Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Право
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
АвторCaмo Mнeниe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 21:22



По-скоро те изнудва за да не си търсиш депозита.

Защото, ако заведе дело сам ще докаже, че си била коректна. Понеже няма професия 'измамник'.

Ще го привикват, тлачейки делото. Паметта забравя и в един момент дава други показания. Особено, когато се лъже.

И товава ще му съдерат задника...

Той явно си търси начин за 'театър'.Начини да си отмъстиш има много...

Първо - пий една вода за успокояване.
Второ - научи си правата, за да не те изнудват в бъдеще време.
Трето - потърси приятели за шоуто!

Не се страхувай от сянката си. Има ли я - значи те огрява Слънцето.



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Уплaшeнa]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 12:13



На секундата се отказвам от депозита, но ясно му заявявам, че искам в 7-дневен срок разписки за внесените наеми /такава е била устната ни договорка/.
Правя това искане в писмо с обратна разписка, като изрично посочвам, че копие до това писмо се изпраща и до регионото данъчно звено.



Тема Re: Бившият ми хазяин ме изнудванови [re: Лaиk]  
Автор Hиkoлaй (boss)
Публикувано27.04.08 12:46



Не съм съвсем съгласен. Защо да се отказва от депозита, след като има разписка за него, има и фактури за платените сметки?
Освен това, какво ще постигне като поиска писмено разписки за платените наеми? Така само ще признае, че е имало уговорка за издаване на разписка /явно устна, защото е написала, че в договора не фигурира/ и че такива не са издавани. А той преспокойно може да твърди, че не са издавани, защото наем не е плащан. Иди доказвай после че е имало плащане.
Между другото, интересно ми е дали биха били допуснати свидетелски показания за извършените плащания? Доколкото си спомням, не се допускат свидетелски показания за погасяване на установени в писмен документ задължения





Тема Може да има и друг проблемнови [re: Hиkoлaй]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.04.08 13:34



На времето, живеехме по наеми и аз се интересувах.
Та тогава имаше изискване и наемодателя и наемателя да представят договора - не помня къде - може би в общината.
Идеята - да се взима данък разбира се.
До колкото нито наемателя нито наемодателя са представили споменатия договор - и двете страни са в нарушение, ако изискването все още е валидно, и аз съм го разбрал правилно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Може да има и друг проблемнови [re: bira_more]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 14:19



изискването си е валидно и сега, но за пред данъчните. малцина декларират. то е задължение на наемодателя. приспадат му 20% за разходи и другото се облага.
така ме и той не е заинтересован да води дело. за неподадена декларация глобата беше 500лв а за грешно подадена 1000
но не знам законовия път за наемателя да обяви пред данъчните за укрит наем.
не е препоръка



Тема Re: Може да има и друг проблемнови [re: диkoбpaз]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано29.04.08 09:05



Декларира се не договорът, а доходът от получения наем и се плаща данък върху него. Докато не си получил дохода, не си длъжен нищо никъде да обявяваш. А този наемодател твърди, че не го е получил.
Само за първия наем има разписка. Той е бил длъжен да декларира този доход дори ако не дължи данък върху него (до м.г. имаше необлагаем минимум, хазаинът може да няма други доходи). Но глобата за това не е чак толкова висока, че да не е на далавера, ако я плати, при условие, че си събере повторно платените вече наеми.
Само си разсъждавам.

"Доколкото си спомням, не се допускат свидетелски показания за погасяване на установени в писмен документ задължения" - Да, така е.
За съжаление не виждам какво може да се направи.
Впрочем и аз съм плащала с години наем по същия начин - на доверие. Много хора го правят. Включително при сключен писмен договор преди това (т.е. задължението е доказано, а изпълнението - не). Непочтените наемодатели съвсем спокойно могат да се възползват от това.



Редактирано от Mиpa_M на 29.04.08 09:11.



Тема Re: Може да има и друг проблемнови [re: Mиpa_M]  
Автор Hиkoлaй (boss)
Публикувано29.04.08 09:46



От друга страна, мисля се, че след като със свидетели не може да се доказва изпълнение, дали не може със свидетели да докаже, че хазяинът е отказал да издаде разписка?



Тема Re: Може да има и друг проблемнови [re: Hиkoлaй]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано29.04.08 09:49



Не мисля. Защото пак опираме до доказване на изпълнение в крайна сметка. То ни интересува, а не инатът на хазаина.
Ако е отказал разписка, ти е трябвало да откажеш да платиш.



Тема Re: Може да има и друг проблемнови [re: Mиpa_M]  
Автор Hиkoлaй (boss)
Публикувано29.04.08 09:56



Защото наемодателят не е изпълнил своето задължение, т.е. да издаде разписка, а наемателят е решил да не прибягва до неизпълнение на неговото задължение. Т.е. няма нищо противоправно в това да изпълниш договорното си задължение, дори и отсрещната страна да не изпълни своето. А ако хазяинът не е изпълнил това задължение, как ще се позове на собственото си неизпълнение за да черпи права от него?



Тема Re: Може да има и друг проблемнови [re: Hиkoлaй]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано29.04.08 10:21



Не те разбрах май. Това успокоява ли те, ако се приеме, че вече платените пари ги дължиш още веднъж, макар и срещу разписка вече?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.