Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 21.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Стига сте ходили с тези 20 лева ???  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 14:53



До като пътуваме, спирам в отбивка преди спирката на автогара Юг тази сутрин и пращам спътника ми да ми вземе 168 часа и 24 часа от синята квадратна будка на спирката. Продавачката е с дълга къдрава кестенява коса и черна блуза със разни шарени камъчета.
Момчето дава 20 лева. Продавачката има да му върне, но за да не й свършат дребните моли другите хора да й развалят. Никой не разваля парите и накрая се принуждава тя да си даде дребните.
Връщайки рестото казва ядосана: " Стига сте ходили с тези 20 лева"

По-голяма простотия едва ли някой може да изрече.
Просто можеше да каже, че няма дребни и момчето да иде до другата сергия, защото двете сергии са близо една до друга.

Но уви! Останала е за 2 -то лева, които толкова държеше ядосано да вземе от продажбата на двата вестника.
До нея един мъж се обажда и казва "Продавачката е права"

Извинявайте, но не зная има ли по-малоумни хора???

Или 2-та лева в икономическа криза изглеждат като 2 000 лева???

Утре смятам да ида с 50 лева, защото ми харесва съботния Стандарт





Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
АвторЛoko Пд (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 15:51



Рали,Рали....


къде беше изчезнала бре душа???



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Лoko Пд]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 15:57



То да ме набие човек за какво въобще се върнах





Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано09.10.09 17:25



Сигурно за другото...



Откакато мъжете захвърлиха мечовете,света изпедерастя!

Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Гaдeн_пyxчo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 17:59



За кое друго?



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано09.10.09 20:19



Е,за него знаете само ти и група съветски ''учени''



Откакато мъжете захвърлиха мечовете,света изпедерастя!

Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Гaдeн_пyxчo]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано09.10.09 20:36



Всъшност,абсолютно некоректно е да отидеш при дребен търговец сутрин рано и да се периш с банкноти от 20лв,в градския транспорт-също....Интересно ми е те да се качат на "високата кула'' от която пикаете в/у тях,а вие да сте долу...помислете....
Ако ти се хапва баничка за левче и имаш стотачка...иди в ''мак`квак'',не парадирай с неплатените си данъци пред нямащите-неморално е.
За мен е правило,когато се кача в градския транспорт в ръката да са ми приготвени 80ст до 5лв макс.Знам им хала и не се гавря...и ''Стандарт" не е моя вестник.

Откакато мъжете захвърлиха мечовете,света изпедерастя!

Редактирано от Гaдeн_пyxчo на 09.10.09 20:37.



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Гaдeн_пyxчo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.09 20:54



Истината е, че други банкноти нямахме.

Никой няма да даде 20 лв. за два вестника, за да си получи рестото в стотинки.

А тя взе парите и 8 мин се тюхкаше къде да ги развали, а не ни ги върна за да идем на другия павилион. Даже минаха няколко клиента, които ги обслужи и ги питаше да развалят парите, а ние чакахме.

Можеше да ни отпрати, да каже да си ги развалим или да идем на другия павилион. Но да ми държи парите и да ми губи времето и накрая да се репчи, тази няма да стане.

И за каква хвалба става въпрос с тези 20 лв.? Не са 100 нали???
Аз има пред кого да се перча и с какво. И на улиците и в баровете.

Просто Пухчо ме изумяваш с твоите безумни помисли





Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано09.10.09 20:58



Да ти кажа, и на мен ми е било чудно това - как в България търговците вечно имат проблем с разваляне на сума над 10 лева и все се нервят. В толкова страни съм била, как пък един път не ми казаха нещо такова. Започват работа с определена сума пари, от всички купюри, и клиента е наистина клиент - трябва да си тръгне доволен, без да го врънкат за дребни и да му вменяват задължението да държи дребни по джобовете си, щото нямало кой да му върне...

Не знам как тук все нещо не може.

