогава! Или аз да взема да ви го оправя!?

И пак питам: плащат ли за мУдераторлъка, а?

Едни дълбокомудрени локумороразтегатели сте се събрали тука... Пък се и самохарсвате яко! Идилия.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано13.04.07 19:32



за тебе църквата какво е?
благотворително дружество ли?



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: spanishcaravan]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано13.04.07 19:57



Има ли нещо лошо в това?

Нe схванах, все пак, какво те е накарало да ми зададещ такъв великомъдър въпрос...



Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Илиянa_]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано13.04.07 20:13



Е, ти пък за намиране на майка говориш...
Че кой ти гледа това! По-важно е демонстрирането на начетеност и красноречие. И самонаслаждението от демонстрацията.



Тема Re:нови [re: ease]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.04.07 21:06



Държавата не е виновна за всичко, но ... за много неща е.
Моят приятел е чужденец и всеки път като дойде тук ме е срам да излезем навън ... по мръсните улици, сред пресичащите на червено пешеходци и шофьори, сред препълнените и прелели контейнери за смет, в мръсния градски транспорт ... направо ме е срам.
И той всеки път ми задава един и същ въпрос: Как изобщо живеете така?
И аз всеки път си мълча в отговор ...
Била съм и в неговата държава, мога да сравня.
А със случаи на държавен непукизъм и бягство от отговорност и задължения от страна на институциите съм се сблъсквала прекалено често през последните 15 години.
Това не е нещо, с което да се гордеем.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: ЕТО И СНИМКАТАнови [re: ease]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.04.07 17:03



Трябваше да оставиш човека да се радва на хитростта си и лукавостта си.



Тема Re: ЕТО И СНИМКАТАнови [re: Tимoтeй]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано14.04.07 17:29



а ти се възрадвай с думите на светите отци произнесени за "облакогонци, обайници, поставчици на предпазни талисмани и гадатели":
"Ония пък, които упорстват в това и не искат да се отвърнат и отклонят от подобни вредни и езически измислици, постановяваме да се изгонват съвършено из църквата, както и светите правила заповядват, защото: "какво общо има светлината с тъмнината", казва апостолът? Или: "какво съгласие има църквата Божия с идолите?" Или: "какъв дял има Христос с дявола!"
(из Правило 61 на светия 6ти Вселенски събор

ще се зарадвам истински, ако признаеш, че си изхвърлил кристалното си кълбо в Дунава и, че си спрял да гадаеш по снимка на кой колко живот му оставало


Христос Воскресе!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ease ()
Публикувано14.04.07 20:53



а според мен недоволството е вътрешна характеристика на човека, а не реакция на външни събития

който е недоволен в България ще е недоволен и в Ню Йорк и в Лондон и в Амстердам и във Виена..това е

нищо не е съвършено на тоя свят-никъде

със сигурност има различни степени, но не е в това въпроса...поне за мен

за мен въпроса е какво има в мен...защото където и да ида си нося мене си с мен си





Тема Re: Добре, де !!! Какво стана ?нови [re: Koльo_61]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.04.07 21:12



Извинен си. Вярата ти е слаба. Това, което за теб е локуми, за нас е желязо. Точка.



Тема Re:нови [re: ease]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.04.07 21:16



Не мога да не се съглася с теб. Въпрос на вътрешна нагласа. Където и да ходя, вигаги отивам заедно със себе си. Дори и в затвора ще бъде абсолютно свободен!



Тема Re:нови [re: ease]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.04.07 21:47



Даваш ми идея за типичен пример - вкъщи чистим, а навън може да хвърляме фасове и хартийки на земята, щото не е наше, не е у нас, там друг ще чисти.
Недоволството е вътрешна характеристика на човека, ПОРОДЕНА от външни събития.
Човешките реакции са резултат на външни стимули и дразнения.
Така е, който е недоволен от мръсотията, безхаберието и непукизма в България, ще се дразни на същите неща и в чужбина.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано15.04.07 12:07



Тимотей с тва бесовско инженерство пак станахме за смях на четящите тука. Какво е това нормално паранормално инженерство дето св. Отци нищо не казали? Я се вземи в ръце.



Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.

Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: kaмъчe]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.04.07 18:15



Не, злополука е от Бога - трябва да си свят човек с Дух за да кажеш такова нещо!

Това е просто физическо измерване на реално излъчване. Почти всички хора го могат, а един на 10 има по-голяма чувствителност, нима не е така при музиканти и художници?



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: ARMAGEDON]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.04.07 18:18



Като си знаещ цитирай ми светец от последните 2000 години, защото явлението съществува от поне 5000 години! Ти замълчи! ТОЙ да говори!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Tимoтeй]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано16.04.07 01:04



Бате, кой да мълчи и кой да говори? Много спиритистко поведение имаш напоследък. У Ванга и някои други единият мълчи и другите говорят. Ти Библията и Преданието наръчник по всичко ли я имаш? Нищо не съм чел там конкретно за наркотиците примерно, а трябва ли?
Тука има едни баби и те от френската школа, гледат на икони и много познават, кой жив, кой си отива, абе отворили са си дето викаш вътрешните очи. Има и такива боб хвърлят, и леща, и куршуми леят и те като теб: ние вика сме от Бога, ти да мълчиш, щото другият ми каза, че... За астролозите и зодиаците в Преданието нещо пише ли? Пък и ти кога успя да се запознаеш с цялото Предание?
Я се вземи в ръце и да не ни срамиш тука, че всички само чакат за поредния ти бисер и да земат Православието на подбив.



Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.

Редактирано от ARMAGEDON на 16.04.07 01:08.



Тема От Бога е!нови [re: ARMAGEDON]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.04.07 15:39



Аа, мълчиш и нищо конкретно не говориш, само се мъчиш да се оправдаваш косвено и непочтено!

Всички ДЯВОЛСКИ дела са изобличени от светиите, освен тези, които НЕ ГИ Е ИМАЛО когато светиите са били живи!

А радиестезията е от 5000 години и всички светии са били ЖИВИ не само новозаветните, а и старозаветните!!!

Не се извъртай и не говори за неща, които не разбираш. Кажи НЕ ЗНАЯ - всъщност ТИ ГО КАЗА! Радиестезията е ФИЗИЧЕСКО УСЕЩАНЕ и всеки човек го има, даже и ти!

Слава на Бога да кажем за тази ни ДАРБА, данена ни от Него!



Тема Re:нови [re: ease]  
Автор Koльo_61 (неуравновесен)
Публикувано16.04.07 17:14



Не ми я защищавай ТАЗИ държава!...



Тема Дрън, дрън Re: От Бога е!нови [re: Tимoтeй]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано16.04.07 23:33



По твоята щура логика, Петдесетниците трябва да са най-автентичните християни и въобще всички така наречени харизматични учения. Щото тва дето уж правят не само не е отречено от Библията, но и многократно потвърдено. Айде сега де? Бог да те вразуми и дано не е твърде късно...
Жалко Тимотее, жалко ...

Изпитване на "вярност" на радиестезистите

Самите търсачи признават, че феноменът на вилката не се подава на обяснение. Но дилетантите в областта на физиката могат да си представят и да си вярват, че отклоненията на вилката би трябвало някак си да са повлияни или причинени от електровълни или от магнитна енергия.

Многократните опити за доказване на наличието на такива вълни или полета са били винаги отрицателни. По-горе вече споменахме за микровълните. Магнитното поле не може да се усети от човека. В 1954 г. в Холандия са правени опити, при които търсачите са били подлагани на магнитни полета с различен интезитет, по-силен от естественото магнитно поле на земята. Изпитваните не са могли да разберат, кога полето е включено, и кога - не.

