Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 04.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нет кампания за фармацевтика....  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано10.05.01 13:17



осмелявам се да пусна темата на Медарко в отделна - защото ми се струва че така ще е по добре.

та - въпроса беше - по памет : Смятате ли, че Интернет ПР кампания в БГ пространството ще има смисъл за фармацевтична компания, не за високотехнологична.

и моето скромно мнение - без да съм специалист в областта е следното:

за момента - определено не!
тоест - кампанията няма да донесе никакви бенефити в повече от стандартно проведена кампания. Според проучванията в момента около 400 хиляди българи ползват интернет - но само един много малък процент от тях (по памет 20%) активно - с цел търсене на информация. Ако приемем, че от тях половината ще вземат насериозно подадената информация за компанията Х - бройката все пак е малка - имайки предвид разноските.
от друаг страна - опита на запад - онлайн пресконференциите, пресрелийзите по мейла, достъпната информация... за нашите условия все още е утопия. журналистите (особено тук) са тежко племе, което предпочита информацията от живата пресконференция и коктейла след нея. интернет използват само да свалят голи снимки за 23та страница...

това е мойто скромно мнение :)

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Re: Нет кампания за фармацевтика....нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Mилko Гeoprиeв (непознат)
Публикувано10.05.01 13:27



Определено ефективността ще е по- ниска от традиционните медии. Но би могъл в рамката на определена стратегия да таргетираш специфичен таргет, например early- adopters посредством нискобюджетна кампания. Там вече играе ефективност, сравни си разходите за различните медии и прецени сам... може пък да е по- cost-effective..:)

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Ееее, ти пък - early adopters...нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано10.05.01 13:58



...кой ти мисли на българския пазар за такива неща? Това у нас го има само в учебниците. Всъщност освен мейлинг лист, наистина за такъв род компания ефективността ще клони към нулата. Отново обаче трябва да уточним, че всичко това е предвид ранния етап на развитие на интернет навици у нас, на също толкова ранния етап на развитие на P.R.-а и на съвсем рудиментарната ни пазарна икономика...

This cold war just got hot!


Тема Re: Ееее, ти пък - early adopters...нови [re: Meдapko]  
Автор Mилko Гeoprиeв (непознат)
Публикувано10.05.01 14:11



аааа... има! Вервайте ми :) Има, погледни моля те пазара на GSM- апарати (по стечение на обстоятелствата ме засяга :)) - Имаш откровенни early- adopters и Интернет - кампаниите вършат (на теория, не съм опитвал още, честно...) идеална работа за тях... Имам едно забавно underground проучване (не ме питай кои и как го е правил :))) в което се показва, как около 8% от абонатите на GSM си сменят телефоните на всеки 2 (ДВА!) месеца! Е, файдата ти от тях, пише по книжките, е те и да са още opinion - leaders... Ма това е друга тема :)

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Опаааа, даваш ми пример, който е изключение.нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано10.05.01 14:37



Early adopters при телефоните функционира, защото пазара там е динамичен и с ниска долна възрастова граница. Опитай обаче нещо такова при автомобилите, пък дори и при някои услуги...

Вие направихте някои доста добри удари в тази насока, друг е въпроса какво предстои на вашия пазар...

This cold war just got hot!


Тема sights and sounds :>нови [re: Meдapko]  
Автор Mилko Гeoprиeв (непознат)
Публикувано10.05.01 15:15



Страх ме е да помисля ;)
Последното беше шега де ;)

Принципно влизаме на масовия пазар. Тук нещата са малко по- различни от това, което е правено досега.... Но ще бъде весело, определено
Ех, обичам я тази професия :)
Мисля, че войната няма да е "ценова" в прекия смисъл на думата - хората имат ROI да гонят, break even point в обозримо бъдеще би ги обнадеждил :) Войната ще е на "Unique Selling Proposition" :) Макар че, на бедния ни измъчен пазар каква сегментация...

Купона няма да е на ATL а на BTL сегмента... Поне аз така си мисля от моето си ъгълче...

Errare Humanum Est, Sed Perseverare Diabolicum


Тема Re: моля виии... :))нови [re: Mилko Гeoprиeв]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано10.05.01 15:18



аз ше поизляза от темата - щото както казах в началото не съм специалист а любител :)
само
кво значи тва early adopters дето се го споменавате??
ъ?
моля
кажете... :)

I'm out of coffee... snif...shif...


Тема Ами най-общо,...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано10.05.01 15:56



...както отчасти го издава името, става дума за "зарибяване" и "зарибявани"

This cold war just got hot!


Тема За ROIнови [re: Mилko Гeoprиeв]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано10.05.01 16:17



Иди

и си го сметни.

This cold war just got hot!

Тема ROI пък значи...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано10.05.01 16:22



Return of Investment

This cold war just got hot!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.