Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Кхъмнови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.08.09 13:21



Е - така са ми казали. Тъпото е че може и да не съм разбрал какво баш са ми казали, а може и да са превземки.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Кхъмнови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано05.08.09 13:48



Сугурно са ти го казали. И аз много пъти съм чувала, че такова нещо нямало. И не разбирам що така да няма.





Тема Re: Кхъмнови [re: Mиpa_M]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано05.08.09 18:43



Доколкото съм чувала - не, че няма такова понятие, но това, че пише ГЕНЕРАЛНО отгоре, не те прави упълномощен за неща, които не са описани вътре ИЗРИЧНО... поне аз така знам. А специално пък банките - дори и да е написано "за ВСИЧКИ банки" - пак не го зачитат. Искат тяхната банка да е упомената изрично...БТК също не се задоволяват с "генерални" пълномощия.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 05.08.09 20:08.



Тема Re: Кхъмнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано05.08.09 20:56



Спорите за абсолютни глупости...ако не се досещате.

Отговорът на тази задача може да е и да,и не,според случая.На практика си има генерални пълномощни.На теория-няма."Генералноста" им в края на краищата се свежда до нещо конкретно и точно тогава се оказва,че изобщо не са чак толкова генерални,а има някакви ограничения,поставени къде от закона,къде от правилата на морала,къде от разни "добри практики",принципа за справедливост и каквото още си искате. Това в гражданското право са си източници.Ограничения-бол.

Чудя се обаче защо изобщо си губите времето да мислите върху тая глупост.На практика такива неща няма.Това са теории от дебелите книги.Реално работещите и приложими механизни в областа на пълномощното и педставителството са далеч по-прости и много по-изчистени.



Тема Re: пълномощнонови [re: silviqqqqq]  
Автор aceris (член)
Публикувано05.08.09 21:20



Относно пълномощното-ако законът изисква сделката да бъде нотариално заверена, то и пълномощното трябва да бъде нотариално заверено.

Т. нар. "генерално пълномощно" е пълна глупост.

Във всяко пълномощно трябва да бъдат конкретно описани правата на пълномощника.
За да няма после проблеми.



Тема Re: пълномощнонови [re: aceris]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано05.08.09 23:10



ако законът изисква сделката да бъде нотариално заверена, то и пълномощното трябва да бъде нотариално заверено.

Това ми се вижда доста рамкирано като обяснение. Пълномощно не се дава само за сделка. Ако теглиш или внасяш пари, ако вадиш документи, ако даваш под наем чужд имот, ако управляваш чужд автомобил, ако даваш разрешение на детето ти да излезе извън страната без теб... и още куп неща, които не са свързани с нотариус, но СЕ ИЗИСКВА да бъдат заверени...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: пълномощнонови [re: silviqqqqq]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано05.08.09 23:16



две лица ,които са съдружници във фирма.Може ли едното да даде пълномощно на другото ,за вземане на решения относно фирмата ,без пълномощното да е нотариално заверено.

Пак зависи от решенията.

В общия случай, ако решението е за нещо, което ще мине през нотариус, пълномощното трябва да е нотариално заверено (подписът). Има и случаи, при които се изисква и заверка на съдържанието, не само на подписа.

А да докажеш, че упълномощителят не е знаел какво подписва пред нотариус, е... меко казано - трудно.



Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано06.08.09 08:52



Може да ти се вижда всякак, но то законът го е "рамкирал".
ЗЗД
Чл. 37. (Изм. - ДВ, бр. 59 от 2007 г., в сила от 01.03.2008 г.) Упълномощаването за сключване на договори, за които законът изисква особена форма, трябва да бъде дадено в същата форма; но ако договорът трябва да бъде сключен в нотариална форма, упълномощаването може да бъде направено и писмено с нотариално удостоверяване на подписа и съдържанието, извършени едновременно.



Тема Re: пълномощнонови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано06.08.09 16:59



А как, поклоннико на законите, законът е рамкирал следните случаи: " Ако теглиш или внасяш пари, ако вадиш документи, ако даваш под наем чужд имот, ако управляваш чужд автомобил, ако даваш разрешение на детето ти да излезе извън страната без теб" ?

Законът, който ти цитираш, ИЗОБЩО не отговаря на въпроса на питащия МОЖЕ ЛИ ЕДНО ПЪЛНОМОЩНО ДА НЕ Е ЗАВЕРЕНО ОТ НОТАРИУС И В КОИ СЛУЧАИ МОЖЕ.

От поклонник на законите и юрист би се очаквало да обясни ИМА ЛИ ЗАКОНОВА РАМКА на случаи, в които НЕ Е НЕОБХОДИМА нотариална заверка на пълномощно. Защото ВЪПРОСЪТ беше такъв. А не да посочва изолираните случаи, в които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от някакъв закон ТРЯБВА да има такава.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: пълномощнонови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано06.08.09 17:05



За даване под наем на чужд имот се изисква само устно пълномощно. По закон!

И престани да ми тровиш очите с тези големи букви, не ставаш по-умна с тях!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.