Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: пълномощнонови [re: bira_more]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.08.09 14:58



То...с правилник лесно....Ама аз съм го виждал същото да става със заповед...което вече е абсурдно.От там...всякаква идея за право и правораздаване е изначално отсвирена.И в тая градина чудесно растат всички форми на корупция,които можеш да си представиш-защото правораздаване просто няма.Най-ниско ниво администратори са превърнати на практика в местни феодали.



Тема Re: пълномощнонови [re: abettor]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.08.09 15:04



Според мен най-страшното е че никой не вижда в съда институция която да налага закона. За всички е или "врата у поле" или "за кон" и "за лъв".

Bеer? Mоre?




Тема Re: пълномощнонови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.08.09 19:59



Тъй, тъй.... и точно поради тези причини, в един клуб "Взаимопомощ" е най-добре да се пишат постове, които ПОМАГАТ, а не те запращат да четеш и да си блъскаш главата в някакви закони, които междувременно никой не спазва, или в най-добрия случай - ги е отменил и заместил с всякакви правилници - писани и неписани, по които ти изискват какво ли не...

Щото, нали, който иска да знае законите - учи право. А който иска да разбере как се случват нещата В ЖИВОТА- идва и задава въпроси в клуб "Право"...



(Или - в частност - в "Недвижими имоти")

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.08.09 21:27



А който иска да разбере как се случват нещата - идва, пита, чете, и пак пита, а накрая си взима адвокат и си плаща за това че не е наел първо адвоката, пък после да чете и пита.


Единствения начин (да не си много прекаран) е да си наемеш адвокат, да четеш, и да питаш. Ама и да четеш.
ПП
От четене не знам някой да е умрял.

Bеer? Mоre?



Тема Re: пълномощнонови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.08.09 23:05



От четене не знам някой да е умрял

Така е. Обаче аз пък съм виждала хора, които от много четене са станали коне с капаци...То не стига само да четеш. Трябва и да РАЗБИРАШ какво четеш. Пък после - да имаш капацитет да АНАЛИЗИРАШ това, което си прочел. После пък - да го ПРИЛОЖИШ на практика. В друг случай - да умееш да ИМПРОВИЗИРАШ върху прочетеното...

Абе - тия дето само четат - не ми ги хвали...

ПП - нали не ми предлагаш да си наемам адвокат, за да попитам трябва ли ми заверено пълномощно за тоя или оня случай?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.08.09 23:07.



Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.08.09 00:33



Не - само ти предлагам да си вземеш нотариално завереното пълномощно, което задължително включва и нотариално заверена лична карта.



Bеer? Mоre?



Тема Re: пълномощнонови [re: bira_more]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.08.09 07:43



Виж, не се включвай зорлем в групичката на хората, които си слагат капаците, когато влизат в тези клубове.

Светът се е движел напред ИМЕННО от онези, които са се СЪМНЯВАЛИ и са търсели промени, разсъждавайки.

И нека никой дори не се ОПИТВА да ме убеди, че в последните 65 години у нас ВСИЧКИ закони са били или справедливи, или пълни и изчерпателни. Или дори - 100% смислени!

А хората, които ги тълкуват и прилагат пък - още по-малко!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.08.09 09:32



Светът се е движел напред ИМЕННО от онези, които са се СЪМНЯВАЛИ и са търсели промени, разсъждавайки.


Именно! РАЗСЪЖДАВАЙКИ! А не покорно изпълнявайки, каквото им каже лелката зад гишето.
В тази връзка не виждам как ти ще допринесеш за законовия прогрес.





Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.08.09 16:18



Никой закон никога не е бил нито пълен, нито изчерпателен, нито справедлив.
Справедливостта е относително понятие. Това което е справедливо за теб може да не е справедливо за мен и обратното.
За това правото борави с право а не със справедливост.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано13.08.09 10:25



Вие лафче-моабетче ли си търсите, или питате по конкретен въпрос или се ограмотявате за да печелите на наш гръб?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.