Остава тезата за "специфичното лъчение на водните жили". Защо само подземната вода излъчва, а не и тази на повърхността на земята? Възможно ли е от физическа гледна точка "водната жилка" (това понятие дори не е правилно от гледна точка на геологията) да излъчва такъв успореден сноп, че човек да я усеща дори на двадесетия етаж на жилищен блок? Защо тук не е приложим естественият закон за разпространение на лъчите от един източник?

Вместо да отговорят на тези въпроси, гледачите се барикадират зад безразборни купища от псевдонаучни обяснения на понятия и явления, в които се споменават имената на известни личности. Вместо да се наричат "търсачи с вилка" или "гледачи", те се наричат днес с научно-звучащото име "радиестезисти" и "екстрасенси". Това разбира се прави много силно впечатление на профаните.


Пасивност на съзнанието
Всички тези научни обяснения обаче не отчитат един фактор: влиянието на окултните сили върху човешкия дух. Един махалист дава следните указания в книгата си "Духовно състояние при работа с махало": "Обективни резултати можем да постигнем само тогава, когато при търсене останем духовно напълно пасивни." Друг пише: "Единствено ... абсолютното, във всеки един случай свободното от предрасъдъци държание може да даде постоянни, успешни резултати." С други думи: който се моли, не може да търси с махало, защото не е свободен от предрасъдъци.

Духовната пасивност - точно това е целта на всички йога-упражнения и техники на медитация. Ето защо не е чудно, че в публикациите на радиестезистите на всяка крачка срещаме понятията на хиндуизма - идеята за микро- и макрокосмоса, както и твърдението, че всичко е проникнато от жизнената сила или праната (хиндуистката представа за космическата вълнова енергия). Един швейцарски институт по радиестезия се нарече "Медиана". Ръководителят му обяснява избора на името по следния начин: "Не случайно избрах името "Медиана". То е съставено от "медитация" (концентрация, отпускане) и "ананда" (блаженство). Божествените сили се обединяват под това име."

Пасивността на съзнанието или духа е свързана с опасността от сили, които могат обладаят човека и напълно да го променят и разрушат. Нека си припомним сляпата зависимост от духовния водач на последователите на сектата Ананда-Марга, типично хиндуистко движение. Преведено, името на сектата означава "Път към блаженството". Този " път" е довел не малко привърженици на сектата до ужасна смърт чрез самоизгаряне.

Трансцедентталната медитация също води до сериозни, тежки промени на личността. Посредством "мантрата" участниците напълно отварят личността си за духовете и така биват обладани от противни на Бога сили. Тази опасност съществува и при отварянето на духа за хипноза, която също изисква духовна пасивност. Немалко спиритически медиуми са открили своята способност при хипноза.

Носителят на Нобелава награда, световно известният изследовател на мозъка сър Джон Екълс, определя мозъка на човека като "машина, която може да бъде в услуга и на един дух".

"Обикновено "духът", на когото служи мозъкът ми, е собствената ми личност" - добавя известният писател Дейв Хънт, "но когато аз се намирам в едно променено състояние на съзнанието и предам управлението му на някаква сила, която някой си спиритист или учител по медитация нарича космическа, а някой медиум нарича "дух", тогава нищо не пречи на този нов "дух" да командва моя мозък и да произвежда в него преживявания, които ми се струват съвсем реални, но в действителност са само представи." Духовната пасивност е абсолютно условие за по-нататъшното "обучение на медиумите", както се изразява спиритистът Й. Гребер: "Той започва с една кратка молитва, прочита нещо от Светото Писание и размишлява върху прочетеното. След това той поставя ръката си, държаща молив, върху лист хартия и изчаква без каквото и да е духовно напрежение. Ако бъде принуден да напише някоя мисъл, която съвсем ясно му се вдъхва, той я написва. Ако ръката му се задвижи от чужда сила, той се оставя на волята "."

