Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Чарли, нямам думи да изразя очудванетонови [re: William Bingham]  
Автор Бълrapин®-BG (Anty Commi)
Публикувано25.05.06 03:36



ми, че такъв донос някакво чинге го класирва като СТРОГО СЕКРЕТНО, глупост е да се сметне като заплаха за една държава.
Ако се окаже че тази хартика е автентична, много жалко.
Прав е Климбо като писа неотдавно тука: "Спасението за българите е много психиатри" Разбира се в смисъл да възвърнат логическо мислене и вяра в силата на индевидуалната личност.

Редактирано от Бълrapин®-BG на 25.05.06 04:00.



Тема Глупост след глупост, служител написалнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор Бълrapин®-BG (Anty Commi)
Публикувано25.05.06 03:44



Строго секретно, за едно мнение да е знаел че термина "жълта преса" e свързан с евтини сензации печат.



Тема Re: Интересното е другонови [re: Щ]  
Автор Пeлин (Осмарски)
Публикувано25.05.06 09:01



През1982год. бях на 19, а понятието "жълта преса" вече ми бе известно.Както и на всички люде, които обичаха да четат.За филолозите се предполага, че са такива.
Уточнение: става дума за понятието, а не за действителността.През 1982год. никой под 50 години нямаше представа за жълтата преса в България.Самото сравнение на "жълта преса" с "Раб. дело" издава, че автора ( на сравнението) няма лични впечатления от жълти издания.
Друго е по-интересно и това е обекта на доноса.За 80-те години такава "информация" бе дребнотемие. Броят на хората, които явно пренебрегваха комунистическата пропаганда бе нараснал твърде много та да се поддържа база данни за тях.Имам личен опит,който ме кара да си мисля че тази "идеологическа диверсия" бе извадена от дейността на службите и предадена на партийните организации.През 1984год. бях изикан от шефа на ОК на ДКМС в родния ми град и подложен на критика за разказваните от мен политически вицове.По това време обаче на милиционерски проверки не бях подлаган.
Показното дребнотемие на доноса води до два алтернативни извода - или наблюдаванто лице е било обект на особен интерес, или двамата "шпиони" са търсели оправдание за сметката в "явочната кръчма"



Тема Май ще се окаже, че няма несъответствие.нови [re: Щ]  
Автор Щ (малката ограда)
Публикувано25.05.06 11:02



След като проучих въпроса и в клуб "история", изглежда, че думата "жълта преса" е била в употреба през 83 година, макар жълта преса да е нямало. Някой езиковед може да напише дисертация по този въпрос, но аз няма да съм.

Ето няколко отговора от историците:

В отговор на:


Тема Re: Какво е означавало "жълта преса" през 1983? [re: Щ] Отговор на мнението
Автор gioni (Букарев)
Публикувано 24.05.06 22:44

Жълта преса беше нещо абстрактно (не особено ясно), казваше се, че в капиталистическите страни пресата била предимно жълта - клюкарска, лош език, скандална, посредствена и пр.
Спомням си, че всяка сряда имаше опашки рано сутрин пред будките за вестници за да се вземе вестник Старт. Някои хора на майтап казваха за опашките "чакат за жълта преса" или "жълто вестниче". Учителката ми пък казваше за една съученичка с клюкарски наклонности, че била само за журналистка в жълтата преса.


Тема Re: Какво е означавало "жълта преса" през 1983?нови [re: Щ] Отговор на мнението
Автор Бaш Maйcтopa (непознат)
Публикувано 25.05.06 01:18

През 1983 израза беше точно толкова разпространен колкото и сега ...

RED PRIDE

Тема Re: Какво е означавало "жълта преса" през 1983?нови [re: Щ] Отговор на мнението
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано 25.05.06 06:28

Така е.
Споделям мнението на Гиони.




Министър "Цуни ми Гъза" ще се измъкне сух от лайната и този път. Майстор е!

А Коритаров ще го издуха. Дори не ми е жал за него.



Тема То това, че не си падаш по четенето личинови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано25.05.06 15:15



от Халите. А оттам нататък всякакви спорове са безсмислени.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: А какъв е твоят опит със систематанови [re: Бълrapин®-BG]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано25.05.06 15:19



за класифициране на ДС?

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Заден ход, а?нови [re: Щ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано25.05.06 17:07



Сапард-осаха те по главата "историците" май?

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Дръж се! И сам воинът е войн!нови [re: Бълrapин®-BG]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано25.05.06 17:11



ЩЩД-то още сутринта вдигна белия байрак по случая.

ПС.. Некой дето е бил радист в казармата да ти преведе какво значи ЩЩД.

Whisky-for my men, and beer for my horses...

Редактирано от William Bingham на 25.05.06 17:12.



Тема Re: Дръж се! И сам воинът е войн!нови [re: William Bingham]  
Автор kepaцa (компанионка)
Публикувано25.05.06 17:36



Aз писах докладите на А. от явочната квартира на Т.Т.



Тема Re: Няма смисълнови [re: Щ]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.05.06 17:56



Кух си като лейка. Ако имаше малко повече мозък в главата си щеше вместо да се хващаш за "жълтата преса" и от коя година този израз е в българския език, да се замислиш над неправилната употреба на този термин. Ясно е, че аналогията "по-лоша от жълта, направо червена" показва непознание на материята и е нескопосан опит за сравнение. Това обаче доказва, че все пак автора не е наясно със смисъла на "жълта преса", което е логично от гледна точка на липса на масова употреба на този израз по това време. Но пък показва наличието му все пак. А и не променя факта, че Коритаров е клЮкал на ДС.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.