Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 30.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Какво мислите за следната ситуация?нови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.08.08 10:57



7-7.30 сутринта. Прохладно лятно утро. Въздухът свеж, зер голямото движение на хора и коли още не е започнало.
Решаваш да се поразходиш за здраве - такава приятна сутрин изтърва ли се? Крачиш бодро и уверено. Става ти едно леко и приятно. Вдишваш с пълни гърди свежият утринен въздух и ....
онзи, който върви пет крачки пред теб решава да запали цигара. Вероятно на него така му е приятно, вероятно така утрото става още по-красиво за него, обаче аз тоя дим не мога да го понасям. Нито ми е приятно, нито пък се отразява на белите ми дробове добре. Последното е мнение на личният ми лекар.
И сега голямата питанка пред мен - правилно ли ще е, ако му направя забележка да не пуши?

Вие как мислите?



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор portal (пристрастен)
Публикувано26.08.08 11:21



И да и не :) да, защото чисото човешки можеш да го помолиш още мнгог неща... не, защото това принципно трябва да е уредено с наредба някаква за забрана за пушене на публични места, които разбира се отделно се дефинират.... колко имаме процес за иницииране на граждански идеи до наредби, също е съвсем отделен въпорс :)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано26.08.08 11:51



Мисля, че не. Нали сте на открито! Просто го задмини.
В България няма обществена настройка срещу цигарите, няма забрана да се пуши на открито, така че... ще изглежда сякаш си търсиш повод да се заядеш.
Иначе и аз не понасям цигарения дим и когато около мен пушат се старая да дишам плитко.

Редактирано от Бepeзka! на 26.08.08 15:33.



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано26.08.08 13:09



Искаш ли още по-интересна ситуация:
Прохладно утро. Искаме да изведем бебето на разходка, докато въздухът е още свеж и не са почнали жегите. И...
Онзи, който е излезнал на работа преди нас, не е могъл да изтрае 2-те минути да слезе 3 етажа и е запалил цигара още на стълбите. Стълбището ни е затворено и вонята е много силна и държи по цял час.
И сега голямата питанка пред мен - правилно ли ще е, ако му направя забележка да не пуши? Или когато го видя кой е направо да си развалим съседските отношения с един скандал?



Същото го правят и в асансьорите

Иначе по твоя въпрос - и мен винаги са ме дразнили тези ситуации, но както казаха другите, докато няма законова уредба и несимволични действия по налагането й (глоби) - можем само да си вдигаме скандали...

Но докато този с цигарата на улицата можеш да го избегнеш, кажи къде да идем ние на кафе/ресторант, където няма дим? 'Щото има само 2-3 места в Пловдив, където има истински отделни зали за непушачи - другите имат "маси за непушачи", колкото и да прилича на подигравка подобно нещо
А дори и сега лятото да се възползваме от масите навън, винаги, ама винаги се оказваме заобиколени от усилено пушещи на всички съседни маси, та крайният резултат е, че все едно сме пак вътре в лисичарника.
Това е и причината да не се задържаме повече от половин час на заведения, колкто и да искаме да се видим с приятели/познати/клубари и т.нат.

Айде стига по тази тема, че се изнервих...



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация? [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано26.08.08 13:11



Не, не е редно да му правиш забележка. Ако и на улицата не може, то къде?
Ще се радвам скоро да се забрани изцяло пушенето по обществени места и в заведенията да няма разделение (условно) на пушачи и непушачи...

Ех, Америко любима, как хубава си ти





Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.08.08 15:04



ами то улицата е точно толкова негова, колкото е и моя. следователно както той може да пуши, така мога и аз да претендирам да не пуши.



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.08.08 15:15



Венс, отлично те разбирам, братле.
И аз съм го ял такъв безброй пъти. Върхът беше като се намъкна комшията с цигарата в асансьора един път (а ние вътре с бебето)



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.08.08 17:19



Улицата е точно толкова твоя, колкото и негова. Няма закон, който да му забранява да пуши, така че - ще си траеш!





Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: f(x)dx]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано26.08.08 22:27



улицата е колкото на автомобилите, толкова и твоя, що не легнеш по средата на пътя?

въздух много, нищо не пречи да го задминеш, ужасно неприятна ситуация, разбирам те, но според мен просто си търсиш за какво да се заядеш. все едно до теб в рейса да седне дърт пушач, който вони на цигари от два километра, но е на седалката до теб. еми траеш си до твоята спирка и тва е
освен това човекът си е в законовото право, доколкото разбирам от историята



Тема Re: Какво мислите за следната ситуация?нови [re: пeтльo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.08.08 12:33



Е, айде сега заяждал съм се. досега винаги съм правил както казваш - гледам да подмина, да заобиколя, да кривна в друга уличка.
Просто ми беше любопитно мнението на други хора какво е




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.