Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 18.05.24 
Професионални
   >> PR
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PR на Dir.bg  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано28.06.01 18:31



Колеги...
искам само да попитам какво става с кллиентските страници от безплатните услуги на Dir.bg?
т.е. какво се случи с тях?
къде са?
500 000 потребители месечно имате...
от тях колко.. 50 000 имат сайтове
къде са те в момента?
и аз как мога да си намеря сайта и да си дръпна нещата, които са там?
да си направя бекъп... да си ги сложа другаде...
такива ми ти работи...
а на web.dir.bg такава информация липсва
пише, че нама вече безплатен обяд - но не пише как да си намеря страничката...
та - въпроса ми е...
идете в клуб Web Design & HTML
отворете темата web.dir.b
прочетете мнението на хората
вижте...
как - какво...

Поздрави
Бивш потребител, настоящ проекто-клиент на Дир.бг

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: PR на Dir.bgнови [re: Aвaтapчe]  
Автор И.ИвaнoвАдминистратор (Дираджия)
Публикувано29.06.01 12:12



Аватарче, съгласен съм напълно с теб. Опитваме се да намерим най-верния подход към нещата.
Просто това от което се притеснаваме от дълго време се случи малко преждевременно.
Казваш безплатен обяд, уверявам те обяда не беше безплатен, защото го плащахме ние. Сигурен съм, че знаеш колко струва този обяд.
Техниката изигра лошата шега в случая и се скапа ненавреме, като унищожи част от хостваните страници.
Процеса за съжаление е необратим и част от информацията е безвъзвратно загубена.
Дълго обмисляхме нещата и решихме, че изхода е един - въвеждане на някаква такса за хостинг /и не само/. Съзнаваме, че потребителите ни ще намалеят. Това обаче ще ни даде възможност да използваме машините рационално, без претоварвания, а от друга страна таксите ще ни осигурят средства за съпорт и ъпгрейд.
Вервай ми, в този бизнес съм един от ветераните и знам какво ще ни коства всичко това.
Съвсем човешки се надявам, че тази стъпка ще осигури по-добро и качествено обслужване на всеки наш потребител.
За мен лично няма по-важно нещо от всички вас.
Поднасям извинения на всеки засегнат....



Тема Re: така...нови [re: И.Ивaнoв]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано29.06.01 12:28



г-н Иванов,
Бързата реакция на моя въпрос, определено ви прави чест.
Знам за срива в системата и последвалите трудности, знам и за усилията, които сте полагали през изминалите 3 години за да бъдат услуите на Дир.бг на ниво.
Уважавам ви за това, което постигнахте в областта - в онова време на конкуренция с "големите".
Също така - моля предишния ми въпрос (имайки предвид горните ми думи) да не бъде разбиран като заяждане - а като лееек намек от един потребител, как е трябвало (а и как може би трябва - още не е късно) да се подходи към остналите.
:)

С уважение и пожелание за успех.

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: PR на Dir.bgнови [re: И.Ивaнoв]  
Автор no_future (пътник)
Публикувано29.06.01 14:10



Може ли да попитам на колко се оценява безплатния хостинг?
Все пак 500GB много пари ли са ? Според мен не са.




Тема Re: така...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор И.ИвaнoвАдминистратор (Дираджия)
Публикувано29.06.01 14:55



Ох, ако само знаех, как да реагирам /е/ правилно във всяка ситуация.
Опитвам се.....



Тема Re: PR на Dir.bgнови [re: no_future]  
Автор И.ИвaнoвАдминистратор (Дираджия)
Публикувано29.06.01 15:06



Ами как да ти кажа. Зависи от гледната точка
Разгледани самостоятелно, като една машина и някакви си дискове сигурно не са чак толкова много ......
Като добавиш към това другото оборудване, 24 часовия съпорт и др подобни, и включиш дефекти и авариии в техниката /както се случи сега/.
Става доста.