Обърнете внимание на благочестивата рамка но това упътване за развитие на медиална способност! Но не всеки, който си служи с християнския речник, има дарбата си от Бога. Това се отнася също и за онези махалисти, които сами си вярват, че Бог им е дал тази "дарба". Уочман Ний пише: "Всички мисли и откровения, които получава изпразненото съзнание, произлизат от злите сили."

Махалото - инструмент за врачуване

Един бивш махалист, който по-късно се покайва и обръща към Бога, пише: "Учудващо е, как добре дяволът замаскирва своите действия, като ги поставя под знамето на науката, за да може да обвърже и "учените"."Махалото не е нищо друго, освен помощен инструмент за врачуване."

"Духът, от когото бива обладан пасивният махалист, - пише швейцарецът Ханс Швендиман, автор на една книга, разглеждаща радиестезията от гледна точка на християнството - е предсказвателен дух, който ни е описан на няколко места в Библията. (напр. Деян. 16:16-19)"


Това ясно се показва в действията на радиестезистите. Фактът, че те не извършват някакви измервания на сила, а задават на своя инструмент въпроси, говори ясно в подкрепа на горното твърдение. Когато един радиестезист ходи по полето, където трябва да търси вода със своята вилка, той задава различни въпроси, като напр.:

1. Има ли наличие на търсения предмет (напр. вода)? Да или не?
2. Колко е дълбоко? (Следва отговор с дадена стойност.)
3. Какво е количеството? (л/мин)

По същия начин се процедира с махалото при избор на лекарства или при диагноза на болести.

Според д-р Кох, известен психиатър, способността за използване на вълшебната вилка за търсене на вода е също медиална нагласа, която в повечето случаи съжистелства и с други магьоснически грехове. Как може да се придобие тази способност? Д-р Кох пише: "Дарбата да се търси с пръчка или да се проследява нещо скрито с махало може да се придобие по три начина: посредством онаследяване, чрез предаване от някой силен окултист, или чрез експериментиране с магически формули, които са публикувани в съответните окултни книги."


Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.



Тема Говориш със страст, без знания!нови [re: ARMAGEDON]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано17.04.07 22:33



Ти ми отговори като човек с развихрено болезнено въображение! Съжалявам да ти го кажа, но веднага го доказвам.

Простичко те попитах защо никой от старите пророци и светии, нито от последните 2000 !! години никой православен СВЯТ човек с Дух Свети НЕ Е КАЗАЛ нищо против това човешко почти нормално и използващо се от хиляди години ЯВЛЕНИЕ?!

Ти не ми отговори а се отплесна да ми цитираш болни хора с болна вяра и др. глупости на търкалета. Отговори ми на горния въпрос.

Аз съм учил в института, че още в Римско време римляните са правили най-късата галерия до рудна жила и то без никакви сондажи! Те са ползвали прекрасно радиестезията. нима апостолите и светиите не са знаяли за ТОВА и нищичко не са казали? Защо?

Защото това е от Бога!

А че има хора, които са открити за въздействието на дявола /с болна психика/ и те могат да използват махало или игла с която да говорят с лукавия, това е както един добър музикат под въздействиена сатаната прави демонична музика. Талантът да композираш не е демонски, а е от Бога, но ти можеш да го използваш за демонични цели, ако си обсебен от лукавия!

Моята логика е желязна, а ти ставаш смешен с тези примери от йога и медитация. Аз говоря за физикална радиестезия - ти се забиваш във ментална, където нищо не разбираш и се оплете като пиле в кълчища.

Аз мога да ти цитирам книгите на радиоинженера, положил теоретичните основи на обикновената физикална радиестезия и ти нищо няма да разбереш, защото не си радиоинженер.

Не е редно спорът ни да се изражда в разправия. Имало ли е през тези години ХИЛЯДИ радиестезия? ИМАЛО Е!

Ако е било демонично ЩЯХА ли светиите да го КАЖАТ? ЩЯХА!!

