Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 21.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re:Пушанови [re: БM]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.08 00:13



от кога си станал циник?





Тема Re: А за следната ситуация?нови [re: Бepeзka!]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.08 00:14



appearances can be deceiving



Тема Re:Пушанови [re: blues_woman]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 08:08



Пушачите като рискова група трябва да плащат поне двойно по-високи вноски за здравно осигуряване, а не да се възползват от парите, предназначени за лечение на миньорите например. Също така е редно да плащат и по-голям данък смет, защото улиците са заринати с фасове, а дори и да ги хвърляхте в кошчетата за боклук - един фас се разлага 400 години. Не е лоша и идеята да направят цигарите по минимум 10 лева кутията - така де, вие бездруго ще си ги купувате, защо пък да не влязят повече пари в бюджета? Дават ли ти - взимай ;) Естествено, разликата от сегашните цени до минимум 10 лева кутията трябва да е данък, не печалба за тютюневите концерни.



Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано30.08.08 15:01



аре, бе, по тая логика дай да направим кока колата двеста лева, щото една пвц бутилка знаеш ли колко време се разлага:)



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 16:28



Направо ви се възхищавам blues_woman и Петльо!!!





Тема Re:Пушанови [re: kimchi]  
Автор omphala (+БГ +ВКС)
Публикувано30.08.08 17:24



Пушачите умират по-рано,така че паричките им за пенсия пак се наливат в бюджета нали?Каква е тая остра нетолерантност към пушачите?!?За всеки човек има неприятни гледки и миризми.Това,че дадения човек е решил да не пуши не значи,че трябва да заклеймява останалите които не мислят като него.Аз отричам шоколада и свинското- това значи ли,че всички които ги ядат са ужасни и трябва да им се прави забележка за това?Според мен трябва да има наистина отделни зали за непушачи и пушачи,и дори отделни заведения само за пушачи,където няма да виждат укорителни погледи навсякъде!!!

Търся си кучкар...


Тема Re:Пушанови [re: omphala]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано30.08.08 19:51



Сравнението ти е най-малкото неуместно!



Защото ако аз ям шоколад и свинско, това по никакъв начин не вгорчава живота ти. Няма ти да имаш кариеси, да спиш лошо вечер и да имаш тлъстинки по коремчето и дупинката.

Когато обаче сме седнали на две съседни маси и ти "кротко" си пафкаш цигарките, това определено ме дразни. Първо, защото чисто нови дрехи започват да миришат ужасно. Второ, защото съм принуден да дишам отделените от теб газове без филтър. И трето, защото ти по този начин показваш пълен непукизъм към мене.. С удоволствие бих се изправил (тогава твоето лице ще е на нивото на моя задник) и наистина.. с най-голямо удоволствие бих ти се изпърдял в сурата.. Проява на лош навик или липса на култура ще го наречеш?! Интересно ми е.

Сори, че съм толкова краен, но представяш нещата изключително необективно!

Редактирано от Cтaниcлaв! на 30.08.08 19:51.



Тема Re:Пушанови [re: пeтльo]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 21:42



По принцип съм съгласен, аз и без това не я пия тая помия :) И пак по принцип - в някои държави пластмасовите пазарски торбички са забранени или струват доста скъпо, та употребата им да бъде намалена. За една година във Великобритания на боклука отиват 8 000 000 000 (милиарда) пластмасови торбички. Нататък е проста математика - ако приемем, че теглото на всяка от тях е 1 грам, ще получим 8 000 тона годишно. Можеш сам да си сметнеш колко се пада на глава от населението и получения резултат да умножиш по броя жители на развитите държави в света, за да получиш горе-долу бегла представа какво причиняват на планетата за една година жителите на развитите държави. И това са само торбичките! Отделно от тях са останалите пластмаси - опаковки, изделия и така нататък. Наскоро четох, че за изработката на едно пластмасово шише отива петрол горе-долу една трета от обема му - тук включвам материала за полимера, енергията за производство, енергията за транспорт... Нататък те оставям да поразсъждаваш ;)



Тема Re:Пушанови [re: omphala]  
Авторkimchi (Нерегистриран)
Публикувано30.08.08 21:49



Освен че умират по-рано, пушачите повличат със себе си към гробищата и доста невинни хора - пасивни пушачи. Да не говорим какви хубави вродени недостатъци и болести оставят в наследство на децата си. За толерантност не ми говори, ако обичаш, на мен това чувство ми е чуждо, когато става дума за нещо толкова безсмислено и вредно, като пушенето. Ако вместо да пушиш дъвчеш тютюна или смъркаш емфие - чудесно, нямам нищо против теб и навика ти.
Интересен е доводът ти за обособяването на отделни заведения за пушачи - не за да не тровят невинните хора, а за да не ги погледне някой накриво, видите ли! Е, извинявай, ама къде е твоята толерантност?



Тема Re:Верно сте многонови [re: kimchi]  
Автор blues_woman (новатор-ка)
Публикувано31.08.08 10:09



истерични и цинични непушачите. Естествено има и разумни изключения, но за съжаление сред хората, които са писали по темата тук са едва двама-трима.

Останалото са лайна, задници и "пърдене в сурата"



Спорът е безсмислен.
Няма толерантни пушачи /аз, може би, съм едно приятно изключение/
няма и толерантни непушачи.

ДИШАЙ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.