Аз например се грижа винаги да имам дребни - такситата често нямат да върнат, на вестниците и там. Ми аман пък! Тъй като не съм работила нищо такова, свързано с пряка продажба и връщане на ресто, не мога да си представя какъв точно е проблема, но най-вероятно има лесно решение, ама го знаят само група съветски учени примерно





Тема Абсолютни глупостинови [re: Гaдeн_пyxчo]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано09.10.09 21:43



Аз съм клиента - използва абсолютно редовно платежно средство, да не ми се правят. Ако искам и 100 лева ще занеса.

Абе баце как пък някъде извън България не са ме върнали че давам банкнота от 20 евро или паунда да го еба???

Само в България - Олее ми кво ще правя ся, нямате ли по-дребни?

Ми нямам да ти еба майката, ако имах щях ти дам, а ти що за търговия въртиш ако нямаш 20 лева да развалиш. Педераси абсолютни. НИКОГА ама НИКОГА няма да се съглася, че аз съм виновен в такава ситуация.



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано12.10.09 12:28



Не мога да разбера защо спорите и вадите доводи - в закона е казано, че търговецът трябва да има оборотни пари, за да върне на клиента. И всички тия "Ама сега започвам и нямам оборот", "Ама стига с тия 20 лв" и от тоя род са практически незаконни.
Вместо да прибират целия оборот от предния ден и за започват "на чисто", трябва да оставят поне едно 100 лв на дребни - задължени са, ама няма кой да ги контролира.

Аз затова всякакви такива дребни тарикати ги бойкотирам. Ей на, има една книжарничка на 20 м от нас, ама заради грубо отношение и номера като горния, вече 4 години не купувам от тях, ами се разкарвам доста по-далече. И други такива имам в списъка си





Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано12.10.09 14:20



Изпадам в тих ужас, когато ми останат само едри пари и ми се наложи да пазарувам в магазин по-малък от супермаркет. Задължително нямат дребни или в най добрия случай им "обирам всички дребни" ,което трябва да го приема като върховен жест на великодушие от тяхна страна. Ами стига вече, писна ми от неуспели търгашчета! След като е решил да си вади хлябя с търговия, трябва да знае, че 100лв стават постоянен оборот и не се пипат!
Всяка сутрин трябва да започват работа с:
- 1лв на монети
-2х2 лв
-5лв
-2х10лв
-1х20лв
-1х50лв, като банкнотите от 20 и 50 лв може да са и по-надребно, но при този набор от банкноти, с каквато и банкнота да е клиента и каквото и да купи винаги може да бъде обслужен.



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.10.09 21:44



Вярно, че репликата е един път.



Не си купувайте нищо от Техномаркет!

Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Гaдeн_пyxчo]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.10.09 21:58



Банкоматите дават по 20 лева и на тия с ниските заплати и пенсии, бате.



Не си купувайте нищо от Техномаркет!

Тема Снимкинови [re: Mиpa_M]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.09 00:42



Ето това е павилиончето на което могат да ви развалят настроението и да ви се скарат само защото сте клиент.
Поръчала съм да снимат лицето на тази мила женица да я видите какво представлява.

[image]http://www.snimka.com/pic.asp?id=dali22[/image]

[image]http://www.snimka.com/pic.asp?id=d222[/image]

Просто предпочетете другия павилион





Тема Re: Снимкинови [re: Paлицa]  
АвторЛoko Пд (Нерегистриран)
Публикувано20.10.09 14:11



Тази една сутрин няма6е да ми върне 4,30 .лв при дадени 5 а ти за 20 ми мрънка6





Тема Re: Снимкинови [re: Paлицa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.10.09 14:45



е ся срина бизнеса на жената.



Тема Re: Снимкинови [re: f(x)dx]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.09 19:25



Едва ли ще срина който и да е бизнес, ако човек сам не си го провали.
Но с такова отношение няма да се учудя.
Просто е крайно време да покажем наглите и нахални хора на снимка. Писна ми само да си говорим! Трябва и да ги видим!



Живеем в един и същи град и трябва да ги видим нагледно кой какво представлява.



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: Paлицa]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано29.11.09 20:43



ми постави се на мястото на продавачите.



