Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 25.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За съжаление - 5 г. е давността на информацията...нови [re: Vetrim]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано12.12.08 23:11



Драги Vetrim, изчлючително много съм ти благодарен също и много задължен за приятелството и вежливостта, както и за полагането на толкова много труд. Не очаквах толкова много ангажимент - ти си супер!
Какво да кажа , като не става - не става. На сила няма разрешетие на проблема. Не съжелявай моля ти се, ти си свърши бравурно нещата!
Дано да се срешнем някога да ти се отблагодаря.


Пожелавям ти приятни празници и весело посрещане на Н 2009 Г



Тема Всеки в Е-клуб Пловдив би направил същото...нови [re: Asen38]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано14.12.08 14:37



... ако имаше възможност.
Просто от всички останали моя беше привилегията да се опитам да бъда полезен в конкретния случай и не заслужавам такива суперлативи повече от останалите тук.

Пожелавам уют по Коледа и веселие на Нова година!
Много светлина и радост!












.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"

Тема Re: Всеки в Е-клуб Пловдив би направил същото...нови [re: Vetrim]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано15.12.08 14:02



[Просто от всички останали моя беше привилегията да се опитам да бъда полезен в конкретния случай и не заслужавам такива суперлативи повече от останалите тук.

Много хубаво си го написъл, браво!

Драги приятелю, много ти благодаря за всичко.


Имам още един въпрос: много се двоумя - първо разбрах че ЦК си е останал правителстнен санаториум, а сега ми написа че ЦК е станал тризвезден хотел.
Би ли ме разяснил?

Ти си пловдивчанин и пътуваш до Хисаря, нали така?
Бъди здрав!



Тема Re:нови [re: Asen38]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано16.12.08 16:16



Преди промените имаше срастване на държавата и Партията и затова повечето хора прехвърлят едните структури към другите "по подразбиране".

Такъв е и случаят с въпросните бази.

Доколкото си спомням, в по-предишен пост коментирах базата на министерския съвет, охранявана на времето от УБО. Тя и понастоящем си е държавна и е почти без промяна. Намира се малко под военния санаториум, който понастоящем е трансформиран правно като база на военномедицинска академия, а преди няколко години му направиха сериозен ремонт и е направо нов, а и външния му басейн е разкошен. Друг е въпросът за прозрачността на действителните му собственици. Но такава е участта на повечето от базите в Хисар - в мътни времена живеем.

Другият санаториум беше този на ЦК на БКП, който е на ок. 200 метра южно от читалището /ок. 100м. източно от хотел Аугуста/. Той беше по-нов и по-атрактивен като "плячка" на новобогаташи. Малко след промените той умишлено беше поизоставен и занемарен, там почиваха пенсионери и др., но в крайна сметка го фалираха и като спасител се появи някакъв турски бизнесмен, който инвестира в ремонта след закупуването на имота. Предполагам, че е игра на групировките, тъй като има и стабилна нова пристройка, външния басейн беше покрит и т.н. Сега се води хотел "Хисар" с 3 звезди. Същата участ сега се повтаря с бившия военен санаториум / на ГУСВ/... Когато един сценарий е успешен, той се мултиплицира.

Т а така - не бива да се бъркат МС и ЦК, макар, че на времето единте бяха и другите...

пп: така е и сега, а докога?!... народа се обезвери, боледува и мре, а младите бягат панически навън; потенциала на нацията пада и чака нов Раковски, Левски...













.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"


Тема Радващо е,нови [re: Asen38]  
АвторAчo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 19:58



когато срещаш положително настроени хора, готови да ти помогнат, ако имаш нужда, което не може да се каже за един човек, който пише с такава омраза за българите, че не мога ад го проумея защо изсипва всичката тая помия. Ето го и мнението на Huseyin BOZKURT, под №18, което е написал в тази петиция? http://www.bgpetition.com/zabrana-na-DPS/view.html



Тема Re:нови [re: Vetrim]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано16.12.08 20:00



Хей приятел, мерси много. Как успяваш да на научиш всичко?
Сега ще ти пиша защо направих грешката си. А може и да не е умишлина грешка, защото татко казваше че ЦК-то е по важната инстанция и тогава ЦК и Политбюрото бяха при него. Не си спомням да е казвал че е имал за гости министри. За новия санаториум на ЦК не знаех, защото както ти разправих, навремето ЦК беше този /под воения/ на който ти му казваш САН на МС с охраната на УБО. Ама щом казваш, може да се е променило след това.
Значи станали са много промяни. Тогава доктора на санаториума си казваше Др. Божилов - ей добра памет съм имал! И мисля че остана да живее в Хисаря.

