Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Wishful thinking на квадрат.нови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано24.05.06 21:12



Документа не е излизал от архива. От архива са излезли само документи на хора, които трябва да бъдат покрити. Коритаров не е бил такъв в нито един момент.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Хайде още веднъжнови [re: William Bingham]  
Автор Щ (малката ограда)
Публикувано24.05.06 21:14



Нищо ти обясни тук, някой друг току виж разбере и той/тя ще ми обясни.

Трябва ли пак да задам въпроса? Айде добре:

Как е възможно през 83-та година терминът "жълта преса" да има отрицателен смисъл за студент който мрази социализма?



Тема Ма вярваме ти бе!нови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано24.05.06 21:15



И 85% от хората в България ще кажат същото, което казваш ти. Но има 15% които казват друго, и които ти няма как да разбереш-или си от тях, или не си.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Ми както да ти го обясня-няма да гонови [re: William Bingham]  
Автор Щ (малката ограда)
Публикувано24.05.06 21:15



Нишо пробвай:

Как е възможно през 83-та година терминът "жълта преса" да има отрицателен смисъл за студент който мрази социализма?



Тема Ми елементарно бе-да мразиш социализЪманови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано24.05.06 21:24



не значи да обичаш "жълтата преса". Въпрос на интелект е.

Ще ти дам примери-чел съм в оригинал "Октоподчето", "Диамантите са вечни" и "От Русия с любов" на Флеминг през 86-а. Издателство-Гранада, Англия. Бях в четвърти клас (значи-81-а година), когато баща ми подари на братчед ми "Плейбой" (братчеда беше четири години по-голям). И т.н. и т.н. А родителите ми съвсем не бяха дипломати, артисти и т.н. Във ВТО-то, в което работеха работеха около 500 човека като тях-нито с по-големи възможности, нито с по-малки. Ако прибавя към цифрата хората, които са заминали на работа навън чрез ВТО-то, цифрата ще набъбне поне на 50 000. А това ВТО-не беше най-мощното. В университетите преподавателите и студентите имаха не по-малък достъп до чужди издания, и както вече казах-за интелигентните и тогава жълтата преса си е било жълта преса.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Някой сега би ли ми обяснил?нови [re: William Bingham]  
Автор Щ (малката ограда)
Публикувано24.05.06 21:30



Жан Валжан изпраска едно дълго и мъгляво обяснение, което нищо не ми каза.

Ако някой е разбрал би ли ми обяснил с думи прости:

Как през 83-та година "жълта преса" е била лоша дума? И то за такъв който мрази социализма.

За мен пък и всички около мен ( с изключение на дружинните ръководителки и по-късно комсомолските надежди) всичко вносно беше СУПЕР!



Тема Re: Отговорих. Няколко пъти.нови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано24.05.06 21:34





Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Ми ти го обясни сам!нови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано24.05.06 21:37



За мен пък и всички около мен ( с изключение на дружинните ръководителки и по-късно комсомолските надежди) всичко вносно беше СУПЕР!


Интелигентните хора правеха разлика между вносен боклук и вносно качество. Това ти го го пише още Георги Марков в "Репортажите". Не си ги чел, нали?

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Ми ти го обясни сам!нови [re: William Bingham]  
Автор Щ (малката ограда)
Публикувано24.05.06 21:56



Не и тогава. Напук на системата интелигентните хора специално не правеха разлика.

Марков не съм го чел. Преди тази книга я нямаше, а после не сметнах за необходимо. Може би след много години ще я прегледам.

Редактирано от Щ на 24.05.06 22:05.



Тема Ми-пас...нови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано24.05.06 22:06



Подобно изявление като твоето спестява каквито и да са по-нататъшни препирни. Все пак като се пишеш демократ няма да е зле да попрочетеш Георги Марков. Ще ти се поизяснят бая нещица.

Whisky-for my men, and beer for my horses...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.