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: witch777]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.11.09 09:29



Боли ме фара за продавачите - да кажат на шефовете си, че имат проблем. Ако те самите са шефове да го духат. 20 левката е законно парично средство и си е изцяло проблем на продавача как ще ми върне НЕ МОЙ!



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано30.11.09 10:47



с такова мислене далеч ще стигнеш, ашколсун.



Тема Re: Стига сте ходили с тези 20 лева ???нови [re: witch777]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.11.09 12:48



Ще стигна разбира се!

За разлика от теб с твоята робска психика, дето позволяваш да те мачкат и да ти втълпяват вина, без да имаш изобщо такава.



Тема witch777 ???нови [re: witch777]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.09 19:40



Скъпи 777, явно не можеш да четеш!
Ако съм на мястото на продавачката щях да препратя клиента съм съседния павилион, който е на един метър. А не да взема 20-левката и да се тюхкам и да я държа в себе си 7 -8 минути, да питам таксиметрови шофьори и прочие и накрая да се скарам с клиента...и да му върна ресто, което имам в наличност, но със скандал.
Това е безумие скъпи!!!
Изивинявайте, но ако искате да ви унизяват, знаете къде да идете.

Жената, която продава вестници и се кара с клиенти има проблем с дъщеря си. Купувах си списание, когато класната ръководителка говореше с нея. Затова си казах, че когато съм там ще си купувам списания от 5 - 8 лв, хем да правя оборот на жената, хем ми беше станала симпатична.

Но извинявайте, аз като редовна клиентка не очаквах такова отношение. Чак взе да ми се кара.
Така, че 777 няма какво да говорим.



Тема Re: witch777 ???нови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.11.09 22:37



Кво и се обясняваш - заради такива като нея/него, като отидеш в магазин и продавачката те гледа на кръв особенно ако и пипнеш дрехата, нищо че си клиент.

Заради такива като нея/него в ресторанта ти се правят забележки, че децата ти не стоят на едно място заковани като мумия, а обикалят за да си намерят игра, а ако изявиш претенция, че яденето ти е студено или вкиснало скандала не ти мърда, нищо че си им клиент.

Заради такива като нея/него да плащаш със законно платежно средство 20 лв е престъпление и непременно трябва да си премислил предварително и да си развалил парите., нищо че си им клиент.

Абе робска психика отвсякъде, свикнала да бъде мачкана и унижавана.



Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (eдин плoвдивckи cмъpф (Нерегистриран)
Публикувано30.11.09 22:42



Мнооооого си зле,ама честно



пп по голяма робска психика,която ти показваш с изказванията спрямо съгражданите ти,едва ли има и комплексарска също така



Тема Re: witch777 ???нови [re: Лoko ПД (eдин плoвди]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано30.11.09 22:50



И с кое точно от изказването ми не си съгласен, скъпи ми Докич?



Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано30.11.09 23:04



заради такива като нея/него, като отидеш в магазин и продавачката те гледа на кръв

Заради такива като нея/него в ресторанта ти се правят забележки,

по-спокойно. пропусна да кажеш, че такива като мен са виновни и за глобалното затопляне, и за озоновата дупка, топенето на ледниците, и че жена ти е имала главоболие вчера.





Тема Re: witch777 ???нови [re: Paлицa]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано30.11.09 23:08



не оправдавам грубото отношение на продавачката към теб, но здравия разум подсказва, че където и да цъфнеш рано сутрин с едра банкнота може да е проблемно, нали трябва да направи оборот известно време, за да натрупа дребни за връщане.



Тема Re: witch777 ???нови [re: witch777]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.12.09 08:58



Не позна. Толкова дребни подтиснати душици не могат да причинят такива глобални събития.

Нещо да имаш да кажеш по темата или и ти като столипоновеца избягваш фактите?



Тема Re: witch777 ???нови [re: witch777]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.12.09 09:00



Болният разум го подсказва.

Здравият подсказва, че трябва да си оставиш достатъчно оборот за сутринта, за да можеш да обслужваш клиентите, а не да им втълпяваш вина, ама за тая цел може да се лишиш от кръчмата вечерта и да пропуснеш 1-2 мастики.



Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.12.09 11:53



не знам защо зачекнахте пак тази стара тема, но щом сте решили.
Здравият разум всъщност показва, че колкото и добре да си се подготвил, винаги можеш да останеш без дребни.
Представи си само един след друг да дойдат 3-4 с двайсетолевки и двама с по 50.

Всичко се случва, и ако сте чели внимателно, проблемът на Ралица не е в това, че продавачката е нямала дребни. Проблемът е в грубото отношение. За това няма оправдание



Тема Re: witch777 ???нови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.12.09 12:07



Да случва се ама ако си подготвен това нещо се случва изключително рядко и тогава би трябвало да кажеш нещо от сорта на :

- Извинявайте много, но останах без дребни...

а не

- Е кво правите с тия 20 лв и т.н. втълпяване на вина към клиента.

Всичко си е до отношение батка, бих влезал в положение, но само на хора които разбират, че проблема си е в тях, а не в мен!





Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 13:35



Наясно съм, че банкнотата е едра, но просто нямах по дребна.
А и не съм взела само един вестник, а сметката ми беше към 4 - 5 лева.

И пак казвам, че рано сутрин не е никак приятно някой да ти се качи на главата.
Като няма дребни има други павилиони, можеше да ме препрати!

А тя МИ ВЗЕ БАНКНОТАТА, НЕ МИ Я ВЪРНА!!! ЗАПОЧНА ДА ОБИКАЛЯ ТАКСИТАТА И ДА ПИТА ДРУГИТЕ КЛИЕНТИ ПРИ НЕЯ ИМАТ ЛИ ДРЕБНИ!! АЗ ЧАКАХ 7 - 8 МИНУТИ!!!! ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ БАНКНОТАТА БЕШЕ В НЕЯ, АЗ ЧАКАХ А ТЯ ОБСЛУЖВАШЕ ДРУГИТЕ СИ КЛИЕНТИ! НАКРАЯ МИ ДАДЕ ВЕСТНИЦИТЕ, ВЪРНА МИ РЕСТО И КАЗА : СТИГА СТЕ ХОДИЛИ С ТЕЗИ 20 ЛЕВА???


Аз какво да направя?
Просто такова отношение не съм очаквала при положение, че съм и редовна клиентка, купувала съм си списания от там от по 7 - 8 лева.

Всичко се случва, но си има цивилизовани начини, а не безсмислени обвинения и повишаване на тон!

Така, че witch777 сам си направи изводите.
Локо ПЛД, и ти голям циганин излезе





Тема Re: witch777 ???нови [re: Paлицa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.12.09 13:46



Ралица, не разбирам защо се обравдаваш? И за 5 стотинки да купуваш нещо - ти си клиента и ще си плащата с каквато банкнота си искаш. Проблем на продавача е да намери начин да ти върне и ако не може и длъжен да ти се извини за причненото неудобство. Тва е нормалната логика - всичко друго е извратено мислене.

А Докича нормално - фен на цигански отбор и да не е циганин по-рождение си е циганин по-душа





Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 15:38



Значи така е бе петел,налагаме привилигированост на потребители само защото подкрепят лайняно-жълти отбори?
Защо ми изстри посланията към )Бай Гридоред(идиота)?



Тема Re: witch777 ???нови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.12.09 15:55



Пусни ми ги на бележка, че ми е любопитно да ги прочета





Тема Re: witch777 ???нови [re: Лoko ПД]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано02.12.09 02:30



не се толерира обиждане към други РЕГИСТРИРАНИ потребители на форума, хеле пък от разни анонимни умствено изостанали малцинствени хомосексуалисти



Тема Re: witch777 ???нови [re: witch777]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано03.12.09 12:11



...където и да цъфнеш рано сутрин с едра банкнота може да е проблемно...

Пак ще повторя - по закон е задължение на продавача да има оборотни пари, за да работи нормално.
Останлото са балкански маниери, оправдаване и чист мързел...
Не искам да се поставям на мястото на продавачката, защото просто не си е свършила това, което е задължена...