Но сега няма никой от "старата гвардия" които да познавам, че да го попитам и затова се радвам и съм ти много благодарен, че така консиквентно ме осведомяваш!



За две неща съжелявам: виждам че в твоето ПП не си много щастлив със състоянието
което виждаш и другото е че турците / които не се обичаха/ закупуват всичко което е било на българина почти свято. Чух че и Тримона заедно с Бумбарника вече не са в български ръце! Ама какво да правиш?

Струва ми се, че нови Раковски и Левски няма да помогнат. Също и на времето не можаха защото те имаха само идеите, но не и силата. Същото беше и ХАЙДУТИТЕ - това бяха само фикс идеи - невъзможни дела.

Какво значи ГУСВ?
Позволи ми да ти благодаря от сърце за вежливостта ти и за всички информации.



Тема Re: Радващо е,нови [re: Aчo]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано16.12.08 20:03



Не те разбирам и не знам за каво става дума.


Аз специално се радвам, че един вежлив съгражданин се занимава с мен



Тема Re: Радващо е,нови [re: Asen38]  
АвторAчo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 21:21



ами ако беше прочел мнението от линка, щеше да разбереш за какво става въпрос.Но... ти пожелавам весели празници!



Тема Re: Радващо е,нови [re: Aчo]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано16.12.08 22:47



Прочетох го бе Ачо, ама какво искаш да кажеш с:

който пише с такава омраза за българите, че не мога ад го проумея защо изсипва всичката тая помия.

Това не разбрах кой те е ядосал? Кой пише с омраза за българите?
За каква петиция става дума? и какво общо имо това с Хисаря?

И аз ти пожелавам всичко най хубаво, както и спокойна Коледа





Тема Re: ГУСВ [re: Asen38]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано16.12.08 23:04



Главно
Управление
на Строителни
Войски...

На времето, строителни войски са създадени от Стамболийски, като алтернатива на военната повинност и една мощна съзидателна сила!
В крайна сметка не всички обичат да убиват и търсят начин да са в съзвучие с вътрешния си мир, като същевременно не се броят за родоотстъпници.

След Промените и изискването на ЕС и НАТО армията ни да бъде по-малка от половин стадион, някои неща трябваше да се трансформират и да се обособят като отделни звена. Защото лесно се затрива нещо, създавано за десетилетия, но после е почти невъзможно да се поправят грешките...

Та сега се наричат Главно управление строителство и възстановяване, базите им са атрактивни, но след ликвидиране на щатове и структури, съкращаване на личния състав и пр., те масово се разпродават под сурдинка. Не всичко е затрито все още, но е обречено, защото няма загрижени, а и не се търси възмездие за разсипниците. Получи се мълчаливо съгласие между всички досега управляващи в страната след 10-ти ноември да не си търсят сметка един на друг. Разиграва се театър на демокрация пред париите, а акулите се борят за територии. Докато пазарите не са разпределени те нямат нужда от ред, а от мътилка. В момента се изяждат скрито едни други и наедряват, като освен преразпределение се върви и към захващане с "бял" бизнес. Намираме се в периода на първоначалното натрупване на капитала, съпроводен от безжалостна експлоатация на бедняците.

Но дори и това не означава, че трябва да униваме и да не вършим неща, които сами по себе си /в смисъла, вложен от Аристотел/ са ценност! Напротив, именно при най-големите натоварвания от обикновената мида се отронва сълзата на състраданието, които някои ценят като перла!... Именно в най-тежките времена народът ни е раждал светли имена, внасящи упование и надежда за едно по-добро и справедливо бъдеще.

Коледа наближава и навярно духът на надеждата подтиква към смелост и дързост да следваме мечтите си, да бъдем човечни, да даряваме радост!

Човекът трябва да си остане такъв независимо от обстоятелствата, в които попада, независимо от възходите и паденията си - те са само катализатори или лакмус на вътрешния му свят. И когато отговорността пред Бъдещето надкрачи унеса по миналото, навярно ще проумеем, че сме едно цяло. Дотогава орендата ще ни напомня скръбта по изгубеното единство - с природата, с хората, със себе си...










.

"Робът се бори за свобода,
свободният - за съвършенство!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.