Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: пълномощнонови [re: stenly1234]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано17.08.09 22:51



"защото ако баба ми гледа друга бабичка в някоя държава и с пръст не могат да я барнат докато и тече 10-годишната давност"
Леж ти на тая кълка, както е казал поетът...

То ако беше толкова лесно, всички щяхме да се изпокрием при нужда и нямаше да има ни осъдени, ни длъжници със събрани задължения...

А упълномощаването само по себе си дава само права, по-точно само едно право - да представляваш упълномощителя. Отговорности носят т.нар. вътрешни отношения, т.е. отношенията ти с баба ти.

Тоест тук Уникална е съвсем права:
"а ако упълномощеният си няма понятие от съдържанието, и не е съгласен с правата си по това пълномощно - може да не ги упражнява"
Той като си няма понятие от съдържанието, няма как и да упражни правата, де.

Редактирано от Mиpa_M на 17.08.09 22:57.



Тема Re: пълномощнонови [re: Mиpa_M]  
Автор stenly1234 (непознат )
Публикувано18.08.09 02:02



Ако е необходимо, прочети още веднъж мнението ми.
Аз изтъквам случая когато не знам, че съм упълномощен. Не разбирам как така някой може да ме упълномощи без мое присъствие, теоретично погледнато аз може да не знам, че съм упълномощен. И някога при някакви обстоятелства да положа подпис, който да е решаващ...
А това за бабата беше майтап, макар, че една комшийка направи този номер и явно минава





Тема Re: пълномощнонови [re: stenly1234]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.08.09 06:59



Както много пъти съм подчертавала - не съм юрист.

В дадения случай логиката ми подсказва, че дори и нещо да се "отключил" с получаването на това писмо - това е проблем на баба ти. Като е толкова тарикатка - нека й разпродадат имотите....

Ти просто ще я уведомиш, че си получил такова писмо... Апропо - защо пък ще го изпращат препоръчано до теб? Има ли процедура толкова съществени писма да се пращат на упълномощено лице, а не на собственика лично?

Е, ако не ти се ще тези имоти да бъдат разпродадени, защото разчиташ да ги наследиш - това е съвсем друг въпрос!

А що се отнася до това дали има логика упълномощеното лице да не е уведомено - в доста разпоредби и закони има случаи, в които действието им изглежда напълно нелогично, но - както се казва - ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО!
(В една съседна тема и аз се зачудих как така съсобственик можел да отдава имот под наем, без да пита другите съсобственици, ама нА - така било!)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: пълномощнонови [re: stenly1234]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано18.08.09 13:06



"Ако е необходимо, прочети още веднъж мнението ми."
Не е необходимо, но го прочетох.



"Не разбирам как така някой може да ме упълномощи без мое присъствие, теоретично погледнато аз може да не знам, че съм упълномощен. И някога при някакви обстоятелства да положа подпис, който да е решаващ..."
Може без твое присъствие като стой, та гледай. Изобщо не е необходимо да ходиш да светиш при съставянето на пълномощното, при заверката, ако се налага, на единствения подпис върху него (този на упълномощителя) и пр. Естествено, че е нормално да узнаеш, за да можеш все пак да си изпълниш функцията на пълномощник. Ако не подозираш, че си пълномощник, много интересно как ще вземеш да "положиш подпис" в качеството си на такъв. Също интересно как така ще изпратят "на твое име" писмо до баба ти, дори и ако знаят, а особено - ако също не знаят, че ти си неин пълномощник.

Редактирано от Mиpa_M на 18.08.09 13:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.