Тема Re: така...нови [re: И.Ивaнoв]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано29.06.01 15:33



Амиии............
ся...
може ли съвет...
:)
Вижте - прочетете какво пише на Web.dir.bg
и напишете нещо в смисъла на първия отговор към моя въпрос
така (в момента) хората просто не знаят какво се случва и казват "тия от Дира са големи... (тука мое да си представяме)"
Според мене мислещите хора - ще разберат посланието и / или ще го предадат нататък.
Така в момента се получава една малко комплицирана ситуация от гледна точка точно на ПР.
Публиката, прочела обяснението тук е изключително малка и специализирана.
Една промоция на първа страница също би паснала добре, да не говорим, че признаването на технически проблеми и трудности (някой ся мое да ме оплюе) за мене е определено симпатично в една фирма, когато е направено честно и искрено.

Та - да синтезирам тва малко объркано послание - според мен негативизма в потребителите продължава (и се засилва) - не е късно за една кампания за промоция на по-доброто предложение на Дир.бг за хостинг. И разбира се - не е късно за извинение (имам предвид - пак там - за голямата публика) за неудобството.
Таргета, към който се целите с новата услуга би трябвало да разбере ситуацията и да се замисли за удобствата, които би му донесла тя.

хмм... ся пък ми идва и идея за някаква игра - примерно на 100 човека със загубени от аварията сайтове да им се даде година безплатен хостинг и шапка на Дир.бг
нещо такова...

силата ви на информационна медиа никак не е малка - не я подценявайте

поздрави
:)

Lorem ipsum dolor sit amet!

Редактирано от Aвaтapчe на 29.06.01 15:35.



Тема а така...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор no_future (пътник)
Публикувано29.06.01 15:36



наченките на ПР в мрежата )))))



Тема Re: така...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор all_loosers (looser)
Публикувано05.07.01 01:34



Здрасти, включвам се и аз :) Още един човек от дир-а, иначе казано :)

Разбирам изкушението ти да се използва максималния аудиторен обхват, който предлага първа страница. Следва обаче въпроса, доколко това е разумно?

Потребителите, които ползват хостинг-а са една незначителна, като процентен дял, част от аудиторията на Дир.бг - значително под 10%, както си предположил ти. Ще се съгласиш, че да ангажираме останалите, с проблем, който изобщо не ги засяга не е най-удачното ПР решение ;)))

Ние заложихме на друго. Направихме извадка на засегнатите хостове и изпратихме персонални писма. Все пак това е основното предимство на медията ни - директен контакт, персонализиран кънтент.

Директната поща ни даде и едно друго предимство - тя бе своеобразен тест за интереса към платена услуга. Очевидно е, че тази услуга трябва да бъде внимателно позиционирана на пазара. А как точно да стане това - досега имахме само хипотези, предположения - и да си го кажем направо - добро желание... Вече имаме относително реална оценка на интереса. И в духа на точните и коректни презентационни похвати ще посоча че интересът е "голЕм" :)))

Не казвам, че сме се справили блестящо :(( Далече съм от тази мислъл. но и подхода, коийто избрахме като че ли се оказа най-удачен... засега.

Разбира се винаги има заплаха от некоректно отношение на преса и т.н. Предполагам, че сега хиените ще се нахвърлят. И както до този момент не бяха забелязвали неща като първи видео чат, първо проучване на профила на аудиторията от независим авторитетен източни, първи одит на системата за отчитане на рекламните импресии и т.н., сега изведнъж всички ще видят "ужасната поразия" с хоста и изобщо как смеем и т.н. :(((

За съжаление нямаме опт с подобени ситуации. И ни е доста трудно да вземем решения, камо ли пък правилни.



Тема Re: така...нови [re: all_loosers]  
Автор no_future (пътник)
Публикувано05.07.01 10:47



Всичко това е много хубаво като думички, обаче защо ли пак се получи старата приказка с безплатното зарибяване и после прибиране на паричките на процента от тези, които по една или друга причина са принудени да останат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.