Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 28.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хисарянови  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано09.11.08 19:15



Понеже не живея в България и нямам вече връзка с никой, имам един въпрос към вас и молба за помощ.
Не намерих никаде Хисарски форум и за това прибягвам до тази стъпка.
Интересува ме дали все още го има детския санаториум и как мога да намеря адреса му. В интернета не успях.
Много благодаря на учетивия и приятелски участник за помоща.





Тема Re: Хисарянови [re: Asen38]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано09.11.08 20:23



бързаш с благодарностите:)

Charades
Pop Skill


Тема Re: Хисарянови [re: пeтльo]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано10.11.08 13:54



Петльо, аз все още не съм загубил вярата, че се намират вежливи и услужливи и финни хора в България. Нямам основание за съмнение. Ако някой ми помогне ще е добре, ако пък никой не иска или не може -ще е е също така добре. Аз и ти не можем да повлияем на хората!


За това не съм избърал да благодаря предварително. ОК?



Тема Re: Хисарянови [re: Asen38]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано10.11.08 14:15



Намерих тази кратка статия, за съжаление казва, че санаториума не съществува:

11 април 2008, Хисаря

" Сградата на бившия детски санаториум, който затвори врати преди 12 години ще се трансформира в санаториум със статут на болница. Това съобщи директорът на Национален комплекс “Рехабилитационни болници” д- р Ченко Чалъков.

Ремонтът на четириетажната сграда ще приключи до една година. Предвидено е базата да отговаря на всички европейски изисквания. Ремонтът се извършва по проект на енергийната ефективност с външно финансиране на ЕСКО.

В болницата ще се приемат на лечение бъбречно и жлъчно болни пациенти. На територията на курортния град работи и друг санаториум, който е специализиран в лечението на бъбречните заболявания и е целогодишно посещаван.

Мащабният проект, освен Хисар, обхваща още и сгради на рехабилитационни болници в Сандански, Вършец и Велинград. "

Редактирано от Refine на 10.11.08 14:16.



Тема Re: Хисарянови [re: Asen38]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.11.08 17:08



Санаториума го има /дали функционира и като какъв ще проверя близките дни на място/ и си е па к там - почти срещу почивния комплекс на МВР: като се излезне през Южните порти на антична Хисаря /т.н. Камили/ и се продължи все на юг по шосето, тръгващо от тях, на ок. 150 м. вдясно е този санаториум за бъбречни проблеми...

Наскоро в близост започна бързо и основно преустройство на военния санаториум /явно някой го купи.../, както и на основния санаториум по НОИ, чийто ремонт не е ясно кога ще приключи/.

На входната табела на Хисар има и адреса на уебсайт на общината /по спомен - нещо от сорта ууу.хисаря.ком, но не съм сигурен/.

Новото от лани е, че вече функционира добре уреден туристически информационен център, намиращ се залепен за читалището "Иван Вазов". Няма начин в гугъла, ако дадеш ключова дума турист. инф. ц-р Хисаря да не излезе нещо... Центъра е оборудван с телефон, факс, вкл. и мултимедиен проектор, сувенири и др. Уредничката е любезна и с удоволствие ще окаже съдействие, ако се чуете.

До скоро...















.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Хисарянови [re: Asen38]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.11.08 17:21



http://ecotourism.bulgariatravel.org/bb_3_4_main.htm

сайт за доста турист. инфо центрове, вкл. и този в Хисар



http://hisar.cbbbg.com/
сайта на община Хисар



http://www.journey.bg/hotels/hotels.php?city_id=&hcat=&keyword=%F1%E0%ED%E0%F2%EE%F0%E8%F3%EC&pricefrom=&priceto=&x=1&y=1

адреси и условия на доста санаториуми в Б-я




http://www.hisarbg.com/sanatoriummvr.aspx
сайта на санаториума на МВР - точно срещу Детския санаториум
/достатъчно е просто да погледнат през прозореца, за да дадат достоверна актуална информация.../




Успех!












.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Хисарянови [re: Vetrim]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано10.11.08 20:11



Много благодаря на всички.
Знаех си аз че добрите, учитетивите и услужливите хора не изчезват.

Трябва да обясня защо попитах. Преди години две момиченца - сестрички са били излекувани в този български санаториум. Родителите ме помолиха да разбера дали от архива на този санаториум може да получат едно потвърждение, че болните деца били на курорт в Хисаря. Сега е вече много трудно, защото щасливите деца са вече възрастни - това е било през 1974 година.

Така че сега ще трабва да търся някъде архива на санаториума.
Моите най сърдечни благодарности





Тема Реално, мисля, че има два детски санаториума...нови [re: Asen38]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано10.11.08 21:14



Мисля, че има още един "конкурент" на този санаториум и той е точно срещу сегашния хотел Аугуста. Не съм сигурен в кой какво се лекува - нещо ми е останало в главата, че в този (с/у Аугуста) е нефрологичен. Изглежда доста западнал. Малко преди него е бившия санториум на ЦК на БКП (понастоящем няколкозвезден хотел Хисар), който наскоро беше коренно реконструиран и разширен след купуването му от частни предприемачи.

Но, разбира се, това, което се знае за "Детски санаториум" е визирания в предните постове...









.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Re: Реално, мисля, че има два детски санаториума...нови [re: Vetrim]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано10.11.08 22:26



Vetrim, моя баща беше дълги години шефа на този санаториум /ЦК на БКП/, но 1993 г. почина и сега не мога да го попитам. Аз излезох 1970 от България.
Та той нареди навремето децата да се лекуват там.
Заслужава си УБО на МС и ЦК -то да е страшен хотел, още навремето си беше нещо изключително. Но мисля че там съседстваше и воения санаториум.
Някои от персонала дори си построиха и къщи в Хисаря.

Благодаря ти за информацията.





Тема Re: Хисарянови [re: Vetrim]  
Автор Asen38 (новак)
Публикувано11.11.08 22:03



Благодаря ти за адресите. Не стават /за съжеление/ Също и МВР нямат никакъв адрес за да им пиша, да ги попитам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.