Тема Re: witch777 ???нови [re: vens]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано05.12.09 17:19



по закон??? би ли цитирал въпросния закон?





Тема Re: Абсолютни глупостинови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторHe e тъй (Нерегистриран)
Публикувано06.12.09 11:47



В хранителния магазин до нас си пише точно и ясно, че не взимат банкноти от 200 и 500 евро

. Не че има идиоти да вървят с такава сума в кеш, но явно е имало случаи, за да окачат табелата. Предлагам на вестникарите в Пловдив да последват светлия пример и да кажат, че приемат банкноти от 2 и 5 лева.



Тема Re: witch777 ???нови [re: vens]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано06.12.09 12:25



Останлото са балкански маниери

ами опитай да си купиш билет за 1.80 паунда в 7 сутринта от шофъор на автобус в Англия с банкнота от 20 паунда да видиш, че няма да ти стане работата, говоря от личен опит, пак ли за балкански маниери става дума или какво?



Тема Re: witch777 ???нови [re: witch777]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано06.12.09 12:54



балканския маниер е на тези които са се изказали тук, те просто мислят че всички около тях са им длъжни....и търсят удобен момент да се заяждат с хората, а колко по лесно е да си приготви точно пари, винаги може да го направи човек ако желае ( не говоря за случая на Ралица, в него тя си е права ) ...



Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.12.09 19:25



Буахахах не се съмнявам, че и фафлата ще се включи с робската психика.



Тема Re: witch777 ???нови [re: witch777]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.12.09 19:26



Ултра много се съмнявам. В Англия специално никога не са ми правили проблем с каква банкнота плащам.



Тема Re: Абсолютни глупостинови [re: He e тъй]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.12.09 19:28



Аз пак казвам бих влезнал в положение на всеки дори да няма и 1 лв да ми развали, стига да ми се извини за неудобството и да не ми втълпява вина на мене.



Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.12.09 19:29



20 левката е законно парично РАЗПЛАЩАТЕЛНО средство на република България!



Тема А от сто евро?нови [re: He e тъй]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.12.09 19:34



Два въпроса - мога ли да платя във вашия магазин в евро и мога ли да си купя една дъвка с банкнота от сто евро?

Не си купувайте нищо от Техномаркет!



Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.12.09 13:44



"До 5000 лв. може да стигне глобата за търговец, който откаже стока или услуга на клиент, който плаща с едри банкноти. ... Обяснението, че нямат дребни пари, за да ви върнат ресто, може да се тълкува като отказ на покупка или услуга..."
Взето от



Това следва от следните 2 закона:

"Чл. 68ж. Нелоялни търговски практики са и следните заблуждаващи търговски практики:
...
6. предлагането за продажба на стоки или услуги на посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на друга стока или услуга търговецът:
...
б) откаже да приеме поръчки за тези стоки или услуги или да ги достави на потребителя в разумен срок;
..."

Взето от

И

"Чл.25 (2) Банкнотите и монетите, издадени от банката, са законно платежно средство и задължително се приемат за плащания в пълната им номинална стойност без ограничения...
Взето от


Още информация нужна ли е, или на теб ти трябва специален закон, както в Турция, изрично адресиращ отказа да се приемат законни платежни средства???



Тема Re: witch777 ???нови [re: vens]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.12.09 14:30



не е нужно да се дървиш, не знаех че има такъв закон, за това учтиво те помолих да го цитираш, за което ти благодаря





Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано08.12.09 15:13



Това ако беше учтиво молене, дано никога не ни помолваш неучтиво



Признай си че ти го начукаха, повече уважение ще предизвикаш!



Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.12.09 17:20



Ти си много тъпо парче бре, я иди и виж какво съм написала и тогава си отваряй тъпата уста...Нещо на много отворен се правиш, ама всъщност се вижда къв си


Иди сега чети и после ше си говорим кой на кого и какво е начукал



Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано08.12.09 17:41



ебем ти и учтивото питане



Тема Re: witch777 ???нови [re: пeтльo]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.12.09 17:50





Това на какво ти прилича?



Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано08.12.09 18:26



Венс ти го начука тъп Орк.