НЕ СА ГО КАЗАЛИ. ЗАЩО?

ОТГОВОРИ И СПРИ!

НО НЕ ГОВОРИ ЗА НЕЩА, КОИТО НЕ РАЗБИРАШ.



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Eжko_]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано19.04.07 13:03



На мама малката помощница

Не предавай на зверове душата на Твоята гургулица


Тема Дрън, дрън Re: От Бога е!нови [re: ARMAGEDON]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано19.04.07 21:49



Направо е страшно да видиш колко заслепен от дявола може да е дори най-ревностния вярващ. Тимотей вярва, че радиестезията е от Бога. Очевидно това е чист окултизъм, но горкият човечец продължава да я практикува, вместо да коленичи и да се покае пред Бога за това, че се е станал проводник на Сатана.



Тема Re:нови [re: ease]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано20.04.07 20:43



аз пък много се дразня като някой все държавата му е виновна
тоя комплекс, че сме българи ни изяжда главата
аз живея в друга държава сега-да не мислиш, че има по-малко изчезнзли хора?
никоя държава не може да те спаси от всичко възможно


Разликата е, че там поне правят нещо и полицията не бездейства. Я се опитай да подадеш жалба за изчезнал човек в полицията да видиш какво ще стане. Доколкото съм чел подобни истории, обикновено полицаят казва, че е съвсем нормално някой да отиде да се забавлява някъде, без да предупреди семейството си. Ако не се появи до една две седмици, пускат лист за издирване, но никой не си мръдва пръста. След седем години обявяват човека за починал и с това се свършва.



Тема Слагам точка.нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано20.04.07 21:10



Протестанти и католици може да викат колкото си искат против радиестезията - вие сте еретици!- не е възможно тя да е минала пред очите на стотиците и хиляди пророци и апостоли и светии и пред Самия Христос и да е оставала НЕЗАБЕЛЯЗАНА!!!

Може, ако е естествена и божествена, както си е. Точка.

Редактирано от Tимoтeй на 20.04.07 21:12.



Тема Re: Слагам точка.нови [re: Tимoтeй]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано21.04.07 21:14



Радиестезията е доста ново изобретение на дявола и не е възможно Христос и апостолите да са взели отношение по този въпрос. Христос и апостолите не пишат нищо за гледането на боб или кафе, но това не е доказателство, че можем да ги практикуваме.



Тема Re: Слагам точка.нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.04.07 21:28



Не вземай отношение по въпроси които не разбираш и нямаш информация, защото ставаш смешен. Хиляди години преди Христос китайските императори не позволявали да се строят къщи на места с лоши вълни /на разломи/ , на които днес е доказано, че хората се разболяват от рак.

По въпроса си лаик и невежа и по-зле от китайски император от преди 5000 години!



Тема Re: Слагам точка.нови [re: Tимoтeй]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано21.04.07 21:38



То и хвърлянето на боб е по-древно от китайските императори, но никъде не съм прочел Христос и апостолите да са казали нещо против този сатанински метод. Това, че нещо е древно, не е гаранция, че не е от дявола.



Тема Re: Слагам точка.нови [re: Heпoзнaт®]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.04.07 23:19



Не можеш да се измъкнеш от посрамването си!

Хвърлянето на каквото и да е е гадание, и това е отречено!!

Търсене на кладенци и руди е било певсеместно явление и няма как да ПРИЛИЧА на друго, колкото и да се опитваш да не паднеш по гръб!

Ти отдавна си паднал по гръб с кривата си протестантска вяра!

Бог да ти отвори очите!



Тема Re: Майка ми изчезна преди повече от 11 годининови [re: Koльo_61]  
Автор muradkhanМодератор (Худавендигяр)
Публикувано27.04.07 19:49



За сега темата ще бъде заключена. Всички клубари научиха за трагедията която си преживял и ти съчувстват. Повече от това нищо не можем да направим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.