Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бившият ми хазяин ме изнудванови  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 21:32



Здравейте, имям проблем с бившия си хазяин! Имахме с него сключен договор за наем на апартамента му. Живах една година, колкото и беше срока на договора и понеже той искаше много голям наем след това, напуснах. Това добре, но той отказва да ми върне депозита, който съм платила съгласно договора. Няколко пъти говорих с него, накрая той ми каза да не съм знаела много, защото съм нямала разписки за плащания от мен наем и той смятал да ме съди за него, защото се консултирал с адвокат и щало да стане. Това са около 3000 лв за една година, които аз редовно съм плащала. Вярно е че нямам разписка за плащаните наеми, само първия път ми написа такава, но след това всичко ставаше на доверие! И свидетили нямам, че съм плащала! Но пък в договора не пише нищо за разписка. То е ясно, че ще трябва да се ходи при адвокат ако започне да ме съди, но все пак дали трябва да се притеснявам, или това са празни приказки? Моля за помощ!



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
АвторSutliash (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 22:36



А ти му кажи, че ще го наклепеш пред данъчните, че не декларира доход от апартамента. Кажи му, че имаш свидетели как си плащала и е отказвал да ти даде бележка)едва ли е проблем да се намерят такива)
В договора сигурно пише, че наемът се плаща всеки месец, до еди кое си число. Логично е ако не си плащала месец, два и повече, той да си е потърсил парите по съдебен начин. Договорът ви заверен ли е нотариално? Надявам се че не.
А като си платила депозит, на какво възлиза и защо не си го удържала от последния наем?
Той може да те съди и ще загуби, а ти не можеш да си върнеш депозита със съд зарад липсата на документация.



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Sutliash]  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 22:50



Да, наемът е записано че се плаща до 5 число на месеца. Договорът не е заверен нотариално. Депозитът се връща след заплащане на последните сметки. Аз ги платих, той не го върна - в размер на един наем е. Дори мислих да го съдя за този депозит, но ако има шанс той да ме осъди за всички наеми досега, не бих се занимавала. За самият депозит имам отделна разписка, в която пише, че се връща при представяне на фактурите за последния месец.
Това което си мисля, е че все пак договорът ни е за една година, като пише че след това се прекратява. Така и стана. Не разбирам как може да ме съди, че не съм му плащала наем,при положение, че договорът е вече изтекъл. Аз ли трябва да доказвам че съм платила наема, или той - че не съм го платила?
И....благодаря ти много за мнението!



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
АвторAлби (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 14:34



Абе, забърквате кашите сами, после искате юристите да ги оправят. Да, ама НЕ!
Юристът /адвокатът/ трябва да участва още в преддоговорната фаза, за да няма такива проблеми.





Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 17:40



Говедото блъфира и се опитва по този начин да те накара да се откажеш от депозита. Трябва да е много откачен, че да тръгне да те съди и да си вкара автогол. Не му се връзвай за съденето, но май ще трябва да се откажеш от депозита. То наистина е най-добре да се изнесеш без да платиш сметките и да не си искаш депозита - това ми се вижда най-справедливо.



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Aлби]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 17:41



Защо, ако юристът беше участвал, какво щеше да направи - освен да прибере хонорара си? Като брокер си нахален.





Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: ---]  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 17:58



Може би забравих да кажа, договорът за наем приключи на 30 юни 2007 г., тогава и се изнесох.



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 19:00



това което имаме като база данни- договор за една година, една разписка за платен наем, най вероятно първия, една разписка за депозит.
- бележките за платени консумативи у вас ли са. би било редно да са при вас.
явно идеята му е да присвои този депозит който пък неправомерно го е задържал тъй като сте се разбрали /най вероятно в договора/ при плащане на последни консумативи да се върне.
иначе има три години срок ако реши да ви търси за неплатен наем. но трябва да доказва че не сте плащали а пък вие ще доказвате обратното +това че ви е задържал депозита.
точно тук добре би било да имате сметките у вас.
просто сте изпуснали момента за изравняване на сметките.
та май е по добре да прежалите тези пари

горното е само мнение, не е препоръка



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: диkoбpaз]  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 19:07



Да, това имам - договор за наем, разписка за първи наем, разписка за депозит и бележките за платени консумативи. В разписката за депозит пише, че депозита се връща след заплащане на консумативите за последния месец.
На мен не ми е проблем депозита, проблемът е че и без да си го искам, той може да претендира за едногодишния наем. Поне така твърди.



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 19:28



както казва един адвокат, всеки може да заведе дело срещу всеки. важното е какво ще представи пред съда. както казах има тригодишен срок в който може да предяви иск или вие да предявите за депозита. хубаво е че имате бележки за консумативите, пак е нещо.
а предполагам нямате договор накрая за връщане на имота и финализиране на наемните отношения.

това е само мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.