В отговор на:

по закон??? би ли цитирал въпросния закон?




Къде тук видя молба, МА?



Тема Re: witch777 ???нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.12.09 18:36



ти кво на колене ли трябваше да се моля бе смешник


аре чупката от ника ми че си скучен и прост



Тема Re: witch777 ???нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано08.12.09 19:37



По-добре би звучало така, скъпа ми Фафличке

ти кво на колене ли трябваше да се моля бе ПАЛЯК
аре БЕГАЙ от ника ми че си ЗАДРЪСТЕН и ТЪП/КУХ


По оркски звучи.

Аре ся влачи, че не мога да ти разваля 20 левката





Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.09 20:45



Факличке, успокой се! Пламнала си, ще изгориш... а не бива



При учтивото питане се казва "Моля" или "Ако обичате"... Това го има даже на големи пана в детските градини :)

Цитирам те: балканския маниер е на тези които са се изказали тук, те просто мислят че всички около тях са им длъжни....и търсят удобен момент да се заяждат с хората, а колко по лесно е да си приготви точно пари, винаги може да го направи човек ако желае

Аз не се заяждам, а с мен се заядоха, при все, че има много павилиони около гарата и можеха да ме препратят.
А и смятам, че 9.30 не е чак толкова рано, както и че 20 лева не са едри пари, при условие, че правя сметка за 5 - 6 лева за вестници.

Друг случай да припомня.
Наложи ми се миналата година да използвам автобус 29, билетчето беше 80 стотинки, дадох точно монети 2 по 20 стотинки, и 8 монети по 5 стотинки.
Тогава кондукторката ми каза: "По дребни не можахте ли да ми дадете?"

Кажете ми аз на кого съм длъжна?
Разбирам да са по 1 или по 2 стотинки, да се подразни, макар, че не би трябвало, но извинете ме...

Искам да знам как трябва да реагирам и телефон ако може да сигнализирам.
Смятам, че е крайно време да отреагираме на такива случаи!



Тема Re:нови [re: Paлицa]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.12.09 21:19



четеш ме отгоре отгоре, мисля че точно и ясно казах че в твоя случай си права!

Но наистина всеобщото мнение е че всички са им длъжни, а наистина вместо нерви и плюене може със съвсем малки усилия всички да са доволни
Ето, както и ти си срещнала онази нахалница, е така и тука ги има същите, ма тва е, шарен свят, важното е да го правим ние самите по добър, а стига с тоя негативизъм...

ПП за случая в автобуса, имах подобен преди години, качвам се, и съм отброила бели и жълти парици, все пак момента беше удобен да ги шитна, давам ги на шофьора, тоа ме поглежда, беше малко черен циганин, и вика " а ма аз рейса ли да карам или да ти броим стинките"??? викам брато квот си избереш, не ми пука, върна ми стинките и вика ше карам, ок пич карай, аз ше се повозя без пари начи Та идиотите са навсякъде

ППП И за отреагирането си права, крайно време всеки да си търси правата, а не всеки да се прави на тарикат.
А относно къде да звъниш, Комисия за защита на потребителите, мисля че при тях, ма ебали го



Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано09.12.09 13:52



О-о-о, комисията за защита на потребителите!!!
Дано не се налага да опирам до тях за нещо наистина сериозно, както и до нашите посолства в чужбина - все институции, които никого не защитават реално



Понеже моята информация беше само от някаква статия, подобна на цитираната - бях приел на доверие, че съществува такъв закон. И тъй като искаш цитати, а не го намерих в прав текст на сайта на тая комисия - взех че им се обадих по телефона.
Представете си, дамата не знаеше изобщо, че е незаконно да не ми приемат парите... И после да очаквам да ме защитавала?...

Та с малко гугъл нещата излезнаха наяве, ама защо трябваше по този начин??



Тема Re:нови [re: vens]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано09.12.09 14:57



е, кво се чудиш, за това те помолих за цитат, но каквото и да си цитираме тук, в реала е друго...Лошото е че никой не си знае правата, а тези които си ги знаят и търсят попадат на некомпетентни служители....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.